Amerika Vize Randevusu

Amerika Vize Randevusu

Kıymetli ziyaretçilerimiz, Amerika vize randevusu başvurusu sırasında yapmanız gereken tüm işlemleri sayfamızda bulabilirsiniz. Amerika’ya gitmek için vize alma aşamasında oluşturmanız gereken randevu talebi ile ilgili 2024 yılına ait en güncel bilgiler de yine sayfamızda yer almaktadır. Amerika vize randevusu alırken takip etmeniz gereken adımlar, size avantaj sağlayacak tüyolar ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Amerika’ya tatil için, iş amaçlı ya da öğrenci olarak gitmeden önce ilk olarak vize başvurusu için randevu almanız gerekir. Bu süreç için ilk adımı Amerika Başkonsolosluğu’nun internet sitesinde yer alan DS-160 formunu doldurarak atabilirsiniz. Resmi internet sitesi üzerinden yürütülen adımları doğru bir biçimde takip ederek Amerika vizesi alma sürecinizi başlatabilirsiniz. ‘Amerika vize randevusu nasıl alınır?’ sorusunun detaylı cevabını yazımızda inceleyebilirsiniz.

Vize için randevu alma aşamalarında yapmanız gerekenler ve adım adım Amerika vize randevusu için izlenecek yollar da yazımınızın ana başlıkları arasında yer almaktadır. Dilerseniz Vize Merkezi Amerika bölümünün deneyimli kadrosundan destek alarak tüm bu süreci konforlu bir biçimde geçirebilir, vize randevu işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu Ne Zaman Alınır?

Amerika vize randevusu almak için en doğru zaman seyahatinizden ortalama 60 gün öncesine denk gelir. Süre konusunda sıkıntı yaşamamak ve strese girmemek için bu kurala özen göstermeniz tavsiye edilir. Konsolosluk görevlileri, evraklar konusunda yaşanacak bir problem nedeniyle sizden değişiklik talep edilebilir. Erken randevu almak bu gibi durumlarda size büyük avantaj sağlar. Henüz gerekli değişiklikleri yapmak için vaktiniz olduğundan rahatlıkla işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Evraklarla ilgili eksiklik yaşamadan sorunsuz bir vize başvuru süreci için Vize Merkezi, Amerika vizesi için güncel evrak listesi üzerinden son kontrollerinizi yapabilir dilerseniz uzman ekibimizden yardım isteyebilirsiniz. Sizin vize mülakatınıza eksiksiz girmeniz için tüm detayları titizlikle inceleyen Vize Merkezi’nin tecrübeli çalışanları resmî evraklar ile ilgili noksanlık gördüğü noktalarda da size uyarıda bulunur.

Amerika vize randevularınızı yalnızca Amerika Başkonsolosluğu’nun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Burada yer alan formları eksiksiz doldurup, evraklarınızı tamamladıktan sonra; ister turist, ister öğrenci, ister iş amaçlı olarak ülkeye seyahat etmek için vize mülakatı aşamasını beklemeye başlayabilirsiniz. Bu başvuru sürecinizde Amerika’nın tatil günlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Amerika vize randevu sürecinizi ülkede resmî tatil olan günlere denk getirirseniz süre konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Vize Merkezi’ne başvurarak bu uygun tarihler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir, zorluk yaşamadan bu adımı atlayabilirsiniz.

2024 Amerika Vizesi Randevu Alma Aşamaları

Amerika’nın vize konusunda en titiz davranan ülkelerden biri olduğu bilinmektedir. 2024 yılında ‘Amerika vize randevusu veriyor mu?’ sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alır. Son zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle randevuların ileri tarihlere verildiği bilinse de Amerika şu anda güncel olarak talep edenlere vize randevusu vermektedir. Ankara ABD Büyükelçiliği ve İstanbul ABD Başkonsolosluğu’nun internet sitesi üzerinden yürütülen süreç dilerseniz Vize Merkezi Amerika tarafından sizin için yakından takip edilir.

ABD Vize Randevusu Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Vize için randevu almadan önce Amerika’ya gidiş amacınızı ve hangi vize çeşidi için başvurduğunuzu kesinleştirmeniz önemli bir husustur.
  • Seyahat amacıyla ya da akraba ziyareti nedeniyle ülkeye gidebilir, Amerika’nın farklı bölgelerine turist olarak gezip görmek isteyebilirsiniz.
  • Ziyaret amacınızı belirledikten sonra Amerika vize randevusu için takip etmeniz gereken adımlara yönelebilirsiniz.
  • Vize görüşmesine katılmadan önce Amerika vizesi için istenen tüm evrakları hazır etmiş olmanız oldukça önemlidir.
  • Eksik kağıtlarınız varsa randevu almadan önce hepsinin tamamlanmasını beklemeniz sağlıklı bir süreç yaşamanıza yardımcı olur.
  • Ziyaret amacına göre değişen vize türlerinin, başvuru evrakları da farklılık gösterir.
  • Amerika vizesi için kendi başvuru listenizde yer alan tüm maddeleri eksiksiz hazır etmeniz, ardından randevu alma aşamasına geçmeniz önemlidir.

Acil Amerika Vizesi Nedir, Nasıl Alınır?

2024 yılında Ankara’da bulunan Amerika Büyükelçiliği çoğunlukla acil durumda olan vizelere öncelik vermektedir. Özellikle tıp alanında faaliyet gösteren kişilerin değerlendirildiği randevu sürecinde acil Amerika vizesi almak isteyenler içinse bazı yönlendirmeler yapılmaktadır. Güncel göçmen olmayan vize randevularını almaya devam eden Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ise öncelik olarak yine sağlık ve uçuş güvenliği alanında çalışanlara imkân tanımaktadır.

Amerika’ya mutlaka gitmeniz gereken bir durum varsa büyükelçiliğin yayınladığı acil vize talepleri şartlarına uygunluk göstermeniz beklenmektedir. Amerikan vize randevusu almak için acil durumlar arasında yer almayan durumlara örnek olarak;

  • Ülkede bulunan yakınlarınızı görmek,
  • Dil öğrenmek ya da örgün öğrenim için okula kabul edilmek,
  • İş toplantıları için seyahat etmek gösterilebilir.

Amerika acil vize taleplerinin detayları ile ilgili tüm bilgilere Vize Merkezimiz aracılığı ile dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz, güncel Amerika vize ücretleri için de sayfamıza göz atabilirsiniz. Amerika Büyükelçiliği’nin göçmen olmayan vatandaşların vize taleplerine yönelik randevu alma aşamaları ile ilgili 2024 yılına ait güncellemeleri dikkat bir biçimde takip ederek son dakika değişikliklerinden haberdar olabilirsiniz.

Daha önce ABD’ye vize alarak giriş yapma hakkı kazanmış kişilerin yeniden başvuru yapma aşamalarında ise şu yolları izlemeleri tavsiye edilir. Konsolosluk; Amerika vizesi son iki yıl içerisinde biten kişilerin şahsi bilgilerinde ve vize kategorilerinde herhangi bir değişiklik yoksa şahsen başvurmalarına gerek kalmadığına hükmedebilir. Ancak bu şartları yerine getirip getirmediğinizi anlamak Amerika vizesi için randevu almak için uygunluğunuzu test etmeniz istenmektedir. Eğer gerekli şartları sağlıyorsanız vize yenileme işlemi için başvurabilirsiniz. İşlemlerin en az 4 ila 6 hafta arasında sürdüğünü göz önünde bulundurarak tarihinizi belirlemeniz gerekir.

Amerika Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Dünya üzerinde en çok seyahat edilen ülkeler arasında yer alan Amerika’ya gitmeniz için gereken vize alma işlemi randevusunun birkaç aşaması bulunur. İlk olarak ülkeye seyahat amacınızı saptadıktan sonra Amerika yolculuğunuz için hangi vize sınıflandırmasına dâhil olduğunuzu belirlemeniz beklenir. Doğru vize çeşidini bulduktan sonra evraklarını eksiksiz olarak tamamlayarak randevu alma aşamasına geçebilirsiniz. Amerika vize başvuru aşamasında ilk olarak yapmanız gereken işlemler arasında yer alan DS-160 Formu örneğine Vize Merkezi Amerika üzerinden ulaşabilir, evrak doldurma işlemi sırasında aklınıza takılan tüm sorulara yine merkezimiz aracılığı ile yanıt bulabilirsiniz.

DS-160 Formu’nu eksiksiz olarak doldurduktan sonra Amerika konsolosluğu vize randevusu için ilk olarak özel sistem üzerinden kendi adınıza bir hesap oluşturmanız gerekir. Her başvuru sahibi kendi adına kişisel bilgileri ile ayrı bir randevu hesabı açması zorunludur. Kişisel e-posta adresine gelen onay mailine tıklayarak hesabınızı kolay bir biçimde aktifleştirebilirsiniz. Başvurunuzu oluşturduktan sonra ‘Randevunuzu Kaydedin’ sekmesine geçerek orada bulunan gerekli yerleri de doldurmalısınız. Tüm sorulara yazım kurallarına uygun ve özenli cevaplar vermelisiniz.

Yönlendirmeleri takip ederek size verilen hesaba ödemenizi gerçekleştirdikten sonra gün ve saat belirleme işlemine devam edebilirsiniz. Kredi kartı ile online ödeme yapabileceğiniz gibi randevu sisteminin yönlendireceği bankalara nakit olarak Amerika vizesi randevu alma bedelini yatırabilirsiniz. Son olarak pasaportunuzun nereye teslim edilmesini seçeceğiniz sayfayı da düzenledikten sonra Amerika vize randevusu zamanınızı size sunulan seçenekler arasından belirleyebilirsiniz. Randevu işlemleri yaptığınız sayfayı yazdırarak bir örneğini daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere saklamanız önerilir. 

Vize Merkezi Amerika olarak, ABD vize randevusu alma aşamalarında yapmanız gerekenleri, püf noktalarını ve 2024 Amerika vizesi güncel bilgilerine yazımızda değindik. Uzman seyahat danışmanı kadromuzun tecrübelerinden faydalanarak siz de Amerika turistik vize işlemlerinizde gönül rahatlığı ile Vize Merkezi’ni tercih edebilirsiniz. 

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp