Kanada Şoför Vizesi

Kanada Şoför Vizesi

Kanada Şoför Vizesi için bilgi vermek gerekirse;

Kanada, yaşam standartlarının yüksek olmasından dolayı birçok kişinin çalışmak istediği ülkeler arasındadır. Fakat Kanada Devleti Çalışma izni vizelerinde çok fazla prosedür talep etmekte, birçok kişi bu talep edilen şartları yerine getiremediği için başvuru yapamamaktadır. Kanada tır şoförü çalışma vizesine başvuru yapmak isteyenlerden İngilizceyi iyi düzeyde konuşabilme, anlayabilme, yazabilme şartı istenmektedir. Tır şoförlerinin Kanada’da en az bir ay şoförlük kursunu bitirdikten sonra işe başlayabilmektedirler. Bir aylık kurs süresince Kanada’da konaklama yapma ve kurs ücretlerinin yüksek olması başvuru yapmamalarına neden olmuştur. Tır şoförleri için Kanada çalışma vizesi fırsatı şeklinde medyada çıkan haberlere çok fazla araştırmadan başvurmaya karar verenler bile istenilen şartları öğrendiklerinde vazgeçmek zorunda kaldılar.

Kanada Tır Şoförü Vizesi İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Kanada’da tır şoförü vizesine başvuru yapabilmeniz için önce çalışabileceğiniz güvenilir bir şirket bulmanız gerekir.
  • İyi düzeyde İngilizce konuşabilmeniz ve konuşulanı anlayabilmeniz gerekmektedir. Çünkü tırı kullanırken telsiz üzerinden haberleşme yapmanız gerekecektir. Kanada’da yapılan İngilizce sınavına girmeniz ve en az 10 üzerinden 5 almanız gerekmektedir.
  • Türkiye’de kullandığınız ehliyet bilgisi Kanada’da yeterli olmadığı için en az 1 ay İngilizce kurs almanız gerekecektir.
  • Kanada tır şoförü çalışma vizesi başvurusu yapmadan önce Kanada’daki firma ile en az 2 yıllık sözleşme imzalamanız gerekir.
  • Bu vizeye başvuru yapacak olan tır şoförlerinden minimum 4 yıllık tır şoförlüğü deneyimi istenmektedir. Bu istenen 4 yıl deneyimin en az 2 yılını uluslararası tır sürücüsü olarak tamamladığınızı belgeleyebilmeniz gerekir.
  • Türkiye’de ve uluslararası alanda sabıka kaydınız bulunmaması gerekmektedir.
  • Kanada Devleti tarafından belirlenmiş olan Türkiye’deki sağlık merkezinden sağlık raporu almanız gerekir.

Çalışma izni başvurularının sonuçlanması normal vize başvurularından daha uzun sürmektedir. Bu tarz çalışma vizelerinde çok fazla talep olmaktadır fakat şartları yerine getirebilen sayısı çok düşük olmaktadır. Kanada tır şoförü çalışma vizesi için başvuru yapmak isteyenlerin Kanada Büyükelçiliği ile irtibata geçmeleri ya da mail atmaları gerekir. Kanada şoför vizesi için Vize Merkezi uzmanları danışmanlık hizmeti vermemektedir.

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp