Fransa Vize

Fransa Vize

Fransa Konsolosluğu'nun belirlediği vize evrak listesi vizesi koşullara göre değişebilmektedir. Fransa vizekapsamında gereken evrakların güncel haline ulaşmak için Vize Merkezi temsilcimizi arayın. Fransa Vizesi için gerekli olan 2024 güncel evrak listesi tarafınızda e-mail ile gönderilecektir.

Vize Merkezi, Fransa vize işlemleri kapsamında danışmanlık firması olarak kurumsal ve kişiye özel olarak hizmet vermektedir.Vize Merkezi ve bağlı şubeleri telefon, elektronik posta veya SMS aracılığıyla gerçekleştirilen bilgilendirme hizmetleri için herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Fransa Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Türk VatandaşlarınınFransa Vizesi Almaları Zorunlu mu?

Fransa, bir Avrupa Birliği üyesi olup Schengen sınırları içinde yer alır. Fransa’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaportuna sahip kişilerin Fransa vizesi alarak bu ülkeye giriş yapmaları zorunludur. Fransa ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize muafiyeti anlaşması sadece resmi pasaport sahipleri için sınırlı bulunurken, Umuma mahsus pasaport sahipleri Fransa vize işlemlerine tabiidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen anlaşması gereğince her 6 ay içerisinde 90 gün konaklama süresini ihlal etmeme koşuluyla Fransa seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Umuma mahsus (Bordo) pasaporta sahip Türkiye vatandaşlarının Fransa'ya giriş yapabilmeleri için Fransa Vizesi almaları ise zorunludur.

Fransa Vizesi için Gerekli Evraklar

Fransa vizesi başvuruları için gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fransa Turistik Vize, Fransa Ticari Vize, Fransa Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Fransa Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu; Vize Merkezi ile gerçekleştirilir.

Vize Merkezi - Fransa Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Fransa Schengen vize (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Fransa Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Durumunuza uygun Fransa vizesi başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Durumunuza uygun viz evraklarını sizlerle paylaşabilmemiz için Çağrı Merkezi temsilcilerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara doğru yanıtlar verilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Seyahat amacının belirlenmesiyle ilgili olarak bir hatırlatma yapmayı faydalı buluyoruz; Fransa'da bulunan aile, akraba veya arkadaşını ziyaret edecek kişiler Fransa aile/akraba/arkadaş ziyareti vizesi için başvuru gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Fransa'da bulunan yakınını ziyaret edecek kişiler Fransa turistik vize başvurularında bulunmaları doğru vize başvurusu değildir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Fransa vizesi başvurunuz için hazırlanması gereken evraklar tarafınıza yönlendirmiş olduğumuz bilgi malinde veya web sayfamızda belirtilen evrakların listesi ile sınırlı değildir. Konsolosluk vize bölümünce tarafınızdan yeni evraklar talep edilebilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinal halini paylaşmanız istenebilir veya sunmuş olduğunuzun evrakların yeniden güncel tarihli halini sunmanız söz konusu olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde talep edilen evrakları yeniden sunmak zorunda olduğunuzu unutmayınız.

Fransa vizesi için gerekli evraklar, seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat amacına, meslek bilgilerine ve iş yerinde ki pozisyonuna göre değişiklik gösterebilirken, seyahat amacınızın netleştirilmesinin ardından Fransa vizesi için gerekli güncel evrakları Vize Merkezi temsilcimizden talep ediniz. Fransa vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi Yetkilileri ile iletişime geçin!

Fransa Online Vize Başvuru Formu Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Fransa Konsolosluğu, 5 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere Fransa Schengen vize başvuru formlarının online olarak doldurulmasını talep etmektedir. Eksik ya da hatalı doldurulan vize başvuru formları tespit edildiği takdirde vize başvuru ücretinin yanacağı bildirilmiştir.

1. Fransa Konsolosluğu, Fransa vize başvuru formlarına birtakım yeni düzenlemeler getirmiştir. Buna göre; vize başvuru formuna kızlık soyadının yazılması zorunlu hale geldi. Pasaportun verilme ve pasaportun süresinin bitiş tarihleri, vize başvuru formunda belirtilen tarihlerle uyumlu olması zorunludur.

2. Fransa vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalı, forma eksik veya hatalı bilgi yazılması, yanlış evrak verilmesi vizenin reddedilmesine sebep olacaktır. Konsolosluk başvuru sahibinden bu kriterleri karşılamadığı takdirde ek evrak dahi istemeyeğini bildirmiştir.

3. Vize başvuru işlemlerinde kullanılacak biyometrik fotoğrafların üzerinde herhangi bir oynama yapılmamalıdır. Fotoğrafta yer alan yüzde leke olmamalıdır. Vize başvuru sahibi, başvuru formunda telefon ve e-posta adresinin güncel olanını beyan etmelidir.

4. En son Schengen vizesi Macaristaristan ve Çek Cumhuriyeti olan kişiler parmak izine (VIS) geleceklerdir. Eğer eski pasaportunda Macaristan ve Çek Cumhuriyeti olanlar başka bir ülkenin vizesini gösterenleri konsolosluk tespit ettiği takdirde cezalandıracaktır.

Fransa Vize Başvuru İşlemleri

Fransa vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Fransa Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını doğrudan Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi başvurularını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri ve vize merkezleri üzerinden kabul etmektedir. Fransa D Tipi (Ulusal) vize için başvurusu gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye ikamet izni sahibi yabancı uyruklu kişiler ise vize müracaatlarını doğrudan Fransa Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine yaparak gerçekleştirebileceklerdir.

Fransa Vize Ücreti

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

 • Fransa vizesi işlemlerinde bulunacak vatandaşlarımızın Fransa vizelerini nasıl alabileceklerine yönelik kapsamlı bilgileri aşağıda dikkatinize sunuyoruz, Fransa vizesi alacak vatandaşlarımızın öncelikle bu ülkeye olan seyahat amaçlarını/içeriklerini netleştirmeleri gerekmektedir. Fransa’da maksimum 90 güne kadar konaklama yapacak vatandaşlarımız Fransa Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmeleri gerekecektir.
 • Fransa Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımız ise başvurularını direkt olarak Fransa Konsolosluğuna yapamazlar. Fransa Schengen vizesi başvurularınız için lütfen Fransa vize başvuru merkezleri ile iletişime geçiniz.
 • Fransa’da 90 günden daha fazla bir süre konaklama yapılması halinde ise Fransa Ulusal Vizeleri olarak kabul edilen Fransa Konsolosluğunun D Tipi vize kategorilerine başvuru yapılmalıdır. Fransa D tipi Vize kategorisine başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın Fransa Konsolosluğuna başvuru yapmaları gerekmektedir. Fransa Erasmus vizesi, Fransa eğitim vizeleri için başvuruda bulunacak vatandaşlarımız ise bu bilginin güncelliğini kontrol ederek başvurularını Fransa Konsolosluğu ya da Fransa vize başvuru merkezlerine yapmaları gerekebilir.

Değerli Ziyaretçilerimiz, lütfen Fransa seyahatinizin amacını netleştirin ve seyahat amacınıza uygun başvuru belgelerini hazırlayarak Fransa vize uyum koşullarını tamamlayın!

Fransa vize başvurularında bölge sınırlaması bulunurken Fransa Konsolosluğu, görev alanında bulunan il ve ilçelere hizmet vermektedir. Fransa vizesi için İstanbul’dan başvuru yapabilecek şehirler; Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova’dır.

İkamet adresi Başkonsolosluk görev alanında bulunmayan yolcularımız Çağrı Merkezimi arayarak yetkilerimizden konu hakkında destek alabilir. Vize Merkezi Destek için buraya tıklayın.

Fransa Vize Randevusu

Fransa'ya gitmek isteyen kişiler Fransa vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için randevu almaları gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu ve Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Fransa vizesi başvurusu için randevular Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz.

Fransa vize başvurularınız için almış olduğunuz randevu saati ve tarihiniz sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin yeni bir vize randevusu almaları gerekmektedir.

Fransa vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Fransa vize randevu işlemleri temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Temsilcilerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır. Fransa Schengen vize randevularında biometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır.

Schengen vize başvuru işlemlerinde 25 Eylül 2014 tarihi itibarıyla Parmak İzi Uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Schengen kuralları gereğince Fransa vize başvurusunda bulunan yolcularımızın randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde biometrik verilerini beyan etmek üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gün ve saatinizde başvuru asistanımız sizlere eşlik ederek Fransa vize başvuru işlemlerinizin sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için yardımcı olacaktır.

Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti Devleti makamları içindir ve Fransa Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Fransa vize başvurunuz için beyan ettiğiniz tüm bilgileriniz Vize Bilgi Sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurularında bazı istisnalar dışında parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Fransa vize başvurunuz için parmak izi beyanında bulunan yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan etmek durumunda kalabilirler. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.
Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırırlar. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Fransa Vizesi için Ekspres Fransa Vize uygulaması bulunmaktadır. ''Ekspres Fransa Vize'' uygulaması için Fransa Vizelerinizi daha kısa sürede alabilirsiniz. ''Ekspres Fransa Vizesi'' için başvuru gerçekleştirilmek istenmesi halinde; Lütfen yetkililerimizi iletişime geçin.

Fransa Vize Başvurusu 2024

Fransa Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Fransa vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Fransa vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımız ise geçerli Schengen vizeleri ile Fransa’ya giriş yapabileceklerdir. Fransa’da 90 günden fazla konaklama gerçekleştirecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken vize kategorisi Fransa Konsolosluğunun D tipi vize kategorisidir. Fransa vize başvuru işlemleriniz için Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinin beyanı zorunludur. 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli sigorta poliçeleriniz için Kurumumuzdan destek alabilirsiniz.

Fransa vize başvuru işlemleriniz için ön rezervasyon halinde bulunan Hotel ve Uçak bileti rezervasyonları kullanınız. Satın alımı yapılmış Hotel ve Uçak bileti ile yapılacak vize başvurularınız konusunda Kurumumuzu bağlayan bir sorumluluğun olmadığını bilgilerinize sunarız.

Fransa Vize Başvuru Sonuçlanma Süresi

Fransa vize başvuru işlemleri randevu tarihi sonrası 3 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Söz konusu süreler ön görülen sürelerdir ve istisnai durumları kapsamaz. Fransa vize başvuru işlemlerinize bu ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce başlayınız. Vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için vakitlice vize başvurusunda bulunmayı unutmayınız. Belirtilen süre; hafta sonlarını, resmi tatil günlerini, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapmamaktadır.

Fransa Konsolosluğu ayrıca vize başvuru sahibinin dosyasını inceleme aşamasında ek süreye ihtiyaç duyabilirken bu ve benzeri durumlarda da yukarıda belirtilen süreler geçerli sayılmayacaktır. Konsolosluk vize bölümü yoğun bir çalışma döneminde bulunması halinde ise Fransa vize başvuruları başvuru sahibinin seyahat tarihine yakın bir sürede sonuçlanacaktır. Fransa vize başvuru işlem değerlendirme süresi sizler için uzun bir süreye tekabül etmesi halinde veya bir başka ülkeye seyahat edebilmek için pasaportunuza ihtiyacınız olması halinde lütfen söz konusu durumunuzu ispat eden seyahat detaylarınızı belirten ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülke için yapılan konaklama ve uçuş bilgilerinizin rezervasyonlarını başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Fransa vizesi için Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve diğer Fransa Konsolosluklarının görev bölgesinde ikamet eden kişiler ilgili Konsolosluklarının çalışma programlarına bağlı olarak vize başvuruları yine daha uzun sürede veya daha kısa sürede sonuçlanabilecektir.

Fransa vizenize onay veya ret verecek tek yetkili kurum sadece Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğidir.

Fransa Vizesi, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep Başvuruları

Fransa vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişiler Fransa vizelerini bağlı bulundukları il ve ilçeye hizmet veren Fransa vize başvuru merkezlerine yapabileceklerdir. İkamet adresinize hizmet veren ilgili Fransa Konsolosluğuna vize başvurusu yapılmaması halinde vize başvuru dosyanız başvuru merkezi görevlileri tarafından kabul edilecektir ancak başvuru dosyanız değerlendirilmek üzere ilgili Konsolosluğa gönderilecektir. Fransa vize başvuru işlemleriniz süresince karşılaşabileceğiniz tüm bu aşamalar vize başvurunuzun sonuçlanma süresinin uzamasına neden olacaktır.

Fransa Vize Talep Dilekçesi Hakkında

Fransa vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat amaçlarını Fransa vizesi talep dilekçelerinde Konsolosluğa yazılı olarak beyan etmeleri mecburidir. Fransa vizesi başvuru sahibi, seyahat amacını, tarihlerini ve seyahatin masraflarının kimin tarafından karşılanacağını Konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçe metninde belirtmelidir.

Fransa Konsolosluğuna hitaben yazılacak dilekçe metni; başvuru sahibinin sosyal statüsüne, görev aldığı şirketteki pozisyonuna ve seyahatinin amacının içeriğine göre değişiklik gösterecektir.

a. Fransa vize başvuru sahibi şirket sahibi veya ortağı ise Konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçe metninde başvuru sahibinin seyahat amacı, tarihleri, seyahatin sponsoru belirtilmeli, varsa başka bir Schengen ülkesine yapılacak seyahatler belirtilmelidir. Şirket sahibinin Fransa Konsolosluğuna hitaben yazacağı dilekçe metni Fransızca, İngilizce veya Türkçe farketmeksizin yazılabilirken Fransızca veya İngilizce yazılacak dilekçe metni daima Konsolosluk görevlileri tarafından daha iyi anlaşılmanızı sağlayacaktır. Fransa vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılmalı, şirkette imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanmalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

b. Fransa vize başvuru sahibi şirket görevlisi / çalışanı ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni Şirket yetkilisi tarafından hazırlanmalıdır. Şirket yetkilisi vize başvurusu için hazırlayacak olduğu dilekçe metninde seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri, seyahat masraflarının şirket ya da kişi tarafından karşılanacağını belirtmeli ve başvuru sahibinin Fransa seyahati sonrası işyerindeki görevine devam edeceği bilgisini vermeli belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır. Şirket çalışanı için hazırlanacak dilekçe metni Fransızca, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlanabilir.

c. Fransa vize başvuru sahibi emekli ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni şahsen Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Emekli kişi Fransa Konsolosluğuna yazacağı dilekçe metnini kendi ağzından hazırlayabilirken seyahatine yönelik asgari bilgileri Konsolosluk görevlileri ile paylaşmak durumundadır. Fransa seyahatinize yönelik asgari bilgileri seyahat tarihleriniz, seyahatinizin amacı (turistik, ticari veya ziyaret vizesi) ve seyahatinizin sponsoru oluşturmaktadır. Fransa vize müracaatında bulunacak emekli başvuru sahipleri Konsolosluğa hitaben yazmış oldukları metinlerini Fransızca, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlayabilirlerken belgeyi ıslak imzalı olacak şekilde Konsolosluğa sunmalıdır.

d. Fransa vize başvuru sahibi ev hanımı ise; Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni 2 farklı şekilde olması gerekmektedir. Fransa vize müracaatında bulunacak ev hanımı kişi seyahat detaylarını belirten dilekçe metnini Konsolosluğa hitaben şahsen hazırlayabilirken kişiye sponsor olacak ebeveyn veya eş tarafından yazılmış sponspor dilekçesini de başvuru evrakları arasına eklemelidir.

Sponsor dilekçesinin kişinin Fransa vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunludur. Sponsor dilekçesi ev hanımına sponsor olacak anne, baba veya eş tarafından hazırlanacak bir dilekçe metnidir. Fransa vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi şirket sahibi ise şirketinin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak belge de başvuru sahibine sponsor olacağını ve yakınlık derecesini belirtmeli, belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır.

Fransa vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi şirket çalışanı olması halinde ise sponsor olacak kişi bağlı bulunduğu kurumdan öncelikle bir ''Çalışma Yazısı'' alması gerekecektir. Sponsor kişi çalışmakta olduğu işyerini ispat etmesinin ardından Fransa vize müracaatında bulunacak ev hanımı için sponsor yazısı yazabilecektir. Sponsor dilekçesinde sponsor kişi başvuru sahibine sponsor olacağını ve yakınlık derecesini belirtmeli belgeyi ıslak imzalı olacak şekilde başvuru sahibinin dosyasına eklemelidir.

Fransa Vize Başvuru İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmektedir. Fransa vize başvuru işlemleriniz öncesi aşağıda bulunan bilgileri göz önünde bulundurmanızı, durumunuza yönelik bilgiler konusunda temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

 1. Fransa Schengen vize başvuruları direkt olarak Fransa Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Fransa Schengen vize müracatları, Fransa vizesi işlemleri üzerine yetkili kılınmış başvuru merkezlerine veya Fransa vize işlemleri üzerine hizmet veren başvuru merkezi akreditasyonu bulunan seyahat acentelerine yapılmalıdır.

 2. Fransa vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Temsilcilerimizden bir bilgi e-maili talep etmeden önce tarafınıza yönlendirilecek soruları doğru bir şekilde yanıtlamaya özen gösteriniz ve durumunuza uygun evrakları eksiksiz olarak hazırlayınız. Eksik evraklarla yapılacak vize başvurularınız kabul edilmeyecektir.
 3. Fransa vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen gösterin. Orijinal ve fotokopi olarak sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmayı unutmayın.
 4. Fransa vize başvurularınız için randevu almanız zorunludur. Randevu onayınız olmaksızın vize müracaatlarınızı gerçekleştiremezsiniz. Fransa vizesi randevularına dair tüm sorularınız için Temsilcilerimizi mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz.
 5. Fransa vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz vize evraklarınızın eksiksiz ve hatasız olmasına dikkat ediniz. Eksik veya hatalı belge ile yapılacak müracaatlar kabul edilmemektedir. Fransa vize başvuru işlemleriniz devam ederken durumunuza bağlı olarak Konsolosluk vize bölümünce yeni evrak, ek evraklar talep edilebilir. Bu durumda tarafınıza gönderilen Fransa vizesi başvuru evraklarının bilgisi değişiklik gösterebilir.
 6. Fransa vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir. Fransa vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar ilgili Fransa Konsolosluklarının çalışma alanı içerisinde olacaktır. Kurumumuz Fransa vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetkisi bulunmaz.
 7. Fransa vize başvurularınız olumsuzlukla sonuçlanmış olabilir bu durumda ücret iadesi yapılmamaktadır. Fransa vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Fransa vize uyum koşullarınızı eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.
 8. Fransa vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan hotel ve uçak bileti satın alması yapmayınız. Kurumumuz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize müracaatları konusunda sorumluluk sahibi değildir. Fransa vize başvurularınız için gerekli olan hotel ve uçak biletlerinizi ön rezervasyon olarak beyan ediniz.

Fransa vizesi için grup vize başvurusu gerçekleştirecek kişiler grup halinde seyahat edeceklerinin bilgisini Temsilcilerimizle paylaşmalıdır. Fransa vizesine grup halinde başvuru gerçekleştirecek kişilerin hazırlaması gereken evraklar şahsi müracaatlara göre değişiklik gösterecektir.

Fransa vize merkezi ofisleri

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

63 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Anne Baba Üzerinden 3 Yaşındaki Çocuğa Fransa Vizesi
  M.M., 16 Ağu 2022, 17:16

  Merhaba, 3 yaşında bir oğlum var. Eşim, ben ve oğlum Fransa’ya turistik seyahat planladık. Eşimin ve benim Schengen vizemiz var. Uçak biletimiz ve Airbnb'den ev kiralamamız hazır. Anne Baba üzerinden 3 Yaşındaki çocuğa Fransa Vizesi nasıl alınır? Oğlum için Fransa turistik vize işlemlerinde gerekli evraklar nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize 2021
  Ö. S., 15 Ara 2020, 16:26

  Fransa’ya ailem ile birlikte 4 ay sonra seyahat etmek istiyoruz. Ben mühendisim, eşim bankacı ve çocuklarımız çok küçük okula henüz başlamadılar. Sormam gereken şey şu Fransa vize 2021 yılı için değişiklikler oldu mu? Eğer var ise bunları bizler ile paylaşmanızı, işlem süreleri, ücretlendirmeleriniz hakkında destek rica ediyoruz. Bursa’da ikamet ediyoruz. Sizlere nasıl ulaşabiliriz? Teşekkürler ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi için gerekli evraklar 2021
  S. V., 12 Ara 2020, 19:22

  İyi Günler sayın yetkili, ben sürekli Ortadoğu ülkelerine ticari seyahatlerim oldu. Şimdi ise Avrupa’da Fransa’da bulunan iş ortağımızdan gelen davet üzerine Fransa ticari vize başvurusu yapmalıyım. Fakat 1 ay sonra yapacağım seyahatte sürekli güncellemeler olabileceğini düşünerek Fransa vizesi için gerekli evraklar 2021 yılı için neler isteniyor? Acil bir şekilde işlemlere başlamam lazım ve VIP hizmet var ise faydalanmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kıbrıs vatandaşı Fransa vizesi
  F. Beşler, 07 Nis 2020, 14:02

  Kıbrıs’ta 2 yıldır özel sektörde pazarlama bölümünde çalışıyorum. 32 yaşındayım ve bekarım. Fransa vatandaşı arkadaşım beni yanına çağırıyor. Kıbrıs vatandaşı Fransa vizesi başvurusunda bir sorun olur mu? Nereye başvuru yapılıyor, neler hazırlamam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa e-vize
  G. Şanlı, 07 Nis 2020, 13:13

  Merhaba, Erzurum’da devlet memuru olarak çalışıyorum. Eşim ev hanımı ve birlikte eşimin erkek kardeşini bu yaz ziyaret etmek istiyoruz. İlk yurtdışı seyahatimiz olacak. Eşimin kardeşi bizim için konsolosluğa istek yapacak, başka bir şey yapmamıza gerek var mı? Konsolosluğa gitmemize gerek var mı yoksa internetten Fransa e-vize başvuru yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa sanatçı vizesi
  E. Erdoğan, 07 Nis 2020, 11:05

  Muğla’da yaşıyorum. Ressamlık yapıyorum, Muğla’da ve İzmir’de resim sergilerim oldu. Sergilerimle alakalı yerel basında haberler de yapılmıştı. İnternetten görüştüğüm Fransa’da yaşayan arkadaşımın temmuz ayının sonunda resim sergisi var. Oraya gidip arkadaşımı ziyaret edip sergisine katılmak istiyorum. Fransa sanatçı vizesi başvuruları nereye, nasıl yapılıyor. Belgelerimi hazırladım, size gönderirsem başvurumu yapabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize çeşitleri
  M. H., 02 Nis 2020, 17:23

  Bursa’da ailemle birlikte yaşıyorum ve öğrenimime de Bursa’da yapmaktayım. Temmuz sonu Fransa’da yaşayan kuzenimin gitmek istiyorum. Kuzenimin Fransa’dan bir şey göndermesi gerekiyor mu, gezmek amacıyla gidip orada dil eğitimi için araştırma yapsam eğer uygun olursa da aldığım vize ile dil kursuna gidebilir miyim? Yanlış bir başvuru yapmak istemiyorum, Fransa vize çeşitleri nelerdir? Nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Davetiyesiz Fransa Vizesi
  N. K., 02 Nis 2020, 17:07

  Geçen yıl Fransa’da Erasmus programında tanıştığım arkadaşımın yanına bu yıl tekrar onu görmek için gitmek istiyorum. Davet mektubu gönderse vize daha kolay çıkar mı? Davetiyesiz Fransa vizesi almak zor mudur? 2019 yılındaki başvurumda parmak izimi verdim. Balıkesir’de oturuyorum, İstanbul’a gelmem gerekli mi? Evrakları size göndersem başvuruyu yapabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Sponsorlu Vize
  m. cem, 31 Mar 2020, 14:43

  Merhaba, Kocaeli üniversitesinde öğrenciyim. Annem ve babam İstanbul’da oturuyorlar. Temmuz ayında bir arkadaşımla Fransa’ya gitmek istiyorum. Babam emekli, annem ev hanımı, abim İzmir’de yaşıyor ve işyeri sahibi, Fransa sponsorlu vize için sponsor olarak babamın yerine abimi göstersem olur mu? Abimin bankada gösterebileceği para miktarı daha fazla, babamın hesabında 5000-6000 TL arasında parası var. Bu yeterli midir? Sponsor babamı göstermem zorunlu mudur? Evraklarımı ne zaman size göndermem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil Pasaporta Fransa Vizesi
  D.K., 31 Mar 2020, 11:46

  Merhaba, ben devlet memuruyum, yeşil pasaportum var. Oğlum üniversite mezunu, bordo pasaportunda 3 aylık daha vizesi var. Birkaç ay önce yeşil pasaportluların da yurt dışına çıkmadan önce kayıt yaptırmaları gerekiyor şeklinde haberler görmüştüm. Bir değişiklik oldu mu? Yeşil pasaporta Fransa vizesi isteniyor mu? Bir şey yapmamıza gerek var mıdır? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vizesi Nereden Alınır?
  K. A., 31 Mar 2020, 11:25

  Merhaba, Tekirdağ’da öğrenciyim ama ailem yani ikametim Muğla görünüyor. Temmuz- Ağustos gibi arkadaşlarla Fransa’ya gitmeyi düşünüyorum. Arkadaşlarımdan birisinin vizesi var, diğer iki arkadaşımın ve benim vizem yok. Birlikte mi başvuru yapmamız gerekiyor? Onların ikametleri başka yerlerde öyle ise çok zor olacak. Kafam çok karıştı Fransa vizesi nereden alınır ile ilgili bir bilgim yok işin açıkçası, İstanbul ya da İzmir fark eder mi? Bankada vadeli hesapta biraz param var bunu göstersem yeterli olur mu? Bir sorum daha olacaktı, konaklamayı Fransa’ya gidince yapmak istiyoruz, şimdiden göstermek gerekiyor mu? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vize Parmak İzi
  G. Çınar, 28 Mar 2020, 13:00

  Eşim ve oğlum ile birlikte Fransa’ya turistik olarak gitmek istiyoruz. Oğlum 10 yaşında, eşim ev hanımı, sponsorları ben olacağım. Ben daha önce parmak izi vermiştim. Oğlum ve eşimin de Fransa vize parmak izi vermeleri gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Serbest Meslek Sahibi Olanlara Fransa Vizesi
  Ö. Karaman, 28 Mar 2020, 11:36

  Oğlumun iş yerinde ona yardım ediyorum. Emekliliğimi bekliyorum. Bu dönem içerisinde serbest meslek sahibi olanlara Fransa vizesi çıkıyor mu? Banka dökümleri yeterli midir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Resmi Geliri Olmayanlara Fransa Vizesi
  U. Maviturna, 27 Mar 2020, 18:43

  Bizim bir aile şirketimiz var ancak ben orada resmi olarak çalışan gözükmüyorum. Para ihtiyacım olduğunda para yatırıyorlar. Fransa’ya da gezmek için gitmek istiyorum. Bankada param var. Resmi geliri olmayanlara Fransa vizesi alabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çiftçiler İçin Fransa Vizesi
  R. Bayraklı, 27 Mar 2020, 18:23

  Fransa’ya bir firmayla görüşme için gitmek istiyorum davet yazısı almak gerekiyormuş ama daha ilk defa görüşeceğim için firmadan böyle bir şey istemedim. Çiftçiler için Fransa vizesi almak için başka neler yapmalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelance Çalışanlara Fransa Vizesi
  U. Varhan, 27 Mar 2020, 18:10

  Yaklaşık 2 ay öncesine kadar bir firmada çalışıyordum. Şimdi freelance olarak çalışıyorum. Vize için istenen son 3 aylık banka dökümlerinde son ay aldığım maaş görünüyor. Bunun bir faydası olur mu? Freelance çalışanlara Fransa vizesi zor mu çıkar? Siz danışmanlık firmasısınız herhalde, siz yardımcı oluyor musunuz? Turistik amaçlı gitmek istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira Geliri İle Fransa Vizesi
  F. Gazel, 26 Mar 2020, 17:01

  Merhaba, birkaç ay önce işten ayrıldım, annemle birlikte oturuyorum, annemin 2 tane evi var, birisinde oturuyoruz, diğerinden kira gelirimiz var. Kira geliri ile Fransa vizesi almak mümkün müdür?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Garanti Fransa Vizesi
  S. Tekin, 26 Mar 2020, 14:55

  Merhaba, yurtdışında Fransa’da akrabalarım var, şu an çalışanım ve onları görmek istiyorum, internette garanti Fransa vizesi ile ilgili yerler var. Sizin de bu şekilde bir hizmetiniz var mıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vizesi Online Başvuru
  M. Bilen, 24 Mar 2020, 16:51

  Fransa vizesi online başvuru yaparken sorun yaşıyorum. Bu işlemi yapmak için sizin hizmet bedeliniz nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Katar Vatandaşları için Fransa Vizesi
  H. Eser, 24 Mar 2020, 16:16

  Türkiye'de resmi olarak kayıtlı şirketi olan Katar vatandaşları için Fransa vizesi alma şartları nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp