Amerika Vizesi

Vize Merkezi Amerika vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Amerika vize türlerinde yani Amerika vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Amerika Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Amerika Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesini e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi İçin Merak Edilenler

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Amerika başvuruları şahsen yapıldığında aynı gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak vizenin basılıp pasaport sahibine geri gönderilmesi 1- 2 haftayı bulmaktadır.

Amerika vizesi olanlar Schengen ülkelerine girebilir mi?

Türk vatandaşları Amerika vizesi ile sadece Amerika’ya giriş yapabilirler. Schengen ülkeleri için geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Amerika vizesi olanlar Meksika‘ya giriş yapabilirler mi?

Türk vatandaşları mevcut Amerika vizesi ile Meksika‘ya vizesiz seyahat edebilirler.

Amerika Vize Merkezi

Amerika vizesi başvurularınızda; profesyonel ve deneyimli Amerika vize uzmanlarımız ile işlemlerinizi kolaylaştırıyor, dosyanızın Amerika Konsolosluğu’na güvenli, güçlü girmesini sağlıyoruz.

Amerika vize işlemlerinizde Vize Merkezi’nin sunduğu hizmetler;

 • Size en yakın Vize Merkezi ofislerimizdeki vize uzmanlarımızı telefonla aradığınızda, sizin çalışma statünüze uygun olan ve hazırlamanız gereken güncel evrak listesini size mail olarak gönderir veya telefonunuza evrak listesinin linkini mesaj olarak gönderir. Gönderilen evrak listesinde anlayamadığınız konular olursa veya işlemler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz çalışma saatleri içinde vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
 • Amerika vize başvurunuzun güçlendirilmesi gereken ya da özel durumunuzu gösteren dilekçeler, evraklar varsa, vize uzmanlarımız sizi bilgilendirir, hazırlamanıza yardımcı olur.
 • Amerika vize başvurusu için vize uzmanlarımıza ulaştırdığınız tüm evraklar tek tek incelenecek ve güncel olup olmadığı, içeriğinin Amerika Konsolosluğu’nun talebine uygun olup olmadığına bakılacaktır. Eksik, hatalı belge varsa durumu size detaylı açıklayıp, nasıl bir değişiklik olabileceği konusunda yardımcı olacaklardır.
 • Daha önce almış olduğunuz Amerika vizesi varsa, vizenin bitiş tarihi üzerinden 1 yıl geçmediyse, vizenizin üzerinde yazan isim ve soy isim değişmediyse, vizeyi aldığınızda 14 yaşın altında değilseniz sizin gelmenize gerek olmadan vize yenileme işlemlerinizi vize uzmanlarımız yürütebilmektedir.
 • Amerika vize uzmanlarımız evraklarınızda ve pasaportunuzda bulunan bilgilere göre, Amerika vize başvuru formunuzu eksiksiz dolduracak, randevunuzu size en uygun olan tarihe alıp, size mail atacak, bizzat arayarak bilgi verecektir.
 • Amerika vize başvurunuzu yapabilmek için sizden talep edilen vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi, SGK tescil ve hizmet dökümünüzü, www.turkiye.gov.tr internet adresinden çıktı alamazsanız, vize uzmanlarımız ofislerimize geldiğinizde sizlere yardımcı olmaktadırlar. Aynı zamanda Bilgisayardan veya USB Flash belleğinizden çıktı alınacaksa, belgeleriniz fotokopi yapılarak çoğaltılması gerekirse, Vize Merkezi ofislerimizde uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.
 • Amerika Başkonsolosluğa ya da Büyükelçiliğe sunacağınız İngilizce Vize talep dilekçelerinizi hazırlamanızda editörlerimiz ve vize uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır.

Vize Merkezi ofis çalışanlarımız ve Amerika vize uzmanlarımızla, vize başvuru sürecinizin her aşamasında sizlerin yanındayız. İletişim için 0212 970 05 02

Amerika vizesi nasıl alınır

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi almak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken gidiş amacınıza ve çalışma statünüze göre hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenmelisiniz. Bu konuda size en yakın Vize Merkezi şubesini aramanız yeterli olacaktır. Size özel hazırlanması gereken evrak listesini Amerika vize uzmanlarımız mail olarak gönderecek, telefonda detaylı bilgi vereceklerdir.

Amerika vizesi almak için atacağınız ikinci adım Mülakat için Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ya da Amerika Ankara Büyükelçilik ’ten randevu almaktır. Sizin Amerika vize başvurunuz için gerekli olan randevuyu alabilmemiz için geçerli olan pasaport fotokopinizi ve vizeniz onaylandığında pasaportunuzu hangi PTT merkezinden ya da adresten alacağınızı yazıp vize uzmanlarımıza mail aracılığı ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Eğer daha önce alınmış Amerika vizeniz varsa görüntüsünü aynı mailde göndermelisiniz. Aynı zamanda Vize Merkezi’ne başvuru için gerekli olan ücreti ödediğinize dair banka dekontunu da göndermelisiniz. Vize uzmanlarımız açık olan ilk randevu tarihine randevu alıp, sizi detaylı bilgilendirecekler ve randevu mailini göndereceklerdir.

Amerika vizesi almak için hazırladığınız evraklar Vize Merkezi’ne ulaştığında, işlemlerinizi vize uzmanlarımız başlatacaktır. Profesyonel ve tecrübeli vize uzmanlarımız tarafından eksiksiz olarak DS 160 vize başvuru formunuz doldurulacaktır. Evraklarınız arasında güçlendirilmesi gereken ya da değişmesi gereken evraklarınız varsa vize uzmanlarımız tarafından bilgilendirileceksiniz. Mülakat sırasında problem yaşamamanız için Amerika Konsolosluğu önünde randevu günü vize uzmanlarımız karşılayacak, mülakatta nasıl davranmanız gerektiği konusunda detaylı bilgi verecektir.

Amerika vizesi almak istiyorsunuz ama aldığınız randevu tarihi seyahat tarihi sonrasına verildiyse vize uzmanlarımız acil randevu talebinizi Konsolosluğa iletirler. Fakat bu tarz acil randevu taleplerinin çok geçerli bir sebebi yoksa Konsolosluk genelde kabul etmemektedir.

Amerika’ya yapacağınız seyahat Ticari amaçlı ise Amerika’daki şirketten ticari davetiye almalısınız. Eğer yapacağınız seyahatin amacı aile ya da arkadaş ziyareti ise sizi davet eden kişi davet mektubu göndermelidir. Amerika vatandaşı ise Amerika pasaportunun fotokopisini oturum izni ile kalıyorsa oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisini de göndermelidir.

Amerika Konsolosluğu mülakatına girmeden önce evraklarınızın eksik olup olmadığını kontrol edin. Genelde evraklarınıza bakmazlar ama size soru yönelttiğinde söylediğiniz şeyleri belgeleriniz ile desteklemeniz gerekir. Aksi takdirde başvurunuz ret olabilir.

Amerika Vize Başvurusu 2024

Amerika vize başvurusu 2024 yılı için göçmen olmayan kısa süreli vize türleri; Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ve Amerika Ankara Büyükelçiliği’nden yapılırken, göçmenlik başvurularını sadece Ankara’daki Büyükelçilikten yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyenler herhangi bir aracı kurum olmadan ister İstanbul Başkonsolosluğa isterse Ankara Büyükelçiliğe randevu alarak şahsen başvurularını yapabilirler.

Amerika’ya seyahat edecek olan yolcunun çalışan, şirket sahibi ya da şirket ortağı, avukat, doktor, emekli, öğrenci, ev hanımı, çiftçi olmasına göre hazırlaması gereken evrak listeleri farklılık gösterir. Hazırladığınız evrakların içeriği Konsolosluğun talep ettiği gibi olması çok önemlidir. Eksik, hatalı veya yalan beyan içeren evrakları sunarsanız Amerika vize başvurunuzun sonucu olumsuz olabilir.

Amerika vize başvurusu için çalışma statünüze uygun olan evrakları hazırlayabilmeniz için size en yakın yerde bulunan şubemizin telefonlarını arayarak Amerika vize uzmanlarımıza ulaşıp, detaylı mail atmasını isteyebilirsiniz. Evraklarınızı hazırladığınızda ister kargo ister ofise gelerek vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz. Vize uzmanlarımız evraklarınızın, Amerika Konsolosluk çalışanlarının talep ettiği içeriğe sahip olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Evraklarınızın içinde değişmesi gereken evraklar varsa vize uzmanlarımız sizlerle iletişime geçecek, hazırlamanıza yardımcı olacaklardır.

Amerika Vize Türleri

Amerika vize türleri “Göçmen – Uzun süreli Amerika vizeleri ‘’ ve “Göçmen Olmayan Vize- Kısa süreli Amerika vizeleri” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Göçmen olmayan vizeler - Kısa süreli Amerika vize türleri;

 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Öğrenci vizesi (Yaz okulu, Dil Okulu)
 • Aile Ziyareti vizesi
 • Tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi
 • C Transit vize
 • C1/D Mürettebat vizesi

Göçmen vizeler - Uzun süreli Amerika vize türleri;

 • Öğrenci vizesi (Lise, Üniversite eğitimi, Yüksek lisans, Doktora),
 • Geçici çalışma, Akademik araştırma ve Staj vizeleri
 • Şirket içi transfer vizesi
 • Olağanüstü yetenek vizesi
 • Atlet, Sanatçı, Oyuncu vizesi
 • Uluslararası kültürel değişim programı
 • Din görevlisi vizesi
 • Medya temsilcileri vizesi
 • Ticaretçi vizesi
 • Yatırımcı vizesi
 • Green Card
 • Work and Travel

Amerika seyahati için amacınıza uygun vize türünü seçtikten sonra çalışma statünüze uygun olan evraklarınızı hazırlamalı, vize türünüze uygun olan formu doldurmalı ve randevunuzu Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ya da Amerika Ankara Büyükelçiliği’nden almalısınız. Bu işlemlerinizi doğru ve eksiksiz tamamlamak için size en yakın Vize Merkezi ofisimizi arayarak Amerika vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize türünüze ve çalışma durumunuza en uygun evrak listesini size mail atmasını isteyebilirsiniz.

Vize Merkezi vize işlemlerinizin her aşamasında sizin yanınızda olacak, çok deneyimli, profesyonel bir vize danışmanlık şirketidir.

Amerika Vize Başvuru Formu 2024 (DS-160 Formu)

Amerika vize başvuru formu, Amerika’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin doldurması zorunlu olduğu bir formdur. DS160 vize başvuru formu Amerika Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden online ve İngilizce doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunuzda sizin kişisel bilgilerinizi, çalışma ve eğitim durumunuzu, seyahatiniz ile ilgili bilgileri sormaktadır. Amerika vizesi başvuru formu içinde verdiğiniz bilgiler Amerika Konsolosluğu için çok önemlidir. Sizin başvurunuzun sonucu vize başvuru formunuzda yazdığınız bilgiler neticesinde belli olacaktır.

Amerika DS 160 vize başvuru formu eksiksiz ve Türkçe karakter kullanılmadan doldurulmalıdır. Tüm sorulara cevap yazılmalı, İsteğe bağlı yazan bölümlerde boş bırakacağınızı işaretleyerek sayfayı kaydetmelisiniz, aksi takdirde sayfayı kayıt etmeniz mümkün olmayacaktır. Forma pasaport numaralarını girerken boşluk bırakmadan ve tire kullanmadan yazılması gerekir. (Örneğin; U15345040)

Amerika Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika vize başvuru formu bölümlerden oluşmaktadır. İlk bölümünde Kişisel bilgiler, adres, telefon, pasaport ve seyahat bilgileri yer almaktadır. İkinci bölümde hangi vize türüne başvuru yaptığınız, daha önce Amerika vizesi aldıysanız ve seyahat yapıldı ise vize bilgilerinin, Amerika’ya yaptığı giriş çıkış tarihlerinin yazıldığı yerdir. Üçüncü bölümde aile bilgileri yazılır. Annenizin, babanızın ve eşinizin bilgileri nüfus müdürlüğünden alınan vukuatlı nüfus kayıt örneğindeki bilgilere uygun olarak doldurulmalıdır. Dördüncü bölümde çalıştığınız iş yerlerinin, en son mezun olduğunuzun bilgileri sorulmaktadır. Aynı zamanda daha önce hangi ülkelere giriş çıkış yaptığınızı belirtmelisiniz. Formun en son sayfasında formu dolduran kişinin bilgileri yer almaktadır. Bu sayfa aynı zamanda formu kayıt ettiğimiz, “Submit” yaptığımız sayfadır. Amerika vize başvuru formunuzu “Submit” yaparsanız daha sonra içinde herhangi bir bilgi değişikliği yapamazsınız. Doldurduğunuz formu onayladıktan sonra yanlış yazılmış bir bilgi olduğunu fark ederseniz yeni bir DS160 formu doldurmalısınız. Mülakata katılacağınız randevu günü daha önce doldurduğunuz formla birlikte değişiklik yaptığınız yeni formu da yanınızda götürmelisiniz.

DS 160 formunu doldururken Amerika’ya giriş ve çıkış yapacağınız tarihler ile dilekçenizde belirttiğiniz tarihlerin aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Amerika seyahatiniz için size davetiye mektubu gönderen akrabanız ya da arkadaşınız var ise davet eden tanıdığınızın adı soyadı, sizinle olan akrabalık derecesi, Amerika da ikamet ettiği evin adresi ve telefon numarası forma mutlaka doğru yazılmalıdır. Bu tarz yapılan yanlışlıklar vize sonucunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Amerika vizesi başvurunuzun sonucunun pozitif olmasını istiyorsanız Amerika vize başvuru formu doldurma işlemini Amerika vize uzmanlarımıza bırakın. Çünkü forma yazacağınız eksik ya da yanlış bilgi vizenizin ret olması ile sonuçlanabilir. Amerika vize başvuru dosyanızın Amerika Konsolosluğu’na güçlü bir şekilde girmesini istiyorsanız vize uzmanlarından yardım almak için size en yakın Vize Merkezi ofisimizi arayabilirsiniz. Amerika vize uzmanlarımız, vize başvuru işlemlerinizin her aşamasında sizin yanınızda olacaktır.

Amerika Vize Randevusu

Amerika vizesi başvurularınızı yapabilmeniz için Ankara’da bulunan Amerika Büyükelçiliği ya da İstanbul’da bulunan Amerika Başkonsolosluğu’ndan randevu almanız gerekir. Göçmenlik vizeleri için Ankara’daki Amerika Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirken, göçmen olmayan vizelerde her iki tarafın da vize başvuru bölümünden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Amerika vize randevusu tarihlerinizi seyahat tarihinize göre ayarlamalısınız. Mülakat günü Amerika vize yetkilisi size vize başvuru sonucunuzu bildirmektedir. Eğer vize başvurunuz ret olursa pasaportunuzu size geri verirler. Amerika vizeniz olumlu sonuçlanırsa vizeniz basılmış olarak pasaportunuzu 3 iş günü içinde; İstanbul’daki Başkonsolosluktan başvuru yapanlar LEVENT PTT Merkezinden, Ankara’daki Büyükelçilikten başvuru yapanlar ÇANKAYA PTT Merkezinden alabilirler. Size en yakın PTT Merkezinden pasaportunuzu almak istiyorsanız 51 Türk Lirası, bulunduğunuz ofise ya da eve gelmesini istiyorsanız 60 Türk Lirası ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Amerika vizesi için randevu almak isteyen başvuru sahipleri önce başvuru yapacağınız vize türü ve çalışma durumunuza göre evrakları hazırlamanız gerekir. Daha sonra DS 160 Amerika vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle, İngilizce olarak online doldurmanız gerekir. Amerika Konsolosluğu’nun sistemi üzerinden online olarak başvuru ücretini ödeyip, randevunuzu aldıktan sonra talimatları yazdır kısmına girerek almış olduğunuz randevu belgesinin çıktısını almalısınız. Randevu belgeniz ve “Confirmation” belgenizin çıktısını alıp mülakat günü yanınızda getirmelisiniz. Aynı zamanda geçerli pasaportunuz, daha önce vize aldığınız eski pasaportlarınız ve hazırlamış olduğunuz belgeler eksiksiz olarak yanınızda bulunması gerekir.

Daha önce Amerika vizesi almış ve bitiş tarihinin üzerinden bir yıl geçmemiş olanlar, 14 yaşın altındaki çocuklar ya da daha önce vizesi olan 80 yaşın üstünde olan başvuru sahipleri vize randevusu almadan Amerika Konsolosluğuna direkt evraklarını gönderebilirler.

Amerika vizesine hızlıca randevu almak ve vize başvurunuzu yapmak için gerekli olan evrak listesini mail olarak almak için size en yakın şubemizi arayabilir, Amerika vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika seyahatinizin amacına ve talep ettiğiniz vize türüne bağlı olarak bu süre değişiklik göstermektedir. Amerika göçmen olmayan ve göçmen vize başvurularının genelinde mülakata girdiğiniz randevu günü Konsoloslukta görevli olan yetkili size vizenizin onaylanıp onaylanmadığını söyleyecektir. Eğer vizeniz onaylanmadı ise pasaportunuzu size geri verir, onaylandı ise pasaportunuza vizeyi basmak için alır, 3 iş günü içinde başvuruda belirttiğiniz PTT merkezine ya da ikamet ve iş adresiinize pasaportunuzu gönderir.

Amerika vize başvurunuzu yaptığınız gün girdiğiniz mülakatta herhangi bir nedenden dolayı sizden ek evrak talep edilirse ya da dosyanız soruşturmaya girerse başvuru süreci uzamaktadır. Eksik evrakların tamamlanabilmesi için size bir süre verilir ve bu verilen süre içinde eksikleri tamamlamanız istenir. Eğer başvurunuz sonuçlanmaz ve soruşturmaya girerse vize sonucunun çıkması birkaç hafta ya da aylarca sürebilmektedir. Bu sürecin uzun veya kısa olması incelemeye girme sebebinize ve konsolosluğun yoğunluk durumuna bağlı olarak değişmektedir.

Amerika Vize Ücreti 2024

Amerika vizesi ücreti başvuru yapacağınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. Amerika vize başvurusu ücreti 18 yaşından küçük olanlar içinde ödenmesi gerekir. Amerika vize başvurunuzun sonucu olumsuz olması durumunda, yatırmış olduğunuz vize bedeli iade edilmemektedir. Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa ve yeni bir başvuru yapmak isterseniz tekrar başvuru ücreti ödemeniz gerekir.

Amerika vizesi ücretleri, Amerika Konsolosluk sitesinden online ödeme yapılmaktadır. Amerika vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra DS160 form numaranız ile randevu almak için girdiğiniz sistemden Amerika vize bedelini ödeme yapabilirsiniz.

Amerika vize ücretini ödeme yaptığınız tarihten itibaren 1 yıl kullanma hakkı bulunmaktadır. 1 yıl içinde başvurunuzu yapmazsanız ödemiş olduğunuz vize bedeli yanacaktır ve başvuru hakkınızı da kaybetmiş olursunuz. Almış olduğunuz randevu tarihini 5 kez değişiklik yapma hakkınız vardır. Vize ücreti kimin adına ödeme yapıldıysa o kişi başvuruda bulunabilir. Amerika vize başvuru randevusunu başkasına devredemez veya satış yapamazsınız.

Amerika vize ücreti 2024 yılında, kısa süreli göçmen olmayan vize türlerinde 160 Amerikan Dolarıdır. Amerika göçmenlik vizelerinde ise bu ücret genellikle 265 Amerikan Dolarıdır. Geçici çalışma izni, olağanüstü yetenekleri olan kişiler, sporcular, sanatçılar, profesyonel oyuncuların çalışma izni başvurularında 190 Amerikan Doları vize bedeli ödemeleri gerekir.

Profesyonel ve deneyimli Amerika vize uzmanlarımızın verdiği danışmanlık hizmeti bedeli 60 Amerikan Dolarıdır. Amerika vize başvurularınızın danışmanlık hizmeti bedelleri seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Göçmenlik vizelerinde ödemeniz gereken vize bedellerini öğrenmek için size en yakın Vize Merkezi ofisini arayıp, Amerika vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika vize uzmanlarımızın sizlere sunmuş olduğu danışmanlık hizmeti kapsamında; Başvuru sahibinin çalışma durumuna özel evrak listesinin gönderilmesi, telefon ve mail aracılığı ile sınırsız bilgi desteği, başvuru dosyanızın hazırlanması, randevu alma, fotokopi hizmeti sunulmaktadır. Ekstra ücret ödeyerek; Seyahat sağlık sigortanızın yapılması, İngilizce motivasyon mektubunun editörlerimiz tarafından hazırlanması, karşılama hizmeti, vize kapınızda hizmeti, vize pasaport kurye hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Amerika Vizesi için Genel Başvuru Evrakları

Amerika’ya seyahat edecek olanların doldurması gereken DS160 vize başvuru formu dışında çalışma statüsüne uygun hazırlanması gereken evraklar vardır. Amerika vizesi için genel başvuru evrakları üç ana başlıkta toplanır: Her başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar, çalıştığı ya da sahibi olduğu iş yerine ait evraklar, gelirini gösteren evraklar.

Amerika Ziyaretçi (B1,B1/B2, B2)

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar;

 • Pasaport: Amerika vizesine başvuru yapmak için pasaport süresi seyahat tarihi sonrası en az 6 ay olmalıdır. Yeterli pasaport süreniz yoksa ya da pasaportunuzda karşılıklı iki boş sayfa bulunmuyorsa, yeni pasaport alarak başvuru yapmanız gerekir.
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve daha önce aldığınız Amerika vizelerinizin fotokopileri.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (tüm aile bilgileri ve anne-baba bilgileri yer almalıdır.)
 • Biyometrik fotoğraf 50 x 50 mm boyutunda, arka fon beyaz olmalıdır. Başörtü kullanıyorsanız kaşlarınızı kapatmaması gerekir. Eğer gözlük kullanıyorsanız fotoğrafı çektirirken gözlüğünüzü çıkartmalısınız.
 • Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesi. Eğer masraflarınızı karşılayan sponsorunuz varsa tüm masrafları karşılayacağını taahhüt eden vize talep dilekçesi eklenmesi gerekir.

Mesleklere ve çalışma durumlarına göre hazırlanması gereken evraklar;

 • Şirket sahipleri veya şirket ortakları: Güncel tarihli orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri fotokopisi sunması gerekir.
 • Sigortalı şirket çalışanları: Çalıştığı iş yerine ait güncel tarihli orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri fotokopisi ile birlikte SGK işe giriş bildirisi sunması gerekir.
 • Devlet memurları: Çalışma belgesi, İzin yazısı, görev kimlik kartının fotokopisini sunması gerekir.
 • Emekliler: Emekli olduğunu gösteren barkotlu SGK tescil ve hizmet dökümü ile birlikte son üç aya ait emekli maaşını aldığı banka dökümü sunması gerekir.
 • Öğrenciler ve ev hanımları: sponsor olacak kişinin mesleğine göre hazırlaması gereken evrakları sunması gerekir. Öğrencilerin ayrıca hangi okulda eğitim alıyorlarsa öğrenci belgesi almaları gerekir. Eğitim vizesine başvuru yapacak öğrenciler ise transkriptini de sunması gerekir.

Gelir gösteren evraklar;

 • Son üç aya ait vadesiz banka dökümleri, sigortalı çalışanlar maaş bordrolarını sunması gerekir.
 • Barkotlu SGK tescil ve hizmet dökümü; e devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr internet adresinden çıktısını alabilirsiniz.
 • Kira geliriniz varsa kira kontratınızın fotokopisi ve kiranın yattığı son üç aya ait banka dökümlerini sunmanız gerekir.
 • Maddi gücünüzü göstermek amacıyla varsa tapularınızın ve araç ruhsatlarınızın fotokopilerini ekleyebilirsiniz.

Amerika Transit Vize (C)

Amerika dışında başka bir ülkeye Amerika üzerinden aktarma yaparak gidecek olan kişiler transit vize almak durumundadır. Uçakla veya deniz yoluyla seyahat ederek Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen mürettebat mensupları ve Amerika dışında yabancı ülke limanına gemi veya diğer bir deniz taşıtı ile gidenler, eğer bulundukları araç Amerika’daki bir limana uğrayacaksa transit vize başvurusu yapmalıdırlar.

Amerika Öğrenci Vizeleri (F1, F2, M1, M2)

Eğer öğrenciyseniz ve Amerika seyahatinizin amacı Amerika’da öğrenim görmekse;

 • Okul tarafından verilen SEVIS kaynaklı I-20 Formu
 • F1, M1 başvuru sahiplerinin SEVIS ödeme makbuzunu (I-901),
 • Hala öğrenciyseniz ya da yeni mezun olmuşsanız, kapalı zarftaki not döküm belgenizi (transkript)
 • CV’nizi, Amerika’daki eğitim kurumundan gelmiş davet mektubunuzu,
 • Askerlik durumunuzu gösterir belgenizi başvuru dosyanıza eklemelisiniz
 • F2 ve M2 vizeleri öğrenim görmek üzere giden kişi ile birlikte eş veya çocuklarının gitmesi durumunda başvurulması gereken vize türüdür.

Amerika Ticari/Yatırımcı Vizesi (E1/E2)

 • İletişim bilgilerinizin ve e-posta adresinizi de eklediğiniz, Amerika vize başvuru sahibi adına tamamlanmış DS-156E Formu ve G-28 formu
 • Şirket çalışmalarını ve Amerika Ticari Vizesi başvuru sahibini belirten dilekçe. Bu dilekçe kuruluşun ve çalışanın E-1 ve E-2 vizesine uygunluğu gösterir belge. Amerika Ticari vizesi başvuru dilekçenizde Amerika’ya giriş-çıkış tarihlerinizde net bir şekilde uçuş dokümanları eklenerek belirtilmelidir.
 • Şirketin önümüzdeki beş yılın iş planı ve eğer mevcut bir şirketse son üç yılın vergi beyanı
 • Şirketin mülkiyet kanıtı ve şirket tescil belgesi (şirketin kuruluş sözleşmesi)
 • Şirketin ticari faaliyetlerini gösterir belge. Eğer ticaret çok uluslu ise, anlaşmalı ülke ve ABD arasındaki ticaretin kanıtı (Yalnızca E-1 Vizeler içi)
 • Ticari/Yatırımcılar için gerekli diğer belgeler için E-1/E-2 yatırımcı vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Sağlık ve Tedavi Amaçlı Amerika Vizesi (B2)

Sağlık sebebiyle Amerika’ya seyahat edeceklerden istenen belgeler;

 • Amerika’daki doktordan sağlık inceleme raporu veya tedavi prosedürünü belirten rapor.
 • Söz konusu raporda hastanın sağlık durumunu inceleyecek hastaneden alınmalı, randevu tarihini, uygulanacak tedaviyi, tahmini tedavi süresini ve tedavi masraflarını içermelidir.
 • Tedavi masraflarınız için ön ödeme yaptığınızı gösterir dekontlar Türkiye’deki doktorunuzdan aldığınız hastalık teşhisini gösterir sağlık raporu.
 • Sağlık masraflarının nasıl karşılanacağı gösterir belgeler

Bu belgelerin asıllarına ek olarak yeminli tercüme bürosu tarafından İngilizce çevirileri ile birlikte Amerika Konsolosluğuna ibraz etmelisiniz.

Belgelerinizi eksiksiz tamamlamak Amerika vizenizin onaylanması için yeterli görülmeyebilir. Amerika Konsolosluğu yetkilileri vize mülakatı sırasında Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunun kendisine tanıdığı hak çerçevesinde karar vermektedir.

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanununa göre göçmen olmayan kategoride Amerika vize başvurusu yapan kişinin Amerika dışında bir ikametinin olması ve Türkiye’ye bağlılığınızı kanıtlayıcı belgeleri ibraz etmelisiniz. ABD vize başvuru dosyanızı eklemeniz gereken fotoğrafınız 5*5 formatına uygun olmasına dikkat ediniz.

Çalıştığınız yerdeki personel/kurum kimlik kartınız, maaş bordrosu banka hesap dökümü, banka cüzdanı, kendinize veya ailenize ait mülk belgeleri, vergi beyannamesi, bankadaki para akışını gösterir dokümanlar, öğrenci belgeniz gibi belgeler Amerika’dan dönüşünüzü destekler niteliktedir. Eğer bir şirkette çalışıyorsanız çalıştığınız şirketten alacağınız yazı yararınıza olacaktır. Gelir döküm belgenizi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Üzerinize kayıtlı her türlü ev, araba gibi mülk belgeleri de sizin Türkiye’ye döneceğiniz konusunda kanıt niteliğindedir. Sizin üzerinize kayıtlı bir mülk yoksa ailenizin varsa onu da eklemeniz yararınıza olacaktır.

Amerika’da konaklayacağınız yeri ve ulaşım bilgilerinizi içerir belgenizi de başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın!

Green Card

'Yasal Daimi Oturma İzni' (Permanent Resident Card) ya da bilinen adıyla 'Green Card', kişinin ‘göçmen’ statüsünü onaylayan resmi belgedir.

Amerika Green Card çekilişi ile her yıl 50.000 kişiyi göçmen vizesi sunarak Amerika'ya göç eden insan nüfusunu ve nüfus sayısındaki çeşitliliği arttırma amacıyla düzenlenen bir çekiliştir. Çekiliş Amerikan Göçmen Bürosu tarafından düzenlenir ve çekilişin sonuçları sadece resmi web sitesinden açıklanıyor.

Green card başvurusuGreen Card başvurusunda herkes eşit haklara sahiptir. Yapılan çekilişte talihliler bilgisayar ortamında tamamen dijital sistemle belirlenmektedir. Çekilişe katılmak için en az lise mezunu olmak veya en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmak gerekir. DV 2014 çekilişinde Türkiye’den 3,876 kişi ikinci mülakatı geçerek Green Card almışlardır.

Green Card’a sahip olan kişi ABD’de dilediği gibi çalışma, iş kurma, oturma hakkı, eğitim hakkı kazanmaktadır. Gerek devlet dairesi, gerek özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni veren Green Card, istediğiniz sektörde kendi işinizi kurma hakkını da sağlar.

Öğrenciler için devlet üniversiteleri Green Card sahiplerine indirimli ücretlerden yararlanabilir ve Green Card sahibi öğrencilerin Amerikan hükümetinden burs veya kredi alma şansı daha yüksektir.

Green Card Başvuru Formuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Green Card çekilişi için başvurular, her yıl Ekim ile Kasım ayları arasında Amerika Resmi Göçmen Bürosu web sitesinden yapılıyor. Çekiliş sonuçları ise çekiliş tarihini takip eden yıl içinde Mayıs ayında yine aynı resmi web sitesinden açıklanıyor.

Green Card çekiliş başvurusunu dikkatli yapmalı ve yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. Sizin kimlik bilgilerinizi, eğitim durumunuzu, evlilik durumunuzu yazmanız gereken 14 adımı tamamlayıp onayladıktan sonra size "Confirmation Number" oluşacaktır. Bu Confirmation Number'ı çekiliş sonucunu öğrenmek için gerekli olacaktır. Bu yüzden Confirmation Number'ı saklamalısınız. Sistem sadece 1 defa giriş izni vermektedir. Tekrardan düzenleme şansınız olmayacaktır.

Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurunuzun ret olmasının birçok sebebi olabilir. Amerika Konsolosluğu’na seyahatinizin sonunda ülkenize geri döneceğinize dair güven vermeniz gerekir. Amerika vizesine başvuru yapmadan önce yurtdışına seyahatlerinizin birden fazla olması ve maddi durumunuzu gösteren belgelerinizde seyahatiniz için yeterli miktarda paranız ve kazancınız olduğunu ispatlamanız gerekir. Amerika Konsolosluğu’ndaki mülakatta vize yetkilisi sizi değerlendirirken DS160 formunuzda belirttiğiniz bilgilere ve sunduğunuz belgelere göre değerlendirecektir. Ayrıca mülakata girmeden önce sizin tüm sosyal medyada yaptığınız tüm yazışmalarınızı da kontrol etmektedirler.

Amerika Vizesi Reddi 2024 Sebepleri Nelerdir?

 1. Finansal durumunuz ile ilgili nedenlerden dolayı ret almış olabilirsiniz. Amerika vize başvurunuz sırasında Konsolosluğa sunmuş olduğunuz gelirinizi gösteren belgelerin eksik olması ya da seyahatinizi karşılayacak yeterli para miktarının banka dökümlerinizde bulunmuyor olması ret nedenidir. Maaş bordronuzda ödenen ücret çok düşük gözüküyor ise Konsolosluğun vereceği kararı olumsuz etkiler.
 2. Amerika vizesi başvurusu için doldurmuş olduğunuz DS 160 formunun yanlış ya da eksik bilgi ile doldurulması.
 3. Mülakat günü Amerika Konsolosluğu vize memurunun sormuş olduğu sorular karşısında heyecan yapmanız, yanlış veya eksik bilgi vermeniz durumunda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.
 4. Daha önce aldığınız Amerika vizesini vize kurallarına uygun kullanmadığınızdan dolayı ret alabilirsiniz.
 5. Avrupa ülkelerine ya da diğer ülkelere seyahat ettiğinizde çıkmanız gereken vize süresini aşarsanız ya da turist vizesi ile gidip çalışma izniniz olmadığı halde illegal çalışırsanız, orada bir suç işlerseniz sınır dışı edilme (deport) gibi durumlar olduğunda daha sonra yaptığınız vize başvurularınızdan ret alabilirsiniz.
 6. Sosyal Medyada yaptığınız yazışmalarınızda nefret suçu işlediyseniz ya da Amerika’ya gidip dönmeyeceğiniz konusunda yazışmalarınız varsa Amerika vize başvurunuz ret olabilir.

Amerika vizesi başvurunuzun ret edilmesi demek yeni bir başvuru yapamazsınız anlamına gelmez. Mülakatta size sorulan sorulardan vize memurunun hangi konudan dolayı size ret verdiği tahmin edilebilir. Eğer yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret olduysa, vize talebinizi yenilemeden önce hazırlamış olduğunuz tüm evraklarınızı Amerika vize uzmanlarımızın kontrol etmesi gerekir. Hatalı sunulan evrak varsa ya da ek evrak sunulması gerekiyorsa gerekli değişiklikleri yapmadan yeni başvuru yapmamalısınız. Amerika vizesi ret alma sebebiniz net olarak tespitini yapabilirseniz ve buna uygun başvuru sonucunu değiştirebilecek düzeyde yeni belgeler sunabiliyorsanız sonucu olumluya çevirebilirsiniz. Bunu da en doğru şekilde Vize Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla işbirliği yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi’ne başvurduğunuzda Amerika ülke uzmanlarımız eski dosyanızı kontrol ederek nerede hata yapıldığını tespit edecek ve ret alma nedeninizi nasıl düzelteceğinize dair size doğru yolu gösterecektir.

Amerika Vizesi 2024 yılı Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Değerli yolcularımız; başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenir ve iptali halinde ücret iadesi bulunmaz.
 • Size iletmiş olduğumuz evrak listeleri, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.
 • Amerika vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması ve aynı gün mülakat olması nedeniyle başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekir. Daha önce parmak izi vermiş olması herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir. 14 yaş altı – 80 yaş üstünde olanlar parmak izine şahsen gelmesine gerek yoktur. Biyometrik verilerinizin ibraz edilmesi sırasında vize uzmanlarımız size eşlik edecektir.
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir.
 • Amerika vize başvurunuzun onaylanmış olması Amerika’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Amerika gümrük sınırında bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) Görevlileri Amerika’ya girip giremeyeceğinize ve Amerika’da ne kadar süre kalacağınıza karar vermek yetkisine sahiptir.
 • Amerika vizesine başvuracağınız pasaportunuzun yırtılmış veya yıpranmış bir sayfasının bulunmamasına dikkat ediniz
 • Amerika Turistik Vize süresi çoğunlukla 10 yıldır. Fakat sizin vizenizin geçerliliği vizenin üzerinde yazan kalma süresi ile ilişkili değildir. Örneğin Amerika vizeniz 10 yıl geçerli olabilir, fakat izin verilen Amerika konaklama süresi 6 ayı geçemez. Vizenin geçerliliği basit olarak, Amerika’ya giriş başvurusunda bulunabileceğiniz süre aralığını ifade eder.
 • Amerika vize uygulamalarından yalnızca 14 yaşın altındakiler, 80 yaşının üzerindekiler, süresi dolan vizesini yenileyenler muaf tutulmuştur. Amerika aile ziyareti vizesinde her aile üyesi bireysel başvuruda bulunmalıdır.
 • Amerika Birleşik Devletleri yasalarına göre vize değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Amerika Dışişleri Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde Türkiye’deki Amerika Konsolosluğuna ve Amerika Büyükelçiliğine aittir. Amerika Konsolosluk yetkilisi mülakat sırasında başvurunuzu değerlendirir ve Amerika için vize almaya uygun olup olmadığınıza karar verir.
 • Amerika seyahat planı olan değerli ziyaretçilerimiz, almış olduğunuz Amerika vizenizin Amerika’ya giriş izni sağlamadığını, vize başvurunuzun Türkiye’deki Amerika Konsolosluğunca incelendiğini ve belirli bir amaç için Amerika’ya seyahat etmeye uygun olduğunuzu gösterir. Vize Merkezi çalışanlarından hiçbirinin Amerika vize başvurunuzun sonucunda bir rol oynayamayacağını ve sonucu etkileyemeyeceğini unutmayınız. Biz size tüm vize süreci ile ilgili danışmanlık yapmak, tecrübelerimizle evrak işlerinizi hızlandırmak için hizmet vermekteyiz. Amerika gümrük sınırında vize ve pasaport kontrol görevlisi Amerika’ya girişinizi tekrar değerlendirecektir ve size sorular sorabilir. Bu duruma hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

330 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika B1 Vizesi
  Ç. Ayşe Toker, 15 Ara 2023, 07:02

  Amerika B1 vizesi ile başvuru yapmak istiyorum Amerika’daki iş birliği yaptığım kişilerden davet alacağım nasıl bir davet alacağımı başvurmam gereken vize türü doğru mudur? Birde varsa davet mektubu örneğini rica edebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika F1 öğrenci vizesi
  S. Kerem Özyurt, 14 Ara 2023, 13:05

  Amerika F1 öğrenci vizesi için bir üniversiteden kabul aldık, bu kabul ile birlikte nasıl başvuru yapacağız? Hazırlamamız gereken evrak listesi nedir? Bu konuda danışmanlık veriyorsanız bize yardımcı olmanızı rica edeceğiz. Yardımlarınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika DS 160 formu
  M. Beyhan, 11 Ara 2023, 05:20

  Merhaba, Amerika DS 160 formu içeriği ile ilgili bilgi alabilir miyiz? İlk kez başvuru yapacağız yanlışlık yapmak istemiyoruz. Nasıl doldurmalıyız? Nelere dikkat etmemiz gerekmektedir.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika aile ziyareti vizesi B2
  T. Korkut, 07 Ara 2023, 20:05

  Merhaba, Amerika aile ziyareti vizesi B2 almak için gerekli belgeler nelerdir? Amerika’ya kuzenimize ziyarete gideceğiz. Yeni doğum yaptı; kendisini ziyaret etmek isteriz. Bunun için Amerika aile Ziyareti vizesi almamız gerekiyor. Bizim başvuru yapabilmemiz için davetiye örneği isteyeceğiz; ancak nasıl yazmalı bir örneği varsa rica edebilir miyiz? Gereken evrak listesiniz rica ediyoruz. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika E2 Vizesi
  K. Cangül, 06 Ara 2023, 16:52

  Merhaba, Amerika E2 vizesi için bilgilendirme talep ediyoruz. Nasıl başvuru yapabiliriz? Başvuru şartları nelerdir? Birde benimle birlikte Bulgar vatandaşı bir arkadaşım başvuru yapmak istiyor İkimizde yatırım yolu ile Amerika E2 vizesine başvuru yapmak istiyoruz ülke ayrımı var mıdır? Nasıl yol almamamız gerektiği ile ilgili sizden danışmanlık almak isteriz. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp