Fransa Vizesi

Vize Merkezi Fransa vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Fransa vize türlerinde yani Fransa vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Fransa Schengen Vize Başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Fransa Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Schengen bölgesinin en cazip seyahat noktalarından biri olan Fransa için  bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları Schengen anlaşması gereğince 6 ay içerisinde 90 gün konaklama süresini ihlal etmeme şartı ile Fransa seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Schengen kategorisinde işlem alan kısa süreli Fransa vizesi başvurusuna dair bilgileri yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Fransa Konsolosluğu'nun belirlediği Fransa vizesi evrak listesi koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Merkezi temsilcimizi arayın.Vize için gerekli olan güncel evrak listesi tarafınıza e-mail yoluyla gönderilecektir.

Fransa vizesi işlemlerinizi Vize Merkezi danışmanlığında gerçekleştirmek için hemen temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Fransa vizesi için gereken evrak listesi, vizesi ücreti ve prosedüre dair bütün işlemleri bilgilendirme e-postasında bulacaksınız. Vize başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla tamamlayan Fransa Vize Merkezi, ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında size yardımcı olur.

Vize Merkezi, alanında uzman deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı Fransa Konsolosluğunun belirlediği vize kriterlerine uygun şekilde hazırlayarak vizenizin sorunsuz ve hızlı şekilde alınmasını sağlar. Bununla birlikte Fransa vizesinin sonucu hakkında olumlu veya olumsuz karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Fransa Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır. Ülkenin Türkiye’deki temsilcilikleri tarafından belirtilen vize evrak listesine ve bu vize hakkında en güncel bilgilere Fransa Vizesi web sayfamızdan ulaşılabilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve başvurunuzu hemen başlatmak için Vize Merkezi temsilcimizi arayın.

Vize Merkezi, Fransa vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi nasıl alınır diyorsanız ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız seyahat amacına göre bir vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Ülkede en fazla 90 güne kadar bulunacak olanlar kısa süreli Fransa Vizesi için başvuru yapacaklar. Her vize çeşidinde hem ortak hem de her biri için bazı farklı belgeler olabilir. Bu nedenle hazırlık süreci dikkatli ve istendiği şekilde en doğru şekilde yapılmalıdır. Vize başvuruları doğrudan Fransa Konsolosluğu'na yapılamadığı için hazırlanan belgelerin ancak yetkilendirilmiş bir aracı kurum tarafından ilgili diplomatik temsilciliğe teslim edilebildiği de unutulmamalıdır. Uzun süreli, D tipi vize başvuruları ise doğrudan Fransa Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

Fransa Vize Merkezi Schengen vizenizi sorunsuz ve kolayca almanızı sağlar. Karışık vize prosedürlerine dair sorularınıza hızla yanıt veren Vize Merkezi temsilcileri evrak takibinde, randevu alma işleminde, Schengen vize başvuru formunun doldurulmasında size destek olur ve pratik çözümlerle vize başvurunuzun doğru şekilde yapılmasını sağlar. Vize başvurusu sırasında sunacağınız evrakların eksikliği veya güncel duruma uygun olmaması vize başvurunuzu kabul edilmemesine, zaman kaybı yaşamanıza ve nihayetinde vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Fransa vizesi için mesleğinize veya durumunuza uygun evrak listesinin en güncel halini Vize Merkezi temsilcilerini arayarak talep edin. Fransa Konsolosluğu koşullara göre gerekli evrak listesinde değişiklik yapabilmektedir. Vize Merkezi güncel veri tabanı ile doğru evraklarla başvuru yapmanıza ve ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur.

Fransa Schengen vizesi nasıl alınır

Fransa Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa’ya yapılacak vize başvuruları için izlenmesi gereken belirli aşamalar bulunuyor. Fransa vizesi başvurusu nasıl yapılır diyorsanız öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekir cevabını verebiliriz. Fransa Yeşil, Gri ve Siyah TC. pasaportlarını 6 aya kadar vizden muaf tutarken Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahipleri koşullarıan uygun evraklarla başvuru yapmalıdırlar. Geçerli pasaportunuz varsa seyahat amacınızı belirleyerek vakit kaybetmeden harekete geçebilirsiniz. Seyahat amacınızı içeren vize türüne başvuru için hazırlanması gereken belgeler tespit edilmeli.

Bir sonraki aşamada bu belgeler tamamlanmalıdır. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulan bu belgelerin Fransa Konsolosluğuna sunulması için Vize Merkezi danışmanlığında yapılabilmektedir. Türkiye’deki Fransa Konsoloslukları doğrudan şahıs başvurusu kabul etmemekte olup başvurular akredite kurumlar tarafından yapılmaktadır. Değerlendirme süreci sonrasında gerekli durumlarda parmak izi verme, ek evrak talebi veya yüzyüze görüşme gibi ek işlemler de sürece dâhil olabilir. Eğer sonuç olumlu olursa talep edilen Fransa vizesinin verilmesiyle işlemler tamamlanır. Ret durumlarında ise tekrar başvuru yapılması istenir.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa Vize başvurusunda pek çok belgenin hazırlanması gerekir. Bunların arasında ise en önemlilerinden biri Fransa Vize Başvuru Formu. Bu form, Fransa Konsolosluğu tarafından hazırlanır ve doldurulması zorunludur. İçeriği ise vize başvurusu ile ilgili bilgiler ve kişisel bilgilerden oluşuyor. Her harfinin en doğru şekilde doldurulması gerekli olan belgede istenen bilgiler tek tek açıkça belirtilmiştir. Yazılan bilgiler diğer temin edilecek evraklarla doğrulanması gerekir. Zira en ufak uyumsuzlukta vize talebi reddediliyor. Bu form başvuru sahibi ile ilgili bilgi edinmek amacıyla doldurulması talep edilir.

Bir nevi şahıs ile ilgili özet niteliği taşır. Resmi bir belge olan Fransa Vize Başvuru Formu’nun sahte bilgilerle doldurulması suç unsuru sayılır. Belgenin başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekir. Fransa vize başvuru formu, İngilizce ve Fransızca dillerinde büyük harfler kullanılarak doldurulur. Ayrıca belirtilen ölçülerde çekilmiş biometrik fotoğraf da formun üzerinde belirlenen kısma yerleştirilmeli. Bu form, Fransa Konsolosluklarının web sitelerinden, Fransa Konsoloslukların kendisinden veya vize danışmanlığı veren merkezlerinden temin edilebiliyor.

Fransa Online Vize Başvuru Formu Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

 1. Fransa Konsolosluğu, 5 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere Fransa Schengen vize başvuru formlarının online olarak doldurulmasını talep etmektedir. Eksik ya da hatalı doldurulan vize başvuru formları tespit edildiği takdirde vize başvuru ücretinin yanacağı bildirilmiştir.
 2. Fransa Konsolosluğu, Fransa vize başvuru formlarına birtakım yeni düzenlemeler getirmiştir. Buna göre; vize başvuru formuna kızlık soyadının yazılması zorunlu hale geldi. Pasaportun verilme ve pasaportun süresinin bitiş tarihleri, vize başvuru formunda belirtilen tarihlerle uyumlu olması zorunludur.
 3. Fransa vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalı, forma eksik veya hatalı bilgi yazılması, yanlış evrak verilmesi vizenin reddedilmesine sebep olacaktır. Konsolosluk başvuru sahibinden bu kriterleri karşılamadığı takdirde ek evrak dahi istemeyeğini bildirmiştir.
 4. Vize başvuru işlemlerinde kullanılacak biyometrik fotoğrafların üzerinde herhangi bir oynama yapılmamalıdır. Fotoğrafta yer alan yüzde leke olmamalıdır. Vize başvuru sahibi, başvuru formunda telefon ve e-posta adresinin güncel olanını beyan etmelidir.
 5. En son Schengen vizesi Macaristaristan ve Çek Cumhuriyeti olan kişiler parmak izine (VIS) geleceklerdir. Eğer eski pasaportunda Macaristan ve Çek Cumhuriyeti olanlar başka bir ülkenin vizesini gösterenleri konsolosluk tespit ettiği takdirde cezalandıracaktır.

Fransa Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa’ya gitmek için başvuru yapılabilen pek çok vize türü bulunuyor ve her başvuru türü için hem aynı temel belgeler hem de başvuru sahibinin sosyal konumuna göre farklı evrakların temin edilmesi isteniyor. Ana belgeler arasında pasaportun güncel olması, kimlik fotokopisi, istenen şekilde çekilmiş biometrik fotoğraflar, ülkeye gidiş ve dönüş tarihlerini onaylayan konaklama ve ulaşım bilgileri ve yolculuk için mali olarak yeterli olunduğunu gösteren finansal bilgiler bulunuyor. Bunların dışında hazırlanması istenen mesleki belgeler başvuru sahibi hakkında destekleyici bilgi olarak talep ediliyor.

Artık çalışmayanlardan emeklilik belgesi, sigortalılardan bunu kanıtlayan veya şirket sahiplerinden bu konumlarını onaylayan belgeler de başvuru dosyasına eklenmeli. Öğrenci belgesi veya davetiye de bazı vize türlerinin alınması için gerekli olabiliyor. Bu belgelerin tümü doğru bir şekilde hazırlanması ve imza ile gerektiğinde kaşe ile onaylanmalı. Aksi takdirde talepler reddediliyor. Fransa vizeleri için gerekli belgelerin listesini Fransa Vize Merkezi sayfamızda 'Vize İşlemleri' başlığı altında bulacaksınız. Fransa vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak e-posta yoluyla temin edebilirsiniz.

Fransa Vize Türleri Nelerdir?

Fransa’ya gitmek isteyenler, vize talebinde bulunmadan önce seyahatin amacını belirlemelidir. Vize başvurusu bu karara göre yapılır. Zira yapılacak başvuru talebinin türüne göre temin edilmesi istenecek bazı belgeler de farklı olacaktır. Fransa’ya alınabilecek vizeler ikiye ayrılıyor. Kısa süreli olanlar 90 güne kadar olan seyahatler için talep edilebiliyor. Bu durumlar ise turistik bir gezi ise Fransa Turistik Vize, fuar veya iş görüşmesi gibi iş amaçlı bir seyahat ise Fransa Ticari Vize ve bu ülkede yaşayan bir akrabanın gönderdiği davetiye ile gidilirse Fransa Aile Ziyaret Vizesi olabiliyor. Ülkede yaşayan ailenin yanına taşınmak isteyen, Fransa’da çalışacak olan veya bu ülkede eğitim görecek olanlar ise uzun süreli vize, yani 90 günden fazla konaklama izni veren vize almaları gerekir.

Fransa Vize Randevusu

Fransa Schengen vizesi almak isteyen kişilerin Fransa vizesi randevu alması gerekmektedir. Fransa vize için randevu alınmadan işlem yapılamamaktadır. Vize randevu tarihi için başvuru merkezinin ve konsolosluğun/ büyükelçiliğin müsaitlik durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Vize Merkezi ile oluşturacağınız Fransa vize randevusu, seyahat planınızdaki tarihe göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait saati ve gününe alınmaktadır. Alınan randevu tarafınızca teyit edilir ve belirtilen gün ve saatte Fransa dış operasyon birimi sorumlumuzun randevunuzda size eşlik etmesiyle Fransa vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir. Öte yandan Vize Merkezi’nin randevuyu veren kurum değil, randevuyu sizin adınıza alan aracı kurum olduğunu unutmamalısınız.Vize Merkezi’nin Fransa ülke uzmanından temin edebileceğiniz evrak listesine göre hazırlayacağınız evrakları tamamladıktan sonra, kargo veya elden ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızın Vize Merkezi’ne gelmesinden sonra başvuru randevunuz; size ve randevu yoğunluğuna göre seyahat tarihlerinize en uygun tarih alınarak size bilgi verilmektedir.

Vize Fransa; Schengen bilgi yönetim sistemi kuralları çerçevesinde alınmaktadır. Başvurunuzda seyahat tarihlerinizi ve Fransa vize için randevu tarihi konusunda tüm bilgilerinizi bizimle paylaşarak herhangi bir zaman kaybı yaşamadan randevu alabilirsiniz. Son 5 yıl içinde pasaportunuzda VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa evraklarınızı merkez ofisimize göndermeniz halinde Fransa Konsolosluğu’nun ya da Büyükelçiliğinin incelemesi için ilgili birimlere yönlendirilerek işlemlerinizi başlatmaktayız. Fransa vize randevusu alırken seyahat tarihinizin konsolosluk ve büyükelçilik resmi gün ve tatillerine denk gelmemesine dikkat ediniz.

Fransa Vize Başvurusu 2024

Fransa vize başvurusu 2024 yılı için iki şekilde yapılabilmektedir. Başvuru sahibi, ikamet ettiği yere bağlı bulunan konsolosluğa şahsen giderek ya da Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla başvuru yapabilmektedir. Bunun yanında Fransa vizesi için kişi vize danışmanlık şirketinden yalnızca vize sürecinde gerekli evrakların toplanması, randevunun alınması ve pasaport teslimi hususunda hizmet alabilmektedir. Yapılacak başvuru konsolosluğun atadığı yetkili danışmanlık şirket vasıtasıyla yapılsa da, kişi tüm işlemler sonunda vize randevusuna ve evrak teslimine şahsen gitmekle yükümlüdür.

Hazırlanması gereken evraklar kişinin statüsüne ve durumuna göre değişim göstermektedir. Kişinin öğrenci, çalışan, işveren, ev hanımı ve emekli olması halinde hazırlanması gereken evraklar farklıdır. Hazırlanan evrakların Fransa Konsolosluğu’nun istediği şekilde olup olmamasına dikkat edilmelidir. Eksik veya yalan beyan içeren belgeler konsolosluk tarafından dikkate alınmamaktadır. Bu durum da vize alım sonucunu şüphesiz olumsuz etkileyecektir.

Vize Merkezi olarak bu anlamda profesyonel destek vermekteyiz. Seyahat amacınız belirlendikten ve tarafımıza bildirildikten sonra gereken evrak listesi tarafınıza iletilir ve dosyaların hazırlanması istenir. Hazırladığınız dosyaları bize iletmeniz halinde tüm vize süreciniz kurumumuz tarafından yürütülür. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus, teslim ettiğiniz evraklarınız hakkında değerlendirme ve kesin sonucu verme yetkisi tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. Bu yüzden Fransa vizesi için hazırlanan evrakların teslimi ardından başvuru sahibi için bekleme süreci başlamaktadır.

Vize reddi almamak ve zaman kaybı yaşamamak için vize hakkında uzman kadromuzdan yararlanmanız lehinize olacaktır. Fransa vize başvurusu 2024 yılı için süreç bu şekilde ilerlemektedir.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Vize Başvuruları ile ilgili karar verme yetkisi Türkiye’de sadece Fransa İstanbul Başkonsolosluğu veya Fransa Ankara Büyükelçiliği’nde bulunuyor. Vize türüne göre talep edilen evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ve sunulmasının ardından başlayan değerlendirme sürecinin ne zaman sonlanacağına da bu temsilcilikler karar verir. Eksik olması durumunda, yanlış veya doğrulanamayan bilgilerin olması durumunda ilgili Fransa Konsolosluğu başvuru sahibinde ek evrak isteme hakkı da bulunuyor. Gerektiği zaman yüzyüze görüşme randevusu da verebiliyor. Her sürecin akmadan yürüyeceği varsayılırsa Fransa Vizesi için seyahat tarihlerinden en az 15 gün, en fazla ise üç (3) ay önce randevu alarak vize müracaatlarını gerçekleştirmeleri önerilir.

Fransa Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Fransa vizesi ile Fransa’nın uyguladığı vize politikasına uygun bir şekilde başka ülkelere de gidilebiliyor. Ancak vizenin veriliş nedeni olan bu ülkeye alındığı halde amacına uygun halde kullanılmaması tekrar vize alınmasına engel olabilir. Fransa’ya alınan bir turistik vize ile bu hak kullanılmadan veya çok kısa süre konakladıktan sonra başka bir Schengen ülkesine geçilmesi yetkili makamlar tarafından vizenin doğru bir şekilde kullanılmadığı olarak değerlendirilir. Temelde tüm Schengen ülkelerinde kullanılabilen Fransa Vizesi, pratikte bu kolaylığın yanlış bir şekilde uygulanmasıyla başvuru sahibi için sonraki yıllarda yapacağı taleplerde ret olarak yansıyabilir.

Fransa Vizesi Ücreti 2024

Fransa için talep edilen vize ücretleri Euro cinsinden ödenir. Vize fiyatları başvuran kişinin yaşına göre değişebiliyor. 12 yaş altındaki çocuklardan bu yaşın üstündekilere göre daha az ücret talep edilir. Ücrete bazı ek masraflar da eklenebiliyor. Uzun süreli vize talepleri için verilen vize ücreti daha fazla olur. Ayrıca hizmet alınan acente veya vize danışmanlık merkezlerine de hizmet bedeli ödenir. Fransa Vize Merkezi temsilcilerimizden güncel evrak listesini talep ettiğiniz taktirde, tercih ettiğiniz vize türüne göre tarafınıza gönderilen e-postada Fransa vize ücretine dair güncel bilgileri de bulacaksınız.

Fransa Vizesi Parmak İzi İşlemi

Fransa vizesine başvuranlar, vize işlemlerini tamamlayabilmesi için parmak izlerinin Vize Bilgi Sistemi’ne (Visa Information System - VIS) kayıtlı olması gerekir. Her insanın kendine özgü biyolojik bir iz taşıdığı parmaklar son yıllarda ek bir güvenlik tedbiri pasaport ve vize işlemlerine uyarlandı. Birçok Avrupa ve dünya ülkesinde kullanılan parmak izi taraması kişilerin biyolojik kimliği olarak da kullanılıyor. Biometrik Parmak İzi kaydı tüm Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve Schengen Anlaşması’na katılan diğer ülkelerde kullanılıyor. İşlem dijital bir tarayıcı aracılığıyla yapılıyor ve verilen parmak izi sıkı bir şekilde hem dijital ortamda hem de yasala kapsamında korunuyor ve kimseyle paylaşılmıyor.

Taramanın yapılabilmesi için parmakta kesik ve yanık gibi fiziksel hasarlar ile kına gibi izin alınmasını engelleyici unsurla olmamalı. Parmak izi veremeyecek kadar fiziksel engelli kişiler durumlarını destekleyen bir doktor raporu ile bunu onaylamalılar. 12 yaşından küçük çocuklar biometri işleminden muaf tutulurlar. Ayrıca daha önce Schengen vizesi alan ve parmak izi veren kişiler, VIS ibareli vizelerini ibraz ettiklerinde ve bu veri beş (5) yıldan daha eski olmaması şartıyla tekrar parmak izi taraması yapmaları gerekmez.

Fransa Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Fransa Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Talep edilen Fransa Vizesinin geçerlilik süresi hakkında karar başvuru yapılan Fransa Konsolosluğu tarafından verilir. Bu kararı etkileyen başvuru sahibinin talebinin içeriği veya benzeri bilgilerdir. Kişi ile ilgili yapılan değerlendirmelere göre Verilecek olan Fransa Schengen Vizesinin sadece gezi boyunca geçerli olmasını da birkaç aylık olmasını da sağlayabilir. Eğilim ilk kez bu ülkeye vize alanlar için daha kısa süreli vizeler verildiği, tekrar talepte bulunulduğunda ve daha önce seyahatlerde sorun yaşanmamış ise daha uzun süreli vize verilebildiğini gösteriyor.

Fransa Vizesi Biometrik Fotoğraf Nasıl Olmalı?

Fransa vize başvurularında belirli şartları karşılaması gereken fotoğraflar kullanılabilir. Bu standartlara göre; fotoğraf altı (6) aylıktan daha yeni, normal fotoğraf kâğıdına ve renkli bir şekilde basılmış ve 35x45 milimetre boyutlarında olmalı. Arka fonu beyaz olması talep edilen fotoğraftaki kişinin yüzü tam olarak görülmesi ve renkli camlı gözlük benzeri aksesuarların kullanılmaması da isteniyor. Ayrıca dini nedenler dışında başın açık ve nötr yüz ifadesi ile ağızın kapalı olması gerekir.

Fransa Vizesi Randevu İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Vize başvurularının yapıldığı Fransa Konsolosluklarının çalışma saatleri belirlidir. Belirli saatler arasında belirli işlemlerin yapılması için ayrılmıştır. Dolayısıyla vize başvuruları veya işlemler tamamlandığında pasaport teslimleri randevu verilerek yapılır. Bu işlemler için internet üzerinden çevrimiçi veya çağrı merkezleri ile yapılabilir. Tamamlanan evrakların teslimi belirlenen randevu günü ve saatinde bu kuruma yapılmalı. Evrakların teslimi de yetkilendirilmiş kurum tarafından belirlenen tarihte yapılır.

Fransa Schengen Vizesi Nedir?

Fransa bir Avrupa Birliği üyesi ülke. Aynı şekilde imzalanan Schengen Anlaşması ile bazı Avrupa ülkeleri ile vize politikasında eş zamanlı uygulamaları bulunuyor. Fransa vatandaşı olan kişiler bu anlaşmaya ortak olan ülkelerde vizesiz giriş ve serbest oturum ile çalışma hakkına sahipler. Bu uygulama kapsamında, anlaşmaya dâhil olmayan ülkelerin vatandaşlarına verilen vizenin ismi de Fransa Schengen Vizesi olarak adlandırılır. Bu vizeye sahip olanlar da anlaşmayı imzalayan ülkelere teoride giriş hakları olsa da oturum ve çalışma hakları bulunmaz. Schengen vizesi kullanılarak Fransa dışındaki ülkelere seyahat edilirken verilen bu hakkın istismar edilmemesi gerekir.

Fransa’da Erasmus Eğitimi için ne Yapılmalı?

Eğitim amaçlı Fransa’ya gitmek isteyen öğrenciler uzun süreli vize başvurusu yapmalı. Avrupa Birliğinin başlattığı ve öğrencilerin başka bir ülkede eğitim almalarını sağlayan Erasmus Programı’na katılacak olan Türkiye vatandaşı öğrenciler de buna dâhiller. Belirli şartları karşıladıkları zaman bu programa dâhil olan kişiler Fransa Öğrenci Vizesi başvurusu yaparken bu durumlarını çeşitli belgelerle kanıtlamaları istenir. Erasmus Vize işlemlerini tamamlama sorumluluğu başvuruyu yapacak olan öğrenciye aittir.

Fransa Vizesinden Kimler Muaftır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mesleklerine göre farklı haklar tanıyan pasaportlar verilebiliyor. Bu pasaportlara ise farklı ülkeler farklı vize uygulamaları yapabiliyor. Fransa, umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarından vize talep eder. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla, Fransa’ya yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmez.

Fransa Vize Reddi

Fransa’ya yapılan vize başvuruları her zaman olumlu sonuçlanmayabiliyor. Başvuru yapılan Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği’nin talep ettiği şartlar yerine getirilmediği durumlarda ortaya çıkan bu durum için pek çok sebep olabilir. Başvuruyu yapanın sahte veya yanlış bilgi beyan etmesi, ekonomik yetersizlik, daha önce alınan vizenin amacının dışında kullanılması, yapılacak olan yolculuğun amacının kanıtlanamaması veya şahsın ülkedeki seyahatinin bitiminde ayrılacağını gösteren belgeleri ibraz edememesi ise bu durumlardan sadece birkaçı. Fransa vizesi için verilen ret kararlarında yeniden başvuru yapma hakkı her kişide bulunuyor. Eksik veya yanlış evraklar tamamlanarak veya doğru bir şekilde hazırlanarak reddedilen vizenin yeniden değerlendirilmesi için Türkiye’deki ilgili Fransa Konsolosluğu'na yeniden başvuru yapılabiliyor.

Fransa Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi sunduğu hizmetler şu şekildedir;

 • Vize Merkezi sizden bilgi alarak ilgili vize türünüzü belirler.
 • Karar verdiğiniz vize türü için statünüze uygun evrak listesi tarafınıza ulaştırılır.
 • Statünüze uygun dilekçeler editörlerimiz tarafından özenle yazılır.
 • Başvurunuzu güçlendirmek adına size özel destekleyici evraklar tarafımızca size bildirilir.
 • Daha önce gerçekleştirdiğimiz başvurular referans gösterilir, nerede ne yapılması gerektiği size izah edilir.
 • Bir araya getirmeniz gereken evraklar için bilgisayar, çıktı alma ve fotokopi gibi tüm işlemleriniz için ücretsiz olarak hizmetinize sunulur.
 • Tarafımıza ulaştırdığınız gelirinizi gösteren ve iş yerinden temin edeceğiniz belgeler tek tek incelenir ve güncelliğine bakılır. Eksik ya da hatalı belge olması durumunda yenilemek için, sürecin sekteye uğramaması adına kurumumuz tarafından hemen bilgilendirme yapılır.
 • Seyahat sağlık sigortası hizmetimiz, isteğinize bağlı olarak tarafımızca oluşturulur ve evraklarınız arasına eklenir.
 • Seyahatiniz için gerekli uçak ve otel rezervasyonları yine kurumumuz temsilcileriyle birlikte düzenlenir.
 • Fransa vize işlemleriniz için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoksa başvurunuz, dış operasyon sorumlumuz tarafından gerçekleştirilir.
 • Daha önce parmak izi vermediyseniz ya da Vis tarihiniz eskiyse, başvurunuz süresince dış operasyon sorumlumuz sizlere yardımcı olacak, böylece işlemlerinizi sorunsuz şekilde halletmiş olacaksınız.
 • Başvuru sonucunuz belli olduğunda Vize Merkezi tarafından bilgilendirme yapılır. İsteğiniz doğrultusunda pasaportunuz kurye veya kargo ile tarafınıza ulaştırılır.

Alnında uzman Fransa Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle tüm vize alım sürecinizde yanınızdayız.

Fransa Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Fransa vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler:

 • Fransa vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Fransa vizesi işlemleriniz için internet sitemizde konuyla alakalı bilgilerin sizi yeterince aydınlatmaması durumunda Schengen departmanı yetkililerimize bağlanarak gereken desteği alabilirsiniz.
 • Seyahat sebebinize ve statünüze göre bir araya getirmeniz gereken belgeleri öğrenmek için tarafımızdan bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. Vize işlemleri konusunda faydalı bilgi sağlamak niyetiyle hazırlanan sayfamızda mesleki (işveren, çalışan, ev hanımı, emekli) durumunuza göre değişen evrak listelerine ulaştıktan sonra hazırlamış olduğunuz evraklarınızı kurumumuza ulaştırabilirsiniz.
 • Fransa vize başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vizenizin işleme alınma süresini kısaltacaktır. Fakat evrakları eksiksiz sunmanız vize alımınızın garanti olduğu anlamına gelmemektedir.
 • Unutulmamalıdır ki Fransa Konsolosluğu’nun vize müracaatlarını sonuçlandırma süresine müdahale etme yetkimiz bulunmamaktadır, kurumumuz yalnızca vize sürecinizin olumlu sonuçlanabilmesi için profesyonel destek vermektedir.
 • Vize başvurularınızın sonuçlanma süresi öngörülen tarihten daha uzun bir süreyi de bulabilir.
 • Schengen vize başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayarak bize iletmeniz, belgelerinizi yeni baştan temin etmek ve tekrardan randevu tarihi almak gibi sebeplerden oluşan zaman kaybınızı önleyecektir.
 • Başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize bizzat gelerek, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo ile ofisimize ileterek Schengen vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz.
 • Vize işlemlerinize başlamadan önce seyahat edeceğiniz tarihi çok iyi planlamalısınız. Schengen vize müracaatlarınızı seyahat tarihinize 1 ay kalacak şekilde tamamlamanız gerektiğini hatırlatırız.

Fransa vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsettik. Başvurunuzu kurumumuz danışmanlık hizmetiyle kolaylıkla halledebilir ve vize alım sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Fransa vizesini tecrübeyle alın

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

247 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fransa Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Randevusu
  M. N, 27 Eki 2023, 11:04

  Selamlar Vize Merkezi ailesi, bir vize başvurum olacaktı, Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize randevusu en yakın ne zamana veriliyor? Seyahat planımı buna göre yapacağım referans üzerine size ulaştım. İşleyiş hakkında bilgi verir misiniz? daha sonra aile üyelerimde vize başvurusu yapacaktır. Güvenilir bir firma arayışındayım, yorumlarınızı okudum, oldukça uzun zamandır bu işi yapıyormuşsunuz. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Ticari Vize Randevusu
  o. n, 27 Eki 2023, 10:38

  İyi günler, ben Ayşe İstanbul'da özel bir firmadan satış direktörü olarak çalışıyorum. Birçok Avrupa Ülkesine seyahat etmiştim hatta yeni pasaportumu çıkardım. Eski pasaportumda Almanya, Fransa, İsviçre vizelerimde vardı. En son 2021 temmuzda vize almıştım. Şimdi ticari bir iş toplantısında bulunacağım, bildiğim kadarı ile ticari vizeye başvuruda bulunmalıyım. Daha önce bir acente ile çalışıyorduk ancak artık çalışmıyoruz. Fransa Ticari vize randevusu ve diğer işlemler ile sizden hizmet almak istiyorum. Danışmanlık bilgisi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?
  T. E, 27 Eki 2023, 10:08

  Selam, vize başvuruları sonuçlanma süreleri çok uzun sürüyor mu? Vize başvurusu yapacağım ama ne zaman başvurmam gerekiyor bilmiyorum ,7 ocak 2024’de seyahat planlıyorum. Fransa Ticari vize kaç günde çıkar yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Aile Ve Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  y. t, 26 Eki 2023, 18:22

  İyi günler vize merkezi çalışanları. Benim Adım Adnan, annem ve babam için Fransa vizesine başvurmak istiyorum. Abim Fransa'da yaşıyor evli. Davet mektubu gönderdi. Seyahat tarihleri iki ay sonra düşünmekteyiz, onu sizinle de karar verebiliriz çok acil değil ama işlemlere başlamak istiyoruz. Babam emekli üzerine tapu var birkaç tane. Annem çalışmıyor ancak babamın banka hesapları var, babam anneme sponsor olacak. Fransa aile ve arkadaş vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bizden ne isterseniz hazırlarız. Annem ve babam evrak bırakmaya gelemez ama torunu gelip bırakacak. Siz bizi yönlendirirseniz biz uyarız işlemlere. Önce nasıl bir yol izlemeyiz sizden hizmet almak istiyorum, Anadolu yakasında oturuyoruz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Ticari Vize Ücreti
  E. AKSU, 26 Eki 2023, 17:42

  Selam, Fransa'ya iş gezim olacak, toplantı tarihim netleşmedi henüz yılın ilk ayı olabilir. Fransa Ticari vize ücreti ne kadar? Şahsen başvuru yapacağım. Daha önce Osmanbey şubeniz ile iki yıl önce çalışmıştım ancak bana altunizade şubeniz daha yakındır. Şirket tarafından tüm her şey organize edilecektir ama işlemler benim tarafımdan ilerleyecektir. Konu hakkında geri dönüş yapmanızı rica ederim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp