Amerika E-1 Tüccar Vizesi

Amerika E-1 Tüccar Vizesi

Amerika E-1 tüccar vizesi, Amerika'ya ticaret ile uğraşmak için gidenlerin başvuru yaptığı vize türüdür. Türkiye’de Tüccar vizesi veya Amerika ticaretçi vizesi olarak bilinen bu vize türü, Amerika ile uluslararası ticaretin gelişmesi adına oluşturulmuştur. Bu vize türüne başvuru yapabilmek için yatırımcı olan kişinin yaşadığı ülke ile Amerika Birleşik Devletleri arasında denizcilik ve nitelikli ticari anlaşmaların yapılmış olması gerekir.

Amerika şirketinin en az yüzde 50’si vizeye başvuran kişinin vatandaşı olduğu ülkenin vatandaşlarının mülkiyetinde bulunmalıdır. Şirket sahibi, ortağı, müdür ve yöneticiler veya şirkette mevcut önemli bir pozisyonda çalışanlar E-1 vizesi için başvurabilirler. Yatırımcı ortak şirketlerin aynı pozisyonda çalışanları da Amerika E-1 tüccar vizesi alabilirler.

E-1 tüccar vizesi yeni bir ticaret ilişkisi kurmak amacıyla başvurulamaz. Yapılacak ticaretin sürekli olması yani bir kerelik olmaması gerekmektedir. E-1 Amerika tüccar vizesi başvurunuz kabul edildikten kısa bir süre sonra Green Card elde ederek Amerika’da yaşama iznine sahip olursunuz.

E-1 Amerika tüccar vizesi sahiplerinin eş ve çocukları - E-1 vizesi sahibinin eş veya 21 yaşından küçük evli olmayan çocukları kendisine Amerika’da eşlik edebilir. Eş ve çocukların uyruklarının E-1 vizesi sahibi ile aynı olmasına gerek yoktur. Bu aile üyeleri E-1 göçmen olmayan sınıflandırmayı seçmelidirler. Vizeleri onaylandığı takdirde genellikle çalışanın kaldığı süre ile aynı uzunlukta Amerika’da kalabilirler. E-1 vizesi sahibinin eşi, I-765 formunu ücret karşılığında sunarak iş izni başvurusunda bulunabilir. Onaylanırsa, E-1 vizesi sahibinin eşinin çalışabileceği yerler konusunda özel bir kısıtlama yoktur.

Amerika tüccar vizesi sahibi yurtdışına gidebilir ve Amerika’ya geri döndüğünde genellikle iki yıllık otomatik bir giriş süresi kazanır. Aile üyeleri E-1 vizesi sahibine eşlik etmedikçe geri kabul süresi aile üyeleri için geçerli olmayacaktır. Bu nedenle aile üyeleri E-1 vizesi sahip oldukları süreyi kontrol etmeli ve vizenin süresi dolmadan uzatma başvurusunda bulunmalıdır.

Yatırımcı vizesi E-1 başvuru ücreti 5.500 Dolar hizmet bedeli dahil olup dosyaya göre değişkenlik göstermektedir. Dosya hazırlanıp başvuruya hazır hale getirilirken konsolosluğa harç ödemesi yapıldıktan sonra hizmet bedeli belirlenir.

Yatırımcı vizesi E-1 vizesi randevu talebi oluşturulduktan sonra 6 - 8 hafta içinde dönüş yapılmaktadır. Süreç pandemi süresinde farklılık gösterebilir.

Yatırımcı vizesi E-1 vizesi ücretleri başvuru sonrasında tarafımızca konsolosluğa online olarak yatırılmaktadır.

Genelde Amerika ticaretçi vizesi olarak bilinen E-1 Amerika tüccar vizesi başvurusu yapmak için Amerika vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika E-1 Tüccar Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi (Yabancı uyruklu kişiler başvuruda Ulusal kimlik kartlarının fotokopisini sunması gerekir.)
 • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalı, varsa eski pasaportlarını da sunmalıdır.)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
 • Amerika vize başvuru formu- DS 160 Formu (Online, İngilizce doldurulacak)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içermelidir.)
 • Antetli kâğıda İngilizce vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 • Güncel faaliyet belgesi (Kaşeli orijinal belgeler 3 ay, e imzalı belgeler 1 ay geçerlidir.)
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi 
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli vergi levhası fotokopisi         
 • Gelir Gösteren Evraklar;
 • Barkotlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 • MRV ücret sayısını gösteren makbuzunuz ya da çıktınız.
 • Form G-28 (uygunsa)ile birlikte asıl başvuru sahibi adına tamamlanmış DS-156E formu
 • Firmayı ve E-1 tüccar vizesi yararlanan kişiyi tanıtan ön yazı. (Ön yazı, firmanın ve çalışanın E-1 vizesine uygunluğunu göstermelidir.)
 • 5 yıllık iş planı ve eğer mevcut bir firma ise son 3 yılın vergi beyanı
 • Şirketin mülkiyet kanıtı ve şirket tescil belgesi
 • Ticari faaliyetleri ve gerçek değeri gösteren kanıt
 • Ofis / mal veya kira anlaşmalarını gösteren satın alma sözleşmesi

Amerika E-1 tüccar vizesi başvurusu için Vize Merkezi ülke uzmanlarından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 0212 970 05 02

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp