Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Kayseri

Sizin için hazırlamış olduğumuz sayfamızın devamında Kayseri Talas, Özvatan, İncesu, Pınarbaşı, Felahiye, Akkışla, Bünyan, Develi, Melikgazi, Sarıoğlan, Tomarza, Sarız, Yeşilhisar, Hacılar, Akkışla ve Kocasinan ilçelerimiz başta olmak üzere, Yozgat, Sivas, Kahraman, Nevşehir ve Niğde gibi çevre illerden yapılacak olan Fransa vize başvurularına ait gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Fransa, Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden biridir. Bu nedenle daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınan bir vizenizin olması halinde, yeniden vize almanıza gerek olmadan rahatça seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla Fransa vizelerini gerçekleştirebilirler.

Ancak Bordo (Umuma Mahsus), pasaport sahibiyseniz, Fransa seyahatinizden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizeniz almanız gerekmektedir. 

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığıyla sizler için düzenlenen aşağıdaki başlıklar için Fransa vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 850 460 15 65 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu - Kayseri

Fransa vize başvurusunda en önemli belge özelliğine sahip olan Fransa Vize Başvuru Formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken online olarak doldurulur. örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılacak olan eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta, reddedilmesine sebep olabilir. Bu yüzden uzmanlarımız gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 

Fransa vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? Kayseri

Başvuruları yaklaşık olarak 3-15 gün iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu zaman olmakla beraber, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre uzayabilir. Bu sebepten dolayı seyahatinizde bir gecikme, aksaklık yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden  ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. +90 850 460 15 65 numaralı telefonumuzdan ya da [email protected] adresimizden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Her ülkede olduğu gibi Fransa ülkesinin de vize aşamaları için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığıyla, sizler için bu aşamaları adım adım listeledik. 

  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gün sayınız, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgeleriniz hazırlarken, hangi belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ilk önemli koşul vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer edebilir ya da ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları randevu esasına göre planlanmakta ve dosya kabulü yapılmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sizin için mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşından büyük bireylerin parmak izi vermesi şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde kolaylıkla bu aşamayı tamamlarsınız.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Fransa vize başvurunuzun tamamlanmasından sonra yetkililerimiz pasaportunuzu teslim ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize uygulamasına üye olan diğer ülkelerdeki gibi Fransa Vize Başvurunuzun da işleme alınabilmesi için parmak izinizin alınmış olması gerekmektedir. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedildiğinde şahsen bulunmanıza gerek olmadan başvurunuz gerçekleştirilebilir. 

Ancak 12 yaşından büyük bireylerin vize başvurularının işleme alınması için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir görevlimiz eşlik eder. Bu uygulamamız sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Bir diğer aksi durum ise; konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında başvuru sahibini görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Fransa Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp