Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi sayfamıza hoş geldiniz.

Tatilinizi planladınız ve bu yıl tatil yapmak için Dünya’nın en güzel ülkesi Amerika Birleşik Devletlerini seçtiniz. Amerika rüyaları kuruyorsunuz ve hemen vize işlemlerinize başladınız. Doldurmanız gereken DS-160 formunu doldurdunuz. Amerika Vizesi için gerekli olan evrakları temin ettiniz. Her şeyin tamam olduğunu düşündünüz. Amerika Konsolosluğu’ndan aldığınız randevunuza gittiniz. Konsolosluğa girdiniz, sıra aldınız, parmak izi işlemleriniz bitti ve mülakata girdiniz. Sonuç Amerika vize başvurunuz reddedildi.

Amerika Vizesi Reddi Aldım

Amerika vize reddi aldığınızda birçok farklı söylemlerle karşılaşacaksınız. Bu gerçekte doğru olmayan söylemlerden bazıları;

 • Bir kere Amerika vizesi alamadıysan tekrar alamazsın.
 • Başvuruyu yaptığın Amerika Konsolosluğunu değiştirmelisin. (Örneğin İstanbul Konsolosluğunda başvuru yaptıysanız ikinciyi Ankara da girmek gibi)
 • Amerika vizesi için başvuru nedenini değiştirmelisin. (Örneğin ilk başvuruda Amerika’ya arkadaşımla gezmeye gitmek istiyorum yazdıysanız, ikincisinde bir yakınımı ziyaret etmek istiyorum gibi)

Aslında bu tip söylemlerin doğru olmadığı Vize Merkezi Danışmanlarımızın yılların verdiği deneyimleri ile sabittir. Amerika vize reddi alındığında tekrar başvuru yapılırken sadece DS-160 formunda daha önce vize reddi aldınız mı? Sorusuna hayır yerine evet yazmak dışında bir farklılık olmayacaktır.

Amerika Vize Ret Nedenleri

Amerika Konsolosluğu mülakat günü vizenize onay vermez ise size ABD vize reddi yazısı verecektir. Bu yazı matbu bir yazı olup, direkt olarak neden vize reddi verildiği konusunda ayrıntılı bir neden belirtilmeyecektir. Bu yüzden Amerika vizesi reddi almanıza birçok husus neden olmuş olabilir.

Amerika vize nedenlerini The Immigration and Nationality Act (INA) isimli yetkili kurumun yayınladığı belgeler ışığında sizlere başlıklar halinde açıklayalım.

Finansal Nedenlere Bağlı Vize Reddi

Amerika vizesi başvurusunda bulunurken, Amerika’da geçireceğiniz süre zarfı boyunca seyahatiniz ile ilgili tüm masraflarınızın sizin ya da sponsorunuz tarafından karşılanacağına dair bir delil göstermeniz gerekmektedir. Bunu size bir örnek ile izah edecek olursak;

Gökhan Bey özel bir okulda öğretmenlik yapmakta ve aylık 4000 TL maaş ile 1 yıldır çalışıyor olsun. Ev hanımı olan eşi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 haftalık seyahat planladıklarını ve bu seyahatin tüm masraflarının ise yaklaşık 8000 USD tutarında olduğunu kabul edelim. Gökhan Bey’in x bankasında 10000 USD tutarında parası olduğunu belirtelim. Bu durumda konsoloslukta görevli vize yetkilisine; İş yerinde çalışma süresini, maaş ve gider oranını, birikiminin nereden ve hangi zaman diliminde yapıldığını iyi bir şekilde izah edilmesi gerekmektedir.

Eğer Gökhan Bey hesabında 4000 USD ya da daha azı ile ya da izahını veremeyeceği yüklü bir tutar ile ABD vize başvurusunda bulunsaydı bu durum Gökhan Bey’in Amerika vize reddi almasına sebep olacaktı. Sizlerde Gökhan Bey gibi vize reddi almak istemiyorsanız Amerika vize uzmanlarımızla görüşmeden vize başvurusunda bulunmayın.

Formun Yanlış ve Eksik Doldurulması Sebebiyle Vize Reddi

Amerika vize başvurusunda en önemli form DS-160 formudur. DS-160 formuna yazılacak bilgilerdeki eksiklikler ya da yanlışlıklar muhakkak vize reddine sebep olacaktır. Formun yanlış ve eksik doldurulması sebebiyle alınan Amerika vizesi reddi en çok rastlanan neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada Vize Merkezi’nin çeyrek asırlık tecrübesi ile yapacağınız başvuruda bu formun eksiksiz ve doğru şekilde başvuru yapma imkânınız olacaktır. Sizler de Vize Merkezi tecrübesinden yararlanmak isterseniz [email protected] adresine e-posta yollayabilir ya da 0212 970 05 02 telefonla bilgi alabilirsiniz.

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirme Sebebiyle Vize Reddi

Amerika vize başvurusu sırasında vereceğiniz eksik ve yanlış yönlendirme sebebiyle alınan vize reddidir. Burada vereceğiniz bilgiler sizin bir daha vize alıp alamayacağınız belirleyen ana faktör olmaktadır. Farz edelim Emel Hanım Amerika vize başvurusu sırasında Amerika’da tanıdığım yok seçeneğini işaretledi fakat sosyal medyada ise Amerika’da sevgilisinin olduğu görünüyor. Amerika Konsolosluğu bu durumda sahtekârlık durumu ile karşılaştığını düşünerek Emel Hanım’a vize reddi verecektir. Bir daha ki vize başvurusunda Emel Hanım’ın bunu iyi bir şekilde izah etmesi gerekmektedir, aksi takdirde Amerika vizesi alamayacaktır. Amerika’nın sosyal medyadan üst düzeyde yararlandığını unutmamak gerekir.

Yine aynı şekilde aylık gelirinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Ve açıklamasını yapamayacağınız para size olumsuz şekilde yansıyacaktır ve Amerika vizesinin reddine sebep olacaktır.

Daha Önce Alınan Amerika Vizesinin Yanlış Kullanımıyla Oluşan Vize Reddi

Daha önce alınmış Amerika vizesini yasal oturum izin süresini vize başvurusu yapmadan uzatması durumunda yaptığı vize başvurusu reddedilecektir. Aynı durumda kişinin ailesi vize başvurusunda bulunacaksa bu durumda onlarında Amerika vize başvurusu reddedilecektir.

Öğrenci Vizesine Özgü Amerika Vizesi Reddi

Bu vize türünde özellikle yanlış öğrenci vize başvuruları sebebi ile ret cevabı alındığını bilmekteyiz.

Buna örnek verecek olursak; Ali Bey 35 yaşında dil öğrenmek için Amerika vize başvurusunda bulunuyor. Konsolosluğa bu durum inandırıcı gelmiyor ve reddediyor. Ya da öğrenci benim param var masraflarımı kendim karşılayacağım demesi sebebi ile ret cevabı alınmaktadır. Öğrenciler masraflarını karşılayacak bir sponsor göstermek zorundadır. Aksi takdirde Amerika vizesi reddedilecektir.

Vize Reddi Alanların Yeniden Başvuru Yapması

Yukarıda vize reddi nedenlerini ve yapılan yanlışları sıralamaya çalıştık. Peki, vize reddi aldıktan sonra Amerika vizesi alma ihtimalim tamamen bitmiş midir? Tabi ki hayır. Amerika vize ret almaya neden olan sebebin bir vize danışmanı tarafından analiz edilmesi ve sonucunda bu nedenin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Bunun için Vize Merkezi olarak sizlere vize uzmanlarımızla [email protected] adresinden ya da 0212 970 05 02 numaralı telefondan yardım almanızı öneriyoruz. Bizim en büyük referansımızın sizler olduğunun bilincindeyiz.

UYARI: Vize Merkezi sizlere vize garantisi vaat etmemektedir. Başvurunun onaylanması Amerika vize görevlisinin vereceği karar sonucu gerçekleşeceğini unutmayın! Vize başvurusunda bulunan kimsenin vize alma garantisi olmayacağı gibi sizlere bu şekilde Amerika vize reddi olmayacağına garanti veren ya da vaat eden firmalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika Vizesi Reddi 2021
  K.R., 23 Ara 2020, 15:37

  Merhabalar, Amerika vizesi reddi 2021 yılında yeni başvuru yapmama engel olur mu? Amerika Konsolosluğu vize memuru neden başvurumu onaylamadığını söylemedi. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Amerika vize başvurum acaba neden ret edilmiştir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi Ret İtirazı
  E. GONCAGUL, 15 Tem 2020, 16:21

  Merhaba başvurum daha önce ret oldu. Amerika vizesi ret itirazı yapılabiliyor mu? Ret nedeni olarak da seyahat amacımı uygun bulmadıklarını söylediler. Aslında otel rezervasyonum, uçak biletim ve tüm evraklarımı doğru bir şekilde iletmiştim. Neden inandırıcı bulunmadı anlamış değilim. Tekrar değerlendirilmesini istiyorum. Sizce bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Bu konuda siz destek veriyor musunuz? Herhangi bir ücreti var mı? Ne kadar süre içinde itiraz etme hakkımız bulunuyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Reddi
  M. Yılmaz, 04 Mar 2020, 23:38

  Merhaba, Geçtiğimiz Temmuz ayında turist vizesine başvurup Amerika vize reddi aldım. Önümüzdeki ay içinde tekrar başvurmayı düşünüyorum. Tekrar vize başvurusunda bulunsam yine mi red alırım? Ayrıca benim görüşmeye gitmeden vize almam bu durumda mümkün olur mu? Başvuruyu benim adıma Vize Merkezi olarak siz yapabiliyor musunuz? Ben konsoloslukta görüşmeye katılmak zorunda olur muyum yine? Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Reddi Sebebi
  H. Kaynar, 29 Kas 2019, 15:18

  Merhaba, Amerika vize reddi sebebi ne olabilir? Ret alırsam ne yapmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • ABD vize başvurusu yaptım ve ret aldım
  H.Ü., 16 Oca 2019, 11:32

  Merhabalar yaklaşık 4 ay önce ABD vize başvurusu yaptım ve ret aldım. 2.başvuruyu yapmam için belli bir zaman geçmesi gerekiyor mu? Hiçbir destek almadan kendim başvuruda bulundum ve 2.basvurumun da olumsuz olmasını istemediğim için profesyonel destek almak istiyorum. Sizi araştırdım ve bir arkadaşımın tavsiyesiyle yazmaya karar verdim. Dönüş yaparsanız sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Reddi Aldım
  A.K., 02 Kas 2018, 12:35

  Merhaba DS160 formunu kendim doldurarak Amerika vizesi için konsolosluktan randevu aldım. İstanbul Amerika Başkonsolosluğunda geçen ay görüşmem vardı. Ancak 214 B maddesine göre ret verildi. Neden Amerika vize reddi aldım anlayamadım. İlk defa başvuruda bulunurken keşke profesyonel bir destek alsaydım. Sonucunun bu şekilde olacağını tahmin etmemiştim. Her şeyi doğru yaptığımı düşünmüştüm. Bu konuda lütfen bana yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi Ret Kararı
  İ. Cem Taşkın, 28 Haz 2018, 04:45

  Merhaba, Amerika Vizesi Ret Kararı ile ilgili sorularım olacak. Geçen hafta başvurmuş olduğum b1/b2 turist vizesinden red yedim. Red yeme sebebim büyük ihtimal ile başvururken öğrenci gözükmem ve sponsor olarak babamı göstermemdi. Dolayısı ile başvuru esnasında işsiz, yeni mezun olarak gözüktüm. Keza vize memuru ile olan görüşmem de sorulan diyalog şu şekilde gelişti: Ne için Amerika'ya geleceksiniz ? -Turistik Öğrenci misiniz ? -Evet ama şu anda mezun oldum. Dönünce ne iş yapıcaksınız ? -Müzisyenim. Müzik kariyerime devam edeceğim. Daha önce Türkiye dışına çıktınız mı? -Hayır. Hiçbir belge istenmedi ve ek soru sorulmadı. İlk sefer başvurduğum ve başvuru esnasında öğrenci olduğum için ve mezun olma ihtimalim çok yüksek olduğundan babamı sponsor gösterip kendimi işsiz statüsünde bıraktım. Bu şekilde vizeyi daha kolay alırım zannettim. Fakat Türkiye'ye döneceğim garantisini verememiş gibi bir duruma düştüm ve red yedim. Sorum şu; Müzisyenim. Üniversiteden yeni mezun oldum ve 31 yaşındayım. Mesam (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ’a üyeyim. Mikado adında bir grubum var ve bir albüm, iki single’ımız var. Hepsi itunes ve spotify da mevcut. İstanbul Jazz Festivali olmak üzere bir çok sahnede ve festivalde yer aldım. Hepsi internette mevcut ve ulaşılabilir durumda, belgeleyebilirim. Maddi sıkıntım yok, şahsıma ait finans gelirlerim ile geçiniyorum ve income'ım da bu. Bu detayları veriyorum, çünkü vize alırken ds-160 formunda income ve meslek olarak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemiyorum. Ayrıca şuan benden kaynaklanan bir yanlış anlaşılma oluştu ve red yedim, nasıl tekrardan başvurabilirim ve hangi yolu izlemeliyim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay Gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesinden 2 kez vize reddi aldık, tekrar başvurabilir miyiz?
  H.I.B., 28 Mar 2018, 08:54

  Merhaba, biz 2 yıl önce balayı tatilini geçirmek için ABD vizesine başvurduk ancak eşim daha önce yurt dışına çıkmadığı için benim de form bilgilerim eksik doldurulduğu (yanlış firma seçimi) için ret cevabı aldık. Talihsizlik ile 20 gün sonra 2. kez başvurduk onlar da bu kısa sürede bir şey değişmeyeceğini belirterek ret cevabı verdiler. Bu sefer ABD'de yapılacak bir kongrede sözel sunum yapmak için davetiye mektubu aldık. Bu iki yıl içinde 3 kez Schengen vizesi alarak 5 ülke gezdik. Tekrar başvuru yapmak istiyoruz ancak bu seferki tek dezavantajımız eşim 3 ay önce 5 yıl çalıştığı hastaneden ayrılarak benim şirketimde çalışmaya başladı. Bu bir problem yaratır mı? Yapmamız gereken herhangi bir şey var mıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vize başvurum reddedilmişti
  B.B., 07 Ara 2016, 13:25

  Merhaba, Yılbaşı döneminde (30 Aralık-5 Ocak arası gidiş) New York'ta olmak istiyorum. Yaklaşık 3 yıl önce üniversiteden yeni mezun ve işsizken vize başvurum reddedilmişti. Şu anda İstanbul'da global alanda etkinlik düzenleyen bir şirkette çalışıyorum. Patronumdan bu tarihler arası izinlidir şeklinde bir yazı almam yeterli midir yoksa New York'tan bir arkadaşımın davet göndermesi gerekir mi? Bir de başvurudan sonra randevuyu en yakın kaç gün sonrasına veriyorlar? En hızlı şekilde vizemi almam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp