Amerika Vize Reddi

Tatilinizi planladınız ve bu yıl tatil yapmak için Dünyanın en güzel ülkesi Amerika Birleşik Devletlerini seçtiniz. Amerika rüyaları kuruyorsunuz ve hemen vize işlemlerinize başladınız. Doldurmanız gereken DS-160 formunu doldurdunuz. Amerika Vizesi için gerekli olan evrakları temin ettiniz. Her şeyin tamam olduğunu düşündünüz. Amerika Konsolosluğunda aldığınız randevunuza gittiniz. Konsolosluğa girdiniz, sıra aldınız, parmak izi işlemleriniz bitti ve mülakata girdiniz. Sonuç Amerika vize başvurunuz reddedildi.

Amerika Vize Reddi Aldım

Amerika vize reddi aldığınızda birçok farklı söylemlerle karşılaşacaksınız. Bu söylemlerden bazıları;

  • Bir kere Amerika vizesi alamadıysan tekrar alamazsın.
  • Başvuruyu yaptığın Amerika Konsolosluğunu değiştirmelisin. (Örneğin İstanbul Konsolosluğunda başvuru yaptıysanız ikinciyi Ankara da girmek gibi)
  • Amerika vizesi için başvuru nedenini değiştirmelisin. (Örneğin ilk başvuruda Amerika’ya arkadaşımla gezmeye gitmek istiyorum yazdıysanız, ikincisinde bir yakınımı ziyaret etmek istiyorum gibi)

Aslında bu tip söylemlerin doğru olmadığı Vize Merkezi Danışmanlarımızın yılların verdiği deneyimleri ile sabittir. Amerika vize reddi alındığında tekrar başvuru yapılırken sadece DS-160 formunda daha önce vize reddi aldınız mı? Sorusuna hayır yerine evet yazmak dışında bir farklılık olmayacaktır.

Amerika Vize Reddi Nedenleri

Amerika Konsolosluğu mülakat günü vizenize onay vermez ise size ABD vize reddi yazısı verecektir. Bu yazı matbu bir yazı olup, direkt olarak neden vize reddi verildiği konusunda ayrıntılı bir neden belirtilmeyecektir. Bu yüzden Amerika vizesi reddi almanıza birçok husus neden olmuş olabilir.
Amerika vize nedenlerini The Immigration and Nationality Act (INA) isimli yetkili kurumun yayınladığı belgeler ışığında sizlere başlıklar halinde açıklayalım.

Finansal Nedenlere Bağlı Amerika Vize Reddi

Amerika vizesi başvurusunda bulunurken, Amerika’da geçireceğiniz süre zarfı boyunca seyahatiniz ile ilgili tüm masraflarınızın sizin ya da sponsorunuz tarafından karşılanacağına dair bir delil göstermeniz gerekmektedir. Bunu size bir örnek ile izah edecek olursak;

Gökhan Bey özel bir okulda öğretmenlik yapmakta ve aylık 3000 TL maaş ile 1 yıldır çalışıyor olsun.Ev hanımı olan eşi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 haftalık seyahat planladıklarını ve bu seyahatin tüm masraflarının ise yaklaşık 8000 USD tutarında olduğunu kabul edelim. Gökhan Bey’in x bankasında 10000 USD tutarında parası olduğunu belirtelim. Bu durumda konsoloslukta görevli vize yetklisine

  • İş yerinde çalışma süresini
  • Maaş ve gider oranını
  • Birikiminin nereden ve hangi zaman diliminde yapıldığını iyi bir şekilde izah edilmesi gerekmektedir.

Eğer Gökhan Bey hesabında 4000 USD ya da daha azı ile ya da izahını veremeyeceği yüklü bir tutar ile ABD vize başvurusunda bulunsaydı bu durum Gökhan Bey’in Amerika vize reddi almasına sebep olacaktı. Sizlerde Gökhan Bey gibi vize reddi almak istemiyorsanız vize uzmanlarımızla görüşmeden vize başvurusunda bulunmayın.

Amerika vize reddi kabusunuz olmasın

Formun Yanlış ve Eksik Doldurulması Sebebiyle Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusunda en önemli form DS-160 formudur. DS-160 formuna yazılacak bilgilerdeki eksiklikler ya da yanlışlıklar muhakkak vize reddine sebep olacaktır. Formun yanlış ve eksik doldurulması sebebiyle alınan Amerika vizesi reddi en çok rastlanan neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada Vize Merkezi’nin çeyrek asırlık tecrübesi ile yapacağınız başvuruda bu formun eksiksiz ve doğru şekilde başvuru imkanınız olacaktır. Sizler de Vize Merkezi tecrübesinden yararlanmak isterseniz online@vizemerkezi.com adresine e-posta yollayabilir ya da +90 212 970 05 02 telefonla bilgi alabilirsiniz. 

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirme Sebebiyle Amerika Vize Reddi

Amerika vize başvurusu sırasında vereceğiniz eksik ve yanlış yönlendirme sebebiyle alınan vize reddidir. Burada vereceğiniz bilgiler sizin bir daha vize alıp alamayacağınız belirleyen ana faktör olmaktadır. Farz edelim Emel Hanım Amerika vize başvurusu sırasında Amerika’da tanıdığım yok seçeneğini işaretledi fakat sosyal medyada ise Amerika’da sevgilisinin olduğu görünüyor. Amerika Konsolosluğu bu durumda sahtekarlık durumu ile karşılaştığını düşünerek Emel Hanım’a  vize reddi verecektir. Bir daha ki vize başvurusunda Emel Hanım’ın bunu iyi bir şekilde izah etmesi gerekmektedir, aksi takdirde Amerika vizesi alamayacaktır. Amerika’nın sosyal medyadan üst düzeyde yararlandığını unutmamak gerekir.

Yine aynı şekilde aylık gelirinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Ve açıklamasını yapamayacağınız para size olumsuz şekilde yansıyacaktır ve Amerika vizesinin reddine sebep olacaktır.

Daha Önce Alınan Amerika Vizesinin Yanlış Kullanımıyla Oluşan Amerika Vize Reddi

Daha önce alınmış Amerika vizesini yasal oturum izin süresini vize başvurusu yapmadan uzatması durumunda yaptığı vize başvurusu reddedilecektir. Aynı durumda kişinin ailesi vize başvurusunda bulunacaksa bu durumda onlarında Amerika vize başvurusu reddedilecektir.

Öğrenci Vizesine Özgü Amerika Vize Reddi

Bu vize türünde özellikle yanlış öğrenci vize başvuruları sebebi ile red cevabı alındığını bilmekteyiz.
Buna örnek verecek olursak; 

Ali Bey 35 yaşında dil öğrenmek için Amerika vize başvurusunda bulunuyor. Konsolosluğa bu durum inandırıcı gelmiyor ve reddediyor. Ya da öğrenci benim param var masraflarımı kendim karşılayacağım demesi sebebi ile red cevabı alınmaktadır. Öğrenciler masraflarını karşılayacak bir sponsor göstermek zorundadır. Aksi takdirde Amerika vizesi reddedilecektir.

Amerika Vize Reddi Alanların Yeniden Başvuru Yapması

Yukarıda vize reddi nedenlerini ve yapılan yanlışları sıralamaya çalıştık. Peki vize reddi aldıktan sonra Amerika vizesi alma ihtimalim tamamen bitmiş midir? Tabi ki hayır. Amerika vize reddine neden olan sebebin bir vize danışmanı tarafından analiz edilmesi ve sonucunda bu nedenin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Bunun için Vize Merkezi olarak sizlere vize uzmanlarımızla online@vizemerkezi.com adresinden ya da 0212 970 05 02 numaralı telefondan yardım almanızı öneriyoruz. Bizim en büyük referansımızın sizler olduğunun bilincindeyiz. 

UYARI: Vize Merkezi sizlere vize garantisi vaad etmemektedir. Vize başvurusunda bulunan kimsenin vize alma garantisi olmayacağı gibi sizlere bu şekilde garanti veren ya da vaad eden firmalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Amerika Vize başvuru ofisleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× B-1/B-2 Turistik veya Ticari Ziyaretçi Vizesi
B-1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
B-1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
C Transit Vizesi
D, C1/D Mürettebat Vizesi
Vize Muafiyet Programı - VWP (Amerika ESTA Vizesi)
Amerika Vize Reddi
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Ücretleri
Telefon
x