Fransa Gemici Vizesi

Fransa gemici vizesi, Fransa’ya deniz yolu ile ticari amaçlı seyahat edecek, mesleği denizci veya gemici olan kişilerin başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Bu vize aynı zamanda deniz yoluyla turistik amaçlı seyahat etmek durumunda olan ve gezi teknelerinde çalışan personeller içinde geçerlidir. Başvuruda bulunacak kişinin kendisine ait veya bağlı olduğu firmanın deniz taşıtında çalışan pozisyonunda olması gerekmektedir. Fransa gemici vizesi mesleki bir faaliyeti içermektedir.

Fransa Gemici Vizesi Nasıl Alınır?

İş dünyasının yoğunluğu içinde zaman kaybetmeden vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi her zamana yanınızdadır. Geçerli pasaportu olan gemiciler ve denizciler Fransa Gemici Vizesi başvurularını Vize Merkezi danışmanlığında hızla yapabilmektedir. Pasaportunuzun seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olduğundan emin olun. Evraklarınızı seyahat amacınıza göre hazırlamanız gerekmektedir. Vize Merkezi evrak takibi işlemlerinde hızlı ekibiyle hizmet vermektedir. Evrak listeleri Fransız makamlar tarafından güncellenebilmektedir. En doğru vize evrakları ile başvuru yapmak için Fransa Vize Merkezi departmanımızı arayarak güncel evrak listesini talep ediniz.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Evrak detaylarına dair dikkat edilmesi gereken hususlardan biri şirket yetkilisi tarafından hazırlanacak olan şirket yazısında gemicinin göreve başlangıç, şirkette çalıştığı pozisyon ve seyahatin amacının yer alacak olmasıdır. Bu bir görev yazısı mahiyetindeki dilekçedir ve vize talebi şirket yazısında aktarılmış olur. Bir diğer önemli husus Fransız firmadan alınacak garanti yazısıdır. Fransız şirketin antetli kağıdına yazılacak olan garanti yazısı vize talebi olan gemicinin isim-soyisim, doğrum tarihi, pasaport numarası ve seyahatte olacağı tarihleri içerecektir. Bu detaylarla ilgili durumlar kişi veya kuruma göre değişebileceğinden temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede seyahat detaylarınızı doğru ve eksiksiz paylamanız hem işlemlerinizin hızlı ve güvenli gerçekleşmesini hem de size daha iyi hizmet vermemizi sağlayacaktır.

Belgelerin evrak detayları dikkate alınarak hazırlanması gerekir. Hangi evrakların orijinal, hangilerinin fotokopi olması gerektiği, gerektiği durumda alternatif olarak hangi evrakların sunulabileceği gibi detaylara dikkat etmek gerekir. Fransa vizesi işlemlerinde evrak takibinin dikkatle yapılması vize alma süreci boyunca ortaya çıkabilecek problemleri azaltacaktır. Evrak takibinin doğru yapılmaması, güncel koşullardan bihaber işlem yapılması zaman kaybının da ötesinde vize reddi almanıza sebebiyet verebilir. Vize Merkezi sorunla karşılaştığınız durumlarda önceliklerinize uygun çözümler üretmektedir.  

Fransa Gemici Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaport: Son 10 yılda çıkarılmış, 2 adet boş sayfalı, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli

2. Biyometrik Fotoğraf: Yeni, güncel, daha önceki vize etiketinde yer almamış, 3,5x4,5 cm ebatında

3. Kimlik fotokopisi: Güncel kimliğin fotokopisi

4. Denizci Cüzdanı: Orijinali ve fotokopisi

5. Şirket yazısı: Şirketin antetli kağıdına Fransa Konsolosluğuna hitaben yazılan, kaşe ve ıslak imzalı

6. Şirket Evrakları: İmza sirküleri, ticari sicil gazetesi, vergi levhası

7. Seyahat sağlık sigortası: 30.000 Euro teminatlı (kişi kendisi seyahat ediyorsa yaptırmalıdır)

8. İş Sözleşmesi: Geminin ait olduğu şirket veya armatörle yapılmalıdır.

9. Gemicinin işe giriş bildirgesi: Barkodlu 4A hizmet dökümü ve SGK işe giriş bildirgesi

10. Garanti yazısı: Fransa’daki firmadan

11. İşe giriş Bildirgesi: SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü barkodlu olarak sunulmalıdır.

12. Fransa Vize Başvuru Formu: Form İngilizce veya Fransızcadır

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon
x