Kanada Vizesi Dilekçe Örnekleri

Kanada Vizesi Dilekçe Örnekleri

Kanada Turistik Vize Dilekçe Örneği

Kanada’ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Kanada Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Kanada Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Kanada Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Kanada Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Kanada Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Kanada Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Kanada Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Kanada Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Kanada Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe gerektiren durumlar

 • Kanada Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Kanada turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Kanada Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Kanada Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Kanada Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Kanada Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Kanada Ticari Vize Dilekçe Örnekleri

Kanada'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Kanada Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Kanada’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Kanada'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Kanada Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Kanada Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

Kanada Ticari Vize Dilekçesi

Kanada vize reddi

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kanada Ticari Vize Dilekçe Örneği
  G.S., 11 Haz 2020, 10:49

  Merhabalar, ticari vize davetiyem geldi. Vize talep dilekçesi de hazırlanması gerekiyormuş.Kanada Büyükelçiliğe yazılması gereken Kanada ticari vize dilekçe örneği paylaşabilir misiniz? Nasıl yazılması gerektiği konusunda detaylı bilgi verebilir misiniz? Dilekçeyi İngilizcemi yazmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Ticari Davetiye
  Y.K., 09 Haz 2020, 10:37

  Kanada ticari davetiye nasıl olması gerekir? Davetiyenin içeriğinde gerekli olan bilgiler nelerdir? Kanada’daki firmadan bana davetiye geldi istenilen bilgiler olup olmadığını kontrol edip bilgi verebilir misiniz? Davetiye dışında hangi evrakları hazırlamam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Vize Talep Dilekçesi
  Y. Demir, 24 Mar 2020, 17:29

  Merhaba. Kanada vize talep Dilekçesi nasıl yazılır? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Gidiş amacına göre dilekçe değişiklik gösterir mi? Şahsi yazacağım dilekçe haricinde başka bir dilekçe de yazmam gerekir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp