Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Fransa'da aile bireylerinden veya arkadaş ya da partnerinden davetiye temin edebilecek Türk vatandaşarı ve diğer ülke vatandaşları için uygulamaya alınan vize türüdür. Bu vize kategorisinde ana unsur Fransa makamları aracılığıyla alınan davetiyedir. Yazımızın devamında bu ziyaret vizesi türü için gereklilikler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Başvurusu

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti başvurusu için her aile ferdi için ayrı vize başvurusu yapılması gereklidir. Yani Fransa’ya aile olarak gidilecekse, her kişi için ayrı ayrı bir başvuru süreci bulunmaktadır.

Bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışmayan ve belirli bir maddi geliri olmayan kişilerin, Fransa için aile ziyaret başvurusu yapmak adına seyahat masraflarını karşılayacak birinci dereceden yakınlarının gelir durumunu kanıtlar belgeleri gözden geçirmelidir. Fransa’ya arkadaş ve aile ziyareti vizesi almak isteyen öğrenci ve ev hanımı gibi kendi geçimini sağlayamama durumda olan kişilerin seyahat masraflarını karşılayacak olanlar sponsor olduklarını belirten yazıyla bu durumu dilekçe formatında yazmalı ve imzalamalıdır. Sponsor olacak kişinin gelir durumunun yanı sıra mesleki ve finansal belgeleri de sponsorluk dilekçesi ile birlikte başvuru dosyasında yer almalıdır. Bu gibi etmenler Fransa için aile ziyareti başvurusu adına oldukça önemli hususlardır.

Fransa için arkadaş ve aile ziyaret vizesi alacak 18 yaşından küçük yolcular için noter tasdikli muvafakatname, 18 ve üzeri yaştaki yolcular için ise bireysel başvuru yapılması gereklidir.

Fransa arkadaş ve aile ziyaret vizesi almak için aşağıda belirtilen ve Fransa Konsolosluğu tarafından istenen evrakların bulunduğu dosyayı tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Aile başvurularında, çocuklar da dahil olmak üzere, herkes için ayrı bir başvuru formu, ayrı bir randevu ayrı bir dosya oluşturulmalıdır. Reşit olmayan kişilerin imzalarını yasal velileri atmalıdır.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti başvurusu yapmak için temsilcilerimizle kolaylıkla iletişime geçebilir ve süreç konusunda yapmanız gerekenlerle, vize başvurunuzu problemsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa aile ve arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar?

Aile ve arkadaş ziyareti vize başvuruları ortalama 7 ile 14 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu sürelere hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil olmamaktadır. Yoğun dönemlerde gerçekleştirilen başvurularda bu süreler farklılık gösterebilmektedir. İstanbul ve diğer başvuru temsilciliklerinden gerçekleştirilecek vize başvuruların süreleri 1-3 gün gibi süre aralığında değişebilmektedir.

Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize ücreti ne kadar?

Fransa Aile ve arkadaş ziyareti vize ücretleri Euro para biriminde tahsil edilmektedir. Konsolosluk tarafından alınan harç ücreti ve başvuru merkezi ücreti dahil toplam ücret 120 euro olmaktadır. 0-6, 6-12 ve 12 yaş üzeri başvuru sahiplerinin vize harç ücretleri farklı tutarlarda olabilmektedir. Türk vatandaşları ve diğer yabancı ülke vatandaşlarının vize başvuru ücreti değişecektir. Vize Merkezi danışmanlık ücreti 10 güne kadar seyahat sağlık poliçesi dahil 70 euro olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

Vize Merkezi tarafından hizmet alarak gerçekleştireceğiniz Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize ücretlerini kurumumuza ilgili temsilcinize teslim edebilirsiniz. Vize ücretleri yalnızca Euro para biriminde kabul edilmektedir. Şahsen gerçekleştirilecek başvurularda vize ücretlerini Fransa başvuru merkezilerine başvuru sırasında yapabilirsiniz. Tarafımızdan sağlanan hizmetlerde ödemeler bizler tarafından gerçekleştirilecektir.

Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Fransa Schengen aile ve arkadaş ziyareti c tipi kategoride yer alan 90 gün altı kısa dönem seyahatler için vize başvuru formu yalnızca online olarak doldurulabilmektedir. Başvuru formunu düzenleyebilmek için öncelikle sistem üzerinden kayıt oluşturmalısınız. Seyahat belgeleriniz ve ilgili evrak listesinde yer alan sunacağınız belgelerde yer alan bilgiler ışığında eksiksiz olarak gerçeğe uygun tutarlı bilgiler doğrultusunda doldurmalısınız. Vize başvuru formu doldurulmadan randevu talebi oluşturulmamaktadır. Başvuru formunda yer alan referans numarası randevu talebi için gerekli olmaktadır. Vize Merkezi uzmanlarımız Fransa aile ve arkadaş vize başvuru formunu sizler için düzenleyebileceklerdir. Tek yapmanız gereken evraklarınızı bizlere teslim etmeniz olacaktır.

Gaziantep Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize nereden başvurulur?

Gaziantep ikametli başvuru sahipleri, vize başvurularını Ankara temsilciliklerinden gerçekleştirebilirler.

Bursa Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize nereden başvurulur?

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize başvurunuzu Bursa’da ikamet eden vatandaşlar, İstanbul temsilciliklerinden ve Bursa başvuru merkezlerinden gerçekleştirebilmektedir.

Edirne Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize nereden başvurulur?

İkamet adresi Edirne olarak başvuru sahipleri, gerçekleştirmek istedikleri başvurularını İstanbul temsilciliklerinden yapabilmektedirler.

Fransa Fransa aile ve arkadaş ziyaret vize başvuruları bölge ayrımı hakkında

İstanbul bölge ayrımına dahil olan iller;

Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Aydın, Edirne, İstanbul, İzmir, Denizli, Kocaeli, Kırklareli, Muğla, Manisa, Kütahya Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Denizli

Ankara bölge ayrımına dahil olan iller;

Amasya, Adana, Afyon, Ağrı, Adıyaman, Ankara, Artvin, Aksaray, Antalya, Bingöl, Burdur Bolu, Bitlis, Çankırı, Çorum, Çankırı, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Gaziantep, Isparta, İçel, Kastamonu, Kahramanmaraş Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muş, Mardin, Nevşehir Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Siirt, Sinop, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Bayburt, Karaman, Zonguldak, Batman, Kırıkkale,

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize seyahatlerde Covid-19 bilgilendirmeleri

Fransa ülkesine yapacağınız aile ve arkadaş ziyareti kapsamında ki seyahatlerinizde, vize başvuruları ve seyahatlerinizi gerçekleştirebilmeniz için aşı kartı sunmanız gerekecektir. Talep edilen aşı markalarını dikkate alarak 2 doz tamamlamış olmanız ve barkodlu olarak aşı sertifikası sunmanız istenecektir.

Fransa Ülkesi 2.doz aşı olmuş vatandaşların aşılarının üzerinden 6 ay geçmesi halinde seyahat edebilmeleri için 3.doz aşı talep edilebilmektedir. 3.doz aşılarını yaptırmış vatandaşları üzerinden 7 gün geçmiş olması yeterlidir.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

1. Fransa vize başvuru formu. Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız.

2. Davetiye. Fransa'da davet edildiğiniz şehrin belediyesinden onaylı davet yazısı. Davet yazısı hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

3. Şirket yazısı (Türkçe veya İngilizce hazırlanmış). Bağlı bulunulan şirketin yetkilisi tarafından hazırlanacak belge; şirketin antetli kağıdına hazırlanmalı, konsolosluğa hitaben yazılmalı, başvuru sahibinin izinli olduğu tarihler, seyahatin amacı ve sponsoru belirtilmelidir.. Belge kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmalı, orjinal belge ibraz edilmelidir.
alep edilen belgelerin orjinllerinin veya fotokopilerinin ibraz edilmesi duruma göre değişebilmektedir. Temsilcilerimiz bu konuda güncel bilgiye sahiptir.

4. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli). Pasaport son 10 yıl içinde alınmış, vize bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olan, vize basımı için en az 2 boş sayfası mevcut, deforme olmamış

5. Fotoğraf. 2 adet biometrik yeni fotoğraf. Biometrik fotoğraf daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış, kişinin güncel halini temsil eden, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerinde olmalıdır.

6. Maaş bordrosu (Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli)

7. Şahsi banka hesap özeti . Başvuru tarihinden maksimum son 15 gün içerisinde alınmış,

 • Şahsınıza ait; son 3 aylık hareketli banka hesap dökümleri, bakiye 1 haftalık seyahatler için en az 35.000 TL olmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak imza sirküsü kopyasıda istenmelidir. Güncel hesap dökümleri randevu tarihi ile arasında en fazla 14 gün olması halinde kabul edilmektedir. Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

8. Kimlik fotokopisi. Ön ve arka yüz

9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 • Aile ve adres bilgilerini içermelidir.
 • Evli bayanlar kızlık soyadını içeren Tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini temin etmeyi unutmamalıdır. 2 farklı belge ibraz etmeleri gerekecektir.

Meslek veya Duruma Göre Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Hazırlanması Gereken Evraklar

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak kişiler meslek veya durumlarının gerektirdiği evraklarla başvurularını yapmalıdırlar. Fransa vizesi için mesleğinize veya durumunuza uygun ek evrak listesini Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak talep edebilirsiniz. Mesleğinize veya durumunuza uygun Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize evrakları e-mail olarak size gönderilecektir.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar ve ek belgeler Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Talep edilen evraklar Fransa Konsolosluğunun Schengen vize kuralları çerçevesinde belirlenmiştir. Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunan çalışanların, şirket sahiplerinin, devlet memurlarının, öğrencilerin, emeklilerin, ev hanımlarının ve serbest meslek sahiplerinin hazırlamaları gereken evraklar farklılıklar gösterebilmektedirler. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzla ilgili vereceğiniz bilgiler doğrultusunda güncel evrak listesini ve bilgilendirme e-postasını talep edebilirsiniz.

Sigortalı çalışanlar ve şirket sahipleri çalışmakta oldukları kurumlara ait evrakları Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu sırasında ibraz etmelidirler. Koşullara göre bu evrakların orijinalleri veya fotokopileri talep edilmektedir ancak unutulmaması gereken noktalardan biri söz konusu belgelerin güncel olması gerektiğidir. Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak talep edeceğiniz bilgilendirme e-mail’inde Fransa vizesi için gereken evraklardan hangilerinin orijinallerinin ve hangilerinin fotokopilerinin başvuruda gerekli ve yeterli olduğu konusunda bilgi alacaksınız.

Çalışanlar şirketlerinden seyahat tarihlerini içeren izin yazısı talep etmelidirler. Şirket sahibi veya şirket çalışanının işvereni dilekçelerinin nasıl hazırlanması gerektiğine dair bilgileri öğrenebileceğiniz en güvenilir yer Fransa Vize Merkezi çağrı merkezidir.

Fransa vizesi işlemlerinde, her aile ve arkadaş ziyareti veya turistik vize başvurusu kişiye özel durumlar içerdiğinden dilekçe ve hazırlanması gereken evraklara dair bir örnekler mevcuttur ancak eğer varsa özel durumlarınızı dilekçe ve sponsorluk yazılarında veya şirket izin yazılarında belirtilmesi gerekmektedir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa aile ve arkadaş vizesi başvurusunda talep edilen ek evraklar bölgeye göre de az da olsa farklılık gösterebilir. Unutulmaması gerekir ki vize için gereken evraklar Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve Fransa vizesi evraklarının eksiksiz hazırlanarak başvurunun yapılması gerekmektedir.

Avukat, doktor, mühendis gibi mesleklere sahip olanlar kayıtlı oldukları odalara üye olduklarını belgeleyen evrakları Fransa vize başvuru dosyasına eklemeliler.

Öğrenci ve ev hanımları gibi maaşsız çalışan veya gelirini belgeleyemeyen Fransa vize başvurusu yapacak yolcularımızın birinci dereceden yakınlarının seyahatlerine sponsor olması gerekmektedir. Öğrencilerin anne veya babaları seyahat sponsoru olması gerekirken, ev hanımlarında anne ve babanın yanında eşlerin sponsorluğu da kabul edilmektedir. Anne, baba ve eşlerden biri bu durumdaki kişilerin Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularında seyahat masraflarını üstlenerek mesleki durumlarına uygun evrakları hazırlamalıdırlar. Sponsorluk dilekçesinde Fransa vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat süresince masraflarının karşılanacağını, seyahatin gidiş dönüş tarihilerini de belirterek yazmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçükler ebeveyleri olmadan seyahat ediyorlarsa anne ve babanın imzasını taşıyan noter onaylı muvafakanameyi başvuru evraklarına eklemelidirler. İstisnai durumlar haricinde diğer akraba ve yakınların sponsorluğu kabul edilmemektedir.

Meslek veya durumunuza göre uygun evrakların en güncel halini Fransa Vize Merkezi danışmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Temsilcilerimiz durumunuza uygun evrakları size gönderdikten sonra hazırlamış olduğunuz evrakları bize elden veya kargo ile ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız inceledikten sonra eğer varsa eksik evrakları tamamlamanız için size hızla bildirimde bulunuruz. Randevunuz seyahat programınıza uygun bir tarihe göre alınmaktadır.

Vize Merkezi Fransa vizesi işlemlerinizin takibini başından sonuna kadar sizin adınıza gerçekleştiren deneyimli bir vize danışmanlık firmasıdır. Vize işlem ve Schengen prosedürlerine dair Fransa vize randevusunun alınması, başvuru formlarının incelenmesi, vize evrak takibi, gerektiği durumlarda otel ve uçak rezervasyonları yapmak, dilekçe ve formlar konusunda tavsiyeler vermek, randevularda Fransa vize başvuru sahiplerini asiste etmek müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda ayrıca aşağıdaki belgeler de ibraz edilmelidir:

 1. Uçuş rezervasyonu (gidiş-dönüş) veya diğer ulaşım aracına ilişkin belgeler,
 2. Fransa’da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belgeler
 3. Fransa’daki davet edenin yabancılar dairesince hazırlattığı davetiyenin aslı ve fotokopisi
 4. Veya kendi maddi imkanlarınıza dair belge (örn. Banka hesabınızda düzenli olarak bulunan bakiye)
 5. Seyahat amacına dair belge: Şayet masrafların karşılanacağına dair resmi bir davetiye ibraz edilmez ise, düz bir dilekçe şeklinde hazırlanmış İngilizce veya Almanca davetiye ibraz edilmelidir.
 6. Gelir belgeleri (örn. Maaş bordrosu, hesap cüzdanı, kira geliri, Almanya’dan gelen havaleler vs…)
 7. Türk vatandaşları için; Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği aslı. (Nüfus kayıt örneği ile davetiye gönderen kişinin akrabalığı belgelenmelidir. Düşünceler kısmı doldurulmuş olmalı)

Fransa aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Fransa aile ziyareti vize başvuruları randevu gününden itibaren normal şartlarda 7-10 iş günü arasında sonuçlanabilmektedir. Bu süreye hafta sonları ve resmi tatil günleri dahil olmamaktadır. Randevu günü ve seyahat başlangıç tarihi arasında ortalama 10 iş günü olmasına dikkat etmelisiniz.

Fransa aile ziyareti randevuları nasıl alınıyor?

Fransa vize başvuruları için randevular online sistemden alınmaktadır. Randevu alabilmeniz için kullanıcı bilgileri ile kayıt açıldıktan sonra başvuru formunu tamamlamalısınız, başvuru formunda yer alan referans numarası ile randevu talebinde bulunabilirsiniz. Yalnızca vip randevular telefon iletişimi ile talep edilebilmektedir. Başvuru formu düzenlenmemiş başvuru sahipleri randevularını oluşturamamaktadır.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Fransa’dan almış olduğunuz aile ve arkadaş vizesi aynı zamanda schengen vizesi olmaktadır. Sahip olduğunuz vize ile diğer schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlar, vizenizin kullanımını ilk fransa ülkesine gerçekleştirdikten sonra diğer schengen ülkelerine kullanımda bulunmanızdır. Vize süreniz, vize giriş hakkı sayısı oldukça önemli olmaktadır. Tek girişli bir vizeye sahip iseniz, schengen alanının da çıkış yapmadan diğer schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. 2 ve multiple giriş hakkına sahip olan vatandaşlar vize süreleri boyunca schengen ülkelerinden ayrılarak yeniden kullanımda bulunabilmektedirler.

Fransa başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Fransa vize başvuruları Turistik, ticari, aile ziyaretleri kısaca schengen vize kategorisinde olması halinde seyahat tarihiniz ile randevu tarihleriniz arasında en az 10 iş günü olmasına dikkat etmelisiniz. Son dönemlerde randevular ileri tarihe verilebilmektedir. Sizden istenilen tüm evrakları eksiksiz olarak prosedürlere uygun şekilde hazırlamanız ve temsilcinize teslim etmeniz önemli olmaktadır. Daha önce vize başvurunuzda parmak izinizin olması halinde randevularda sıkıntı yaşamayabilirsiniz ancak son 59 ay içerisinde verilmiş parmak iziniz bulunmuyorsa randevu sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda mağduriyet yaşamamanız açısından vip randevu talep etmeniz tavsiye edilmektedir.

Davetiye vs. ya da acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Merhaba, acil durum gerektiren başvurularda Fransa Konsolosluğu ile direk telefon veya e-posta olarak iletişime geçebilirsiniz. Aciliyetinizin durumuna göre sizlere dönüş sağlayabilirler. Ancak her durum acil olarak kabul edilmeyebilir. Davet mektubu ile ilgili e-posta adresi üzerinden görüşme sağlayarak iletişime geçebilirsiniz. Seyahat sebebiniz aile ve arkadaş ziyareti olması halinde tarafınıza belediye onaylı orijinal davet mektubu, sizi davet eden kişi tarafından gönderilmelidir. Konsolosluk telefon ve mail adresleri için temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Fransa’ya aile ziyareti ile girerken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım?

Fransa’ya yapacağınız ziyaretinizde geçerli pasaportunuz ve geçerli bir vizeye sahip olmanız gerekecektir. Uçak bileti, davet mektubu kopyası, seyahat poliçesi kopyası ve kimlik kartınız ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Covid 19 sebebi ile aşı kartlarınızı yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir.

Fransa’ya aile ziyareti için davet mektubu nereden alınmaktadır?

Fransa’ya kısa süreli schengen vize kategorisi olan aile ve arkadaş ziyareti başvuruları için tarafınıza belediye onaylı orijinal davet mektubu gönderilmelidir. Davet mektubu, sizi davet eden kişi tarafından belediyeden talep edilmelidir. Aynı zamanda gönderen kişinin oturum/pasaport/kimlik kopyası da tarafınıza iletilmelidir. Orijinal davetiye size posta olarak gönderilmelidir.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Merhaba, Fransa Konsolosluğu, gerçekleştirilecek olan vize başvurularınızda ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının satın alınmamasını yalnızca geçerliliği devam eden gerçek bir rezervasyon sunmanızı isteyecektir. Vizeniz onaylanmadan rezervasyonlarınız satın alınmaması önerilir. Başvuru sırasında veya daha önce Konsolosluk satın alınmasını kendi inisiyatifi dahilinde talep edebilir.

Vize Merkezi aracılığıyla Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
Vize Merkezi - Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.
2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.
3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.
4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.
5. Adım – Biometri bilgi beyanı
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı 2019/2020 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.
6. Adım – Pasaport teslimi
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Schengen Vize Başvurusuyla İlgili Önemli Hususlar

 • Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize başvurusunda pasaportun geçerlilik şartları; seyahat sonrası en az 3 ay geçerli süreye sahip olmalı ve Fransa Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi’nin basılabilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaport 10 yıldan daha eski tarihli ve yıpranmış-deforme olmamalıdır.
 • Fransa Konsolosluğu’na, Fransa Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi müracaatında bulunacak kişinin şahsen vize talebini belirten dilekçe; Fransa Konsolosluğu’na hitaben, planlanan Fransa seyahatinin sebebini açıklayıcı bir şekilde ve ülkenin kendi dilinde hazırlanmalıdır.
 • Fransa aile arkadaş akraba ziyareti vizesi için yazılacak davetiye mektubu sponsorunuzun kendi cümleleriyle yazılmalıdır. Mektubun davet edilen kişiye yazılması, gidiş nedeni, ne kadar kalınacağı ve mektubu imzalayan kişi ve/veya müracaatçıyı davet eden kişi ile müracaatçının arasındaki yakınlık derecesinin belirtilmesi gereklidir. Bu mektupların noter tasdikli olması gerekli değildir. Davetiyede kişinin neden davet edildiği, kim tarafından davet edildiği, ne kadar ve nerede konaklayacağı açıkça belirtilmesi gerekmektedir.
 • Talep sahibinin ekonomik durumunun iyi olması ya da yakın bir geçmişte AB'de seyahat etmiş olması halinde, mali imkanların belgelenmesi yeterli olacaktır. Şartların bu şekilde olmadığı durumlarda, ziyaret edilecek kişiye başvuru sahibi adına bankaya teminat yatırması tavsiye edilmektedir. Başvuru anında teminatın orijinal sureti ibraz edilmelidir. Talep sahibinin bunu ibraz edememesi durumunda, mali imkanlara sahip olduğunu ispat etmelidir.
 • Fransa Konsolosluğu vize talebi ile ilgili karar vermeden önce vize talep edenleri konsolosluk görevlisi ile kişisel görüşmeye çağırabilir, başka doğrulayıcı belgeleri talep etme hakkını saklı tutar.

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

11 sorudan en popüler 11 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fransa Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Randevusu
  M. N, 27 Eki 2023, 11:04

  Selamlar Vize Merkezi ailesi, bir vize başvurum olacaktı, Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize randevusu en yakın ne zamana veriliyor? Seyahat planımı buna göre yapacağım referans üzerine size ulaştım. İşleyiş hakkında bilgi verir misiniz? daha sonra aile üyelerimde vize başvurusu yapacaktır. Güvenilir bir firma arayışındayım, yorumlarınızı okudum, oldukça uzun zamandır bu işi yapıyormuşsunuz. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Aile Ve Arkadaş Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  y. t, 26 Eki 2023, 18:22

  İyi günler vize merkezi çalışanları. Benim Adım Adnan, annem ve babam için Fransa vizesine başvurmak istiyorum. Abim Fransa'da yaşıyor evli. Davet mektubu gönderdi. Seyahat tarihleri iki ay sonra düşünmekteyiz, onu sizinle de karar verebiliriz çok acil değil ama işlemlere başlamak istiyoruz. Babam emekli üzerine tapu var birkaç tane. Annem çalışmıyor ancak babamın banka hesapları var, babam anneme sponsor olacak. Fransa aile ve arkadaş vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bizden ne isterseniz hazırlarız. Annem ve babam evrak bırakmaya gelemez ama torunu gelip bırakacak. Siz bizi yönlendirirseniz biz uyarız işlemlere. Önce nasıl bir yol izlemeyiz sizden hizmet almak istiyorum, Anadolu yakasında oturuyoruz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Aile Ve Arkadaş Ziyaret Vizesi
  A. E, 30 Eyl 2023, 15:17

  Fransa’da yaşayan kız kardeşimin yanına seyahat etmek istiyorum. İstanbul’da özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışmaktayım. Fransa aile ve arkadaş ziyaret vizesi için yardımcı olur musunuz? Öncelikle ne yapmam gerekiyor, hiç vizeye başvuruda bulunmadım ve açıkçası ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sizinle çalışmak isterim, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize davetiyesi orijinal mi olmalı
  s.d, 30 Nis 2022, 13:27

  Merhaba, Fransa’da yaşayan abimin yanına 12 günlük yıllık iznimi kullanmayı planlıyorum bana davet mektubu gelecek Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize davetiyesi orijinal mi olmalı çalışan evrak listesini de paylaşmanızı rica ederim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa uzun süreli vize nasıl alınır?
  i. kayac, 15 Nis 2022, 16:55

  Selam, yurtdışında yaşıyorum annem ve babamın yanıma gelmesi için vize başvurusunda bulunacağız. Ancak oldukça yorucu bir işleyiş olduğu için uzun vize almak bizim için önemli olmaktadır. Fransa uzun süreli vize nasıl alınır bunun için ne yapmamız gerekecektir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi kaç günde çıkar 2022
  k.c, 04 Mar 2022, 12:18

  Selam, pandemi'den dolayı vize sürelerinin sonuçlanmalarında değişiklik oldu mu? Fransa vizesi kaç günde çıkar 2022 yılı vize başvuruları için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Annem ve babam için aile ziyareti vize başvurusu yapılması için sizden hizmet almak istiyorum, babam emekli annemede sponsor olacak davetiye orijinal mi olmalı yoksa kopyası yeterli midir tüm bu sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vize Başvurusu 2022
  e.l, 23 Şub 2022, 17:49

  İyi günler, annem ve babam Fransa’da yaşayan ablamın yanına ziyarete gidecekler, davet mektubunu bekliyoruz orijinal olması şart mıdır? En son 2019 yılında 3 aylık vize vermişlerdi şimdi 15 günlük bir seyahat planlıyoruz. Fransa Vize Başvurusu 2022 yılı evrak listesi emekli olan kişiler için aynı mıdır? Yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  F. Yaman, 18 Şub 2020, 10:09

  Merhaba ben Fransa’ya gitmek istiyorum. Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi alabilmek için davetiyem mevcut ama bunun haricinde başvuru işlemleri konusunda hizmetiniz var mıdır varsa ücret ve detay paylaşır mısınız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa aile/arkadaş ziyareti davet mektubu
  M. Karabektas, 12 May 2018, 16:00

  Merhabalar .ben Fransa’da yaşıyorum .bi arkadasim öğrenci turistik vize almayı düşünüyor .burdan Fransız vatandaşı bi arkadaşımda davet göndercek .nasil bir yol izlememiz gerekiyor acaba .hangi evrakları hazırlaması lazım özellikle istek yapacak arkadaş .bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .simdiden teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa aile ziyareti vizesi için davetiye nasıl olmalıdır?
  M.D., 29 Mar 2017, 16:11

  Merhaba; Fransa'da ikamet etmekteyim. Türkiye'de yaşayan ailem için Fransa aile ziyareti davetiyesi göndermek istiyorum. Fransaya davetiye ile gitmek için ne yapmak gerekir? Vize başvurusu için ne tür evraklar, forumlar lazım? Yardimlariniz için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Aile ziyareti vizesi evrakları
  C.Y., 13 Eyl 2016, 16:56

  Merhaba, Fransa’da yaşıyorum. Eşimin doğumu için anneme davetiye çıkardım. Annemin bütün masraflarını ben karşılayacağım. Annemin okuma yazması olmadığı için bütün evrakları ben hazırlayıp yollayacağım. Güncel evrak listesini nereden temin edebilirim? Şimdiden teşekkürler. İyi günler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp