Bursa

Telefon

+90 (224) 322 21 62

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Kanada Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Kanada Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz.

Vize Merkezi Bursa şubesi, Kanada vizesi başvurusu yapmak isteyen herkesin hizmetindedir. Bunun için Bursa şubemizi ziyaret edebilir, telefon edebilir veya e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kanada vize uzmanlarımız vakit kaybetmeden işlemlerinize başlayacaktır.

Kanada vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen bu kısımdaki bilgileri sonuna kadar okuyunuz. Daha sonrasında Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızla dilediğiniz yoldan iletişime geçebilir, Kanada vizesi hakkında bilgi alabilir ve evrak listesi talep edebilirsiniz. Bu kısımda yazılan koşullarda yapacağınız bir başvuru sonrası vize uzmanlarımız derhal işlemlerinize başlayacaklardır.

Kanada Vizesi başvurusu için uymanız gereken kurallar:

1. Kural: Vize Merkezi Bursa şubesi ile çalışarak Kanada vizesi başvurusu yapmak için ilk adım, vize uzmanlarımızdan size özel hazırlanmış evrak listesini talep etmektir. Kanada vize uzmanlarımız evrak listesini tarafınıza e-posta olarak ileteceklerdir.

2. Kural: Bu e-postayı aldıktan sonra sizden istenen evrakları istenildiği gibi ve eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Bu aşamada aklınıza takılan her şeyi vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

3. Kural: E-postada yer alan tüm belgeleri hazırladıktan sonra, Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarına vakit kaybetmeden ulaştırmalısınız. Bizzat şubemizi ziyaret ederek teslim edebilir ya da belgelerin kargo ya da kurye yoluyla şubemize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

4. Kural: Hazırladığınız belgeleri Bursa şubemize ulaştırdıktan sonra Kanada vizesi başvuru işlemlerinize derhal başlanacaktır. Bu aşamada da vize uzmanlarımız tüm sorularınız ve süreçle ilgili gelişmeleri tarafınıza aktarmak üzere yanınızda olacaklardır.

5. Kural: Kanada vizesi başvuru süreciniz sona erdiğinde pasaportunuzu bizzat gelip Vize Merkezi Bursa şubesinden alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret edemeyeceğiniz durumlarda vereceğiniz bir talimatla kargo veya kurye ile belirttiğiniz adrese gönderim yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa Şubesi çalışma saatleri:

Vize Merkezi Bursa şubesi Pazartesi’den Cuma’ya 08.30 ve 18.30 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 10.00 – 14.00 saatleri arasında hizmetinize açıktır. Bu saatler arasında şubemizi ziyaret etmek isterseniz herhangi bir randevu almanıza gerek kalmadan gelmeniz mümkündür. İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet eden kişiler tüm Kanada Vizesi başvurularını Bursa şubemizden gerçekleştirebilirler.

Kanada vizesi için gerekli evraklar

Tüm Kanada vizeleri için ayrı ayrı hazırlanmış evrak listeleri web sitemizde yer almaktadır. Bu listelerden yararlanabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuza göre değişiklik gösterebilen bazı evraklar da bulunmaktadır. Bunun için lütfen Vize Merkezi Bursa şubesindeki danışmanlarımızdan size özel hazırlanmış evrak listesini mail olarak isteyiniz. Evraklarınızı hazırlarken de bu listeye sadık kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Burayı lütfen dikkatli okuyunuz! Kanada vize uzmanlarımız tarafından gönderilen e-postada yer alan evrak listesi son derece önemlidir. Bu listedeki evrakları tam ve doğru olarak hazırlamanız gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlıkta Kanada Konsolosluğu tarafından vize başvurunuz reddedilebilir. Temin ettiğiniz evrakların içinde herhangi bir eksiklik söz konusu olduğunda vize uzmanlarımız mutlaka size tamamlatacaktır. Fakat Kanada Konsolosluğu zaman zaman ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Böyle bir durum yaşandığında mutlaka o evrakları da temin ederek konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize Merkezi Bursa şubesinden Kanada vizesi başvurusu yapacaklar için dikkat edilmesi gereken hususlar:

  • Kanada vizesi başvurunuzu lütfen uygun bir zamanda yapınız. Seyahatinize çok kısa bir zaman kaldığında yapacağınız başvurunun seyahat tarihinize kadar yetişmesi riskli olacaktır. Seyahatinizden çok uzun zaman önce başvuru yaptığınızda ise konsolosluk başvurunuzu erteleyebilir veya uygun bir zamanda başvuru yapmanızı isteyebilir.
  • Kanada Konsolosluğu’nun çalışmadığı dönemlere dikkat etmeniz gerekir. Tatil dönemleri veya vize başvurularının yoğun olarak yapıldığı bazı dönemlerde vize çıkış süreleri uzayabilmektedir. Bu nedenle oluşabilecek gecikmeleri göze alarak başvuru tarihinizi ona göre ayarlamalısınız. Kanada Vize uzmanlarımızdan bu konuda her zaman yardım isteyebilirsiniz.
  • Mevcut veya süresi bitmiş bir Amerika vizeniz varsa, eski pasaportunuzda kalsa dahi mutlaka başvuru sırasında bildiriniz. Kanada Konsolosluğu Amerika vizesi sahiplerine bazı kolaylıklar sağlayarak Kanada vizesi başvurularını daha kolay ve daha hızlı sonuçlandırmaktadır.
  • Size gönderilen e-postada yer alan evrak listesini her zaman tam olarak temin ettiğinizden emin olmalısınız. Herhangi bir eksiklik veya yanlışlık vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına ve vize alamamanıza sebep olacaktır.
  • Size gönderilen evrak listesinde otel veya uçak rezervasyonu talep edilmemektedir. Bu nedenle vizeniz basılmadan önce lütfen herhangi bir otel veya uçak rezervasyonu yapmayınız. Kanada Konsolosluğu bu rezervasyonların vize onaylandıktan sonra yapılmasını istemektedir.

Paylaştığınız iletişim bilgileri her zaman ulaşılabilir olmalıdır.

Kanada vizesi için başvuru işlemleriniz devam ederken, Kanada Konsolosluğu tarafından her zaman aranabilir ya da e-posta yoluyla iletişime geçmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle bu tür telefon numarası veya e-posta adresi gibi bilgilerinizin her zaman güncel olması gerekmektedir. Herhangi bir değişiklikte lütfen vize uzmanlarımızı bilgilendiriniz. Kanada Konsolosluğu sizden başka bir evrak talebinde bulunursa bu tür ek evrakları da mutlaka tamamlayarak konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde vizenizin onaylanması sıkıntıya girebilir.

Kanada vizesi kaç günde çıkar

Kanada konsolosluğunun vize başvurularının tamamlanması için resmi olarak öngördüğü süre 11-15 iş günü arasında olarak açıklanmaktadır. Fakat ek evrak talebi ya da istisnai olarak başvuranın mülakata çağrılması gibi durumlar bu süreyi uzatabilmektedir. Önceden Amerika veya Kanada vizesi olanlar için ise bu süre 5 gündür.

Kanada Vize Merkezi, Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp