Fransa Vize Ücreti

Fransa Vize Ücreti

Fransa vize ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Fransa Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. Fransa vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Fransa Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Fransa vize ücretinin Fransa Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Fransa vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Fransa vizesi 2024 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz. Vize danışmanlık ücretimiz 70 euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fransa Vizesi Ücretleri 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Turistik Vize

120€

Ticari Vize

120€

Transit Vize

120€

Ziyaret Vizesi

120€

Kültürel Vize

120€

Şoför Vizesi

120€

0-6 Yaş Arası

35€

6-12 Yaş Arası

75€

Çalışma Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Gemici Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Erasmus Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Geri Dönüş Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

* Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Fransa Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Fransa vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 70 € danışmanlık bedeli almaktadır.

Hizmet

Hizmet Bedeli

Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Sağlık Sigortası

70 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak 100 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti;Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Fransa seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20 € karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

 • Fransa vize ücreti iade edilmez
 • Fransa vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
 • Fransa vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • Fransa vize ücretini sadece Fransa vizesi için kullanabilirsiniz.

Fransa Vize Merkezi Ofisleri

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

13 sorudan en popüler 13 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fransa Ticari Vize Ücreti
  E. AKSU, 26 Eki 2023, 17:42

  Selam, Fransa'ya iş gezim olacak, toplantı tarihim netleşmedi henüz yılın ilk ayı olabilir. Fransa Ticari vize ücreti ne kadar? Şahsen başvuru yapacağım. Daha önce Osmanbey şubeniz ile iki yıl önce çalışmıştım ancak bana altunizade şubeniz daha yakındır. Şirket tarafından tüm her şey organize edilecektir ama işlemler benim tarafımdan ilerleyecektir. Konu hakkında geri dönüş yapmanızı rica ederim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Turistik Vize Ücreti
  A. N, 26 Eki 2023, 16:56

  Merhaba, Fransa turistik vize ücreti ne kadardır, ödemeler hakkında bilgi rica ederim. 3 günlük bir gezi düşünüyorum kız arkadaşım ile seyahat edeceğiz. Ayrıca onun vizesi var daha önce o da Fransa'dan almıştı. Onun ile ilgili ekstra belge sunacak mıyım? Seyahat poliçesini de sizden rica edeceğim. İstanbul'da özel şirkette yaklaşık 5 yıldır çalışmaktayım. Bir kere 2016 da İtalya'dan vize aldım. Çalışınca sizler ile ayrıntılı konuşmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vizesi Kaç Para 2022
  e. c, 04 Mar 2022, 16:50

  2 yaşında oğlum eşim ve ben fransa vize ücreti ne kadar ödemeliyiz, seyahat süremiz 8 gün ayrıca daha önce vizemiz yoktur, otel konaklaması booking’den rezervasyon yaptım, evrakları hazırlayarak en kısa zamanda size getirmek istiyorum Fransa vizesi kaç para 2022 yılı için ne kadar oldu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize fiyatları 2022
  s. okur cansu, 19 Şub 2022, 11:10

  İyi günler, eşim ve 11 yaşında kızım olmak üzere 3 kişi Fransa aile ziyareti yapacağız. Ben ve eşim özel bir şirkette uzun yıllardır çalışmaktayız. Kızım öğrenci, daha önce 1 tane Fransa vizemiz var 2019 ekim ayında aldık ve kullandık, gerekli evraklar için güncelleme bulunuyor mu? Fransa vize fiyatları 2022 yılı için ne kadar oldu? Kızıma babası sponsor olacak onun için de ayrıca bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vize Ücreti
  S. B, 09 Ağu 2021, 11:47

  Merhaba, Fransa’ya en son 2 yıl önce gitmiştim. Fransa vize ücreti arttı mı acaba? Bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi kaç para 2021
  S. Ç., 21 Ara 2020, 16:49

  Merhabalar, Fransa’da yapılacak olan fuara katılımcı ziyaretçi olarak gitmeyi düşünüyoruz. Öncesinde bir kere gittik. Fuar yenileniyor ve firmamıza katkısı olacak orada ki araştırmalarımız. Artık her sene gideceğiz. Sizlerle çalışmak istiyoruz. He dosya hazırlığımız hem de desteğiniz için sizlerden yardım istiyoruz. Bir başka önemli sorumuz ise Fransa vizesi kaç para 2021’ de? Her sene zam geliyor. Cevabınızı beklerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize fiyatları 2021
  M. Gç, 12 Ara 2020, 18:35

  Sayın yetkili, 4 kişilik bir aileyiz ve Fransa’da bulunan teyzemin daveti üzerine 2 ay sonra gitmek istiyoruz. Çocuklarım üniversite öğrencisi eşim ev hanımı ben ise işverenim. Öncesinde Dubai’ye gitmiştik vize işlemleri hiç kadar az yordu. Duyduğumuz ve öğrendiğimiz kadarı ile Avrupa vizeleri biraz daha farklı bu yüzden sizlerden hem gerekli işlemler hem de Fransa vize fiyatları 2021 hakkında yardım istiyoruz. Nasıl yol izleyebiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • En Ucuz Fransa Vizesi
  A. Duran, 26 Mar 2020, 15:12

  Fransa vize ücretlerine bakıyorum, 6 ay önce ödediğim fiyatlardan farklı, internet sitelerinde çok farklı fiyatlar dolaşıyor, en ucuz Fransa vizesi nereden alırım? Sizin fiyatlarınız uygun mudur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vize fiyatları
  R. Gezer, 10 Mar 2020, 14:47

  Temmuz ayında iki arkadaş 1 haftalığına Fransa’ya gitmek istiyoruz. İkimizde üniversite öğrencisiyiz. Fransa vize fiyatları nedir? Öğrenci olduğumuz için herhangi bir indirim var mıdır? Vize başvurusu için toplam masrafımız ne kadar olur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa Vize Ücreti 2020
  F. Güneş, 03 Mar 2020, 16:18

  Merhaba Fransa vize ücreti 2020 için ne kadar oldu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi kaç para?
  O.Y., 15 Şub 2018, 02:41

  Merhaba; Fransa vizesi kaç para? Fransa vize ücreti nedir? Konsolosluk harç bedeli dışında ödeme yapıyor muyuz? Kredi kartı ile ödeme yapılıyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi ücreti
  N.Ş., 16 Ağu 2017, 19:58

  Merhaba, 29.09.2017 ve 06.10.2017 tarihleri arasında 3 günü Fransa'da olmak üzere, 1 haftalık Fransa-İtalya-İsviçre turuna katılacağım. Vize başvurumu ilgili belgeleri temin edip doğrudan Fransız Konsolosluğu'na yapabilir miyim? Ücret ne kadardır ve Ağustos ayı içinde randevu alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi ücretleri ve Fransa turu hakkında
  B.T., 23 May 2017, 22:49

  Merhabalar, 2 Temmuz 2017 de İtalya ile başlayacak olan seyahatimize, 5 Temmuz 2017 İspanya ve 7 Temmuz 2017 de Fransa ile devam edeceğiz. 9 Temmuz 2017'de de Türkiye'ye geri dönmeyi planlıyoruz. İhtiyacımız olan Shengen vizesini Fransa üzerinden alabilir miyiz? Kişi başı fiyatı ne kadar olur ve ne kadar sürede onaylanır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp