Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Fransa Schengen vizesi ile alakalı bir çok bilgiyi paylaşacak olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın geri kalan kısmında Fransa Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine dair birçok bilgiye erişim sağlayacaksınız.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Yenice, Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Fransa Vize Başvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.
Uzman kadromuz eşliğinde gerçekleştirmekte olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve uzmanlarımızdan başvurularınız için rehberlik talebinde bulunabilmek adına Çanakkale şubemize [email protected] adresi üzerinden e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilir ya da 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen Vize uygulamasına 26 farklı ülke taraf olmuştur. Fransa'nın da içinde bulunduğu bu ülkelere seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise Fransa'ya yapacak oldukları ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için Fransa Schengen vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Eğer daha öncesinde geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesi alınmış ise Fransa seyahati sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleşebilmektedir.

Fransa Schengen Vize başvurularında, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Fransa dış temsilcilikleri diplomatik yetkiye sahiptirler. Fransa dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde mevcuttur. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fahri konsoloslukların vize başvuru işlemlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi mevcut değildir. Fransa Vize başvurularında yetkili olan kurum ise Ankara Büyükelçiliği'dir.

Fransa konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Fransa Ankara Büyükelçiliğinin görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfasında bulunmaktadır. Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile Fransa Vize başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Fransa'ya gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize türleri için gereken evraklar genel anlamda aynı olsa bile kendi içlerinde bazı farklılıklar da gösterebilmektedir. Bu nedenle Fransa seyahat sebebinizi doğru bir şekilde belirlemeli ve ziyaret gerekçenize uygun olan vize türüne başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Vize uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde hazırlanmış ve aşağıda mevcut olan Fransa vize türleri arasından seyahatinize uygun olan vize türüne tıklayarak gerekli evrakların tam listesine ve ilgili vize türü hakkında birçok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz.

Fransa Vize Türleri ise aşağıda listelenmiştir;

Yukarıda belirtilmekte olan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Fransa Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz Fransa Vize sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize uzmanlarımız başvurunuzun hemen her aşamasında sizler adına işlemlerinizi gerçekleştirecek ve sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir. Fransa Schengen vize başvuru süreçlerini 4 aşamada tamamlamaktayız. Aşağıda maddeler halinde sıralanmış olan bu aşamalar ve süreçler hakkında kapsamlı açıklama mevcuttur.

Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Vize uzmanlarımız, seyahat türünüz için özel olarak konsolosluk tarafından belirlenmiş olan evrakların listesini sizlerle paylaşacaktır. Vize başvurunuz için ihtiyaç duyulan evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp ofisimize iletmeniz gerekmektedir. Tamamlanmış olan evrakları dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de bizzat ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Evrakların Çanakkale ofisimize ulaşması ardından gerekli kontroller yapılacak ve herhangi bir hata ya da eksik var olup olmadığı incelenecektir. Herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemelerin yapılması için vakit kaybetmeden harekete geçilecektir.

Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

İhtiyaç duyulan evrakların tamamlanması ve gerekli düzenlemelerin yapılması ardından vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için Fransa Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizlerden talep edilen vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç ücretleri, işlem bedelleri, danışmanlık ücretleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Fransa Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.

2019 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi 0850 241 14 91 numarasını tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Gerekli evrakların tamamlanması ve Fransa vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında vize uzmanlarımız sizlerle görüşerek konsolosluk uygunluğu ve sizler için de uygun olan bir tarih için Fransa Konsolosluğundan parmak izi verme işlemi ve dosya sunumu için randevu alacaklardır.

Belirlenmiş olan randevu tarihinde ve saatinde konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Bu süreçte vize uzmanlarımız sizlere eşlik edecek ve parmak izi verme işleminizin bitmesi ardından dosya sunumu ve diğer işlemleri sizler adına yürüterek sizleri durum hakkında düzenli olarak bilgilendireceklerdir.

Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan Fransa Schengen Vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Fransa Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 3 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Fransa Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.
Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Fransa ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Fransa Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp