Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığıyla, yapılacak olan Fransa Schengen vize başvuruları için gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen vize başvurularına dair Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında başta Trabzon Of, Maçka, Vakfıkebir, Şalpazarı, Çaykara, Düzköy, Vakfıkebir, Sürmene, Araklı, Arsin, Akçaabat, Dernekpazarı, Hayrat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Ortahisar, Yomra, Tonya ve Köprübaşı ilçelerimiz başta olmak üzere, Bayburt, Rize ve Gümüşhane gibi çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Fransa Schengen vize başvurusu için gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimler İçin Gerekir? Trabzon

Schengen uygulamasına dahil olan ülkelerden birisi de Fransa’dır. Bu yüzden Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla tekrardan vize almalarına gerek kalmadan Fransa seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, Fransa seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekir.

Daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınmış, geçerliliğini ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunan bir vizenizin olması durumunda, yeniden vize almanıza gerek kalmadan Fransa seyahatinde bulunabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Trabzon

Vize Merkezi Trabzon şubesi tarafından aşağıda sizler için belirttiğimiz başlıklar için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sizin için gerekli olan belgelere ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye dahil olduğunu bulamıyorsanız ve aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 850 460 17 50 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresimizden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu, Trabzon

Fransa vize başvuru formu Fransa vize başvurusunda online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, eksik ve gerçeğe uymayan bilgiler başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

Fransa vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Trabzon

Fransa Schengen vize başvuruları yaklaşık olarak 3-15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. resmi tatiller Ek belge talebi ve dönemsel yoğunluklar gibi bu süre uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizden 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. +90 850 460 17 50 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da [email protected] adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

9 Adımda Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Tüm ülkelerin uyguladığı gibi Fransa hükümetinin de bazı aşamalar ve prosedürleri bulunmaktadır. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığıyla sizlere bu aşamaları adım adım listeledik.

  • Fransa Vize Türüne Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, mesleki detaylarınız ve seyahat gerekçenize göre Fransa konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden talep edilen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç, işlem ücreti, danışmanlık bedeli ve tüm giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer edebilirsiniz.
  • Fransa Vize Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaş üstü bireylerin parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi sürecinde size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu süreci tamamlamış olursunuz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuz tamamlandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu ofisimize gelerek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen vize uygulamasına taraf olan diğer ülkelerde olduğu gibi, Fransa vize başvurunuzun da işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri, (VIS) adı verilen bilgi sistemine kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aksi durumda ise 12 yaşını dolduran tüm bireylerin parmak izi vermeleri için şahsen başvuru merkezine gelmeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir yetkilimiz eşlik eder ve hızlı, sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Fransa konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Fransa Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp