Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Amerika Vize Merkezi, Gaziantep

amerika vize merkezi gaziantep

Vize Merkezi olarak Gaziantep şubemiz için hazırlamış olduğumuz sayfamızda, Amerika'ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız için vize başvuru süreciyle ilgili gerekli bilgileri başvuru sahipleriyle paylaşmayı amaçladık. Amerika vizesi başvurusu yapacak kişilere, konsolosluk tarafından kabul edilen ve talep edilen şekilde vize başvurularını tamamlamalarına yardımcı olabilmek amacıyla danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Amerika'ya seyahat etmek isteyenler, Gaziantep şubemizdeki alanında uzman vize temsilcilerimizle iletişime geçerek vize başvuru süreciyle ilgili tüm sorularını sorabilirler. Vize danışmanlarımızla iletişim adreslerimiz üzerinden ya da yüz yüze görüşerek Amerika vizesi başvuru işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde başlatabilirsiniz. Unutmayın, Gaziantep şubemizde görev yapan Amerika vizesi temsilcilerimizle yüz yüze görüşmek isterseniz, ofisimize çalışma saatlerinde ziyarette bulunabilirsiniz. Eğer süreci uzaktan takip etmek isterseniz, danışmanlarımızla iletişim kurmak için telefon numaralarımızı veya

[email protected]e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Amerika - Gaziantep Şubemiz

Gaziantep şubemizden Amerika vizesi başvurusu yapmak isteyen Gaziantep ve çevresindeki vatandaşlarımız, vize taleplerini kurumumumuz desteğinden yararlanarak kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Gaziantep'deki ofisimize gelen başvuru sahipleri, danışmanlarımızın yardımıyla vize başvurusu sürecini sorunsuz bir şekilde yönetebilirler.

Şahsen başvuruda bulunmak isteyen kişiler Gaziantep'deki ofisimizi ziyaret edebilirler. Gaziantep şubemizdeki uzman Amerika vizesi temsilcilerimiz, başvuru sahiplerine doğru işlemlerin yapılmasında destek verir. Bu sayede, hatalı işlemler nedeniyle vize başvurularının reddedilme riski en aza indirilebilir. İşlemler sırasında eksik, hatalı veya tutarsız bilgiler veya belgeler tespit edildiğinde, sizinle iletişime geçilerek bu hataların düzeltilmesi sağlanır. Gaziantep şubemizi ziyaret ederek merak ettiğiniz soruları sorabilir, Amerika vizesi başvurunuzu doğru bir şekilde tamamlayabilir ve süreci danışmanlarımız ile iletişimde kalarak kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi başvuru sürecinde, büyükelçilik/konsolosluk tarafından talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulması zorunluluğu bulunur. Amerika'ya seyahat için vize başvurusunda bulunurken, vize türüne, seyahat süresine, giriş sayısına, mesleğe bağlı olarak farklı evraklar istenebilir.

Aşağıda, Amerika vizesi için talep edilen ortak evraklar yer almaktadır:

 • Eksiksiz şekilde ve doğru bilgilerle doldurulmuş olan DS-160 Amerika Vizesi Başvuru Formu,
 • Arka ve ön yüzü net bir şekilde gözüken Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan Biyometrik Fotoğraf,
 • Dilekçe kurallarına uygun olarak yazılmış olan Amerika Vize Talep Dilekçesi,
 • Amerika seyahatinin bitişinden sonra en az 6 daha geçerliliği devam edecek Pasaport,
 • Amerika seyahati için satın alınan Ulaşım ve Konaklama Belgeleri,
 • Olması durumunda Eski Pasaportlar.

Yukarıda yer alan belgeler Amerika vize türlerinden bağımsız olarak başvuru yapan herkesten talep edilen evraklardır. Başvuru yapılan vize türüne göre söz konusu listeye ek olarak başvuru sahiplerinden farklı belgeler talep edilir. Başvuru dosyası içerisine tüm belgelerin eksiksiz olacak şekilde yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Eksik evrak sunulması, belgelerin tutarsızlık göstermesi gibi nedenler vize talebinin konsolosluk tarafından vize ret kararı ile sonuçlanmasına yol açabilir.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Amerika vizesi kimler için gerekli sayılır sorusu kurumumuza sıklıkla yöneltilen sorular arasındadır. Türk vatandaşları için Amerika vizesi, pasaport türünden bağımsız olarak gereklidir ve seyahatlerini gerçekleştirmek için başvurmaları şartı aranır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı, Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etme isteğinde bulunduklarında vize başvurusu yapmak zorundadır. Vize Merkezi olarak, Amerika vizesine başvuracak kişilere profesyonel danışmanlık hizmeti sunarak vize sürecinin doğru bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktayız.

Amerika vizesi başvurusu sırasında, başvuru sahiplerinin eksik evrak sunması, hatalı bir şekilde başvuru tamamlaması veya Amerika'dan çıkış planını açık bir şekilde belgelememesi gibi nedenlerle vize reddedilebilir. Vize başvurusu için ödenen ücretin, Amerika vize reddi durumunda geri ödenmeyeceğini belirtmek isteriz. Maddi kayıplardan kaçınmak ve planlanan Amerika seyahatinin olumsuz bir nedenden dolayı iptal olmaması için sürecin doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması son derece önemlidir. Kurumumuz, uzman temsilcileri ve sahip olduğu 20 yılı aşkın deneyimi sayesinde Amerika vize başvurusunun konsolosluğun isteklerine uygun şekilde yapılmasını sağlar.

Amerika Vize Türleri - Gaziantep

Amerika vizesi için seyahat planınıza uygun olan vize türüne başvurmanız önem taşır. Her vize kategorisi içinde farklı vize tipleri mevcuttur.

Amerika seyahati için vize kategorileri şunlardır:

 • Amerika Turistik Vizesi
 • Amerika Ticari Vizesi
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP
 • Amerika C Transit Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi

Amerika'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusunda bulunmadan önce öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeleri oldukça önem arz eden konular arasında yer alır. Vize türleri doğrultusunda konsolosluk tarafından talep edilen evraklar ve Amerika için vize ücretleri değişiklik gösterir.. Amerika vizesi için Gaziantep şubemizde bulunan temsilcilerimizle iletişime geçerek seyahat ayrıntılarına bağlı olarak uygun vize türünü belirleyebilirsiniz. Böylelikle sunmanız gereken bilgi ve belgeler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vize Merkezi olarak, Amerika vize başvuruları ve Gaziantep şubemize ilişkin bilgilere erişebileceğiniz sayfamızın başvuru işlemleri öncesinde size yardımcı olacağını umuyoruz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimizle iletişime geçmek isteyenler, telefon numaralarımızı veya [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirler. Ayrıca, vize işlemleri sırasında destek sağlayan vize danışmanlarımızla yüz yüze görüşmek için Gaziantep'deki ofisimize ziyaret etme imkanınız olduğunu unutmayınız.

Amerika vize merkezi gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp