Akrabalık Yoluyla Green Card

Akrabalık Yoluyla Green Card

Akrabalık yoluyla Green Card başvurusu yapabilmeniz için aşağıda belirtilen akrabalık statülerine sahip olmanız gerekmektedir:

 • Bir ABD vatandaşının yakın akrabasıysanız Green Card başvurusu yapabilirsiniz. Buradaki “yakın akraba” söylemi; ABD vatandaşının eşi, ABD vatandaşının 21 yaşından küçük evli olmayan çocukları ve en az 21 yaşında olan bir ABD vatandaşının ebeveyni olmayı ifade etmektedir.
 • Bir ABD vatandaşının yakın sayılmayan diğer akrabasıysanız Green Card başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin: bir ABD vatandaşının evli olmayan fakat 21 yaşının üstünde çocuğuysanız, bir ABD vatandaşının evlenmiş çocuğuysanız veya en az 21 yaşında olan bir ABD vatandaşının kardeşiyseniz Green Card başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • ABD’de yasal olarak sürekli ikamet eden bir kişinin eşi, 21 yaşın altındaki evli olmayan çocuğu veya 21 ve üzeri yaşındaki evli olmayan çocuğuysanız yasal olarak Green Card başvurusu yapabilirsiniz.
 • Bir ABD vatandaşının nişanlısı olarak daha önceden yaptığınız başvuru sonucu K1 vizesi ile ABD’ye kabul edildiyseniz, gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra Green Card başvurusu yapabilirsiniz. K1 vizesi için buraya tıklayınız.
 • Bir ABD vatandaşının nişanlısının çocuğu olarak K2 vizesi ile ABD’ye kabul edildiyseniz, tüm şartları yerine getirdikten sonra Green Card başvurusu yapabilirsiniz. K2 vizesi ile ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayınız.
 • Bir ABD vatandaşının öldükten sonra dul kalan eşi veya eşleri Green Card başvurusunda bulunabilirler. Bunun için ABD vatandaşının öldüğü tarihte evliliğin halen devam ediyor olması gerekmektedir.
 • Bir ABD vatandaşı veya ABD’de yasal daimi ikamet hakkına sahip kişinin kötü muamelede bulunduğu eşi, herhangi bir şekilde istismara uğramış 21 yaşın altındaki evli olmayan çocuğu ve kötü muameleye maruz kalmış ebeveyni Green Card başvurusunda bulunabilir.

Akrabalık yoluyla Green Card başvurusu yapmak, konu ile ilgili bilgi almak ve başvuru için gerekli evrak listesi için Green Card uzman ekibimize iletişim numaralarından veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Akrabalık yoluyla Green Card'a başvuru yaptığınızda, ABD’ye gitmek ve Green Card’ınız tarafınıza postalanana kadar geçerli bir ikamete sahip olmanızı sağlayacak vize türleri şunlardır:

 • IR-1: Bir ABD vatandaşının eşi
 • IR-2: ABD vatandaşının 21 yaşından küçük çocuğu
 • IR-5: En az 21 yaşında bir ABD vatandaşının ebeveyni
 • F1:  Bir ABD vatandaşının 21 yaşından büyük evli olmayan çocukları varsa bunların küçük çocukları
 • F2: ABD’de yasal daimi ikamet sahibi kişinin eşi, 21 yaş ve üzeri evlenmemiş çocukları
 • F3: Bir ABD vatandaşının evli çocukları, çocuklarının eşleri ve 21 yaşından küçük çocukları
 • F4: En az 21 yaşındaki bir ABD vatandaşının kardeşleri, kardeşlerinin eşleri ile küçük çocukları

Akrabalık Yoluyla Green Card ya da Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle 0212 970 05 02 telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika Akraba Yoluyla Green Card
  G. Sayman, 20 Nis 2020, 14:59

  Merhaba benim Amerika’da dayım var. Yıllar önce Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş ve orada evlenerek kalmış. Şu an Amerika vatandaşı. Ben de burada bir üniversitede son sınıf öğrenicisiyim. İnternette araştırma yaparken Amerika akraba yoluyla Green card başlığını gördüm. Dayım ve dayımın çocukları Amerika vatandaşı ben onların üzerinden vatandaşlık ya da Green Card alabilir miyim? Ya da ne yapmalıyım. Öğrenciliğim bu sene bitecek ABD de yaşamak istiyorum. Bu yöntem olmazsa ne yapabilirim çalışma izni almam için dayım kendi şirketi üzerinden başvuru yapabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Akrabalık yoluyla Green Card alabilir miyim?
  E.A, 13 Ara 2017, 04:56

  Merhaba ben 19 yaşında bir gencim. Hayatımın geri kalanını Amerika'da geçirmek istiyorum. Üniversiteme de oradan devam etmek istiyorum ama nasıl gideceğimi tam olarak bilmiyorum. Kuzenim Green card sahibi akrabalık yoluyla Green Card alabilir miyim? Veyahutta Green Card’a diğer kategori yoluyla nasıl gidebilirim şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Green Card kazanan anne veya babanın çocuklarına Green Card çıkartması
  A.T., 26 Oca 2017, 15:08

  Merhaba, Amerika için B1-B2 vizem var ve Amerika'ya birçok kez girip çıktım ve annemin Green Card'ı var. Ben de Green Card çıkarabilir miyim annemin üzerinden? Detaylı bir bilgi vermenizi rica ediyorum teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp