Fransa Transit Vize

Fransa Transit Vize

Değerli ziyaretçimiz, web sitemizde bulunan Fransa Transit Vize evrak listesini açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak hazırlamayı unutmayınız. Fransa Transit vizesi için gereken evrak listesinin en güncel halini görmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Fransa Ticari Vizesi başvurunuzu başlatmak için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçin.

Resmi pasaportunuz veya Schengen ülkelerinden aldığınız yasal bir izniniz yoksa Fransa transit vizesi almanız zorunludur. Fransa transit vizesi, Fransa dışında üçüncü bir ülkeye aktarma yapacağınız durumlarda alınması gereken, süresi kısa bir vize türüdür.

Fransa transit vizesi, Fransa havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Bu durumda havaalanında aktarma yapan yolculara ayrılmış bölümün dışına çıkılamaz. Ancak bu çeşit havaalanı transit vize bölümü büyük havaalanlarında mevcuttur. Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa ve ilk aktarmanın Fransa’da bir havaalanında olması halinde Schengen vizesi almak şarttır.

Fransa Transit Vize Başvurusu

Fransa transit vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle seyahat tarih planlamasını iyi şekilde yapması gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahat planladığı tarihten 30 gün önce işlemlere başlamalı ve başvuru yapmalıdır. Fransa Konsolosluğu’na yapacağınız başvuruda seyahat planlamanızı anlatan detaylı bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Bu dilekçede, seyahat amacınızı, seyahat güzergahınızı ve diğer bilgileri detaylandırarak anlatmanız gerekmektedir.

Resmi pasaporta sahip başvuru sahipleri, Schengen’e üye herhangi bir ülkede oturma iznine sahip olanlar veya Schengen vizesine sahip olanların yanı sıra Kanada, Monaco, Andorra, Japonya ve ABD’de oturma izni olanlar Fransa için transit vize başvurusundan muaftırlar. Schengen anlaşmasına taraf ülkelerin anlaşmalarına göre hazırlanmış geçerli vize ve oturum izni sahibi kişilerin de maksimum 5 günü geçirmeme şartıyla transit vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Fransa için transit vize başvurusu yaparken, Fransa Konsolosluğu’na sunduğunuz belgelerin güncel olmasına (en az son 3 aylık) özen göstermelisiniz. Aynı zamanda sunduğunuz evrakların yanlış beyan içermemesi ve eksik olmamasına da dikkat etmelisiniz. Evraklar tam olarak hazırlanmış olsa da Fransa Konsolosluğu gerektiği durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Vize evraklarındaki eksiklik veya tutarsız bilgiler vize reddi almanıza sebep olabilir.

Fransa transit vize başvurusu için ek olarak Fransa’ya seyahatinizi araba ile yapacak iseniz başvurunuz sırasında arabanıza ait ruhsatı ve uluslararası geçerliliği olan ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Ayrıca Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer Üçüncü diğer bir şahsa ait araba ile seyahatinizi gerçekleştirecekseniz, arabanın resmi sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

Fransa Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Fransa transit vize sonuçlanma süresi 5 ve 8 iş günü olarak bildirilmiştir, ancak bu süreler yoğun başvuru dönemlerinde 15 gün gibi bir zaman dilimini kapsayabilmektedir. Seyahat planınızı yaparken başvuru yapacağınız dönemin yoğunluğuna göre erken aksiyon almanız tavsiye edilmektedir.

Fransa Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa transit vize ücreti 12 yaş üzeri başvuru sahipleri için 120 euro olmaktadır, zorunlu seyahat sağlık sigortası dahil danışmanlık hizmeti ücreti 70 euro olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş arası 85 euro, 6-12 yaş arası 125 euro olmaktadır.

Vize Harcı Ne Kadar ve Nereye Yatırılır?

Vize başvurularını şahsen yapacak olan vatandaşlar transit vize başvuru ödemelerini ilgili temsilciliklere başvuru sırasında nakit olarak gerçekleştirebileceklerdir. Vize Merkezi tarafından gerçekleştirilen başvurularda ödemelerinizi nakit veya havale seçeneği ile müşteri temsilcilerinize evraklarınız ile birlikte ulaştırabilirsiniz. Ödemeleriniz tarafımızdan başvuru merkezi/konsolosluklara yapılacaktır.

Vize Başvuru formu Nasıl Doldurulur?

Fransa transit vize başvuru formu bilgisayar üzerinden doldurulması halinde kabul edilecektir. El ile doldurulan başvuru formları sistem üzerinden görünmediği ve referans numaraları verilemediği için kabul edilmemektedir. İlgili portal üzerinden kullanıcı kaydı oluşturarak Fransızca, İngilizce dil seçeneklerinden birini tercih edip başvuru formunuzu düzenleyebilirsiniz. Vize Merkezi tarafından yapılan başvurularda, başvuru formu uzmanlarımız tarafından düzenlenecektir ve ek hizmet ücreti ödemenize gerek olmayacaktır.

Fransa Transit Vize Başvuruları Bölge Ayrımı Hakkında

İstanbul bölge ayrımına dahil olan İller

Aydın, İstanbul, İzmir, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Denizli, , Edirne, Kocaeli, Kırklareli, Muğla, Manisa, Kütahya Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova

Ankara bölge ayrımına dahil olan İller

Adana, Afyon, Amasya, Ankara, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Aksaray, Antalya, Bingöl, Burdur Bolu, Bitlis, Çankırı, Çorum, Çankırı, Düzce, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Erzurum Erzincan, Gümüşhane, Gaziantep, Isparta, İçel, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muş, Mardin, Niğde, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Sivas, Samsun, Ordu, Siirt, Sinop Rize, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Bayburt, Karaman, Zonguldak, Batman,

Gaziantep’te vize nereden başvurulur?

Yerleşim yeri Gaziantep olan Fransa transit vize başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini Ankara ve Gaziantep temsilciliklerinden gerçekleştirebilirler.

Bursa’da vizeye nereden başvurulur?

Yerleşim yeri Bursa’da bulunan transit vize Fransa başvuru sahipleri vize başvuru işlemleriniz Bursa ve İstanbul merkezlerinden gerçekleştirebilirler.

Edirne’de vizeye nereden başvurulur?

Edirne ikametli başvuru sahipleri, Edirne ve İstanbul bölgesi temsilciliklerinden transit vize Fransa başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Fransa Transit Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Fransa Schengen Vize başvuru formu. Eksiksiz ve pasaporttaki kimlik bilgileriyle tutarlı şekilde doldurulmalı, başvuru sahibinin imzasını taşımalıdır.
 2. 2 adet biometrik fotoğraf. Son 3 ay içinde çekilmiş, 35x45 mm boyutunda, fonu beyaz, yüz hatları belirgin olmalıdır.
 3. Pasaport. 10 yıldan eski pasaportlar kabul edilmemektedir. Vize etiketi için 2 adet boş sayfası bulunmalı, süresi dönüş tarihinden itibaren 6 aydan fazladan geçerliliğe sahip olmalı. Varsa eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmeli
 4. Uçak bilet rezervasyonu. Vize sahibi adına düzenlenmiş olup, başvuru belgelerindeki bilgilerle uyumlu olmalı
 5. Pasaportunuzun işlem görmüş sayfalarının fotokopisi
 6. 18 yaş altı çocuklar noter onaylı muvafakatname (ebeveynlerin imzasını taşımalıdır.)
 7. Belirli bir geliri bulunmayanlar (öğrenci, ev hanımı) için sponsor olacak kişinin ıslak imzalı ve masraflarının kendisi tarafından karşılanacağına sponsorluk dilekçesi.
 8. Reşit olmayan çocuklar için ayrı ayrı doldurulmuş vize başvuru formu
 9. Seyahat sağlık sigortası (Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30.000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır.)

Vize Merkezi aracılığıyla Fransa Transit Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
Vize Merkezi - Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Evraklarınızı göndereceğiniz adresi iletişim bölümünde görebilirsiniz. Ayrıca sitemizin sol tarafında yer alan şubelerimiz bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı 2019/ 2020 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi
Vize Merkezi – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

Fransa Transit Vize Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa transit vize hakkında dikkat edilmesi gerekenler:

 • Fransa transit vize başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak konsolosluk tarafından belirlenen ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan bu belgelerin güncel, 3 aydan önce olmamasına, orijinal olmasına çok dikkat etmelisiniz.
 • Fransa transit vizesi için gereken tüm evraklar hazırlandıktan ve tarafımıza iletildikten sonra başvurunuz sizin adınıza yapılmaktadır. Randevuya giderken Fransa uzmanımız size eşlik edecektir.
 • Başvuru sonrası bekleme sürecinde unutulmamalıdır ki Vize Merkezi vize başvurunuzu olumlu ya da olumsuz olarak etkileme hakkında sahip değildir. Bu hususta tek yetkili merci Fransa Konsolosluğu’dur. Kurumumuz yalnızca vize başvurunuzda yapılması gerekenler ve süreç hakkında size profesyonel destek sunmaktadır.
 • Transit vize başvurunuz için yaptırmanız gereken zorunlu seyahat sigortası vardır. Talep etmeniz durumunda kurumumuz size seyahat sağlık sigortası imkanı da sunabilmektedir.,
 • Hazırlanan tüm belgelerin yanı sıra, başvurunuzun Fransız Konsolosluğu’na yapılmasının ardından teslim ettiğiniz belgeler konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınacak ve konsolosluğun gerekli gördüğü şekilde ek evrak talep edilecektir.
 • Fransa için transit vize başvurusunu seyahat tarihinizden minimum 1 ay öncesinde yapmanız gerekmektedir. Fransa için transit vize normal şartlarda 7-10 iş günleri olmak üzere sonuçlanmakta fakat, vize başvuruları konsolosluk inisiyatifinde olduğundan konsolosluğun kapalı olması veya yoğunluğu vesilesiyle uzayabilir.

Fransa transit vize hakkında dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir. Transit vize hakkında daha fazla bilgi almak ve Fransa vizesi başvurusu yapmak için alanında uzman vize temsilcilerimiz her zaman yanınızdadır. 0212 970 05 41

Fransa Vize Evrakları

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fransa transit vize 2021
  S. G., 12 Ara 2020, 19:05

  Merhabalar, Fransa transit vize 2021 yılı için sizlerin desteğine ihtiyacım var. Brezilya’ya 3 haftalık bir gezim var ve Fransa’dan aktarmalı gideceğim. Hangi koşullarda vizeye ihtiyacım var. Çünkü fazlası ile değişken bilgiler var bu yüzden profesyonel desteğinize ihtiyacım bulunmaktadır. Vize işlemleri için gerekli evraklar ve ücret bilgisini nedir öğrenebilir miyim? Teşekkürler ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa transit vize 2020
  U. Serinoğlu, 05 Mar 2020, 12:15

  Fransa transit vize 2020 yılında aldım. Bu vize ile İtalya’ya da giriş yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Aktarmalı uçuşlarda Fransa transit vize gerekli mi?
  E.K., 28 Eyl 2017, 15:39

  Merhabalar, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu faaliyet programında yer alan Sualtı Görüntüleme Yarışması Meksika'nın Lapaz şehrinde gerçekleşecektir.Kafile 5 kişi olup Istanbuldan Fransa (CDG) aktarmalı Meksikaya uçacaklardır. Benim öğrenmek istediğim Fransa üzerinden aktarama yapacakları için kendilerine transit vize çıkarılması gerekmekte midir? Yardımcı olursanız çok sevinirim Teşekkürler Elif KANTAR

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika'ya seyahatte Fransa transit vize istiyor mu?
  T.Ö., 07 Tem 2017, 09:41

  Merhaba, Fransa aktarmalı US iş ziyareti yapacağım , transit vize almam gerekiyor mu ? gerekiyorsa belgeler ,şartlar ücreti nedir ? transit vize evrakları schengen ile aynı mı ,hangisi daha hızlı sonuçlanır ,bilgi rica ediyorum

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa transit vizesiyle Brezilya seyahati
  M.I., 22 Haz 2017, 19:07

  Merhabalar, Ben İstanbul'dan Brezilya'ya aktarmalı gideceğim. Fransa'da 2 saat kadar beklemeli aktarmam olacak. Fransa vize merkezi olarak sizlerden bu aktarmam için transit vizeye ihtiyacım olup olmadığını öğrenmek istedim. Cevap verirseniz şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Transit vize gerekir mi?
  D.B., 08 May 2017, 12:17

  Merhaba, Ben ABD'ye yapacağım seyahatte Paris aktarmalı olarak uçacağım. Eşim AB vatandaşı. seyahatte birlikte olacağız. Aktarmada süre uzun olabileceği için havaalanı dışına da çıkmayı düşünüyoruz. Eşimle seyahat ettiğimden vize muafiyetim var mı? Bu arada son aldığım schengen vizemin süresi mart sonunda doldu. vize almam gerekiyorsa transit vize mi alacağım? Bu arada dönüşte Hollanda aktarmalı uçacağım. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fas'a gideceğim Fransa'dan transit vizeye gerek var mı?
  H.V., 26 Mar 2017, 20:54

  Fransa üzerinden transit olarak Fas'a uçuş yapıcam bunun için transit vize gereklimi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Transit vize
  M.T., 02 Mar 2017, 11:23

  Merhaba; Küba'ya Fransa üzerinden gitmeyi düşünüyorum. Sadece havaalanında aktarma yapıp Fransa'ya giriş yapmayacağım. Transit vize gerekiyor mu, ne yapmam lazım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa aktarmalı Küba'ya gideceğim, transit vize almam gerekir mi?
  T.O., 28 Ara 2016, 15:07

  Merhabalar, İstanbul'dan Küba'ya gitmeyi düşünüyorum ama Paris aktarmali. Pariste terminal degişikligi olmayacak. Transit Vize alma zorunlulugum var midir. Tesekkurker.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp