Fransa Acil Vize

Fransa Acil Vize

Fransa acil vize alabilmek için Fransa Express Vize başvurusunda bulunmak gerekir. Bu başvuru şekli seyahat ya da transfer, fuar, seminer gibi ticari sebepler ile daha hızlı Fransa ya ulaşım sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Böylelikle başvuru için alınması gereken randevunun daha erken tarihlere verilmesini sağlar. Bu sebeple Fransa acil vize alımını hızlandıran randevu tarihinin öne alınabiliyor olmasıdır. 
Başvuru sürecinizde aklınıza takılabilecek olan Fransa vizesi kaç günde çıkar, Fransa kaç aylık vize veriyor, Fransa acil vize ücreti gibi soruların cevaplarına sayfamızın devamında ulaşabilirsiniz. 

Fransa Acil Vize Başvurusu 

Bu türden bir Fransa vize başvurusu yapmak randevunun daha hızlı almasına yardımcı olur fakat konsolosluk vize işlem süresinin kısalmasına sebep değildir. Aynı zamanda Fransa acil vizesi almak evrakları toparlama gerekliliği olmadığı ya da vize randevu sürecinden muaf olunduğu anlamına da gelmez. Fakat Fransa Schengen vizesi işlemleri için oldukça kolaylık sağlayan ve hızlı vize veren ülkeler arasındadır. Özellikle ek hizmetlerden faydalanıldığı noktada hızı vize veren bir konsolosluktur. 

Fransa Vize İşlemleri

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Fransa Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını değerlendiren ve karar veren etkili mercilerdir. Vize başvuruları hem direkt konsolosluğa hem de konsolosluğun belirlediği vize başvuru merkezleri ile yapılabilmektedir. 
Yapılması gerekenler :

 • Seyahat sebebine uygun vize türünün belirlenmesi
 • Vizesi için evrakların toparlanması
 • Fransa express vizesi randevu tarihi belirlemek
 • Fransa vize başvuru merkezinde belirlenen gün ve saatte görüşmeye girmek

Fransa Acil Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Acil vize için diğer merak edilen biri de Fransa acil vizesinin kaç günde çıktığı konusudur. Vize işlem süresi genellikle 3 ila 5 gün arasındadır. İleriki bir tarihe randevu verilen ve acil Fransa’ya gitmesi gereken kişilerin ek hizmet bedeli ücretini ödeyerek Fransa express vizesi için randevu tarihlerini öne çekebilirler. Bu sayesi Fransa express vizesi ile 72 saatte vize alınabilmektedir. Bazı durumlarda konsolosluğun insiyatifi ile bu süre 48 saatede düşebilmektedir. 

Fransa Kaç Aylık Vize Veriyor?

Schengen vizesi ile birden fazla ülkeye seyahat edilebilir. Fakat girişi ilk hangi ülkeden yapacaksanız Schengen vizesini o ülken almanız gerekir. Schengen vizenizi almanız durumunda bu vize ile Schengen vizesine dahil olan ülkeleri maksimum 90 gün seyahat edebilirsiniz. 

Fransa Acil Vize Ücreti

Fransa ekspres vize ücreti 190 €’dur. Ücretler her yıl güncellenmektedir.
*Unutulmaması gereken önemli konulardan biri Fransa express vize randevusu Fransa online vize randevu sisteminden yapılmaktadır. Bu sebeple ek hizmet bedeli ödense de sistemsel bir durum olması sebebiyle randevu tarihi öne çekilemeyebilir.

Fransa Acil Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Fransa vizesi için başvuru dosyanız nasıl hazırlanıyorsa acil vize için de aynı prosedür geçerlidir. Gerekli olan belgeler ;

 • Pasaport: Başvurulan vizenin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekir. Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır ve en az 2 sayfası çok olmalıdır. 
 • Başvuru formu: Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmalıdır. Fransa Express Vize başvuru formunun 37. maddesi ve son sayfadaki imza kutuları imzalanmış olmalıdır. Reşit olmayan kişilerin anne ve babaları başvuru formunu doldurmalıdır. 
 • Fotoğraf: Fotoğraf son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve eski vizelerde kullanılmamış olması gerekir. Yüzün objektife bakması ve yüzün, alnın, kulakların görünüyor olması beklenir. Arka fonun beyaz olması ve fotoğraf boyutlarının 35mm x 45mm ölçülerinde olması gerekir.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm aile üyelerini kapsayacak şekilde e-devletten barkodlu veya nüfus müdürlüğünden orjinal belgenin alınması gerekir. 
 • Banka Hesap Dökümü: Başvuru tarihinden 1 hafta önce alınmış ve son 3 aylık şahsi hesap döküm veya banka hesap cüzdanı gerekir. Islak kaşe ve imzalı olmalıdır. Hesapta yeterli bakiye bulunmalıdır. Banka hesabı internetten alınsa da bankadan kaşe ve imza alınmış olmalıdır.
 • Sağlık sigortası
 • Konaklama Belgesi: Kalınacak olan otelin adres bilgileri ve yolcuların isimlerinin tam bir şekilde yazılı olduğu rezervasyon belgesi olmalıdır.
 • Ulaşım Rezervasyonları: Bilet (Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs) rezervasyon bilgilerinde (PNR ya da bilet numarası) yolcuların ismi ve seyahat tarihleri görünmelidir. Türkiye’ye giriş ve çıkışın olacağı gösterilmelidir.

Vize Merkezi Aracılığıyla Fransa Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

 • Çağrı Merkezimizi Arayın.
 • Bilgi Mailinde Bulunan Evrakları Hazırlayın.
 • Evraklarınızı Kargo İle Uzmanınıza Yönlendirin.
 • Eksik Evrak, Randevu ve Süreç Hakkında Bilgilendirmenizi Alın.
 • Biometri Bilgi Beyanınızı Yapın.
 • Pasaportunuzu Teslim Alın.

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp