Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 12 75

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Kanada Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Kanada Vize Merkezi şubemizden gerçekleştirecek olduğunuz Kanada vize başvurusu ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızda Kanada vize başvurunuz için sizlere sunacağımız tüm hizmetlerden yararlanabilir aynı zamanda gerekli olan tüm evrak ve belgelere sayfamız sayesinde kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Vermiş olduğumuz bu hizmet vize başvuru sürecinizi sizler için daha kolay hale getirecek.

Kanada Vize Çanakkale şubesi olarak başta Çanakkale olmak üzere  Lapseki, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Çan, Bozcaada, Biga, Eceabat, Yenice ilçelerinin yanı sıra Bursa, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir gibi çevre illerimizde ikamet eden vatandaşlarımız için uzman kadromuz eşliğinde çözüm odaklı Kanada vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Sunmakta olduğumuz Kanada vize danışmanlık hizmeti ve vize başvuruları ile alakalı bir çok bilgiden haberdar olmak ve bu alanda daha fazla bilgiye sahip olmak için alanında görevli çalışan arkadaşlarımıza canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresinden veya +90 (850) 241 12 75 numaralı telefon hattından irtibata geçebilirsiniz.

Kanada Vizesi Kimlere Gerekir? - Çanakkale

Türkiye Cumhuriyeti’nden Kanada’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Çanakkale Kanada Vize Merkezi aracılığı ile kolay bir şekilde Kanada vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir aynı zamanda seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kanada’ya yapmak istediğiniz yolculuk için kullanacak olduğunuz pasaport türünün herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız, Turistik gezi, ticari ilişkiler veya eğitim gibi çeşitli amaçlar gözetmeksizin ve pasaport çeşidi ayrımı yapmadan Kanada vizesi alınması gerekmektedir.

Gerçekleşecek olan Kanada vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Kanada dış temsilciliklerinde bulunmaktadır. Ülkemizde; Kanada Ankara Büyükelçiliği ve Kanada İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere iki adet dış temsilcilik bulunmaktadır. İlgili sayfalara tıklayarak konsolosluk hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Kanada Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Kanada vize başvuru aşamasında başvuruyu gerçekleştiren kişinin sahip olması gereken evraklar çeşitli durumlarda değişkenlik arz edebilir. Buna örnek olarak başvuruda bulunan kişi veya kişilerin icra ettiği mesleğe, seyahat sebebine ayrıca kullanacağı pasaport türüne ilişkin olarak bu durumlarda değişkenlik gösterir. Gerçekleşecek olan Kanada yolculuğunun gerekçesine yönelik olarak vize türünü ve vize sürecini belirtmeleri başvuru sürecinin sonuçlanmasında önem taşır.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan vize türleri sayfalarına aşağıdaki linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. İlgili başlıklar aracılığı ile vize türleri hakkında kapsamlı bilgiye ve gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Sizler için listelemiş olduğumuz vize türleri içerisinden seyahatiniz için uygun olan vize çeşidinin hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da mevcut seçenekler içerisinde size uygun olan vize türünün yer almadığını düşünüyorsanız eğer uzmanlarımıza canakkale@vizemerkezi.com adresi aracılığı ile mail atarak gerekli evrak listelerini talep edebilir ya da +90 (850) 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayarak bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Kanada vize başvurusu yapan kişilerin banka hesaplarında mutlaka belirli miktar para bulunması gerekmektedir. Başvuru yapanların icra etmekte olduğu meslek oldukça önem taşır. Kanada vize başvurusuna müracaat eden bireylerin yapmakta olduğu meslekle alakalı bir takım belgeler istenir, kişi eğer bir şirket çatısı altında çalışıyor ise çalıştığı şirket ile alakalı belgeleride ek olarak bulundurması gerekmektedir. Çanakkale Kanada Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz başvurunuz ile alakalı izlemeniz gereken adımları sade bir dil ile aşağı kısımda sizlerle paylaştık.

Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması

Kanada Vize başvurusunu gerçekleştirecek olan kişinin pasaport türüne, seyahat sebebine, veri sunum muafiyet durumuna göre gerekli evraklar değişkenlik arz eder. Kanada vize işlemleriniz için hazırlamanız ve bulundurmanız gereken belgeler ile alakalı kapsamlı ve güncel bilgi edinmek için yetkili çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru için hazırlamış olduğunuz belgeleri hatasız bir şekilde tamamlandığına emin olduğunuzda sizlere en yakın olan şubemize giderek evraklarınızı teslim edebilir veyahut kargo aracılığı ile evrak ve belgelerinizi güvenilir bir şekilde bizlere ulaştırabilirsiniz. Evrak ve belgeleriniz elimize geçtiği an itibari ile görevli arkadaşlarımız büyük bir titizlikle inceleyerek kontrolde bulunur ve bu sayede herhangi bir aksi durumda bizler tarafından tarafınıza bilgi verilir. Herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmadan sorun giderilir.

Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Kanada ülkesine yapmak istediğiniz yolculuk için ödeyeceğiniz ücret birkaç durumda değişkenlik gösterir. Bu durumlar; yolculuk sebebine, kullanmakta olduğunuz pasaport ve veri sunu kaydına göre değişkenlik göstermektedir. Kanada vize başvuru ücretleri hakkında bilgi alabilmek için danışman arkadaşımız ile iletişim kurabilirsiniz. Kanada vize başvurusu ücretini sizlere ulaşımı en kolay şubemizi ziyaret ederek ödeme yapabilir veyahut EFT/Havale yoluyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Biyometrik Veri Sunumu

Kanada vizesi için başvuruda bulunan adaylardan biyometrik veri sunumu yapmalarına gerek yoktur. Bu alanda sadece hazırlamış olduğunuz belge ve evrakları gerekli mecralara onaylatmanız şarttır. Bu aşamada gerekli olan tüm yardımı alanında görevli çalışma arkadaşımız sizlere destek için güvenli bir şekilde sağlayacaktır. 

Pasaportun Teslim Alınması

Kanada vize başvurunuzu konsolosluk tarafından değerlendirilecek ve sonuçlandırılacaktır. Vize danışmanlarımız sizler adına bu süreci takip edecek ve pasaportunuzu teslim alacaklardır. Teslim alınan pasaportun tarafınıza ulaştırılması sağlanacak ve sizlere gerekli bilgiler verilecektir. 

Can Plus Vizesi 

Kanada vize başvuruları için sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olan Can Plus Vizesi seçeneği de mevcuttur. Vize süresi ortalama olarak bir hafta içerisinde sonuç bulmaktadır. Bu süreye resmi tatil günleri ve hafta sonu günleri dahil tutulmamaktadır. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Kanada vizesi alanlar, hala kullanıma açık olan ABD vizesine sahip kişiler Kanada Can Plus vizesine başvuruda bulunabilmektedir. Amerika vizesinin süresi bitmiş ancak son 10 yıl içerisinde Amerika’ya giriş çıkış yapmış kişiler de bu vize türüne başvuru gerçekleştirebilmektedirler. 

Transit vize bir ülkeye giderken aktarma yapılması gerektiği durumlarda aktarma yapılan ülkenin sınırından geçebilmek için kısa süreli vize türüdür. Can Plus programı transit vize sorununa büyük ölçüde çözüm getirmiştir. 

Kanada Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Çanakkale

Kanada vize başvuru sürecinde başvuru yapan kişilerin bizzat konsolosluklarda bulunmasına gerek yoktur. Vize başvurunuz için hazırladığınız belge ve evrakları alanında uzman görevli arkadaşlarımız gerekli mecralara ulaştıracak, takipte bulunacak ve onaylatacaktır. Bu şekilde başvurunuz herhangi bir aksilik yaşamadan devam edecektir. 

Kanada Vize Başvurunuz Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Konsolosluk yoğunluğu ya da resmi tatil günlerine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ortalama olarak Kanada vize başvuruları 15 ila 35 gün içerisinde neticelenir. Bahsedildiği gibi resmi tatil günleri, konsolosluk yoğunlukları ya da ek evrak talebi gibi durumlar vizenizin sonuçlanma süresinde dalgalanma yaratabilecek etkenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle seyahat planlamanızı yaparken Çanakkale Kanada Vize Merkezinde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Değerli ziyaretçilerimiz Çanakkale Kanada Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştireceğiniz vize başvurusu hakkında güncel bilgi erişimi için canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresinden aynı zamanda +90 (850) 241 12 75 numaralı telefon hattından danışmanlık hizmetinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Sayfamıza yapmış olduğunuz ziyaret için teşekkür eder iyi günler dileriz

Kanada vize merkezi Çanakkale

Vize Merkezi Personel

Kanada Vizesi ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Kanada Vizesi Çanakkale K.G. 03/06/20, 09:01
Merhaba, Kanada vizesi Çanakkale’de nereden yapılıyor? Kanada’ya akrabamı ziyaret etmek için gideceğim. Davet mektubu almam gerekir mi? Akrabama sürpriz yapmak istediğim için davet mektubu almak istemiyorum. Başvuru yapabilmek için nereden randevu alabilirim? Bu konuda detaylı bilgi verebilir misiniz? Bize yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
eTA
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 39075