Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 63

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.30 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kanada Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Kanada Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz.

Ankara’da yaşayan ve Kanada vizesi almak isteyen herkes Vize Merkezi Ankara şubemize şahsen gelebilir, telefon numaralarımızdan arayabilir ya da e-posta adreslerimizden bilgi alarak tüm vize işlemlerini gerçekleştirebilir.

Öncelikle bu kısımda yer alan bilgiler çok iyi okumalı ve daha sonra Kanada vizesi başvurunuz için Vize Merkezi Ankara şubemizi aramalısınız. Bizzat gelmek ya da mail yoluyla ulaşmak isterseniz web sitemizde diğer tüm bilgilerimiz de yer almaktadır. Kanada vize uzmanlarımız sizinle derhal ilgilenecek ve başvurunuzu en kısa zamanda işleme alacaklardır.

Daha ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi Ankara şubesi telefon numaralarımızı arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kanada vizenizi Vize Merkezi Ankara şubesinden almak isteyenlerin bilmesi gerekenler:

  1. Adım: Ankara’dan Kanada vizesi başvurunuzu yapmak için Vize Merkezi Ankara şubemizi arayarak başvurunuzda gerekli olan belgeleri isteyebilirsiniz. Bu görüşmeden sonra Kanada vizesi ile ilgili genel bir bilgilendirmenin ve gerekli evrak listesinin yer aldığı bir e-posta tarafınıza iletilecektir.
  2. Adım: Bu e-postada sizden istenilen tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlamalısınız.
  3. Adım: Evrak listesini tamamladıktan sonra dilerseniz kurye ya da kargo yoluyla Vize Merkezi Ankara şubemize göndermeniz mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan bizzat uğrayıp teslim etmenizde de bir sakınca yoktur.
  4. Adım: Evraklarınız teslim alındıktan sonra Vize Merkezi Ankara şubemiz tarafından Kanada vizesi işlemlerinize derhal başlanacaktır. Bu süreçte dilediğiniz zaman bizi arayarak vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  5. Adım: Kanada vizesi için tüm işlemleriniz sona erip vizeniz basıldığında, isteğinize bağlı olarak pasaportunuz kargo yoluyla adresinize yollanacaktır. Tercihinize bağlı olarak Ankara şubemizi şahsen ziyaret edebilir ve pasaportunuzu elden de teslim alabilirsiniz.

Kanada vizesi başvurusu yapmak üzere Ankara şubemizi ziyaret edecek kişilerin dikkatine

Vize Merkezi Ankara şubemizden vize başvurusu yapmak istiyorsanız, mesai saatleri içinde şubemize uğrayabilir, randevu almanıza gerek kalmadan vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce gibi illerden Kanada Vizesi başvurusu yapmak için Ankara şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi – Ankara Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi – Cuma Arası: 08.30 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kanada Vizesi için gerekli evraklar

Web sitemizdeki Kanada bölümünden, başvurmak istediğiniz vize türüne uygun evrak listesine ulaşabilirsiniz. Yine de en güncel ve kişiselleştirilmiş evrak listesi için Kanada vize uzmanlarımızdan e-posta talep edebilirsiniz.

Dikkat! E-posta yoluyla aldığınız kişiselleştirilmiş evrak listesini mutlaka eksiksiz ve doğru olarak tamamlamış olmalısınız. Bu durum Kanada vizesi başvurunuzun reddedilmemesi için önem teşkil etmektedir. Vize Merkezi Ankara şubesine ilettiğiniz evraklarınızda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda vize uzmanlarımız sizden eksik evrakları tamamlamanızı veya doğru olan evrakları ulaştırmanızı talep edeceklerdir. Bununla birlikte Kanada Konsolosluğu’nun ek evrak isteme hakkı her zaman saklıdır. Böyle bir durumda vizenizin reddedilmemesi için konsolosluğun istediği evrakları mutlaka tedarik etmek zorundasınız.

Kanada Vizesi başvurularını Vize Merkezi Ankara şubesi aracılığı ile yapanların dikkat etmesi gereken hususlar

  • Kanada vizesi başvurunuzun kabul edilerek vizenizin basıldığı tarih ile seyahat edeceğiniz tarih arasında uygun bir zaman aralığı olmalıdır. Seyahat tarihinize çok kısa bir zaman kala veya seyahat tarihinizden çok uzun bir zaman önce başvuru yapmanız uygun olmayacaktır.
  • Kanada Konsolosluğu’nun tatil zamanları veya yılın yoğun dönemlerini göze alarak ve bu dönemlerde oluşabilecek yoğunluk nedeniyle vizenizin gecikebileceğini hesap ederek başvuru yapmalısınız.
  • Daha önceden alıp kullandığınız bir Amerika vizeniz varsa, süresi bitmiş veya eski pasaportunuzda kalmış olması önemli olmaksızın bunu başvuru sırasında mutlaka bildiriniz. Bir Amerika vizesi almış olmanız hem Kanada vizesi almanızı kolaylaştıracak hem de daha hızlı vize almanızı sağlayacaktır.
  • Kanada vizesi için yaptığınız başvurunun reddedilmemesi için tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamak zorundasınız. Bunun için tarafınıza e-posta olarak gönderilen evrak listesini dikkatli olarak inceleyip tam olarak temin ediniz. Herhangi bir yanlışlık, Kanada Konsolosluğu tarafından başvurunuzun reddedilmesine sebep olacaktır.
  • Kanada vizesi başvurusu için otel veya uçak rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur. Konsolosluk, vizeniz kabul edilmeden herhangi bir otel veya uçak rezervasyonu yapmamanız konusunda özellikle uyarmaktadır.

Kanada Konsolosluğu vize işlemleri süresince sizinle iletişime geçebilir.

Vize Merkezi Ankara şubesine bildirdiğiniz iletişim bilgileriniz güncel ve ulaşılabilir olmalıdır. Kanada Konsolosluğu vize işlemleri süresince ek belge talep etmek ya da mülakata katılmanız için size ulaşmak isteyebilir. Kanada vizesi işlemleri normal şartlarda herhangi bir mülakat olmadan tamamlanmaktadır fakat konsolosluğun ek evrak talep etme ve mülakata davet etme hakkı her zaman saklıdır. Sizden böyle bir şey talep edilirse lütfen Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize danışmanınıza durumu bildiriniz.

Kanada Vizesi kaç günde çıkar

Kanada vizesi başvuru işlemlerinin tamamlanması ortalama olarak 11-15 iş günü sürmektedir. Konsolosluk sizden ek belge ister ya da bir mülakata davet ederse süre uzamaktadır. Önceki bir tarihte almış olduğunuz bir Amerika veya Kanada vizenizin olması durumunda bu süre kısalmakta ve Kanada vizeniz 5 iş günü içinde çıkmaktadır.

Kanada Vize Merkezi, Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp