Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 55

Kanada Vize Merkezi, Diyarbakır

Kanada Vize Merkezi, Diyarbakır ofisimize hoş geldiniz.

Bu sayfa, Diyarbakır’da ikamet eden ve Kanada vize başvurularını Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden yapmak isteyenler için hazırlanmıştır. Kanada vizesi başvurularınızı kolay ve hızlı yapabilmeniz için lütfen tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz! Vize başvurunuz için gereken şartların neler olduğunu, hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ve tüm vize süreci ile ilgili merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubemizdeki ofisimizden Kanada vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız, şubemizi her zaman ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi şubemize gelmenize gerek olmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi sitemizde bulabileceğiniz telefon numaralarımızdan bizi arayabilir ya da  [email protected] mail adresimize e-posta göndererek, vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır şubesindeki Kanada vizesi ile ilgilenen müşteri temsilcilerimiz, en kısa sürede işlemlerinizi başlatacaklardır.

Diyarbakır’dan Kanada Vizesi başvurusu yapacakların takip etmesi gereken adımlar:

  1. Adım: Diyarbakır’dan Kanada vizesi başvurusu yapmak için atmanız gereken ilk adım; Kanada vize uzmanlarımıza ulaşarak, vize türünüze ve çalışma statünüze göre belirlenmiş evrak listesini talep etmektir.
  2. Adım: Size gönderilen, hazırlamanız gereken evrak listesi mailini aldıktan sonra çok dikkatli okuyarak sizden istenen bütün evrakları eksiksiz hazırlamalısınız. Başvuru sürecinin her aşamasında aklınıza takılan her şeyi Kanada vize uzmanlarımıza sorarak, olası bir yanlışlık yapmanızı engelleyebilirsiniz.
  3. Adım: Evraklarınız hazır olduğunda, dilerseniz Vize Merkezi Diyarbakır şubesini ziyaret ederek ya da kargo-kurye yoluyla göndererek vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz.
  4. Adım: Evraklar vize uzmanlarımıza ulaştığında, içeriği detaylı kontrol ettikten sonra, herhangi bir eksiklik olmaması durumunda vize işlemlerinize zaman kaybetmeksizin başlanacaktır.
  5. Adım: Kanada Büyükelçiliği başvuru sürecinizi tamamlayıp, vizenizi onayladığında pasaportunuzu ister Vize Merkezi Diyarbakır şubesindeki ofisimizden alabilir ya da kargo-kurye yoluyla belirtmiş olduğunuz adrese gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi çalışma saatleri:

Pazartesi – Cuma Günleri: 08.30 ve 18.30 saatleri arasında

Cumartesi Günleri: 10.00 ve 14.00 saatleri arasında hizmet ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanada vizesi Diyarbakır şubemizi çalışma saatleri içinde önceden randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır, Batman, Bartın, Hatay, Hakkâri, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Kahramanmaraş, , Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van illeri ve ilçelerinde oturanlar ve Kanada vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler Diyarbakır şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Kanada vizesi için gerekli evraklar

Diyarbakır’dan Kanada vizesi başvurunuzu yaparken öncelikle vize türünü belirlemeniz gerekir. Aynı zamanda çalışma statünüze göre de hazırlamanız gereken evrak listesi değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle Vize Merkezi web sitelerimizdeki Kanada sayfasına girerek, hazırlamanız gereken evrak listenizi öğrenebilirsiniz.  Yine de kişisel durumunuza göre hazırlanmış ve seçtiğiniz vize türüne dair bazı açıklamaların da olduğu en güncel evrak listenizi ve bilgilendirme mailini Kanada vizesi Diyarbakır ofisimizdeki vize uzmanlarımızdan almanızı tavsiye ederiz.

Dikkat! Kanada vize uzmanlarımızdan talep ettiğiniz bu maili dikkatlice inceleyip, istenilen bütün belgeleri eksiksiz tamamlayın. Herhangi bir eksik veya hatalı evrak olduğunda Kanada Büyükelçiliği vize başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bu nedenle vize uzmanlarımız eksik ya da hatalı evraklarınız için sizi aradığında detaylı bilgi vererek doğru evrakları hazırlamanıza yardımcı olacaklardır. Ayrıca Kanada Büyükelçiliği tarafından aranıp ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları da temin etmeniz ve Büyükelçiliğe ulaştırmalısınız. Evraklarınızın eksiksiz ve doğru olması vizenizin ret olmaması açısından hayati önem taşımaktadır.

Kanada Vizesi başvurusu yapmak için dikkatli olunması gereken hususlar:

  • Vize Merkezi Diyarbakır şubesine Kanada vize evraklarınızı götürmeden önce seyahat tarihinize ve vizenizin muhtemel sonuçlanma tarihine dikkat ediniz. Bu tarihler arasında çok kısa bir süre olmamalıdır. Olursa, vizenizin çıkma süreci seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Diyarbakır Kanada vizesi başvurunuz yapılırken, uygun zamanı belirlemek için vize uzmanlarımızı arayarak destek alabilirsiniz.
  • Kanada vizenizin onaylanma sürecini hesaplarken, Kanada Büyükelçiliği’nin resmi tatil günleri ve yoğun olarak vize başvurusu yapılan dönemleri dikkate almalısınız. Bu nedenle seyahatinizle ilgili tarih sıkıntısı yaşamamanız için bu tür olası gecikmeleri dikkate almanız gerekir.
  • Geçmişte bir Amerika veya Kanada vizesi aldıysanız, Kanada vizesi başvurunuz daha kolay ve hızlı sonuçlanacaktır. Bu nedenle eski pasaportunuzda olsa dahi bu vizelerinizin ve ülkeye giriş çıkış fotokopilerini başvurunuza eklemelisiniz.
  • Kanada Büyükelçiliği’ne sunacağınız evrak listenizde yer alan evrakların hepsini doğru olarak hazırladığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde Kanada Büyükelçiliği, başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlandıracaktır.
  • Diyarbakır Kanada vizesi başvurunuzda uçak ya da otel rezervasyonu sunmanıza gerek yoktur. Kanada vizesi başvurunuzun onaylanıp onaylanmaması Kanada Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir. Yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta rezervasyonunuzun yanması olasılığı olduğundan dolayı Kanada Büyükelçiliği rezervasyon bilgisi talep etmemektedir.

Kanada Konsolosluğu telefon ya da e-posta yoluyla size ulaşabilir.

Büyükelçilik yetkilileri tüm vize süreci boyunca size ulaşabilir. Bazı bilgileri ve belgeleri teyit etmek, ek evrak talep etmek ya da istisnai olarak sizi bir mülakata davet etmek için iletişim bilgilerinizden sizi arayabilirler. Bu durumda Vize Merkezi Diyarbakır şubesinde bulunan Kanada vize uzmanlarımızı da bilgilendiriniz. Ek evrak istendiğinde bu evrakları en kısa zamanda temin ederek Kanada Büyükelçiliği’ne göndermeniz vizenizin ret olmaması için son derece önemlidir.

Kanada Vizesi kaç günde çıkar?

Kanada Vize Merkezi, Diyarbakır ofisimizden yapacağınız Kanada vizesi başvurunuzun normal süreci 3 haftadır. Büyükelçilikte yoğunluk yoksa 11 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre farklı sebepler nedeniyle uzayabilmektedir. Daha önce Amerika ve Kanada vizeniz varsa Kanada vize başvurunuzun sonucu 5 iş günü içinde çıkmaktadır.

Kanada Vize Merkezi, Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp