Konya

Kanada Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Kanada Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz.

Bu sayfa, Konya’da yaşayan ve Kanada vizesi başvurularını Vize Merkezi Konya şubesinden yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Kanada Vizesi başvurunuzu daha pratik olarak yapabilmek amacıyla sayfada yer alan bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz. Kanada vize başvurusu hakkında genel bilgiler, evrak listesi ve başvuru aşamaları ile ilgili her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Konya Vize Merkezi aracılığı ile Kanada vizesi için başvuru işlemi gerçekleştirmek isteyen herkes, Konya şubemizi dilediği zaman ziyaret edebilir. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için şubemizi ziyaret etmek zorunda değilsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Konya şubemizdeki danışmanlarımız ile iletişime geçebilir ve gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen Konya şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız.

Konya’dan Kanada Vizesi almak isteyen kişilerin takip etmesi gerekli olan adımlar:

 1. Adım: Vize Merkezi Konya şubesinden Kanada vizesi başvurusu yapmak için atmanız gereken ilk adım danışmanlarımızla iletişime geçerek kişisel özelliklerinize göre oluşturulmuş evrak listesini talep etmektir.
 2. Adım: Özel olarak oluşturulan e-postayı aldıktan sonra istenen tüm evrakları hazırlamalısınız. Evrak hazırlama aşamasında emin olamadığınız her şey için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
 3. Adım: Evrak hazırlama süreciniz bittikten sonra dilerseniz Vize Merkezi Konya şubesini ziyaret ederek elden teslim edebilir, ya da kargo-kurye yoluyla gönderim sağlayabilirsiniz.
 4. Adım: Hazırladığınız evraklar danışmanlarımız tarafından kontrol edilecek ve problem olmaması halinde vize başvurunuz yapılacaktır. Süreçle ilgili bilgi sahibi olmak için her zaman danışmanlarımızla iletişim halinde olabilirsiniz.
 5. Adım: Konsolosluk tarafından vizenizi onaylandıktan sonra pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi Konya şubesinden bizzat teslim alabilir ya da kargo-kurye yoluyla dilediğiniz bir adrese yollanmasını talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Konya Şubesi çalışma saatleri:

 • Pazartesi – Cuma Günleri: 08.30 - 18.30 Arası
 • Cumartesi Günleri: 10.00 - 14.00 Arası

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, illerinde ikamet eden ve Kanada vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Kanada vizesi için gerekli evraklar

Vize Merkezi Konya şubesinden yapacağınız Kanada vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız tüm evraklar seyahat amacınıza, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız Kanada Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin Kanada Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini Kanada vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Kanada vizesi başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Konya Vize Merkezini çalışma saatleri içinde ziyaret ederek evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Bunun yerine evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim etmeniz ve şubemize göndermeniz de mümkündür.

Kanada Vizesi başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler:

 • Kanada Vizesi başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat tarihiniz ile başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman bulunmasına özen gösteriniz. Başvuru tarihinizle ilgili emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca lütfen seyahatinize çok kısa bir süre kaldığında başvuru yapmayınız. Bu durumda vize başvurunuz riskli olacak, vizeniz seyahat tarihinize yetişemeyebilecektir..
 • Kanada vizenizin çıkış tarihini hesaplarken lütfen Kanada Konsolosluğu’nun yoğun olduğu ya da resmi tatil nedeniyle kapalı olduğu dönemleri de göz önünde bulundurunuz. Bu gibi dönemlerde vizenizin çıkış tarihinde tamamen konsolosluk kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. Seyahatinizin tehlikeye girmemesi için bu tarihleri ve yaşanabilecek gecikmeleri hesaba katmayı unutmayınız.
 • Geçmişte bir Amerika veya Kanada vizeniz varsa, eski ya da geçerli pasaportunuzda olduğu fark etmeksizin bunu danışmanlarımıza bildiriniz. Amerika ya da Kanada vizesi almış olan kişilerin başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından çok daha kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.
 • Vize Merkezi Konya Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada yer alan evrak listesini sizden istenildiği şekilde ve tam olarak hazırlayınız. Ayrıca Kanada Taslak Vize Formunu da doldurunuz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Kanada Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Konya şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Konya şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Konya şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca Kanada Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.
 • Kanada vizesi başvurularında Vize Merkezi danışmanları sizden otel rezervasyonu ya da uçak bileti rezervasyonu belgeleri talep edilmemektedir. Vize başvurunuzla ilgili karar verme yetkisi yalnızca Kanada Konsolosluğu’na aittir. Bu nedenle önceden rezervasyon yaptırmış olmanız durumunda Vize Merkezi yaşanabilecek olumsuzluklardan sorumlu olmayacaktır.

Kanada Konsolosluğu size iletişim bilgilerinizden ulaşabilir.

Kanada Konsolosluğu görevlileri vize başvuru işlemleriniz boyunca tarafınıza ulaşabilir. Vermiş olduğunuz bilgileri ya da belgeleri teyit etmek, başka belge talebinde bulunmak ya da istisnai olarak sizinle bir mülakat yapmak için telefon ya da e-mail yoluyla sizinle iletişime geçilebilir. Böyle durumda Vize Merkezi Konya şubesindeki vize uzmanlarımızı da bilgilendiriniz. Ek evrak talebi söz konusu olduğunda bu evrakları en kısa zamanda hazırlayarak süresi içinde konsolosluğa ulaştırmanız vizenizin olumlu olarak sonuçlanması için şarttır.

Kanada Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi Konya şubesinden yapacağınız Kanada Vizesi başvurunuz size özel oluşturulacak ve gönderilecek e-postada yer alan tüm evrakları tam olarak hazırladıktan sonra danışmanlarımıza ulaştırmanız ile başlamaktadır. Danışmanlarımız online olarak yapılacak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirecek daha sonra formları ve hazırladığınız diğer gerekli evrakları teslim edeceklerdir. Bu aşamada Kanada Konsolosluğu başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz bir karar verecektir. Kanada Konsolosluğu başvurunuzla ilgili genellikle 11 - 15 gün içinde bir karar vermektedir. Bu süreler Kanada Konsolosluğu’na bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önceden almış olduğunuz bir Amerika ve Kanada vizeniz varsa Kanada vizesi başvurunuz 5 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir.

Kanada Vize Merkezi, Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp