Elektronik Seyahat Belgesi

Elektronik Seyahat Belgesi

eTA (Electronic Travel Authorization – Elektonik Seyahat Belgesi), Kanada’ya uçakla seyahat eden, vizeden muaf yabancı ülke vatandaşları için Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık Bürosu tarafından çıkarılmış olan, ülkeye yeni bir giriş şartı niteliği taşır. ABD vatandaşları ve vize muafiyeti olan diğer şahısları kapsamaz. Bu yeni giriş şartı 15 Mart 2016 tarihi itibariyle zorunlu hale gelmiştir. Bu şart çerçevesinde Kanada’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Kanada hükümetinin resmi internet sitesindeki online başvuru formunu doldurmaları gerekir.

eTA vize başvurusuna onay veya red kararı sadece kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik bürosunda görevli memurların inisiyatifindedir. Bu vizeye yapılan tüm başvurular Kanada’nın göçmenlikle ilgili vize şartları kapsamında değerlendirmeye alınmaktadır. Kanada Vize Merkezi bu vize başvuru kapsamında danışmanlık hizmeti verir ve vize sonucunun değerlendirmesine müdahale yetkisi bulunmaz.
eTA, Kanadaya seyahat eden veya Kanada üzerinden başka bir ülkeye transit giden vizeden muaf yabancılar için oluşturulmuş yeni bir giriş şartıdır. Vizeye verilen onay elektonik olarak pasaportunuza bağlıdır ve 5 yıl sure ile geçerlidir veya pasaport sürenizin dolduğu tarihe kadar geçerliliğini korur.

Öğrenim veya çalışma iznini 1 Ağustos 2015’ten önce alan, ETA’nın geçerli olduğu olduğu ülkelerden gelen öğrenci veya geçici işçiler bu vizeye başvurabilirler. eTA Başvurusunu online form ile yapılmakta olup bilgilerin doğru ve eksiksiz doldurulması gerekir.

Kanada Vize İşlemleri

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Kanada elektronik vize
    T. Demirci, 26 Şub 2020, 11:49

    Kanada elektronik vize başvurusu var mı? Vize almak için illa konsolosluğa gitmek gerekiyor mu?

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp