Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 46

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Kayseri

Amerika Vize Merkezi Kayseri şubemizin sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızda Kayseri’den Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak isteyenleri bilgilendirmek amacıyla genel bilgi ve kurallar açıklanmıştır. Son gelişmeler, kişiye özel yapılması gerekenler, evrak listelerinin son ve güncel hali ve Kayseri Amerika vizesi ile ilgili sürecinizi başlatabilmek için Amerika Vize Merkezi Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilir, ülke uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Kayseri Amerika vizesi için yetkililerimiz seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza bağlı evrak listesini sizlere ulaştıracaktır.

Ayrıca şubemize gitmeden daha detaylı bilgi için 0850 460 15 46 numaramızdan çağrı merkezimizi arayabilir veya bir bilgilendirme mesajı ile online@vizemerkezi.com e-posta yazabilirsiniz. Amerika Vize Merkezi, Kayseri şubemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Amerika vizesi başvuru adımları

Kayseri’den Amerika’ya vize konusuna Amerika vizesi başvuru adımları ile başlıyoruz. İşlemlere başlamanın ilk adımı için yapmanız gereken seyahat amacınıza karar vermek. Seyahat amacınız belli olduktan sonra Amerika vizesi Kayseri şube yetkililerimize ulaşarak iletişim bilgileriniz ile çalışma durumunuz hakkında bilgi vermeniz yeterli. Bu adım sonrasındaki her işlemle ülke uzmanlarımız size bilgi verecek ve başvurunuzu en doğru ve hızlı şekilde sonuçlandırmanız için başvuru sürecinde sizlere destek verecektir.

Seyahat planınıza ve çalışma durumunuza uygun güncel evrak listesi size ulaştırılacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra isteğinize bağlı olarak dilerseniz kargo ile dilerseniz de ofisimize gelerek Amerika vizesi Kayseri şubemize teslim edebilirsiniz. Bu adım ile Amerika Vize Merkezi Kayseri şubesi ülke uzmanlarımız vize takip sürecine başlayacaktır. Öncelikle evraklarınızın kontrolünü yaparak herhangi bir eksik olup olmadığını kontrol edecekler, başvurunuzla ilgili risk teşkil eden bir durum var ise güncelleme yapılmasını sağlayacak ve vize başvurusunun ikinci adımı olan form doldurma sürecine geçilecektir. Resmi site üzerinden online bir şekilde doldurulan Amerika vize başvuru formu olan DS160 formunuz sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yine bizim tarafımızdan doldurulacaktır. Formunuz doldurulduktan sonra onayınız için tarafınıza gönderilerek bilgilerin teyidinin yapılması istenecektir. Form onayınız alındıktan sonra sisteme girişiniz o zaman yapılacaktır. Yani onayınız olmadan hiçbir bilgi forma eklenmeyecek, sizin iletmiş olduğunuz bilgilerin dışında hiçbir bilgi olması mümkün olmayacaktır. Bu da doğru beyan kuralına en uygun sekilde ilerlenmesini sağlamaktadır. Form doldurma işleminizin bitiminde randevu alma sürecine geçilir. Kayseri’den Amerika’ya vize işlemleri Kayseri’de konsolosluk veya elçilik olmadığından isteğinize bağlı olarak İstanbul ya da Ankara Amerika Konsolosluğu’ndan uygun olan tarih için oluşturulacaktır.

Randevu tarihinizde bir yetkilimiz sizi konsolosluk önünde karşılayacak ve sizi mülakata hazırlayacaktır. Mülakatta karşınıza çıkabilecek sorular konusunda bilgilendirme yapacak ve mülakata yönlendirecektir. Mülakatınız sonunda vize başvurunuzun olumlu olup olmadığını öğrenebilmektesiniz. Genel olarak herhangi olağandışı bir durumunuz yok ise pasaportunuz da 3 iş günü içinde konsolosluk tarafından daha önce formda ilettiğiniz PTT şubesine teslim edilmektedir. Belirttiğimiz gibi vize başvurunuz bazı durumlarda anlık sonuçlanmayabilmektedir. Bilgileriniz doğrultusunda konsolosluk ek evraklara ihtiyaç duyabilir ya da sizi idari takibe sokabilir. Yine Amerika vizesi Kayseri şubesi ülke uzmanlarımız bu süreçte de size destek vermeye devam edecektir.

Amerika vize başvuru evrakları

Amerika vize başvuru evrakları genel bilgiler olmakla birlikte kişiye özel hazırlanması gereken belgelerdir. Seyahat amacınıza uygun evrakların hazırlanmasının yanı sıra çalışma durumunuza bağlı olarak kişiye özel bir duruma geçmektedir. Bundan dolayı durumunuza uygun olarak konsolosluk tarafından istenen 2020 güncel evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Kayseri Amerika vizesi başvurularındaki genel evrak listesini aşağı bilgilerinize sunarız. Durumunuza özel detaylı evrak listesi ve bilgiler için Amerika vizesi Kayseri şubemizdeki ülke uzmanlarımız ile bağlantı kurmanızı öneririz.

Turistik vize evrakları;

Çalışanlar ve şirket sahipleri için evraklar ;

 • Şahsi evraklar; Amerika vize talep dilekçesi, pasaport görseliniz, uygun formatta resim, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Çalışma evrakları; şirket vize talep yazısı, vergi levhası fotokopileri, faaliyet belgesi fotokopisi, şirketin imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi,
 • Gelir belgeleri; SGK hizmet dökümü, en az 3 aylık maaş bordrosu, banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Devlet Memurları için evraklar;

 • Şahsi evraklar; Amerika vize talep dilekçesi, pasaport görseliniz, uygun formatta resim, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kurumdan temin edilecek evrakları; çalışma belgesi, bağlı olduğu resmi makamdan izin belgesi, resmi görev kimlik kartının fotokopisi
 • Gelir belgeleri; En az 3 aylık maaş bordrosu, bireysel banka hesap dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Emekliler için evraklar;

 • Şahsi evraklar; Amerika vize talep dilekçesi, pasaport görseliniz, uygun formatta resim, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Emeklilik belgeleri; emeklilik kimlik kartı fotokopisi ya da e devletten alınacak emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 • Gelir belgeleri; maaş aldığı bankanın hesap cüzdanı ya da banka hesap dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Öğrenciler;

 • Şahsi evraklar; pasaport görseli, uygun formatta resim, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçük ise her iki ebeveynden de alınmış noter tasdikli muvafakatname
 • Okuldan alınacak belgeler; öğrenci belgesi, üniversite öğrencisi ise transkript,
 • Gelir belgeleri; öğrencilerin aylık bir geliri söz konusu olmadığından seyahat masraflarını karşılamak için 1.derece aile bireylerinden biri sponsor olmalıdır. Sponsor olunduğuna dair vize talep dilekçesinin yanı sıra çalışma durumuna göre gelir gösteren belgelerin hazırlanması gerekir. Sponsorluk belgeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Amerika vizesi Kayseri şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Form doldurma ve randevu süreci

Evraklarınızı hazırladıktan sonra bir diğer aşama olan form doldurma ve sonrasında randevu süreci başlayacak diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu adıma geçmeden önce evrakların doğru olup olmadığının detaylı bir şekilde kontrol edilmesi, Kayseri Amerika vizesi başvurusunda olumsuzluk içerecek herhangi bir durumun olmaması için evrakların en ince detayına kadar incelenmesi oldukça önemlidir. Bu aşamada da aylık ortalama 1500 vize alımı ve 20 yıllık deneyim ile Kayseri Amerika Vizesi şubesi yetkililerimiz size memnuniyetle destek verecektir. Evraklarınız itina ile kontrol edilecek, riskli oluşturma ihtimali olan bir durum varsa sizden düzeltilmesi istenecek ve ret alma olasılığınızı en aza düşürerek başvuru dosyanız hazırlanacaktır. Tabi ki son karar konsolosluğun olacaktır. Vize Merkezi ya da herhangi bir kurum vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluğa herhangi bir etki sağlayamaz ya da bir yaptırımda bulunamaz. Bu yüzden Amerika Vize Merkezi Kayseri sadece size vize başvuru sürecinde takip hizmeti vermektedir. Konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılacak vize başvurunuza herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Dosyanızı hazırlayıp eksiklerinizi giderdikten sonra form doldurma adımına geçilecektir. Amerika vizesi Kayseri ülke uzmanlarımız online ve İngilizce ile doldurulması gereken DS160 formunuzu iletmiş olduğunuz bilgilerle eksiksiz bir şekilde dolduracaktır. Formunuz doldurulduktan sonra tercih ettiğiniz ildeki konsolosluktan uygun tarihler için randevunuz alınacaktır. Randevu tarihinizde dilerseniz bir yetkilimiz size konsolosluk binası önünde karşılayacak ve sizi mülakata hazırlayacaktır. Mülakat sırasında ülkeye seyahat amacınızı ve kendinizi doğru ifade etmeniz oldukça önemlidir. Konsolosluk görevlileri gidiş amacınızı uygun bulmaz ya da ülkeye geri geleceğinize itimat etmezse vize başvurunuzu olumsuz değerlendirebilir. Bu yüzden evraklarınızda sizi ülkeye bağlayan etkenleri sunmak önemlidir.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Randevu tarihinizde uygun konsoloslukta mülakata girdiniz. Bu süreci de tamamladıktan sonra aklınızdaki soru vizeniz kaç günde çıkar? Olacaktır. Yukarıda da ilettiğimiz gibi vize başvurunuzun sonuçlanmasındaki tüm yetki konsolosluk yetkilisindedir. Verdiğiniz bilgilerden emin olunmaz ise vize başvurunuzu olumsuz değerlendirebilir ya da konsolosluk sizden ek belgeler isteyebilir. Bazı durumlarda başvurunuz idari takibe alınabilir. Bu durum genellikle isim benzerliği ya da belgelerinizde göze çarpan bir etken olabilir. Ekstrem bir durum yaşamayacağınızı varsayarsak mülakatınız sırasında başvuru sonucu size belirtilir. Sonrasında da 3-5 iş günü içerisinde pasaportunuz DS160 formunda belirtmiş olduğunuz PTT şubesine teslim edilir.

Amerika Vize Merkezi Kayseri şubesi tüm Amerika vize başvuru sürecinde sizin için çalışacaktır. Amerika vize başvuru sürecinde zaman kaybetmemek, form doldurma işlemleriyle uğraşmamak, mülakat sürecindeki stresinizi bir nebze de olsa azaltmak, her konuda danışabileceğiniz ülke uzmanlarıyla çalışmak ve güvenilir bir firma ile çalışmak için bize ulaşabilirsiniz. Kayseri’den Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken tek şey 0850 460 15 46 numarayı aramak. Amerika vizesi Kayseri şubesi ülke uzmanlarımız tüm başvuru öncesi ve sonrasındaki süreçlerde siz değerli müşterilerimize destek vermekten memnuniyet duyacaktır.

amerika vize merkezi kayseri

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Kayseri B. DORUKAN 22/07/20, 18:48
Merhaba. Amerika’ya annem ile turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Hiç yurtdışına gitmedim. Annem emekli, ben ise babamdan kalan emekli maaşını alıyorum. Maddi olarak babamdan kalan nakit bir para var bankada. Seyahat için istenen paradan çok çok fazla. Onun da faizi aylık olarak bir getiri sağlıyor. Maddi olarak herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum ama ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor pek emin olamadım. Kendim başvuruda bulunmayı duşundum ama İngilizcem pek yeterli değil sanırım.Amerika vizesi Kayseri şubesi olarak sizden danışmanlık almak istiyorum. Destek olursanız çok sevinirim. İyi günler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32424