Altunizade

Adres

Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:21/1 Daire:5 Altunizade Üsküdar/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 54 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz; Amerika Vize Merkezi, Altunizade şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada Amerika vizesi Altunizade bölgesinden nasıl başvuruda bulunacağınıza dair sizlerle detaylı bilgi paylaşmak istedik. Öncelikle belirtmek isteriz ki Altunizade’den Amerika’ya vize başvurusunda bulunabileceğiniz bir konsolosluk ya da elçilik bulunmamaktadır.

Amerika vize başvurularını sadece İstanbul İstinye’de bulunan ya da Ankara’daki konsolosluk üzerinden yapabilirsiniz. Altunizade Amerika vizesi takip işlemleriniz ile ilgili Vize Merkezi olarak sizlere Altunizade şubemizden destek verebilmekteyiz. Bunun için izlemeniz gereken adımları aşağıda detaylı olarak iletmeye çalıştık.

Vize Merkezi olarak 20 yıllık deneyim ve uzman kadromuzla sizlere destek vermekten, vize takip işlemlerinizi gerçekleştirmekten memnuniyet duyarız. Yapmanız gereken tek şey 0216 706 54 51 numaralı telefondan ülke uzmanlarımıza ulaşmak. Sonrasındaki tüm süreçle ilgili bilgilendirme sizlere uzmanlarımız tarafından yapılacak ve vize sürecinizi sorunsuz bir şekilde ilerletebileceksiniz. Siz sadece bavulunuzu hazırlayın, vize başvuru sürecinde harcayacağınız zamanı sevdiklerinizle geçirirken biz vize işlemlerinizi takip edelim.

Amerika Vizesi Başvuru Adımları

Yukarıda da ilettiğimiz gibi Amerika vizesi başvuru adımları ile ilgili işleme başlamak için öncelikle 0216 706 54 51 numaralı telefondan ülke uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Sizlere öncelikle evrak hazırlama işlemlerinin adımları iletilecek, evraklarınız geldikten sonra analizi yapılarak başvuru sırasında herhangi bir riskini var ise bunun giderilmesi konusunda yönlendirme yapılacak ve randevu sürecine başlanacaktır. Altunizade’den Amerika’ya vize başvuru sürecindeki ilk adımdan, vizenizin sonuçlanıp size gönderilmesi aşamasına kadar olan tum adımlarda ülke uzmanlarımız sizlere maksimum destek verecektir.

Evrak Hazırlama ve Risk Analizi

Ülke uzmanlarımız seyahat türünüze, çalışma durumunuza ve mesleğinize uygun 2023 güncel gerekli evrak listesini sizinle paylaşacaktır. Sizin yapmanız gereken başvuru evraklarınızı hazırlayıp Amerika vizesi Altunizade şubemize ulaştırmanız. İsterseniz yerinizden kalkmadan kargo ile evrakları bize ulaştırabilir, isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilirsiniz. Evrak tesliminizden sonra Amerika ülke uzmanlarımız tarafından evraklarınız kontrol edilir, herhangi bir eksik varsa tamamlanması yönünde bilgilendirme yapılır. Evraklarınıza bağlı olarak risk analizi gerçekleştirilir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirgemek adına alanında uzman danışmanlarımız tarafından maksimum özen ile incelemeleriniz yapılır.

Formunuzun Doldurulması

Evraklarınız kontrol edildi ve başvuru için artık hazırsınız. Altunizade Amerika vizesi 2.adım olan DS160 formunun doldurulması aşamasına geçebilirsiniz. Online ve ileri İngilizce seviyesi ile doldurulması gereken formlarınız yine ülke uzmanlarımız tarafından sizin vermiş olduğunuz bilgiler ışığında doldurulacaktır. Formunuzun doğru bilgilerle, eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formda yapılacak bir hata başvuru surecinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden formunuzu doldurmak için dahi uzman desteği almanız başvuru sürecinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine katkı sağlayacaktır.

Randevu Alınması ve Mülakat

Altunizade’den Amerika’ya vize başvurusunda bulunurken İstinye’de bulunan konsolosluk binasında mülakata girmeniz gerekecektir. Amerika vize başvurularında mülakatı zorunlu tutmaktadır. Yalnızca biten vizenin 1 yıl içinde yenilenmesi, 14 yasından küçük ve 70 yaşından büyük başvuru sahiplerinin mülakat zorunluluğu bulunmamaktadır. Ülke uzmanlarımız başvuru formunuzu doldurduktan sonra uygun tarih için sizinle teyitleşerek randevunuzu oluşturmaktadır. Randevu tarihinizde de yine bir yetkilimiz sizi konsolosluk binası önünde karşılamakta, mülakatta karşınıza çıkacak sorularla ilgili bilgilendirme yapmaktadır.

Mülakat Amerika vizesi başvurunuzdaki en önemli adımlardan biridir. Konsolosluk yetkililerine kendinizi doğru ifade etmeniz, gidiş amacınızı net olarak açıklayabilmeniz, kısa süreli bir seyahat yapacaksanız seyahat tarihiniz sonunda ülkeye geri döneceğinize ikna etmeniz vize başvurunuzun sonucunu direk olarak etkileyen bir durumdur. Bu yüzden mülakata iyi bir şekilde hazırlanmanız önemlidir. Bu süreci de sorunsuz bir şekilde atlatmanız için Amerika Vize Merkezi, Altunizade ofisi olarak her süreçte yanınızda olmaktan memnuniyet duyarız.

Amerika vize başvuru evrakları

Altunizade Amerika vizesi başvurularınızda seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza bağlı olarak Amerika vize başvuru evrakları değişiklik göstermekle birlikte genel evrak listeleri hakkında bilgilendirme gerçekleştirmek isteriz.

Çalışan iseniz;

 • Şahsi evraklarınız; nüfus cüzdanı, pasaport, fotoğraf, vize talep dilekçesi vb gibi
 • Şirket evraklarınız; SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vize talep dilekçesi vb gibi
 • Mali evraklarınız; hesap bakiyesini gösterir belgeler, tapu, araç ruhsatı vb gibi

Öğrenci iseniz;

 • Şahsi evraklarınızın yanı sıra seyahat masraflarınızı karşılayacak bir sponsora ihtiyacınız olacaktır. Sponsorunuzun çalışma durumuna bağlı olarak yine hem mali hem de şirket evraklarının hazırlanması gerekmektedir.

Şirket sahibi iseniz;

 • Şahsi ve şirket evraklarınızın yanı sıra mali evrak olarak şirket hesap bilgilerinizi beyan etmelisiniz.

Devlet memuru iseniz;

 • Şahsi evraklarınız ile birlikte devlet memuru olduğunuza dair resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi sunulmalıdır. Bu belgelerin yanında gelir gösteren evraklarınızla birlikte tapu ve ruhsat fotokopilerinizi de beyan etmeniz gerekir.
 • Eğer yapacağınız ticari ya da ziyaret için bir seyahat ise başvuru dosyanıza davetiye de eklenmesi gerekir.

Bu kategoriler dışında öğrenci, eğitim, nişanlılık, yatırım vizeleri gibi kategoriler için başvuruda bulunmak istiyorsanız Altunizade Amerika vizesi bizleri arayabilir ve Altunizade Amerika vize başvurusu, Kadıköy Amerika vizesi, Anadolu Yakası Amerika vizesi, Tuzla Amerika vize ve Bostancı Amerika vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vize başvurunuz kaç günde çıkar?

Tüm işlem ve evrak sürecini tamamladınız, mülakata da girdiniz ve artık Vize başvurunuz kaç günde çıkar? diye merak ediyorsunuz. Amerika vize başvurularının sonucunu mülakat sırasında yüzünüze okur. Vize başvurunuzun sonucunu mülakat çıkısında öğrenmiş olursunuz. Pasaportunuz da vizeniz onaylansa da onaylanmasa da 3 iş günü içinde başvuru formunda belirtmiş olduğunuz PTT şubesine gönderilir.

Bu süreç genel işlem süresidir. Resmi tatiller ve bayram dönemlerinde yoğunluğa bağlı olarak bu süre uzayabilir. O yüzden vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinizden en az 8 hafta önce başlatmanızı öneririz. Bu süreyi evraklarınızı hazırlama, herhangi bir eksik evrak olması durumunda eksiklerinizin tamamlanması, başvuru sonrasında idari incelemeye girme riski, konsolosluk tarafından ilave evrak talebi gibi unsurları göz önünde bulundurarak planlamalısınız. Aksi takdirde vize sürecinizin uzaması durumunda seyahat planlarınızda sorun yasabilirsiniz.

Amerika vizesi için dikkat edilmesi gerekenler

Amerika vizesi Altunizade üzerinden nasıl başvuracağınızı, gerekli evrak listesi ve vize başvuru süreciyle ilgili genel bilgi ilettik. Amerika vizesi başvurularında aklınızda bulunması gereken diğer detaylarla ilgili de aşağıdaki konulara dikkat etmenizi önemle hatırlatmak isteriz.

 • Amerika Birleşik Devletleri vize değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Amerika Dışişleri tarafından belirlenen kurallar doğrultusunda İstanbul ve Ankra’da bulunan Amerika Konsolosluğu veya Amerika Büyükelçiliğine ait bulunmaktadır. Amerika Konsolosluk yetkilisi mülakat sırasında başvurunuzu değerlendirmekte ve Amerika vizesi için uygun olup olmadığınıza karar verir.
 • Amerika vize başvurunuzun onay alması Amerika’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Amerika gümrük kapısında bulunan Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) Görevlileri Amerika’ya girip giremeyeceğinize ya da Amerika’da ne kadar süre kalacağınıza karar verebilir. Tamamen bu yetkiye sahiptir.
 • Amerika vizesi başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenir ve başvuruyu iptal etmeniz halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 • Amerika vizesi Altunizade şube yetkililerimizce siz gönderilen evrak listeleri genel evrak listesidir. Vize sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü tarafından ilave yeni evraklar talep edilebilir.
 • Amerika vizesi için başvuru sahibinin başvuruya şahsen gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olması mülakatta herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir. Yalnızca daha önce vizesi olup bittikten 1 yıl içinde vize yenileme taleplerinde ve 14 yaş altı – 80 yaş üstünde olanlar parmak izine şahsen gelmesine gerek yoktur.
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini daha sonra yeni bir mülakata çağırabilir.
 • Amerika vizesine başvuracağınız pasaportunuzun yıpranmış ya da yırtılmış herhangi bir sayfasının bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Vizenizde herhangi bir leke, yırtık, aşınma olması durumunda ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.
 • Amerika Turistik Vize süresi çoğunlukla 10 yıl verilmektedir. Fakat vize geçerliliği vizenin üzerinde yazan kalma süresi ile ilişkili olmamaktadır. Örneğin onaylanan vizeniz 10 yıl geçerli olabilir, ancak size izin verilmiş olan kalış süresi 6 ayı geçemez.
 • Amerika vize uygulamalarından yalnızca 14 yaşın altındakiler ile 80 yaş üzerindeki kişiler ve/ veya süresi dolan vizesini yenileyenler muaf tutulmaktadır.
 • Aile bireyleri ile yapılacak olan seyahatlerde her aile üyesi için bireysel başvuruda bulunulması gereklidir.
 • Amerika’ya seyahat planı olan sevgili ziyaretçilerimiz, aldığınız Amerika vizenizin Amerika’ya giriş izni sağlamadığını belirtmek isteriz. Vize başvurunuzun Türkiye’deki Amerika Konsolosluğunca detaylı olarak incelenerek değerlendirildiğini ve vizeniz onaylandığı takdirde belirli bir amaç için Amerika’ya seyahat etmeye uygun olduğunuzu göstermektedir. Vize Merkezi hiçbir şekilde Amerika vize başvurunuzun sonucunda bir rol oynayamaz ve sonucu etkileyemez bunu unutmayınız. Biz size tüm vize sürecinizle ile ilgili iş takibini yapmak, tecrübelerimizle evrak işlerinizdeki eksikleri tespit etmek için hizmet vermekteyiz. Amerika gümrük sınırında vize ve pasaport kontrol görevlisi Amerika’ya girişinizde durumunuzu tekrar değerlendirebilir ve size ekstra sorular sorabilir. Bu tür bir duruma hazırlıklı olmanızı tavsiye eder, başvuru sırasında doğru ve eksiksiz bilgi vermenizi öneririz.

Amerika Vize Merkezi, Altunizade ofisimize ulaşarak vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

amerika-vize-merkezi-altunizade-yeni

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Amerika Vize İşlemleri Altunizade E. İşler 25/09/21, 16:10
Daha önce schengen vize başvurumu sizin aracılığınız ile gerçekleştirdim şimdi Amerika vize başvurusuna ihtiyacım olacak bu başvurum içinde yardımcı olabiliyor musunuz Amerika Vize İşlemleri Altunizade ofisiniz ile yürütmek isterim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Anadolu Yakası Amerika Vizesi n. mert söz 23/09/21, 16:48
Anadolu Yakası Amerika vizesi başvuru gerçekleştirmek için internetten araştırma yaparken sizin danışmanlık merkezi ile karşılaştım, öncelikle turistik vize başvuru ücreti sizin hizmet ücretiniz dahil ne kadar olmaktadır vize evrakları standart mıdır devlet memuruyum evrak listeleri nelerdir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Altunizade Amerika vizesi M. Kemal 03/09/21, 09:38
Turistik vize başvuruları için sizden danışmanlık hizmetleri alabiliyor muyuz? Altunizade Amerika vizesi için bana daha yakın oluyor istenilen evrakları hazırlayarak birkaç gün içerisinde size getirebilirim. Çok uluslu bir firmada 7 yıldır çalışmaktayım. Daha önce 2 tane schengen vizesi almıştım vize ücreti dahil gerekli olan belgeler hakkında bilgi rica ederim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Amerika Vizesi Altunizade C. GÖLCÜK 22/07/20, 16:19
Merhaba ben Amerika yatırımcı vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Konuyla ilgili de sizden danışmanlık almak istiyorum. Araştırırken gördüm Altunizade’de şubeniz bulunuyormuş. Amerika vizesi Altunizade şubeniz üzerinden destek alabilir miyim? Fakat şuan için bir iş planım yok açıkçası. Uzman görüşünüzü alarak bir yol planı çizmek daha mantıklı olacaktır. Bu konuda beni yönlendirirseniz çok sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 47153