Kanada Ticari Vize

Kanada Ticari Vize

Kanada iş ve ticari amaçlı ziyaretler için sıklıkla tercih edilen bir ülkedir ve Türk vatandaşlarının ticari ziyaretler için mutlaka bir Kanada ticari vizesine ihtiyaçları olacaktır. Kanada ticari vizesi, yasal olarak Kanada Ziyaretçi Vizesi (Canada Temporary Resident Visa – TVR) olarak anılmaktadır.

Kanada ticari vizesi ile kısa süreli olarak Kanada’ya gidebilir, dinamik iş fırsatlarını keşfedebilir, ticaret konferanslarına ve fuarlara katılabilir, Kanadalı ticaret partnerleriyle iş toplantıları yapabilirsiniz. Bu vize ile Kanada’da en fazla 6 ay kalabilirsiniz.

Ticari olarak Kanada’ya gitmek için Kanada Ziyaretçi Vizesi için başvuru yapmalısınız. Bunun için geçerli bir pasaporta sahip olmanız, Kanada’ya girebilmeniz için gerekli olan tüm koşulları sağlamanız ayrıca cezai ve tıbbi açıdan kabul edilebilir olmanız gerekmektedir. Ayrıca Kanada ticari vizesi almak isteyen herkesin Kanada’daki ticari faaliyetlerini gösterecek tüm belgeleri başvuru sırasında ibraz etmesi gerekmektedir.

İşletmenizi büyütmenin yollarını aramak, yatırım yapmak veya iş ilişkilerinizi geliştirmek için Kanada ticari vizesi ile Kanada’yı ziyaret edebilirsiniz. Kanada ziyaretçi vizesine başvuru evraklarınız arasındaki olmazsa olmaz belge, Kanada’daki potansiyel iş ortağınızdan alacağınız davet mektubudur. Bu davet mektubunda, sizi Kanada’ya davet eden iş partnerinizin 24 saat ulaşabilen iletişim bilgilerinin bulunması son derece önemlidir.

Kanada Ticari Vizesine Başvuru Şartları

 • Altı aydan daha kısa bir süre kalmayı planlıyor olmalısınız.
 • Kanada iş piyasasına girmeyi planlamıyor olmalısınız.
 • Ana işyeriniz, gelir ve kazanç kaynağınız Kanada dışında olmalıdır.
 • Başvurunuzu destekleyen belgeleriniz tam olmalı.
 • Kanada'nın giriş için tüm koşulları yerine getiriyor olmalısınız.
 • Geçerli bir pasaportunuz olmalıdır.
 • Konaklamanız ve eve dönmeniz için yeterli maddi birikiminiz olmalıdır.
 • Ziyaretinizin bitiminde Kanada'dan ayrılmayı planlıyor olmalısınız.
 • Kanada vatandaşları için bir suç, güvenlik veya sağlık riski taşımıyor olmalısınız.

Kanada’yı Ziyaret Edebileceğiniz Olası Ticari Faaliyetler

 • Yabancı bir işletme veya hükümet için Kanada malları veya hizmetleri satın almak,
 • Mal ya da hizmet için sipariş almak,
 • Toplantılara, konferanslara, kongrelere veya fuarlara katılmak,
 • Satış sonrası hizmet vermek,
 • Kanada dışında çalışanlar için ana Kanada şirketinden eğitim almak,
 • Yabancı bir şirketin Kanada şubesinin çalışanlarına eğitim vermek,
 • Size ekipman veya hizmet satan bir Kanada şirketinden eğitim almak.

**Kanada’da 6 aydan daha uzun süre kalmak veya çalışmak istiyorsanız, Kanada makamları tarafından geçici bir işçi olarak görülebilir ve bir geçici çalışma izni almak zorunda kalabilirsiniz.

Bu işlemler sırasından yapacağınız en küçük bir hatada Kanada ticari vizesi başvurunuzun reddedilebileceğini hatırlatarak başvuru işlemlerinizi mutlaka Kanada vize uzmanlarımız eşliğinde yapmanızı tavsiye ediyoruz. İletişim numaralarımız veya mail adresimiz üzerinden vize uzmanlarımızla iletişime geçebilir, Kanada ticari vizesi başvurunuzu en hızlı ve en doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada ticari vizesi başvurunuzun kabul edilerek vizenizin pasaportunuza basılması, Kanada’ya kesin olarak girebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Kanada’ya gittiğinizde sınır hizmetleri yetkilisi, Kanada vizesi başvurusu için gerekli olan durumunuzun değiştiğini veya vize başvurunuz sırasında eksik ya da yanlış bilgiler verdiğinizi fark ederse, Kanada’ya girişinizi reddedebilir.
Kanada’ya geldiğinizde Görevli Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı yetkilisi sizi karşılayacaktır. Görevli, pasaportunuzu ve ibraz etmeniz gereken diğer belgeleri görmek isteyecektir. İbraz etmeniz gereken tüm belgeleri yanınızda taşıdığınızdan ve bagajlarınıza koymadığınızdan emin olunuz. Görevliyi, Kanada’yı ziyaret etmek için uygun olduğunuza ve seyahatiniz sonunda Kanada’yı terk edeceğinize ikna etmeniz gerekir.
18 yaşın altındaki çocuklar durumlarına uygun belgelerle seyahat etmeli ve Kanada’ya giriş yaparken yetişkinlerle aynı şartları yerine getirmelidir. Sınır hizmetleri yetkilisi tek başına veya bir başkasıyla seyahat edip etmediğine bağlı olarak 18 yaşın altındaki çocuktan başka belgeler sunmasını isteyebilir.

Eğer Kanada’ya girişinize engel olacak herhangi bir problem yoksa görevli pasaportunuzu damgalayarak Kanada’da ne kadar kalabileceğinizi bildirecektir. Bu süre 6 ayı geçemez.

Kanada Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Kanada ticari vize başvuruları olumsuz bir durum ya da dosyanız araştırmaya girmediği takdirde 11 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Daha önceden alınmış ya da geçerli bir Amerika vizeniz varsa başvurunuz 5 iş gününde sonuçlandırılabilir. Bu süreler tamamen Kanada Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde ve koşullara bağlıdır.

Not: Kanada ticari vize başvuruları Pandemi süresince kapalı olduğundan şu anda bu süreç vize başvurusu yapıldıktan sonra 2 ila 3 ay arasında sürebilmektedir.

Kanada Ticari Vize Ücreti

Kanada Ticari vize danışmanlık ve hizmet ücreti 100$’dır. Kanada ticari amaçlı ziyaretiniz için güncel olan danışmanlık ücretlerini öğrenebilmek için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kanada vize ücretleri sayfamıza giriş yaparak diğer vize türlerinin ücretleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanada Ticari Vize Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Kanada Ticari vize başvuruları için ödemeniz gereken Kanada Ticari Vize Harcı ücreti 100 CAD ( Yaklaşık 75 $) ve Kanada vize başvuru merkezinde vermeniz gereken parmak izi ücreti 85 CAD (Yaklaşık 65 $)’dır.

Kanada Büyükelçiliği Kanada vizeniz olumlu sonuçlandığında Pasaportlarınıza vizeyi basıp, teslim etmede, Covid 19 salgını nedeniyle değişiklik yapmıştır: Kanada Büyükelçiliği vize sonucunuz belli olduğunda vizeniz onaylandığına dair pasaport talep mektubu (passport request letter) gönderiyor. Vize onay mektubu geldiğinde, hangi Kanada Vize Başvuru Merkezinden parmak izi verdiyseniz pasaportunuzu oraya kargo yapmanız gerekiyor. Pasaportları kargo ile göndermeden önce Kanada Büyükelçiliğinin vizenizi pasaporta yapıştırıp kargo ile adresinize göndermesi için pasaport başına toplam 632 TL ücreti ( Eğer parmak izi verildiğini gösteren sticker yok ise 932,50 TL ) , Kanada Vize Başvuru Merkezinin Garanti Bankası hesabına yatırıp, ödeme dekontunu ve Başvuru Merkezinin sizin adres bilginizi öğrenmek için gönderdiği formu doldurup, aynı kargo ile göndermeniz gerekiyor.

Vize Uzmanımıza Muvafakat Formu doldurarak Vekâlet verirseniz pasaportunuzu teslim etme ve alma işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Vekâlet ile birlikte önlü arkalı Kimlik fotokopinizi de eklemeniz gerekir.

Bu ücretlerin tamamı Kanada Dolar kuruna göre hesaplandığından dolayı kur farklılıkları oluştuğunda değişebilmektedir. Gönderdiğiniz kargonun alıcı adı kısmına, Kanada Vize Başvuru Merkezi yazılmalıdır.

Kanada Ticari Vize Başvuru Formu

Kanada ticari vize başvurusu yapabilmek için iki farklı form doldurulmaktadır. Kanada ticari vize başvuru formu: Kişisel bilgiler ve yaptığınız seyahat ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Başvuru formuna girdiğiniz seyahat tarihleri ile dilekçenizde belirttiğiniz tarihlerin aynı olmasına dikkat etmelisiniz.

Kanada aile bilgi formu: Bu formda sizin Türkiye’de bulunan aile bağlarınızın olup olmadığı kontrol edilmektedir. Formu doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli konu yazdığınız bilgilerin doğru olmasıdır. Harf yanlışlıklarının olması bile Kanada ticari vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Kanada Aile Bilgi Formu; her vize başvuru türünde doldurulması gereken ortak bir formdur.

İki formu da bilgisayarda doldurmanız gerekir. Formda adınızı, soyadınızı, kariyeriniz ile ilgili bilgileri, pasaport ve seyahat bilgilerini, aile üyelerinizin ad ve soyadlarını, doğum tarihlerini, adreslerini, mesleklerini ve medeni hallerini eksiksiz girmeniz gerekir

Kanada Ticari Vizesi İçin Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Kanada ticari vizesi için başvururken, başvuru evraklarının arasında sizi ticari amaçlı olarak Kanada’ya davet eden Kanadalı şirket tarafından yazılmış bir davet mektubu mutlaka olmalıdır. Mevcut veya potansiyel bir alıcı, yatırımcı, ticaret fuarı veya konferans ziyaretçisi, iş ortağı veya şirket tesislerine eğitim için giden bir işçi olarak Kanada ticari vizesine başvuru yapabilirsiniz.
Davet mektubu, yetkili olan tarafından antetli kağıda yazılmalı kaşe ve imzalı olmalıdır.

Kanada Ticari Vizesi İçin Davet Mektubunda Yer Alması Gereken Bilgiler

Kanada’ya davet edilen (Kanada ticari vizesi için başvuran) kişinin;

 • Tam adı
 • Doğum tarihi
 • Temsil ettiği şirketin adı ve şirketteki pozisyonu
 • Adresi, telefon numarası (hem iş hem de ev) ve iş e-posta adresi
 • Kanada’daki şirketle olan ilişkisi ve şirketlerin iş geçmişi
 • Kanada seyahatinin amacı (eğer uzun vadeli bir projenin bir parçasıysa bu seyahatin ilgisi)
 • Kanada’daki şirketi ziyaret etme süresi
 • Kanada’daki şirket tarafından karşılanacak konaklama ve yaşam masrafları
 • Kanada’da kalacağı adres ve telefon numarası
 • Bilindiği takdirde Kanada'yı terk etmek istediği tarih

Kanada’ya davet eden şirketin;

 • Tam adı
 • Merkezinin adresi
 • Ziyaret edilecek tesislerinin adresi
 • Varsa web sitesi
 • Tescil tarihi
 • Türünü belirten kısa bir açıklama

Kanada Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (Kanada seyahatiniz sonrası en az 1 yıl geçerli)
 • 2 adet biyometirik fotoğraf (güncel, arka fonu beyaz, 35x45 mm ölçülerinde)
 • T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, aile ve adres bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına ve Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış, kişinin seyahat tarihlerini ve amacını açıklayan, kaşeli ve ıslak imzalı)
 • Güncel şirket belgeleri (orijinal faaliyet belgesi, imza sirküleri, Sicil gazetesi, vergi levhası fotokopileri)
 • Davet Mektubu (Kanadalı şirketin antetli kağıdına kaşe ve imzalı olarak hazırlanacak davetiye, davet eden kişinin Kanada Pasaport ve Kimlik kartı fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir)
 • Şirketin çalıştığı bankaya ait son 3 aylık vadesiz hesap özeti (hesap hareketlerini gösteren ve minimum 35.000 TL bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve bankanın imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmelidir)
 • Kira, Tapu, Araç Ruhsatı fotokopileri (Varsa)
 • Evlilik Cüzdanı fotokopisi (Varsa)
 • Kanada Vize Başvuru Formu
 • Aile Bilgi Formu
 • Kanada Ticari Vizesine başvuru için ek olarak istenebilecek evraklar
 • Kişi şirket çalışanı ise;
 • Maaş Bordrosu (son 3 aylık, ıslak İmza ve kaşeli)
 • SGK İşe giriş bildirgesi ve SGK Hizmet dökümü
 • Evlilik Cüzdanı fotokopisi (kişi Evli ise)

Kanada Vizesi İle İlgili Önemli Uyarılar

►Vize başvurunuzun seyahat tarihinize kadar sonuçlanması için, seyahat tarihinizden en azından birkaç hafta önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız gerekmektedir.
Kanada Turistik Vizesi başvurularında 31 Temmuz 2018 tarihinden itibaren parmak izi uygulaması başlamıştır. Evraklarınızı eksiksiz kargo ile gönderir ya da en yakın ofisimize getiridiğiniz taktirde hemen parmak izi randevunuzu alacak , vize uzmanlarımız sizi randevunuz hakkında bilgilendirecektir.
►Vize başvurunuzda kesinlikle sahte belge kullanmayınız ve başvurunuzun hiçbir aşamasında yanıltıcı ya da yanlış bilgiler vermeyiniz.
►Kanada Konsolosluğu ihtiyaç halinde başvuranı bir mülakata çağırabilir veya ek evrak talebinde bulunabilir.
►Başvurunuzla ilgili nihai karar her zaman Kanada Konsolosluğu’na aittir. Kanada turistik vizesi başvurunuz reddedilirse itiraz hakkınızın bulunmadığını unutmayınız. Bu durumda ancak yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
►Tüm Kanada vizeleri ile ilgili başvurularınız için iletişim numaralarımızdan veya e-posta adresimizden Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz ya da direkt arayabilirsiniz. 0212 970 05 63

Kanada Vize Ücreti

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kanada ticari vizesi için gerekli evraklar
  S. Barış Pak, 12 Oca 2024, 16:03

  Kanada ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Kanada'da beni davet eden şirketten nasıl bir davetiye almam gerekir? Kanada Konsolosluğu vize talep dilekçesinin içeriğinin nasıl olmasını istiyor? Dilekçelerin hazırlanmasında bize siz yardımcı olabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Ticari Vize Başvurusu
  S. Karagöl, 19 Ara 2023, 13:14

  Kanada ticari vize başvurusu için hangi evrakları sunmamız gerekir? Ticari davetiye almam gerekir mi? Sunmam gereken dilekçeler ve davetiye İngilizce olması gerekir mi? Şirketin hazırlayacağı dilekçede hangi bilgiler olmalıdır? Detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada ticari vize
  Ö. Aycan, 09 Mar 2020, 10:32

  Merhabalar, Kanada ticari vize için gerekli şartlar ve evraklar nelerdir? Hangi durumlarda alabiliriz? Kanada'da bulunan firmadan davetiye almam gerekiyor mu? Hazırlamam gereken dilekçeler İngilizce olması gerekir mi? Dilekçenin içeriği nasıl olmalıdır? Detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp