Amerika Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Amerika Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesini e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Amerika Vizesi

Vize Merkezi’nin çeyrek yüzyıla yakın bir sürede inşa ettiği ilkesellik, özgüven ve saygınlık prensipleri çerçevesinde tüm vize prosedürlerini sizler için kolaylaştırmaktadır. Amerika vizesi için işlemlerinizi kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi Amerika Vize İşlemleri departmanı daima size en yakın olanıdır.

Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Amerika vize evrak listesine, tüm Amerika vize kategorilerine, Amerika vize süreci hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. ABD vizesi başvurusuna dair tüm soru ve sorunlarınızın karşılığını bulabileceğiniz tek adres vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezi'dir.

Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik yasasına uygun olarak Amerika vize tipine göre başvuru kabul etmektedir. Amerika vize müracaatınızın onaylanması için Amerika diplomatik temsilciliklerinin belirlediği tüm şartları taşımalısınız. Amerika vize prosedürlerinde Türkiye Cumhuriyeti için pasaport ayrımı yoktur. Amerika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) da dahil olmak üzere, pasaport tipi ayrımı yapmaksızın Amerika’ya giriş yapacak hakkı tanınmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Konsoloslukları ülkenin güvenliğini en iyi şekilde koruyabilmek amacıyla vize işlemlerini disiplinli aynı zamanda adil bir şekilde yürütmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde vize başvuruları kişinin yaşını, mesleki durumunu, kişinin mesleki durumunu kapsayacak şekilde kendi özgünlüğü içinde değerlendirilmektedir.

Amerika vizesi için öncelikli yapmanız gereken Amerika vize türünü belirlemektir. Bunun için Amerika vize işlemleri sayfamızı ziyaret ederek vize türünüzü belirleyebilirsiniz. 

Amerika vize sürecinde vize mülakatı aşaması bulunmaktadır. ABD vizesi mülakat aşamasının sizin için yeni ve heyecanlı bir deneyim olabileceğini düşünerek Amerika vizesi mülakat süreci başlamadan önce Vize Merkezi müşteri temsilcimiz yanınızda olacaktır. Amerika vize mülakatında belirleyici olan vize mülakatı için ayrılan kısıtlı zamanda seyahat niyetinizi, amacınızı, Amerika’da kalacağınız süreyi, konaklayacağınız yeri doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Amerika vize mülakatı konusunda gerekli direktifleri müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. Vize Merkezi’nin tüm deneyimiyle Amerika seyahatinizi (tatil, iş, proje, eğitim vb.) sorunsuz tamamlayabilmeniz,  seyahatinizin planladığınız tarih ve saatte gerçekleşebilmesi için elinden geleni yapacağından emin olabilirsiniz.

Amerika Vize Merkezi

Amerika’ya seyahat etmek elbet herkesin hayallerini kurduğu bir şeydir. Fakat son dönemlerde karşılaştığımız vize retleri, araştırmalarınız sonucu gördüğünüz meşakkatli vize süreci bu güzel hayali gölgeleyen korkulu bir rüya haline gelmektedir. İşte tam da bu yüzden Amerika vizesi başvurularınızda 20 yıllık tecrübesiyle Vize Merkezi olarak her adımda yanınızda olmaktan memnuniyet duymaktayız. Amerika ülke uzmanlarımız eşliğinde sorunsuz ve doğru bir şekilde vize başvuru sürecinizi başlatabilir, aklınıza takılan her soruda kendilerine ulaşabilirsiniz.

Size bir telefon kadar yakın olan Amerika Vize Merkezi ülke uzmanlarımız seyahat planınızı dinledikten sonra öncelikle meslek grubunuza uygun evrak listesini hazırlamakta ve sizinle paylaşmaktadır. Evraklarınızı yetkililerimize teslim ettikten sonra arkanıza yaslanıp randevu tarihinizi beklemek dışında yapmanız gereken başka bir işlem bulunmuyor. O meşakkatli evrak kontrolü, form doldurma, ödeme ekranları, uygun randevu tarihi bulma gibi işlemlerin tamamını sizin adınıza biz halletmekteyiz. Siz de bu sürede harcayacağınız zamanı sevdiklerinize ayırabilirsiniz.

Amerika vizesi için evrak listeniz hazır, formunuz dolduruldu, ödemeniz yapıldı ve randevunuz alındı. En sonunda randevu tarihiniz geldi çattı. Eminiz ki hayallerinize kavuşmak için kalan son adım olan vize mülakatı herkes gibi sizi de heyecanlandıracaktır. Bu heyecanınıza da ortak olmak adına Amerika ülke uzmanımız mülakat saatinde sizi konsolosluğun kapısında bekliyor olacaktır. Mülakat ile alakalı son detayları size vererek sizi mülakata uğurlayacaktır. Bundan sonraki süreç sadece içeri girip kendinizi doğru bir şekilde ifade etmek olacak. Seyahat amacınızı, neden Amerika’ya gideceğinizi net ve kendinize güvenli bir biçimde anlattığınız takdirde vize almamanız küçük bir ihtimal olacaktır. Tabi ki son kararı konsolosluk yetkilileri verecektir. Fakat dosyanızın doğru bir şekilde hazırlanması, formlarınızın eksiksiz bir şekilde doldurulması, verdiğiniz bilgileri destekleyici evraklarınızın sunulması başvuru değerlendirme sürecinizi olumlu etkileyen etkenlerdir.

Tüm bu saymış olduğumuz durumlara istinaden profesyonel bir uzman desteği almak için Amerika Vize Merkezi’ne iletişim bölümünde yer alan şubelerden ulaşabilirsiniz. Amerika konusunda tecrübeli bir kadro ile size hizmet vermek için bekliyoruz.

Amerika Vizeni tecrübeyle al

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Vizesi Nasıl Alınır diye merak edenler için öncelikle şunu söyleyebiliriz; Amerika Birleşik Devletleri vize uygulamaları “göçmen vize ve “göçmen olmayan vize” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Göçmen olmayan vize kategorilerine başvuruda bulunan herkesin DS-160 formunu doldurması zorunludur. Amerika vizesi almak için temel adımlar; öncelikle mesleki durumunuza ve seyahat amacınıza uygun olan vize tipi için gerekli evrakların hazırlanması, online ve İngilizce olarak doldurulması gereken DS-160 başvuru formunun doldurulması, konsolosluktan randevu alınması fotoğraf, parmak izi prosedürü ve vize mülakatıdır. İlk kez başvuruda bulunacaksanız Amerika vize randevusuna şahsen gitmeniz gerekmektedir. Sadece süresi dolmuş vizeniz için 1 yıl içinde yenileme talebinde bulunulması dışında konsolosluk mülakata şahsen girilmesini zorunlu tutmaktadır. 

Amerika vizeleri genellikle 10 yıllık olarak verilmektedir. Fakat bu 10 yıl boyunca Amerika’da kalabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Amerika’da kalış süreniz kapıdaki gümrük memuru tarafından belirlenmektedir. Amerika vizeniz 10 yıllık olsa da maksimum 6 ay dolmadan Amerika’dan ayrılmış olmanız beklenmektedir. Bu sürenin aşılması ya da her defasında 6 ay kalınması vize turunuzu usulüne uygun kullanmadığınız şeklinde algılanabilir. Bu yüzden seyahat amacınızda herhangi bir değişiklik var ise vize türünüzü bu yönde değiştirmenizi önermekteyiz.

Evraklarınızı hazırladıktan sonra Amerika vize başvuru sürecinizin tamamlanması için Vize Merkezi ülke uzmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edildikten sonra online olarak DS160 formunuz doldurulacaktır. İşlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız takdirde vakit kaybetmeden Amerika vize randevunuzu uygunluk durumunuza göre ayarlayabiliriz. Amerika vize uygulamasında parmak iziniz alınmakta ve mülakat yapılmaktadır. Mülakat ve dijital parmak izi sürecinde Vize Merkezi operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.

Vize Merkezi Amerika Departmanı Amerika vizesi işlemlerinizi sizin adınıza yapabilir. Sitemizdeki Turist/Ticari/Transit bölümünden seyahat niyetinize ve mesleki durumunuza özel Amerika vizesi için gereken evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu 2021

Amerika vizesi başvuru 2021 yılındaki sürecinizde vize başvurunuzu mümkün olduğunca erkenden organize etmeniz yararınıza olacaktır. Ne kadar erkenden başvuru yaparsanız Amerika vizesinde işlem aşamasında süreden kaynaklı oluşabilecek engelleri o kadar aza indirgemiş olursunuz. Vize Merkezi olarak seyahat tarihinizden en az 8 hafta önce başvuruda bulunmanızı öneririz. Ne kadar erken başvuruda bulunursanız Amerika Konsolosluğu’nun ek evrak talebinde bulunması halinde evraklarınızı hazırlamanız için yeterli vakte sahip olmuş olursunuz. Bu da istenmeyen gecikmelerin yaşanmasına, seyahatinizde beklenmedik sorunlar yasamanıza engel olmuş olur. Amerika göçmen olmayan vize randevularında yaşanan bekleme süreleriyle ilgili ve Amerika vize başvurusu 2021 detaylarıyla ilgili bilgiye Vize Merkezi Amerika ülke uzmanlarımızla iletişime geçerek erişebilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat tarih bilgilerine göre düzenleme yapsa da konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde Amerika vizesi sonuçlanma süresi uzayabilir. Amerika vizesi talebiniz Amerika Konsolosluğu’nun ek evrak talebine ve ABD vizesi başvuru dosyasında beyan ettiğiniz bilgilerin değerlendirme süresine bağlı olarak da uzayabilmektedir.

**Amerika vize müracaatınızda vizeniz onaylanmadan uçak ve otel için ödeme yapmamanızı, rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

**Lütfen Dikkatle Okuyunuz!

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunu kapsamında; Amerika göçmen olmayan vize başvurusu yapan T.C. vatandaşları Amerika dışında bir ikametinin olması ve ülkesine yeterince güçlü ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarının olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Bu yüzden; Amerika Konsolosluğu, başvuru sahibinden istenen zorunlu dokümanlara ek olarak, Amerika'ya yapacağı kısa bir ziyaretin ardından ülkesine geri döneceğinin bir kanıtı olarak ziyaretin amacına ilişkin belgeler ile beraber ekonomik, ailevi, sosyal her türlü bağlarını gösteren destekleyici belgeleri de istemektedir.

Amerika vizesi talebiniz Amerika’da eğitim amaçlıysa Amerika Konsolosluğu gerekli hassasiyeti gösterecektir. Gerekli şartları sağlamanız halinde beyan ettiğiniz seyahat tarihinizden önce vizeniz sonuçlanacaktır. Eğer birkaç ay önceden vize başvurunuzu yaparsanız oluşabilecek aksaklıklara karşı önlem almış olursunuz.

ABD vize başvuru aşamasında her pasaport sahibi bireyin DS-160 formunu doldurmasını talep etmektedir. 18 yaş altı kişiler için de tüm başvuru süreci aynıdır. Amerika’ya gidiş amacınıza göre DS-160 formundaki soru adedi değişmektedir. 50 sorudan oluşan DS-160 formunun doldurulması ve Amerika Konsolosluğunda mülakat için randevu alımı ve tüm Amerika vize başvuru işlemleri online olarak yapılmalıdır.

İşlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamak, uzman desteği almak ve gerekli evrak listesine ulaşmak için iletişim bölümde yer alan şubelerimizi arayarak Vize Merkezi ülke uzmanlarıyla bağlantıya geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi Türleri

Amerika vizesi türleri “Göçmen ‘’ ve “Göçmen Olmayan Vize” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Vatandaşlık kanuna göre göçmenlik dışında Amerika’ya kısa süreli seyahatler için yapacağınız vize başvurularınızda Türkiye’de resmi bir ikamet adresinizin bulunmasını ve Türkiye’ye ile iş, okul gibi bağlarınız bulunmasını beklemektedir. Vize başvuru dosyanızda da bu bilgilerin ayrıntılı olarak sunulması ve seyahatiniz sonrası ülkeye tekrar geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekir.

Göçmen olmayan (kısa süreli) vize türleri herhangi bir amaç ile Amerika’ya yapacağınız kısa süreli seyahatleri kapsamaktadır. Herhangi bir nedenle uzun süreli çalışma, oturum, evlilik, vatandaşlık gibi durumlar ile uzun süreli kalış ya da oturum amacıyla seyahat edecekseniz Göçmen Vize türlerinden birine başvuruda bulunmalısınız. Hangi vize türü için başvuruda bulunursanız bulunun bireysel olarak mülakata katılmanız gerekmektedir. Hazırlanan dosyanın dışında konsolosluk yetkilisine seyahat amacınızı net ve doğru bir şekilde anlatmalı, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ikna etmelisiniz. Aile ile yapılacak seyahat ya da göç işlemlerinde her birey için ayrı randevu alınmalı ve mülakata gidilmelidir.

Amerika vizesi için göçmen olarak başvuru yapmayacaksanız harf ve sayı ile belirlenmiş vize tiplerinden kendinize uygun olanı belirlemeli ve bireysel başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. 

Amerika vize kategorileri başlıca şu şekildedir;

 • (A, G, NATO) Diplomatik ve Resmi Vizeler; 
 • (B) Amerika Turist vizesi ve Amerika İş, Turizm, Tıbbi Tedavi; 
 • (C) ABD’den Transit Geçiş; 
 • (D) Mürettebat Vizesi; 
 • (E1/E2) Tüccar / Yatırımcı Vizesi; 
 • (F/M) Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi / Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri; 
 • (J) Değişim Programı;
 • (H, L, O, P, Q, R) Geçici İşçi /Çalışma veya Staj Vizesi ve 
 • (I)Basın Mensubu ve Gazeteciler olarak farklılık göstermektedir.

**Amerika’ya turistik amaçlı seyahat edeceksiniz B-1/B-2-Ticari veya Ziyaret Amaçlı Ziyaretçi Vize tipine başvuruda bulunmalısınız.

​Amerika Vize Başvuru Formu 2021 (DS-160) - DS-160 Formu

Amerika vize başvuru formu (DS-160) elektronik ortamda doldurulan Amerika vize alımı için yapılan başvurularda yerine getirilmesi gereken öncelikli işlemdir. Amerika DS 160 Formu Amerika vize işlemlerinin en önemli adımıdır. Online olarak Amerika Konsolosluğunun web sitesinden doldurulan başvuru formu eksiksiz, ileri seviyede bir İngilizce ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Amerika DS 160 Formunda beyan edilecek/edilmeyecek eksik, hatalı ve gerçeğe aykırı beyanlar Amerika vize başvurularının ret almasına neden olacaktır. Bu sebeple Amerika vize işlemleri için başvuru gerçekleştirecek kişilerin aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurmaları daima yarar sağlayacaktır.

Vize reddi ile ilgili bilgileri Amerika Vize Reddi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Amerika vizesi DS 160 başvuru formu, Amerika Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup vize başvuru sahipleri hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Amerika vize başvuru formu elektronik olarak internet üzerinden ve İngilizce doldurulması gerekirken, vize başvuru işlemlerinin en önemli prosedürünü bu form oluşturmaktadır.

Amerika Konsolosluğu, vize başvuru formu olmadan yapılan hiçbir başvuruyu kabul etmezken, eksik, yetersiz olarak doldurulmuş formlarla da başvuru işlemleri olumsuz sonuçlanmaktadır. Amerika vizesi başvuru formu olan DS 160’da eksik yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler beyan edilmemeli,  yanlış beyan edilen bilgilerin ise vize işlemleriniz sırasında sorun oluşturacağı bilinmelidir. Vize başvuru formu internet üzerinde doldurulurken hatalı bilgilerin verilmesi halinde ise düzeltme butonunu kullanarak bilgilerinizi düzeltebilirsiniz.

Ayrıca Amerika vize başvuru formunun doldurulup imzalanması; başvuru formunda doğru bilgileri verdiğinizi, vize mülakatınız sırasında doğru bilgiler vereceğinizi, vermiş olduğunuz yalan bilgilerin cezalandırılacağını bildiğinizi ve kabul ettiğinizi de içermektedir. Amerika DS 160 vize başvuru formu İngilizce olarak eksiksiz doldurulmalı, Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı yazan bölümlerin boş bırakılması herhangi bir sorun oluşturmazken, pasaport numaralarını girecek olduğunuz kısımda numaralar boşluk bırakmadan ve tire kullanmadan yazılmalıdır. (Örn; U25145140)

Doğum yeriniz pasaportta yazdığı gibi olmalıdır. Pasaportunuzda semt, ilçe yazıyorsa o şekilde girilmelidir. Pasaportta doğum yeri "Kartal" yazıyorsa "Kartal" yazılmalıdır. Doğum yerinizi "İstanbul" olarak yazmanız hatalı görülecektir. Bu şekilde hatalı bilgilerden dolayı DS-160 formunu yeni baştan doldurmanız gerekecektir.

Amerika DS 160 vize başvuru formu doldurma işlemleri, başvuru işlemlerinden 3 gün önce sonlandırılması gerekirken, imza kısmını yine elektronik ortamda atarak, çıktısı alınarak randevuya getirilmelidir. 

DS 160 Formu

Amerika DS 160 Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika DS-160 formunda 50’ye yakın İngilizce soru bulunmaktadır. Amerika tüm vize kategorileri için şart koşulan DS-160 formunun eksiksiz şekilde İngilizce doldurulması zorunludur. Amerika DS 160 formunda Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı bölümler yani ‘’optional’’ yazan kısımlar boş bırakılabilirken, sizle ilgili olmayan bölümlere ‘’does not apply’’ (geçerli değil) yazabilirsiniz. Ancak Amerika DS 160 formunun doldurulma işlemleri sırasında kesinlikle gerçeğe aykırı beyanlar, eksik ve hatalı bilgiler sunulmamalıdır. Amerika DS-160 formunu vize randevu tarihinizden en az üç gün önce doldurmalısınız. Amerika vize başvuruları için hazırlanacak evraklarda ve Amerika vizeniz için Konsoloslukta verilecek mülakatta beyan edilecek bilgilerini bir bütün olarak birbirlerini desteklemesi zorunludur.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vize randevusu öncesinde Amerika vizesi başvurularında yukarıdaki yazılarımızda da ilettiğimiz gibi öncelikle seyahat amacınıza ve meslek gurubunuza göre gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra online ve İngilizce olarak doldurulan DS 160 formunuzu doldurmanız gerekir. DS160 formunu doldurduktan sonra son onay aşamasından sonra online olarak konsolosluk başvuru ücretini ödemeli ve randevu işlemine geçmelisiniz. Uygun olan gün ve seyahat için randevunuzu almalı ve randevu bilgilerinizin bulunduğu sayfanın çıktısını alarak başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Her vize kategorisi için parmak izi prosedürü bulunmaktadır. Bu yüzden hangi vize türüne başvuruda bulunursanız bulunun mülakat zorunluluğunuz vardır. Anne veya babasından biri geçerli bir Amerikan pasaportuna sahip olan 14 yaş altı çocuklar ve daha önceden Amerika vizesi almış 80 yaş üstü başvuru sahipleri vize mülakat prosedüründen muaf tutulmuşlardır. 

Amerika vizesi randevu tarihleri Amerika Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebileceğinden Amerika'ya seyahat için vize müracaatınızı seyahat tarihinden en az 8 hafta öncesinden yapmanız yararınıza olacaktır. Herhangi bir yoğunluk durumunda randevu alamama olasılığınıza istinaden Amerika Vize Randevusu 2021 için Vize Merkezi Amerika ülke uzmanımız ile görüşebilirsiniz

Amerika Turistik Vize, Amerika Ticari Vize, Amerika Öğrenci Vizesi, Amerika Tedavi Amaçlı Vize ve Amerika Transit Vize gibi göçmen olmayan tüm Amerika vize tipleri için Ankara’da Amerikan Büyükelçiliği’nden, İstanbul’da ise Amerikan Başkonsolosluğu’ndan randevu almalısınız. 

En hızlı şekilde Amerika vizesi başvurusunda bulunmak ve süreçle ilgili profesyonel destek almak için Vize Merkezi ülke uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Amerika ülke uzmanlarımız evraklarınızı teslim aldıktan sonra en hızlı şekilde Amerika vize randevunuzu alacaktır.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vizesi için başvuru sürecinizi başlattınız. Evraklarınız hazırlandı, formlarınız doldurdu ve randevu tarihiniz alındı. Sizin dahil olacağınız süreç bundan sonra başlamaktadır. Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu ilk aklınıza gelen soru olacaktır elbet.

Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız başvurularda evrak hazırlamak dışında mülakat tarihinize kadar hiçbir sürece dahil olmanıza gerek bulunmamaktadır. Tüm işlemlerinizi Amerika ülke uzmanlarımız gerçekleştirecektir. Siz sadece evraklarınızı hazırlayıp bize teslim edin ve geri kalan tüm işlemleri sizin adınıza biz gerçekleştirelim. Evraklarınızın doğruluğu ve eksiksiz olmasının kontrolü sonrası, online ve İngilizce olarak doldurulması gereken DS160 formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, konsolosluk harcının ödenmesi ve randevu alınma işlemleriniz ülke uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir. Sizin sadece mülakat tarihinde konsoloslukta hazır bulunmanız yeterli olacaktır.

Herhangi bir yoğunluk ya da konsolosluğun belirlediği ekstra bir durum olmadığı takdirde evraklarınızı bize teslim ettikten 1 iş günü sonrası formunuz doldurularak onayınıza gönderilmektedir. Onayladığınız takdirde ise konsolosluğun uygunluğuna bağlı olarak birkaç gün sorası için randevu alınmaktadır. Belirtmiş olduğumuz gibi bu tarih konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Amerika ülke uzmanlarımız size bu konuda en net bilgiyi vereceklerdir. Seyahat planınızda herhangi bir sorun yasamamak adına en geç 8 hafta öncesinde vize başvuru işlemlerinize başlamanızı önermekteyiz.

Amerika vizesi kaç günde çıkar? Sorunuza gelecek olursak talep ettiğiniz vize kategorisine bağlı olarak bu süre değişmekle birlikte genel vize türlerinde sonuçlanma süresi 3 iş günüdür. Mülakata girdiğinizde konsolosluk yetkilileri vize sonucunuzu yüzünüze okumaktadır. Herhangi bir şekilde ek bir belge talep edilmediği takdirde mülakat sonrası pasaportunuz 3 iş günü içinde başvuru formunda iletmiş olduğunuz PTT şubesine gönderilmektedir. Vize mülakatınızda herhangi bir nedenden dolayı ek evrak talep edilmesi ya da soruşturma sürecine girmeniz durumunda bu süre elbette ki uzamaktadır. Eksik evrakların tamamlanması için size bir süre verilir ve bu süre içinde eksiklerin tamamlanması istenir. Eğer soruşturmaya girdiyseniz bu süre haftaların yanı sıra aylarca da sürebilmektedir. Bu durum tamamen incelemeye girme nedeninize ve konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Amerika Vize Ücreti 2021

Amerika vize ücreti seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Göçmen olmayan turistik ,ticari ya da aile ziyareti için vize başvurusunda bulunan kişiler vize harcını ödemek zorundadır.Aile ya da grup olarak başvuruda bulunulduğunda yine aynı şekilde her birey için harç ayrı ayrı ödenmelidir. Reşit olmayan çocuklar için de harç ödeme zorunluluğu bulunmaktadır.

Amerika vizesi başvuru ve konsolosluk harçları ile ilgili bilinmesi gereken bazı durumlar vardır. Vize başvuru ücreti vizenizin sonucuna bakılmaksızın başvuru öncesi yapılması gereken bir ödemedir. Başvurunuz olumsuz sonuçlandığı takdirde başvuru ücretiniz iade edilmemektedir. Vize başvuru ücreti farklı bir kişiye aktarılamamakta ya da devredilememektedir. Ücret kimin adına yatırıldıysa o kişi başvuruda bulunabilir. Vize harcı tek bir başvuru için geçerlidir. Vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda tekrar başvuruda bulunmak isterseniz yeniden bir başvuru ücreti ödemek zorundasınız. Ayrıca başvuru ücreti sadece Amerika vizesi başvurusunda geçerli olacaktır. Amerika vizesi ücretini başka bir ülke vize başvurusunda kullanamazsınız. Ücret ödemesi yaptıktan sonra 1 yıl içinde başvuruda bulunmak durumundasınız. 1 yıl içinde başvuruda bulunmadığınız takdirde ödemeniz geçersiz sayılacaktır ve başvuru hakkınızı kaybetmiş olacaksınız. Bu yüzden gerçekten eminseniz ve başvuru yapacaksanız ödeme yapmanızı önermekteyiz.

İşlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız takdirde konsolosluk harcını ve danışmanlık ücretini kapsayan paket ücreti ödemektesiniz. Vize Merkezi Amerika ülke uzmanlarımız formunuzu doldurup randevunuzu alırken sizin adınıza başvuru ücretini ödemektedir.

Amerika Vize Ücreti 2021 yılında kısa süreli yani göçmen olmayan vize türlerinde 160 USD, Danışmanlık ücretimiz 90 USD olup, durumunuza uygun evrak listesinin oluşturulması ve sizinle paylaşılması, evrak teslimi sonrası evrakların doğruluğunun kontrolü, DS160 başvuru formunuzun doldurulması, randevunuzun alınması ve randevu tarihinde konsoloslukta bir yetkilimiz tarafından karşılanarak mülakata hazırlanmanızı kapsamaktadır. Ayrıca evrak hazırlık sürecinde Amerika ülke uzmanlarımız her daim sizlere danışmanlık vermektedir. Evrakların nasıl ve nereden temin edileceği, dilekçelerinizin profesyonel bir bakış acısıyla yazılması konusunda bilgi aktarımı (talep ettiğiniz takdirde yazılması) ile Amerika vizesi başvuru sürecinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlanmaktadır.

Dönemsel kampanya ve grup indirimler faydalanarak Amerika vize başvuru sürecinizi başlatmak, Amerika Vize Ücreti 2021 ile ilgili detaylı bilgi almak için ülke uzmanlarımıza hemen ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi için Genel Başvuru Evrakları

Amerika vizesi başvurularında bulunulmadan önce seyahat amacına ve mesleğinize uygun evrakları hazırlayarak bir dosya oluşturmanız gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik ise; otel ve uçak rezervasyonlarınız, varsa alınmış biletlerinizi, eğer seyahatiniz ziyaret ise; karşı taraftan gönderilen davetiyeyi dosyanızda sunmanız başvurunuzun değerlendirilmesinde olumlu etki yaratacaktır.

ABD vizesi için yapılacak başvuruda Amerika seyahatinize uygun geçerli pasaportunuzun, Amerika'dan Türkiye'ye dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. Daha önce Amerika vizesi alındıysa Amerika vizesinin basılı olduğu eski pasaportlarınızı da başvuru sırasında sunmalısınız.

Elektronik ortamda İngilizce olarak doldurmuş olduğunuz DS-160 vize başvuru formunun onay sayfasını çıktı alarak başvuru dosyasına eklemelisiniz. DS-160 formunun en geç Amerika vize randevu tarihinizden 3 gün önce doldurulma işleminin tamamlanmasını tavsiye ederiz. DS-160 formunu tek seferde doldurmak zorunda değilsiniz, vaktiniz yoksa veya emin olmadığınız durumlarda formu kaydedip sonrasında kaldığınız yerden form doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. DS-160 formu doldurulduktan ve ödemenizi yaptıktan sonra Amerika vize randevunuzu alabilirsiniz. Randevu oluştururken belirlenen hesaba pasaport numaranız, uyruğunuz, seyahatinizin amacı gibi birtakım bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Amerika vizesi başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz fotoğrafınızın 5cm*5cm formatında olması gerekmektedir. Amerika vize prosedürüne uygun fotoğrafınızın gözlüksüz olmasına dikkat ediniz. Amerika vizesi başvurularında gözlükle çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir. Bu fotoğraf DS-160 formunun fotoğraf bölümüne yüklenmelidir. - Örnek Fotoğraf Formatı

14 yaşından küçük başvuru sahiplerinin başvuru dosyasına nüfus cüzdanı fotokopisi, her iki ebeveynin de geçerli Amerika vizesinin fotokopisi, her iki ebeveynin de geçerli pasaportlarının biyografik sayfaların birer nüshası eklenmelidir.

ABD Vizesi 2021 yılı için yapılacak başvuruda Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanınızın çift taraflı fotokopisini ve eğer evliyseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisini de başvuru evraklarınız arasına eklemeyi unutmayın.

Amerika Vize işlemleri için aklınıza takılan her türlü soru için Vize Merkezi Amerika Departmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

**ABD vizesi başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzda doğru kullanılmış Schengen vizelerinizin olması ve seyahat geçmişine sahip olmanız yararınıza olacaktır. 

Amerika vize işlemleri için istenen tüm belgelere ulaşmak için Amerika vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Ziyaretçi (B1,B1/B2, B2) 

Amerika Turistik ve Ticari vize evraklarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Eğer üniversiteden bir yıl içinde mezun olduysanız B1/B2 vize görüşmenize transkriptinizi getirmelisiniz. Üniversitenizden almış olduğunuz ve not durumunuzu içermeyen diploma ve benzer belgeler “not dökümü” yerine geçmediği için değerlendirilmeyebilir ve transkriptiniz istenebilir.

Amerika Transit Vize (C)

Amerika dışında başka bir ülkeye Amerika üzerinden aktarma yaparak gidecek olan kişiler transit vize almak durumundadır. Uçakla veya deniz yoluyla seyahat ederek Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen mürettebat mensupları ve Amerika dışında yabancı ülke limanına gemi veya diğer bir deniz taşıtı ile gidenler, eğer bulundukları araç Amerika’daki bir limana uğrayacaksa transit vize başvurusu yapmalıdırlar. 

Amerika Öğrenci Vizeleri (F1, F2, M1, M2)

Eğer öğrenciyseniz ve Amerika seyahatinizin amacı Amerika’da öğrenim görmekse;

 • Okul tarafından verilen SEVIS kaynaklı I-20 Formu
 • F1, M1 başvuru sahiplerinin SEVIS ödeme makbuzunu (I-901),
 • Hala öğrenciyseniz ya da yeni mezun olmuşsanız, kapalı zarftaki not döküm belgenizi (transkript)
 • CV’nizi, Amerika’daki eğitim kurumundan gelmiş davet mektubunuzu, 
 • Askerlik durumunuzu gösterir belgenizi başvuru dosyanıza eklemelisiniz
 • F2 ve M2 vizeleri öğrenim görmek üzere giden kişi ile birlikte eş veya çocuklarının gitmesi durumunda başvurulması gereken vize türüdür.

Amerika vizesi ücretleri

Amerika Ticari/Yatırımcı Vizesi (E1/E2)

 • İletişim bilgilerinizin ve e-posta adresinizi de eklediğiniz, Amerika vize başvuru sahibi adına tamamlanmış DS-156E Formu ve G-28 formu
 • Şirket çalışmalarını ve Amerika Ticari Vizesi başvuru sahibini belirten dilekçe. Bu dilekçe kuruluşun ve çalışanın E-1 ve E-2 vizesine uygunluğu gösterir belge. Amerika Ticari vizesi başvuru dilekçenizde Amerika’ya giriş-çıkış tarihlerinizde net bir şekilde uçuş dokümanları eklenerek belirtilmelidir. 
 • Şirketin önümüzdeki beş yılın iş planı ve eğer mevcut bir şirketse son üç yılın vergi beyanı
 • Şirketin mülkiyet kanıtı ve şirket tescil belgesi (şirketin kuruluş sözleşmesi)
 • Şirketin ticari faaliyetlerini gösterir belge. Eğer ticaret çok uluslu ise, anlaşmalı ülke ve ABD arasındaki ticaretin kanıtı (Yalnızca E-1 Vizeler içi)
 • Ticari/Yatırımcılar için gerekli diğer belgeler için E-1/E-2 yatırımcı vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Sağlık ve Tedavi Amaçlı Amerika Vizesi (B2)

Sağlık sebebiyle Amerika’ya seyahat edeceklerden istenen belgeler;

 • Amerika’daki doktordan sağlık inceleme raporu veya tedavi prosedürünü belirten rapor. 
 • Söz konusu raporda hastanın sağlık durumunu inceleyecek hastaneden alınmalı, randevu tarihini, uygulanacak tedaviyi, tahmini tedavi süresini ve tedavi masraflarını içermelidir.
 • Tedavi masraflarınız için ön ödeme yaptığınızı gösterir dekontlar Türkiye’deki doktorunuzdan aldığınız hastalık teşhisini gösterir sağlık raporu.
 • Sağlık masraflarının nasıl karşılanacağı gösterir belgeler

Bu belgelerin asıllarına ek olarak yeminli tercüme bürosu tarafından İngilizce çevirileri ile birlikte Amerika Konsolosluğuna ibraz etmelisiniz. 

Belgelerinizi eksiksiz tamamlamak Amerika vizenizin onaylanması için yeterli görülmeyebilir. Amerika Konsolosluğu yetkilileri vize mülakatı sırasında Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunun kendisine tanıdığı hak çerçevesinde karar vermektedir.

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanununa göre göçmen olmayan kategoride Amerika vize başvurusu yapan kişinin Amerika dışında bir ikametinin olması ve Türkiye’ye bağlılığınızı kanıtlayıcı belgeleri ibraz etmelisiniz. ABD vize başvuru dosyanızı eklemeniz gereken fotoğrafınız 5*5 formatına uygun olmasına dikkat ediniz.

Çalıştığınız yerdeki personel/kurum kimlik kartınız, maaş bordrosu banka hesap dökümü, banka cüzdanı, kendinize veya ailenize ait mülk belgeleri, vergi beyannamesi, bankadaki para akışını gösterir dokümanlar, öğrenci belgeniz gibi belgeler Amerika’dan dönüşünüzü destekler niteliktedir.  Eğer bir şirkette çalışıyorsanız çalıştığınız şirketten alacağınız yazı yararınıza olacaktır. Gelir döküm belgenizi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Üzerinize kayıtlı her türlü ev, araba gibi mülk belgeleri de sizin Türkiye’ye döneceğiniz konusunda kanıt niteliğindedir. Sizin üzerinize kayıtlı bir mülk yoksa ailenizin varsa onu da eklemeniz yararınıza olacaktır.

Amerika’da konaklayacağınız yeri ve ulaşım bilgilerinizi içerir belgenizi de başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Green Card

'Yasal Daimi Oturma İzni' (Permanent Resident Card) ya da bilinen adıyla 'Green Card', kişinin ‘göçmen’ statüsünü onaylayan resmi belgedir.

Amerika Green Card çekilişi ile her yıl 50.000 kişiyi göçmen vizesi sunarak Amerika'ya göç eden insan nüfusunu ve nüfus sayısındaki çeşitliliği arttırma amacıyla düzenlenen bir çekiliştir. Çekiliş Amerikan Göçmen Bürosu tarafından düzenlenir ve çekilişin sonuçları sadece resmi web sitesinden açıklanıyor.

Green card başvurusuGreen Card başvurusunda herkes eşit haklara sahiptir. Yapılan çekilişte talihliler bilgisayar ortamında tamamen dijital sistemle belirlenmektedir. Çekilişe katılmak için en az lise mezunu olmak veya en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmak gerekir. DV 2014 çekilişinde Türkiye’den 3,876 kişi ikinci mülakatı geçerek Green Card almışlardır.

Green Card’a sahip olan kişi ABD’de dilediği gibi çalışma, iş kurma, oturma hakkı, eğitim hakkı kazanmaktadır. Gerek devlet dairesi, gerek özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni veren Green Card, istediğiniz sektörde kendi işinizi kurma hakkını da sağlar.

Öğrenciler için devlet üniversiteleri Green Card sahiplerine indirimli ücretlerden yararlanabilir ve Green Card sahibi öğrencilerin Amerikan hükümetinden burs veya kredi alma şansı daha yüksektir.

Green Card Başvuru Formuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Green Card çekilişi için başvurular, her yıl Ekim ile Kasım ayları arasında Amerika Resmi Göçmen Bürosu web sitesinden yapılıyor. Çekiliş sonuçları ise çekiliş tarihini takip eden yıl içinde Mayıs ayında yine aynı resmi web sitesinden açıklanıyor.

Green Card çekiliş başvurusunu dikkatli yapmalı ve yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. Sizin kimlik bilgilerinizi, eğitim durumunuzu, evlilik durumunuzu yazmanız gereken 14 adımı tamamlayıp onayladıktan sonra size "Confirmation Number" oluşacaktır. Bu Confirmation Number'ı çekiliş sonucunu öğrenmek için gerekli olacaktır. Bu yüzden Confirmation Number'ı saklamalısınız. Sistem sadece 1 defa giriş izni vermektedir. Tekrardan düzenleme şansınız olmayacaktır.

Amerika vize reddi kabus olmasın

Amerika Vize Reddi

Amerika herkesin rüyalarını süsleyen ve seyahat etmek için planlar yaptığı ülkeler arasında ilk sıralarda bulunmakta. Seyahatinizi planladınız ve rüyalarını kurduğunuz ülkeyi görmek için vize başvurusunda bulunmak adına ilk adımı attınız. Evraklarınızı hazırladınız, DS160 formunu doldurdunuz, konsolosluk harcınızı ödediniz, randevunuzu aldınız ve mülakata girdiniz. Fakat konsolosluk görevlisi size başvurunuzun reddedildiğini söyledi. Amerika Vizesi Reddi aldınız. Bütün yaptığınız planların suya düştüğünü düşünüyorsunuz. Düşünmeyin. Karamsarlığa kapılmayın ve alanında uzman Vize Merkezi ülke uzmanlarına ulaşın ve hayallerinize tekrar kavuşabilmek için neler yapmanız gerektiğine dair profesyonel bir destek alın. 

Amerika vize başvuru sürecinin değerlendirilmesi tamamen Amerika Konsolosluğu inisiyatifindedir. Vize Merkezi’nin konsolosluğa hiçbir şekilde müdahalesi bulunmaktadır. Vize Merkezi başvuru sürecinizde size danışmanlık hizmeti vermekte ve doğru bir şekilde başvuruda bulunmanıza katkı sağlamaktadır. Profesyonel olarak destek almanız başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgemek amaçlıdır. Vize başvurunuz konsolosluk tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

Öncelikle Amerika vizesi başvurunuzun neden ret olduğunu doğru bir şekilde analiz etmek gerekir. Amerika vize reddi birçok nedenden dolayı karşılaştığınız bir durum olabilir. Başvuru formunda yapmış olduğunuz ufak bir hata, dilekçenizin seyahat amacınızı net olarak ifade etmemesi, finansal kaynaklarınızın yetersiz olması ya da hesabınızda bulunan tutarların geçerli bir açıklamasının olmaması, istenilen evrakların eksik olması vize reddi nedenlerinden biri olabilir. Bu nedenlerin dışında en çok karşılaştığımız bir başka neden ise seyahatiniz sonrası ülkeye döneceğinize kanaat getirilmemesidir. 

Amerika Vizesi Reddi ile ilgili daha detaylı açıklamalara ulaşmak için Amerika vize reddi sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Tüm bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda emin olun hiçbirisi telafi edilemeyecek nedenler değildir. İstediğiniz zaman yeniden başvuruda bulunma hakkınız bulunmaktadır. Burada önemli olan nokta ret nedeninizin doğru tespit ederek o sebebin düzeltilerek dosyanızın yeniden oluşturulmasıdır. Bunu da en doğru şekilde Vize Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla işbirliği yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi’ne başvurduğunuzda Amerika ülke uzmanlarımız eski dosyanızı kontrol ederek nerede hata yapıldığını tespit edecek ve ret alma nedeninizi nasıl düzelteceğinize dair size doğru yolu gösterecektir.

Amerika Vizesi 2021 yılı Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Değerli yolcularımız; başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenir ve iptali halinde ücret iadesi bulunmaz.
 • Size iletmiş olduğumuz evrak listeleri, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.
 • Amerika vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması ve aynı gün mülakat olması nedeniyle başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekir. Daha önce parmak izi vermiş olması herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir. 14 yaş altı – 80 yaş üstünde olanlar parmak izine şahsen gelmesine gerek yoktur. Biyometrik verilerinizin ibraz edilmesi sırasında vize uzmanlarımız size eşlik edecektir. 
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir.
 • Amerika vize başvurunuzun onaylanmış olması Amerika’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Amerika gümrük sınırında bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) Görevlileri Amerika’ya girip giremeyeceğinize ve Amerika’da ne kadar süre kalacağınıza karar vermek yetkisine sahiptir. 
 • Amerika vizesine başvuracağınız pasaportunuzun yırtılmış veya yıpranmış bir sayfasının bulunmamasına dikkat ediniz
 • Amerika Turistik Vize süresi çoğunlukla 10 yıldır. Fakat sizin vizenizin geçerliliği vizenin üzerinde yazan kalma süresi ile ilişkili değildir. Örneğin Amerika vizeniz 10 yıl geçerli olabilir, fakat izin verilen Amerika konaklama süresi 6 ayı geçemez. Vizenin geçerliliği basit olarak, Amerika’ya giriş başvurusunda bulunabileceğiniz süre aralığını ifade eder. 
 • Amerika vize uygulamalarından yalnızca 14 yaşın altındakiler, 80 yaşının üzerindekiler, süresi dolan vizesini yenileyenler muaf tutulmuştur. Amerika aile ziyareti vizesinde her aile üyesi bireysel başvuruda bulunmalıdır. 
 • Amerika Birleşik Devletleri yasalarına göre vize değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Amerika Dışişleri Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde Türkiye’deki Amerika Konsolosluğuna ve Amerika Büyükelçiliğine aittir. Amerika Konsolosluk yetkilisi mülakat sırasında başvurunuzu değerlendirir ve Amerika için vize almaya uygun olup olmadığınıza karar verir. 
 • Amerika seyahat planı olan değerli ziyaretçilerimiz, almış olduğunuz Amerika vizenizin Amerika’ya giriş izni sağlamadığını, vize başvurunuzun Türkiye’deki Amerika Konsolosluğunca incelendiğini ve belirli bir amaç için Amerika’ya seyahat etmeye uygun olduğunuzu gösterir. Vize Merkezi çalışanlarından hiçbirinin Amerika vize başvurunuzun sonucunda bir rol oynayamayacağını ve sonucu etkileyemeyeceğini unutmayınız. Biz size tüm vize süreci ile ilgili danışmanlık yapmak, tecrübelerimizle evrak işlerinizi hızlandırmak için hizmet vermekteyiz. Amerika gümrük sınırında vize ve pasaport kontrol görevlisi Amerika’ya girişinizi tekrar değerlendirecektir ve size sorular sorabilir. Bu duruma hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.

Amerika vizesi ofislerimizi

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Reddi 2021
K.R. 23/12/20, 15:37

Merhabalar, Amerika vizesi reddi 2021 yılında yeni başvuru yapmama engel olur mu? Amerika Konsolosluğu vize memuru neden başvurumu onaylamadığını söylemedi. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Amerika vize başvurum acaba neden ret edilmiştir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Kaç Para?
S.S. 23/12/20, 12:54

Merhabalar,
Amerika vizesi kaç para? Amerika Konsolosluğu’na yapılacak vize ödemesini nereye yapmam gerekiyor? Amerika Konsolosluğu’na yapacağım ödemenin dışında ekstra bir ödeme yapmam gerekiyor mu? Sizinle çalıştığımız takdirde siz ne kadar danışmanlık ücreti alıyorsunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?
A.K. 23/12/20, 11:28

Merhabalar, Amerika’daki Harvard Üniversitesi’nden kabul aldım. I20 belgem geldi. Amerika vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında değişiklik olur mu? Babam 25 yıldır Türkiye’de çok tanınan bir firmanın sahibi. Benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Bu konuda siz bize yardımcı oluyor musunuz? Birçok firmayı araştırdım ama en doğru ve geniş bilgiyi sizin siteniz verdiği için sizinle çalışmak istiyorum. Gerekli evrak listesini mail adresime gönderir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Nasıl Alınır 2021?
R.L. 23/12/20, 10:32

Merhabalar, Amerika vizesi nasıl alınır 2021 yılında değişiklik oldu mu? Amerika’ya turistik amaçlı gitmek istiyorum. Amerika’da annem, babam yaşıyor. Onlardan davetiye almam gerekiyor mu? 5 yıldır uluslararası bir firmada çalışıyorum. Şirketimden Amerika Konsolosluğuna sunmam gereken evrakları aldım. Seyahat sürem 10 gün Bankamda bu yapacağım seyahat için ne kadar bakiye olması gerekiyor? Türkiye’de yaptırım sebebiyle Amerika Konsolosluğu kapatılırsa başka bir ülkeden başvuru yapabilir miyiz? Başvuru için danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vize Randevusu 2021
O.L. 22/12/20, 17:26

Merhabalar, Amerika vize randevusu 2021 yılında bulabilecek miyiz? Covid 19 salgını sebebiyle randevular kapalı olduğu söyleniyor. Amerika’ya ticari vize alıp şirketlerle görüşme yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x