Fransa Vize Reddi

Fransa Vize Reddi

Fransa vizesi için başvuru işlemleri Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından istenen şartlar yerine getirilmediği halde vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır. Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişilerin eksik, hatalı veya sahte evrak beyan etmesi, seyahat amacının ispat edilmemesi, başvuru sahibinin Fransa seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağına istinaden belgeleri beyan etmemesi gibi durumlarda vize başvuruları ret ile sonuçlanmaktadır.

Fransa Vizesi Muhtemel Ret Sebepleri

1.Seyahat Belgelerinden Kaynaklanan Fransa Vize Reddi

Fransa vize başvurusunda beyan edilen seyahat belgeleri orijinal, güncel ve geçerliliği devam eden nitelikte olması gereklidir. Fransa vize başvurusu için ibraz edilen evrakların hatalı, eksik veya sahte olması gibi durumlarda vize başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir. Fransa vize başvurusunda beyan edilen evrakların Fransa Konsolosluğu tarafından istenen kriterlere uygun olmasına dikkat edilmelidir.

2.Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklanan Fransa vize reddi

Fransa vizesi için başvuru yapacak kişiler seyahatlerinin amacını gösteren belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Fransa vize başvurularında seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler beyan edemeyen ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin Fransa vize başvuruları ret ile sonuçlanmaktadır.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

3. Schengen Giriş Yasağından Kaynaklanan Fransa vize reddi

Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerde birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen Bölgesine üye diğer ülkeler açısından da dikkate alınabilmektedir. Schengen Bilgi Sistemi (SIS) üye ülkelerden herhangi birine giriş yasağı olduğuna dair kaydı bulunan kişilerin Fransa vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır.

4. Ekonomik Durumdan Kaynaklanan Fransa vize reddi

Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişiler Fransa seyahatleri boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik şartlara sahip olduklarını ispat eden belgeler sunmalıdır.
Fransa Konsolosluğu Fransa vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını veya sahip olduğu mali olanaklara resmi yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına inanması halinde bu kişilerin Fransa vize başvuruları ret ile sonuçlanmaktadır.

5. Schengen Vizesi Süresinden Kaynaklanan Fransa vize reddi

Schengen vizesi 6 aylık süre içinde en çok 90 gün konaklama imkanı vermektedir. Fransa Schengen vize başvurusunda bulunan kişiler son 6 ay içinde Schengen Bölgesinde 90 gün konaklamış ise kişi Fransa vize reddi ile karşılaşabilir.

6. Kamu Güvenliği Nedeniyle Fransa vize reddi

Fransa vize başvurusunda bulunan kişilerin yasal çerçevede Schengen bölgesine üye ülkelerden biri veya birkaçı için kamu sağlığı, kamu düzeni, güvenlik gibi konularda tehlike bulunması gibi durumda vize başvurusu ret ile sonuçlanır.

7. Sağlık Sigortası Nedeniyle Fransa vize reddi

Fransa Konsolosluğu ülkeye seyahat edecek kişilerden seyahat sürelerini içeren sağlık sigortası yaptırmasını istemektedir. Fransa vize başvurusunda geçerli ve konsolosluk tarafından belirtilen kriterlere uygun seyahat sağlık sigortası poliçesi beyan edilmediği takdirde vize ret ile sonuçlanmaktadır.

8. Kişinin Ülkesine Dönmesi Konusunda Şüphe Olmasından Kaynaklanan Fransa vize reddi

Fransa vizesi başvurusunda bulunan kişiler Fransa seyahatleri bittiğinde ülkeyi terk edeceklerini gösteren belgeler beyan etmelidir. Fransa Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler seyahat süreleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösteren belgeler sunmadığı takdirde Fransa vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır.

Fransa vize reddine itiraz

Fransa vize başvurusu ret olan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Fransa vize başvurusuna ret alan kişiler eksik, yanlış veya hatalı beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Fransa Ankara Büyükelçiliğine reddedilen vize başvurularının tekrar değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.

Fransa Vize Merkezi Şubeleri

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

8 sorudan en popüler 8 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fransa Davetiyesi ile Çoklu Schengen Vizesi
  H.S., 25 Eki 2022, 16:58

  Merhaba, Fransa'ya alacağım vize konusunda tereddütlerim var. 1 haftalık süreyi kapsayan bir uçak biletim var. Fransa uçak bileti tarihimden yaklaşık 2 ay sonra, Yunanistan'a uçak biletim var. Yapacağım Schengen vize başvurusu ile 2 bölgeye de girmek istiyorum bunun için sanırım c tipi vize de 2 girişli seçeneği talep etmem gerekiyor. Ancak şöyle bir husus kafama takılıyor. Fransa'da ikamet eden kuzenim var ve ondan davet mektubu olarak turistik, 90 günlük ve 2 girişli Schengen vizesine başvurmak istiyorum. Davetiye ile 90 gün içerisinde 2 Schengen bölgesine giriş talepli vizem Konsolosluk/büyükelçilik tarafından tutarlı bulunarak kabul edilir mi? yoksa akraba ziyareti amacıyla başvurduğum vize için 2 ay sonra başka Schengen bölgesine girişli vize talebim, tutarsızlık nedeniyle reddedilir mi? bu durumda davetiye mektubu yerine otel rezervasyonu daha mı inandırıcı kabul edilir? Fransa Davetiyesi ile Çoklu Schengen Vizesi alabilir miyim? Bu anlamda nasıl bir yol izlemem gerekir? bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim. iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Ticari Vize Ret Geldi Nasıl Yardım Edersiniz?
  e. maden, 04 Tem 2022, 14:18

  İyi günler, haziran ayında yapmış olduğum vize başvurumda Konsolosluk benden başvuru sırasında ek evrak talebinde bulundu bende istedikleri belgeyi ilettim başvuru sürem oldukça uzun sürdü bu arada. Fransa ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz bana ilk vize başvurumdu ve otel, uçak rezervasyonu, davet mektubu, seyahat poliçesi her şeyi sundum. Yeni başvurumu yapayım yoksa itiraz mı etmeliyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vizesi Reddi 2022
  s.ergi, 05 Mar 2022, 12:05

  Fransa vize başvuru sonucum ret geldi sebep ise ülke topraklarından ayrılmayacağım düşünülmüş bu genel geçer bir ret maddesi midir? Tüm istedikleri belgeleri sundum, ayrıca maaş hesabı ve yatırım hesaplarını da sundum, başka bir gerekçe olabilir mi? Fransa Vizesi Reddi 2022 yılı işlemleri nasıl olmaktadır? Başvuru formunu kendim doldurmuştum bu arada bilgi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi reddi 2021
  n.d, 02 Nis 2021, 14:45

  İyi akşamlar, vize başvuru sonucumuzun ret olarak gelmesi halinde nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Fransa vizesi reddi 2021 için itiraz hakkımız var mı? Detaylı bir bilgi bulamadım hiçbir yerde.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi reddi
  F. U., 21 Ara 2020, 17:03

  Merhaba, yakın zamanda önce Fransa için yaptığım başvurudan olumsuz karar çıktı. Fransa vizesi reddi hakkında tecrübelerinizle olumlu hale getirme işlemlerinizden faydalanmak istiyorum. Çalışan biriyim Fransa’da bulunan amcamı ziyaret etmek istedim fakat otel ile başvuru yaptım. 15 günlük bir otel yapmıştım ön ödemesini yaparak. Çalışanım ve başvuru evraklarımı tekrar hazırlayıp işleme alınmasında danışmanlığınızı önemle rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vizesi Ret İtirazı
  T. Yenice, 30 Mar 2020, 18:37

  Geçen yıl Fransa’dan ret aldım, bu sene yaz tatilinde akrabalarımın yanına gitmek istiyorum. Yine ret almaktan çok korkuyorum. Sizinle ilgili olumlu yorumlar gördüm. Bu başvurumu sizinle yapmak istiyorum, ailem ile birlikte oturuyorum. Oturduğumuz ev babamın adına kayıtlı, benim adıma da araba var. Bunları göstersem faydası olur mu? Bir olumsuzluk olursa Fransa vizesi ret itirazı yapabilir miyiz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize reddi aldım, yeniden başvuru yapmak istiyorum
  H.P., 22 Ara 2017, 02:15

  Merhaba, 2016 haziran ayında Belçika aile ziyareti için başvuru yaptım ve bazı sebeplerden dolayı ret yedim şimdi ise Fransa için başvuru yaptım bütün hazırladığım evraklar herşey tam olmasına rağmen tekrar ret yedim ve ret sebepleri kanıtlanabilir bir sebep değil kısaca döneceğime inanmamışlar bu konuda profesyonel yardım almak istiyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize reddi
  E.A., 01 Haz 2017, 16:12

  Merhaba, Fransa vize reddi için sorum olacak. Fransa vize başvurum reddedildi nasıl çözüm bulabilirim? İtiraz hakkım var mı? Yeni başvuru mu yapmalıyım? Evraklarda hata yapmış olabilirim, sizden yardım alarak işlemlerime devam etmek istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp