Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 41

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Fransa vizesi için Ankara’nın tüm merkez ilçeleri ile çevre illerinden başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Fransa vizenizi kolay bir şekilde Ankara’dan alabilmek için web sayfamızın Vize İşlemleri başlığı altında aktarılan bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Ankara’dan alabilmek için gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi [email protected] a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Fransa vizesi Ankara’dan nasıl alınır?

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Ankara Fransa Vize Başvuruları için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa vizesi için Ankara’nın Yenimahalle, Mamak, Kızılcahamam, Polatlı, Ayaş, Altındağ, Gölbaşı, Çankaya, Keçiören ve Sincan gibi merkez ilçeleri ile Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi tüm çevre illerinden yapılan Fransa vize başvurularında, mesleki konumunuz, pasaportunuzun durumu ve seyahat süresince maddi desteğinizin olup olmaması gibi hususlar önemli ayrıntılardır. Vize başvurusu yapmadan önce Fransa schengen vizesi için istenen belgeleri öğrenmek için, sitemizin vize işlemleri başlığını okumanızı öneriyoruz.

Ankara Fransa vize başvurularında kullanılan Fransa vize başvuru formunu, aydınlatıcı ön bilgi olması açısından inceleyebilirsiniz. Ankara Vize Merkezimiz ile yapmış olduğunuz Fransa schengen vize başvurunuzu vize işlem takip formu ile takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Fransa vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple evraklarınız tam olmalı, eksik olan evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Fransa Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazmaları talep edilebilir.

Fransa vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Fransa vizesine Ankara merkez ilçeleri ile çevre illerinden başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret için zaman bulamayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Ankara ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Fransa vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Fransa vizesine Ankara’dan Yapılacak Başvurularda Önemli Hususlar.

Vize başvurusu yapmadan önce zamanınızı iyi planlayın.

Fransa Konsolosluğu Schengen vizesi için 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânını tanımaktadır. Başvuru sahipleri için bu önemli bir avantajdır. Bu imkânı değerlendirerek, Fransa vizesine Ankara’nın tüm merkez ilçeleri ile çevre illerinden başvuracak kişilere en az 1 ay öncesinden harekete geçmelerini tavsiye ediyoruz.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Fransa vizesi Ankara başvuruları için randevu gerekli mi?

Evet. Fransa Konsolosluğu Schengen vize başvuruları için randevu alınmasını zorunlu kılmıştır. Ankara Vize Merkezi çalışanları sizler adına randevunuzu almaktadır. Seyahat tarihlerinizi ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi bizimle paylaşarak, zaman kaybı yaşamadan randevunuzu aldırabilirsiniz.

Ankara Fransa vize başvurunuz seyahat amacınıza uygun olmalıdır.

Genel olarak vize başvurularında seyahat amacına göre vize verildiği için, Fransa Schengen vizesine başvuru yapmadan önce, Vize Merkezi çalışanlarımızın rehberliğinde seyahat amacınızı net olarak belirleyin.

Eğer Fransa’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızı ziyaret edecekseniz, Fransa aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bunun için Fransa’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu gelmiş olması gerekir.

Şayet Fransa’ya sadece turistik bir gezi yapacaksanız Fransa turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Fransa’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Fransa ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Fransa vizesi için, istenildiği gibi hazırlanarak tamamlanmış belgelerle başvuru yapmak vize alım sürecini kolaylaştırır. Bu nedenle başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere, açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı belgelerle yapacağınız vize başvurusu reddedilebilir ya da vizenin çıkmasını geciktirebilir.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Fransa vizesi için, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayı önermiyoruz. Vizenizin çıkmasında yaşanabilecek herhangi bir gecikmeden dolayı sıkıntı yaşamamanız için, adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını vize başvurularınız için kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Vize Merkezimizin satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmediğini bilmelisiniz.

Fransa vizeniz konsolosluğa yazacağınız vize talep dilekçenizdeki tarihte başlayacaktır. Bunun için otel ve uçak bileti rezervasyonlarında bulunan tarihler ile Konsolosluğa vermiş olduğunuz vize talep dilekçesindeki tarihler birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Fransa vize ücreti ne kadardır?

Euro cinsinden ödenen Fransa vize ücretleri, başvuran kişinin yaşına göre farklılık göstermektedir. 12 yaş altındaki çocuklardan yetişkinlere göre daha az ücret istenmektedir. Talep edilen vize süresinin uzaması ücreti artırdığı gibi bazı durumlarda ek masraflarda çıkabilir. Ayrıca hizmet alınan acente veya vize danışmanlık merkezlerine de hizmet bedeli ödenir. Vize Merkezimizden talep edeceğiniz güncel vize başvuru belgeleri ile beraber, Fransa vize ücretlerine ait güncel bilgiler e-posta hesabınıza gönderilecektir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Fransa vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Fransa vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ankara’dan Fransa vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Ankara Fransa vizesi için Biyometrik verilerinizi beyan etmelisiniz.

Fransa vizesine Ankara Gölbaşı, Altındağ, Çubuk, Elmadağ, Kalecik, Mamak, Güdül, Nallıhan ve Etimesgut gibi merkez ilçeleri ile Çankırı, Eskişehir, Afyon, Amasya, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Yozgat, Çorum, Kayseri, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Aksaray, Karabük ve Bartın gibi çevre illerden yapacağınız başvurular için biometrik verilerinizi beyan etmeniz gerekir. Schengen Ülkeleri'nin vize bilgilerini ortak olarak kullanabilmelerini sağlayan Vize Bilgi Sistemi(VIS) gereği, Ankara Fransa Konsolosluğu Vize Başvuru Merkezine gelerek biometrik verileri ile parmak izi bilgilerinizi vermelisiniz. Bir defaya mahsus yapılan bu işlem vize alımı için mecburidir.

Bazen parmak izi bilgileriniz bir takım nedenlerle okunamayabilir. İstisnai olarak karşılaşılan bu durumlarda işlemin tekrar edilmesi gerekir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Ankara’dan yapacağınız Fransa vize başvurularınız 3 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz reddedilebilir.

Fransa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Fransa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. Fransa vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz, Fransa vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize Merkezi – Ankara ofisimiz hakkında

Fransa vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Ankara ofisimiz Vize Merkezi ile Keni Turizm Şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; Fransa ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi Ankara ofisimizin tüm sorumluluğu Keni Turizm Şirketi'ne aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi Keni Turizm Şirketi'ne bildirmeyi unutmayınız.

Fransa Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp