Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Diyarbakır

Sayın ziyaretçimiz Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile, Fransa vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgileri paylaştığımız sitemize hoş geldiniz. 

Fransa Schengen vize işlemlerine dair Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Diyarbakır Silvan, Ergani, Kulp, Dicle, Çermik, Kocaköy, Yenişehir, Lice, Karaköy, Çınar, Bağlar, Sur, Çüngüş, Hazro, Kayapınar, Bismil, Hani ve Eğil ilçelerimiz başta olmak üzere Batman, Mardin, Muş, Şanlıurfa ve Bingöl gibi çevrede bulunan komşu şehirlerden yapılmak istenen Fransa Schengen vize başvuruları hakkında kapsamlı tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Diyarbakır

Fransa, Schengen uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınan geçerliliğini ve konaklama gün sayısını koruyan bir vizeniz olması halinde yeniden vize almadan rahatça seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaporta sahipseniz, 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almanıza gerek kalmadan Fransa seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise, Fransa seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. 

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile aşağıda listelediğimiz başlıklar için Fransa vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Seyahatinize uygun kategorinin bağlantısına tıklayarak gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Seyahatinize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bulamıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 850 460 15 77 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu - Diyarbakır

Fransa Vize Başvuru Formu, Fransa vize başvuru sürecinde dosyalarınız hazırlanırken online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu esnasında girilecek olan hatalı, eksik ya da gerçek olmayan bilgiler, başvurunuzun uzamasına hatta iptal olmasına neden olabilmektedir. Bu aşamada uzmanlarımız sizlerden edindiği bilgiler sayesinde tüm girişlerinizi yapar ve formunuzu hazır hale getirir. 

Fransa Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? - Diyarbakır

Fransa Schengen vize başvuruları 3-15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman olmakla beraber, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Seyahatinizde hiçbir sorun yaşamak istemiyorsanız, seyahat planınızdan en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz. 
+90 850 460 15 77 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da dilerseniz [email protected] sitemize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Her ülkenin olduğu gibi Fransa ülkesinin de vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik.

  • Fransa için Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre, Fransa konsolosluğu tarafından istenen belgelerin listesi sizlere sunulur. İstenen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından yönlendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi bazı gerekli bilgilerin bazılarına ofisimizden hiç çıkmadan da sahip olabilirsiniz.
  • Fransa için Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Fransa vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için, gerekli ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlar, danışmanlık ücreti, işlem ücretleri ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Fransa için Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları, randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşını dolduran her bireyin, vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi vermesi şartı bulunmaktadır. Parmak izi verilme aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliğiyle bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru süreciniz sona erdikten sonra yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir yada ofisimize gelerek alabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Diyarbakır

Schengen vize uygulamasına üye olan diğer ülkelerde olduğu gibi, Fransa için de vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınabilmesi için parmak izinizin verilmesi zorunludur. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için, verilen parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ancak 12 yaşını aşmış tüm bireylerin vize başvurusunda bulunmak için parmak izi vermesi gerekir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında, size bir yetkilimiz eşlik eder. Vermiş olduğumuz bu hizmet sayesinde parmak izinizin alınma sürecini kolaylıkla tamamlamış olursunuz.

Aksi durumlardan bir diğeri ise; Fransa konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi şahsen görüşmeye çağırabilir. Bu sürekli karşılaşılan bir uygulama olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Fransa Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp