Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Altunizade

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Fransa Vize Merkezi, Altunizade şubesi olarak hazırlamış olduğumuz, Fransa Schengen vize başvurularına dair hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Fransa Schengen Vize başvuru süreçlerine, vize türlerine ve gerekli evrak listelerine, vize başvuru sonuçlanma sürelerine ve vize ücretlerine kadar birçok konuda kapsamlı bilgi sahibi olabileceksiniz.

Altunizade Fransa vize başvurusu, Kadıköy Fransa vizesi, Tuzla Fransa vizesiAnadolu Yakası Fransa vizesi ve Bostancı Fransa vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

İstanbul Anadolu yakasında hizmet vermekte olan Vize Merkezi Altunizade şubesi aracılığı ile Fransa Schengen vize başvuruları için profesyonel ve çözüm odaklı bir vize çalışması yürütebilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemiz ve deneyimli vize danışmanlarımız eşliğinde sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmeti hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Altunizade ofisimizi arayabilir ya da dilerseniz [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? - Altunizade

Ülkemizden, Fransa’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımız sahip oldukları pasaportun türüne göre vize sahibi olmak zorundadırlar. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Fransa seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ya da Hususi (Yeşil) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Önceden herhangi bir Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin birinden alınan bir vizeniz varsa hala güncelse ve konaklama gün sayısı yeterli ise yeniden vize almanıza gerek olmadan Fransa seyahati yapabilirsiniz.

Fransa Vize Türleri Nelerdir? - Altunizade

Fransa’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın seyahat gerekçeleri, başvuru yapmaları gereken vize türünü belirlemektedir. Vize türlerine göre değişkenlik gösteren evrak listeleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Uzmanlarımız tarafından sizler için hazırlanmış olan Fransa Schengen vize türleri sayfaları aşağıda listeler halinde bulunmaktadır.

Belirtilen vize türleri içerisinde seyahatiniz için gerekli olan vize türünün hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da vize türleri hakkında uzmanlarımızdan rehberlik talebinde bulunabilmek için Vize Merkezi Altunizade şubemize [email protected] adresi üzerinden e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu arayarak vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? - Altunizade

Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak Fransa Schengen Vize başvuru işlemlerini 4 temel adımda sonuçlandırmaktayız.

  1. Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Fransa Schengen Vize başvuruları için en gerekli belge “Fransa Vize Başvuru Formu”dur, Vize başvurularında değerlendirmeye tabi tutulan en önemli belgedir. Başvuru formu anlaşılır bir şekilde ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak sizler için sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti kapsamında formun doldurulması ve gerekli düzenlemelerin hatasız bir şekilde yapılması için titizlikle çalışmaktayız. Fransa vize başvuru işlemlerinin gerçekleşebilmesi için başvuru formunun doldurulması ardından gerekli olan diğer evrakların tamamlanması gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan evrak listeleri uzmanlarımız tarafından sizlerle paylaşılacaktır. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ve bizlere teslim etmeniz gerekmektedir. Vize danışmanlarımıza ulaştırdığınız belgeler yetkililer tarafından dikkatli bir şekilde incelenir ve hatalı veya eksik evrağa rastlanılması durumunda gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanmaktadır.
  2. Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Fransa vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedellerini, danışmanlık hizmet ücretini ve diğer bütün giderleri barındırmaktadır. Güncel Fransa Schengen vize başvuru ücreti hakkında bilgi almak ve ödeme işleminin gerçekleşecek olduğu hesap numarası bilgilerini alabilmek için Fransa vizesi Altunizade ofisimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
  3. Biyometrik Verilerinizin ve Başvuru Dosyasının Sunulması: Fransa vize başvuruları için randevu alınması gerekmektedir. Altunizade şube yetkilileri sizinle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı sizin için yapar. Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Fransa vize başvuruları için parmak izi verilmesi gerekir. Parmak izi verme sürecinin tamamlanması ile birlikte vize uzmanlarımız hazırlamış olduğunuz evraklarınızı Fransa konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
  4. Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Fransa vize başvurunuzun tamamlanması ile birlikte pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır. Pasaportunuzu ofise uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz ya da Vize Merkezi Altunizade şubesinden kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Altunizade

Schengen vize uygulamasında yer alması sebebiyle Fransa Vizesi Altunizade bölgesinden vize almak isteyen 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Altunizade şubesinin size vereceği danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkili sizi karşılar ve size rehberlik yapar. Schengen vize uygulamasında yer alan ülkenin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek duyulmadan Fransa vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Altunizade

Fransa Schengen vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 ila 15 iş günü arasında değişim göstermektedir. Bu süre Fransa resmi tatilleri, Fransa konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, Fransa konsolosluk dönemsel yoğunlukları, hatalı belge ya da eksik belge nedeniyle uzayabilmektedir. Seyahatinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak istemeyen vatandaşların, seyahat başlangıç tarihlerinden en az 1 ay önce Altunizade şubesindeki yetkililerle iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir.

Fransa Vize Merkezi, Altunizade şubesi yetkilileri ile görüşme sağlayabilmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz veya +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fransa Vize Merkezi, Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp