Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Adana ofisimize Hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Fransa vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Fransa vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Adana, Malatya, Elazığ, Mardin, Diyarbakır, Antakya Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Adıyaman illerinde ikamet eden vatandaşlar Fransa vizesi işlemlerini Vize Merkezi Adana şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da [email protected] e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Fransa Vizesi Adana Vize Merkezi

Adana’da Fransa vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

 1. Adım: Vize Merkezi Fransa Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
 2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Fransa vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
 5. Adım: Adana Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Adana Fransa Vize Ücreti 2024

Fransa vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi, eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türlerdir. Fransa vize ücretinin yatırıldığına konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. Fransa vize ücreti harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içermektedir.

Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, hotel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi Adana temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Fransa güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Adana şubemizi arayınız.

Adana Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Adana Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Adana’dan yapılacak Fransa vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarıniz elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Fransa vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Adana Fransa Schengen vizesi için Gerekli Belgeler

 • Fransa vizesi Adana başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Fransa’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Fransa vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.
 • Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Fransa vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Fransa Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Fransa vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.
 • Fransa vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen Fransa vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.
 • Fransa Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.
 • Adana’dan Fransa vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Fransa Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.
 • Fransa vizesine Vize Merkezi Adana’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.
 • Fransa’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Fransa aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.
 • Fransa’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Fransa turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Fransa’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Fransa ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.
 • Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Fransa’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Adana sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Adana Başvurularında Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Adana’dan yapacağınız Fransa vize başvurularınız ortalama 3 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Fransa vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Fransa vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Fransa vizesi için Adana dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Fransa Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Fransa vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Fransa Vize Merkezi, Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp