Kanada Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Kanada Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Vize başvurularının neredeyse hepsinin sonuçlanma süresi değişkenlik göstermektedir. Kanada vize başvurusu sonuçlanma süresi ile ilgili hususları sizlere anlatacağız.

Kanada vizesi başvurusu, tıpkı İngiltere’de olduğu gibi bütün başvuru evrakları eksiksiz bir şekilde operasyon sorumlusuna sunulduktan sonra Kanada vize işlemleri başlanabilmektedir. Evraklarını eksiksiz olarak sunmuş, bütün ödemelerini yapmış olan bir vize adayının başvurusu yapıldıktan sonra, IRCC (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) ofisinden “biometric letter” beklenmektedir. Bu mektubun sisteme düşmesi 1-2 iş gününü alabilmektedir. Biometrik mektubu düşmeden parmak izi için VFS merkezinden randevu alınamamaktadır.

Kanada vize randevuları genellikle 3-4 iş günü sonrasına uygunluk göstermektedir. Dış operasyon temsilcilerimizi de zora sokmayacak ve diğer başvurularına yetişmekten alıkoymayacak şekilde, öğleden sonra 14 – 16 saatleri arasında randevu almayı tercih etmekteyiz. Yolcularımız yalnızca İstanbul ve Ankara’daki VFS ofislerinden parmak izi randevusuna girebilmektedir. Randevu esnasında, “orijinal pasaport”, “appointment letter” ve “biometric letter” dışında, VFS’e herhangi bir evrak teslimi yapılmamaktadır.

Kanada Vize İşlemleri Genel Başvuru Süreci

Kanada vizesi başvuru süreci, yolcunun parmak izine girdiği günden itibaren başlamaktadır. Pandemi sonrasında Kanada kısa süreli vizelerin sonuçlanma süreleri uzamıştır. Kanada kısa süreli vize başvuruların sonuçlanma süresi, 2 ile 2,5 ay kadar sürebilmektedir. Konsolosluk evraklarda ek araştırma yapma gereksinimi duyarsa, sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Yolcunun kişisel olarak vizesi başvuru takibi yapabileceği bir platform bulunmamaktadır. Bütün takip işlemleri tarafımızdan, şirketimizin adına kayıtlı IRCC GcKey hesabı üzerinden yapılmaktadır. Bir gelişme olduğunda, aynı gün e-mail ve telefon ile yolculara bilgi verilmektedir. Başvurularından ret alan yolcularımızın ret mektupları incelenir ve yolcuya ya da temsilcisine bu konuda bilgi verilir. Onay alan yolcuların ise, bizlerden temin edebileceği birkaç belge ile pasaportlarını, Ankara Kanada Büyükelçiliği’ne göndermeleri gerekmektedir. Bu konuda yolcularımızı sürecin başından sonuna kadar yönlendirmekte ve ihtiyaç duymaları halinde bizzat ofislerimizde destek olabilmekteyiz.

Vize Merkezi olarak alanında uzman danışmanlarımızdan alacağınız yardım ile Kanada vize başvurusu sonuçlanma süresi sırasında herhangi bir strese girmezsiniz. Danışmanlarımız sizin yerinize başvuru sürecinin takip etmektedir. Kanada vizesi başvuruları için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 63

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp