Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kanada Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Kanada Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz.

Bu sayfa, Gaziantep’te yaşayan ve Kanada vizesi başvurularını Vize Merkezi Gaziantep şubesinden yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Kanada Vizesi başvurunuzu en kolay yoldan ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz için lütfen tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz. Vize başvurusu yapabilmeniz için gereken şartlar, evrak listesi ve tüm vize süreci ile ilgili merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep şubemizden Kanada vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız, şubemizi her zaman ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi şubemizi ziyaret etmeden de gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizde bulabileceğiniz iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir veya [email protected] e-mail adresimize e-mail yollayarak vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımız en kısa sürede başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

Gaziantep’ten Kanada Vizesi başvurusu yapacakların takip etmesi gereken adımlar:

 1. Adım: Vize Merkezi Gaziantep şubesinden Kanada vizesi başvurusu yapmak için atmanız gereken ilk adım vize uzmanlarımıza ulaşarak tercih ettiğiniz vize türüne ve şahsınıza göre belirlenmiş evrak listesini talep etmektir.
 2. Adım: Size özel gönderilen bu e-postayı aldıktan sonra çok dikkatli bir şekilde okuyarak sizden istenen bütün evrakları hazırlamalısınız. Bu aşamada aklınıza takılan her şeyi vize uzmanlarımıza sorarak herhangi bir yanlışlık yapmanıza engel olabilirsiniz.
 3. Adım: Evrakları tamamladığınızdan emin olduktan sonra dilerseniz Vize Merkezi Gaziantep şubesini ziyaret ederek elden teslim edebilir, ya da kargo-kurye yoluyla gönderim sağlayabilirsiniz.
 4. Adım: Tamamladığınız evraklar vize uzmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra herhangi bir eksiklik olmaması durumunda vize işlemlerinize derhal başlanacaktır. Süreçle ilgili bilgi almak için vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
 5. Kural: Konsolosluk başvuru sürecini tamamlayıp vizenizi onayladığında pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi Gaziantep şubesinden bizzat teslim alabilir ya da kargo-kurye yoluyla gönderilmesini isteyeceğiniz bir adrese yollanmasını talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi çalışma saatleri:

 • Pazartesi – Cuma Günleri: 08.30 ve 18.30 Arası
 • Cumartesi Günleri: 10.00 ve 14.00 Arası

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Gaziantep şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye illerinde ikamet eden ve Kanada vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Gaziantep şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Kanada vizesi için gerekli evraklar

Kanada vizesine başvururken öncelikle hangi türde bir başvuru yapacağınız daha sonra ise kişisel durumunuz önem teşkil etmektedir. Bu nedenle öncelikle web sitelerimizde yer alan Kanada vizesi evrak listelerine bakabilirsiniz ancak kişisel durumunuza göre hazırlanmış ve içinde seçtiğiniz vize türüne dair bazı açıklamaların da olduğu bilgilendirme mailini Kanada vize uzmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Dikkat! Vize uzmanlarımızdan talep ettiğiniz bu maili dikkatle inceleyerek istenilen bütün belgeleri tamamlayınız. Herhangi bir eksiklik veya yanlışlık durumunda Kanada Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bu nedenle vize uzmanlarımız eksik evraklarınız için sizi aradığında dikkate alarak bu evrakları temin ediniz. Ayrıca konsolosluk tarafından aranıp ek evrak istenirse bu evrakları da temin ediniz ve konsolosluğa ulaştırınız. Evraklarınızın tam ve doğru olması vizenizin onaylanması bakımından hayati önem taşımaktadır.

Kanada Vizesi başvurusu yapmak için dikkatli olunması gereken hususlar:

 • Kanada vizesi için Vize Merkezi Gaziantep şubesine başvurmadan önce seyahat tarihinize ve vizenizin muhtemel çıkış tarihine dikkat ediniz. Bu tarihler arasında çok kısa bir süre ya da çok uzun bir süre olmamalıdır. Olursa, seyahatiniz tehlikeye girebilir veya Kanada Konsolosluğu vize başvurunuzu bekletebilir. Uygun zamanı belirlemek için vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 • Kanada vizenizin onaylanma tarihini tahmin ederken Kanada Konsolosluğu’nun resmi tatil dönemlerini ve yoğun olarak vize başvurusu yapılan dönemleri dikkate alınız. Bu dönemlerde vizeniz beklenenden daha geç çıkacaktır. Bu nedenle seyahatinizle ilgili bir sıkıntı yaşamamanız için bu tür gecikmeleri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Geçmişte bir Amerika veya Kanada vizeniz varsa, Kanada vizesi başvurunuz çok daha kolay ve kısa sürede sonuçlanacaktır. Bu nedenle eski pasaportunuzda olsa dahi bu vizelere sahip olduğunuzu başvuru sırasında belirtmelisiniz.
 • Kişisel evrak listenizde yer alan evrakların hepsini doğru olarak hazırladığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde Kanada Konsolosluğu, başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlandıracaktır.
 • Kanada vizesine başvurmadan önce lütfen uçak ya da otel rezervasyonu yapmayınız. Kanada vizesi başvurunuzun kabul edilip edilmemesi tamamen Kanada Konsolosluğu’nun inisiyatifinde bulunduğu için ve yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta rezervasyonunuzun yanması olasılığı ortaya çıkacağı için konsolosluk rezervasyon bilgisi talep etmemektedir.

Kanada Konsolosluğu telefon ya da e-posta yoluyla size ulaşabilir.

Konsolosluk görevlileri tüm süreç boyunca size ulaşabilir. Bazı bilgileri ve belgeleri teyit etmek, ek evrak istemek ya da istisnai olarak sizi bir mülakata davet etmek için telefon numaralarınızdan ya da e-posta yoluyla bilgilendirilebilirsiniz. Bu durumda Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımızı da bilgilendiriniz. Ek evrak istendiğinde bu evrakları en kısa zamanda tedarik ederek konsolosluğa göndermeniz vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için son derece önemlidir.

Kanada Vizesi kaç günde çıkar?

Kanada Konsolosluğu’nun Kanada vizesi başvuru sürecini 11 ile 15 gün arasında sonuçlandırması beklenmektedir. Ancak bu süre çeşitli sebepler nedeniyle uzayabilir. Daha önceden Amerika ve Kanada vizesi olanların Kanada vizeleri 5 iş günü içinde çıkmaktadır.

Kanada Vize Merkezi, Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp