Amerika K-1 Nişanlı Vizesi

Amerika K-1 Nişanlı Vizesi

Göçmen olmayan Amerika K-1 Nişanlı vizesi Amerika vatandaşının, farklı bir ülke vatandaşı olan nişanlısı için alınması gereken bir vize türüdür. K-1 vizesi, Amerika’da yaşayan nişanlısını Amerika’ya getirip, ülkeye varışından itibaren 90 gün içinde evlenmesine izin verir.

Amerika vatandaşı olmayan nişanlı K-1 vizesini alıp, nişanlısı ile evlendikten sonra, Vatan Güvenliği Departmanı ve Amerika Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) ile statüsünün kalıcı ikamete dönüştürülmesi için başvuruda bulunmalıdır. K-1 Amerika nişanlı vizesi, sadece vize sahibinin Amerika'ya göç etmesine ve Amerika Birleşik Devletleri’ne varışından kısa bir süre sonra evlilik yapmasına izin verdiğinden, nişanlı kalıcı ikamet için göçmen vizesinin bazı şartlarını yerine getirmelidir.

Amerika Göçmenlik Yasası’na göre Amerika vatandaşı olan sponsor nişanlı I-129 formunu (Göçmen Nişanlı Dilekçesi) almalı ve doldurmalıdır. Dilekçe USCIS tarafından onaylandıktan sonra Amerika vatandaşı olmayan nişanlı K-1 Amerika Nişanlı Vizesi için başvuru yapabilir.

Nişanlı çift, I-129 formu doldurulmadan en az 2 yıl önce tanışmış olmalıdır. Hem Amerika vatandaşı hem de K-1 vizesi sahibi, dilekçenin doldurulduğu tarihte ve sonrasında yasal olarak evlenme hakkına sahip olmalıdır. Evlilik, evliliğin gerçekleşeceği Amerika Birleşik Devletleri kanunlarına göre yasal olarak mümkün olmalıdır.

K-1 Amerika Nişanlı vizeniz çıktıktan sonra, nişanlınızla evlilik töreni yapmanız için 90 gün boyunca Amerika’da kalabilirsiniz. Evlendikten sonra daimi ikamet izni almak için USCIS’e başvuru yapmanız gerekmektedir.

Amerika K-1 Nişanlı vizesi verilmeden önce, her başvuran yaşına bakılmaksızın yetkili bir hekim tarafından bazı tıbbi muayenelere tabi tutulmaktadır. Yetkili hekimler hakkında bilgiler de dâhil olmak üzere, vizeniz için başvuruda bulunacağınız Amerika Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan tıbbi muayene ile ilgili talimatlar verilecektir.

K-1 vizesi başvuranlarının, Amerika Göçmenlik Yasası uyarınca gereken aşıları yaptırması gerekmektedir. Bu aşılar K vizesi verilmesi için gerekli olmasa da, evlilik sonrası yasal daimi ikametgâh için başvurduğunuzda bunlar gerekli olacaktır. Bu nedenle, başvuru sahipleri tıbbi muayene sırasında aşı gereksinimlerini yerine getirmeye teşvik edilmektedir.

Amerika K-1 Nişanlı Vizesi için başvuranın mali olarak kendisine yetebildiğini veya Amerika vatandaşı nişanlısının destek sağlayabileceğine dair kanıt sunmalıdır.

K-1 vizesi sahibi, evlenmeden önce Amerika’da kalabileceği süre olan 90 gün içinde herhangi bir işte çalışabilir. Evlendikten sonra USCIS’e başvurarak genişletilmiş bir çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır.

K-1 Amerika Nişanlı vizesine başvuranın 21 yaşından küçük ve evli olmayan çocukları K-2 vizesi için başvurabilirler. Bu tür çocuklar mutlaka I-129 formunda belirtilmelidir.

K-1 Amerika nişanlı vizesi almak için 3 aşamadan geçilmesi gerekmektedir. Bu aşamalar konusunda uzmanımız sizlere destek olacaktır.

Amerika Nişanlılık Vizesi Ne Kadar Sürer?

Nişanlılık durumu otomatik olarak 90 gün sonra sona erer. Bu süre genişletilemez. Evlenmiyorsa ABD vatandaşı olmayan K-1 vizesi sahibi nişanlının 90 günün sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ni terk etmesi gerekir. K-1 vizesi sahibi bu tarihte ABD’yi terk etmezse ABD Göçmenlik Yasası’nı ihlal etmiş olacaktır. Bu durum, gelecekteki ABD göçmenlik başvurularının olumsuz etkilenmesine yol açabilir.

K-1 Amerika Nişanlı Vizesi için hazırlanması gereken evraklar

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
 • Amerika vize başvuru formu- DS 160 Formu (Online, İngilizce doldurulacak)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içeren)
 • Şahsi vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben yazılmalı, tüm masrafları kendisinin karşılayacağını veya Amerika vatandaşı nişanlısının sponsor olacağı belirtilmelidir.)
 • I-134 Yeminli Geçim Beyannamesi
 • Boşanma belgesi veya ölüm kayıt belgesi (daha önceden evli olanlar için geçerli)
 • Sabıka kaydı
 • Diğer mahkeme kayıtları (varsa)
 • İlişkiye dair kanıtlar (Birlikte çekilmiş fotoğraflar, e-posta ve benzeri yazışmalar, mektuplar)
 • Tıbbi muayene raporları (aşılar isteğe bağlıdır)
 • İngilizce olmayan tüm belgelerin tercümeleri

Amerika K-1 Nişanlı Vizesi için Amerika vize uzmanlarımızı arayabilirsiniz. 0212 970 05 02

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika K2 vizesi
  A. Egül, 12 Nis 2020, 17:07

  Merhabalar ben Ahmet Ergül, Amerikalı bir bayan ile 5 yıldır telefon ile görüşüyorum. Sadece bir kere yüz yüze görüşme imkânı oldu. Bir sene önce Fransa’da beraber tatil yaptık. Bu Haziran ayında Türkiye’de beni ziyarete gelecekti. Ama Corona virüsünden dolayı ne olacağını bilmiyorum. Artık evlenme hayalleri kuruyoruz. Amerika’ya evlenerek mi gitmek daha kolay yoksa evlenmek yerine Amerika nişanlılık vizesi mi almak daha kolay? Hangisi daha kısa sürüyor. Mülakat oluyor mu? Amerika K1 vizesi süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca vefat eden eşimden bir tane 5 yaşında kızım var. Onunda velayeti bende onu da Amerika K2 vizesi ile götürebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Nişanlılık Vizesi
  A. Candan, 10 Nis 2020, 14:52

  Merhaba Yaklaşık 2 yıldır Amerikalı bir bayan ile görüşüyorum. Kendisi ile ileriye dönük olarak görüşüyoruz. Amerika’da ailesi ile yaşıyor ve iyi bir işte çalışıyor. Amerika turistik vizesine başvuru yaptım ama 3 kere ret edildim. Hatta sonuncusunda kendisi bana davetiye de gönderdi. Konsolosluk geri döneceğime kanaat getirmedi. Biz evlenmek istiyoruz ben Amerika’ya nasıl gidebilirim. Amerika Nişanlılık vizesi diye bir şey var mı? Varsa nasıl yapacağım. Lütfen bana yardımcı olun çok zor durumda kaldım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika K1 Nişanlılık Vizesi
  N. Koçak, 29 Kas 2019, 10:21

  Amerika K1 Nişanlılık Vizesi için bilgi rica ediyorum. Amerika'da sevgilim var. Onunla nişanlı olursam yanına gidebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Evlilik Vizesi Hakkında
  S. gül yılmaz, 16 Haz 2018, 13:52

  Merhaba, Amerika Evlilik Vizesi Hakkında bilgi almak istiyorum. Kaliforniya'da ikâmet eden bir kız arkadaşım var. Tanışalı yaklaşık 6 ay gibi bir süre oldu ve evlenmeye karar verdik. İngilizce bilgim çok iyi değil mesajlaşırken takıldığım yerlerde Google Translator kullanıyorum. Ayrıca ben hiç yurt dışına çıkmadım. Bugüne kadar herhangi bir pasaportum olmadı. Eylül ayında tekrar yanıma gelecek Türkiye'de evlenip Türkiye'de yaşayacağız. Ama bu evlilik konusunda ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Kız arkadaşımın gelmeden önce herhangi bir evrak hazırlaması gerekiyor mu Türkiye'ye geldikten sonra konsolosluğa gitmeli miyiz ve benim yapmam gerekenler nelerdir? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • K1 Nişanlı Vizesinin süresi dolunca ABD'den çıkış yapmazsam ne olur?
  E. T., 20 Eki 2017, 02:25

  Merhabalar, K1 Nişanlı Vizesinin süresi dolunca ABD'den çıkış yapmazsam ne olur? erkek arkadasim bu durumdan dolayi cezalandirilir mi? ulkede bulundugum durumu yasallastirmak adina avukat ile vatandasliliga basvurabilir miyim? tesekkurler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • ABD Nişanlılık vizesi başvurusu için ne yapmalıyım?
  H. İ., 10 Kas 2016, 20:04

  merhaba ABD Nişanlılık vizesi başvurusu için ne yapmalıyım? Amerika'da sevgilim var. Biz evlenmek istiyoruz kendisi bana nişanlılık vizesi başvurusu yapacaktı. Ds160 diye formu doldurup kendisine mail yolu ile göndermemi istiyor hataya yapmak istemiyorum bu konuda tarafınızdan destek istiyorum

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp