Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 54 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Amerika Vize Merkezi, Altunizade

Amerika vize merkezi altunizade

Amerika Altunizade şubemiz aracılığıyla, Amerika Birleşik Devletleri vize başvuru süreciyle ilgili gerekli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımızı bildirmek isteriz. Vize Merkezi olarak Amerika vizesi için başvuruda bulunacak kişilere sunduğumuz danışmanlık desteği sayesinde, vize taleplerinin konsolosluğun onayladığı şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktayız.

Amerika Altunizade şubesi vize temsilcilerimizle iletişime geçerek vize başvuru süreciyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Altunizade şubemizdeki Amerika vizesi temsilcilerimizle yüz yüze görüşmek isterseniz, ofisimizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Uzaktan takip etmeyi tercih ederseniz, telefon numaralarımızı veya

[email protected]e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi başvurusu sürecinde, konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olarak sunulması oldukça önemlidir. Amerika vizesine başvuruda bulunan kişilerden, başvuru türüne, seyahat süresine, ülkeye giriş sayısına ve başvuru sahibinin mesleğine bağlı olarak farklı belgeler talep edilebilir.

Aşağıda, Amerika vizesi başvurusu için talep edilen ortak belgeler listelenmiştir:

 • Pasaport: En az 2 boş sayfası olan ve seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerli olan pasaport sunulması şartı aranır. Pasaportun son 10 yıl içinde düzenlenmiş olması önemlidir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru sahibinin nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi gerekmektedir. Bilgilerin okunaklı ve zarar görmemiş olması önemlidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içinde çekilmiş, güncel biyometrik fotoğrafın 2 adet olarak sunulması gerekir. Fotoğrafın daha önce kullanılmamış ve pasaportta kullanılan fotoğraf ve diğer vize başvurusunda kullanılan fotoğraflardan farklı olması gerekmektedir.
 • Eski Pasaportlar (varsa): Eğer mevcut ise, geçerli pasaportla birlikte daha önce kullanılan eski pasaportlar da başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuru sahibinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adres ve aile bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş olmalıdır.
 • Ulaşım ve Konaklama Onayı: Amerika seyahati için gerekli olan ulaşım ve konaklama belgeleri başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160 Formu): Göçmen olmayan vize türlerine başvuran kişilerin elektronik olarak doldurulmuş ve onaylanmış DS-160 formunun çıktısını ibraz etmeleri gerekir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Konsolosluğa hitaben yazılmış vize talep dilekçesi, seyahat tarihleri, seyahat amacı ve sponsor bilgilerini içermelidir.

Amerika - Altunizade Şubemiz

Amerika Altunizade ofisimiz aracılığıyla İstanbul ve çevresinde ikamet eden bireyler, vize taleplerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahiptir. Kurumumuz Vize

Merkezi, İstanbul'da Şişli ve Altunizade ilçelerinde hizmet veren iki şubeye sahiptir. Başvuru sahipleri, kendilerine en yakın şubemizden başvuru sürecini rahatlıkla yönetebilir.

Şubelerimizin kolay ulaşılabilir olması nedeniyle, başvurularını şahsen gerçekleştirmek isteyen kişiler İstanbul'daki iki ofisimizden birini ulaşım kolaylıkları sayesinde rahatlıkla ziyaret edebilir. Amerika vizesi konusunda Altunizade şubemizde görev yapan danışmanlarımız, başvuru sahiplerine doğru şekilde işlemlerini gerçekleştirme konusunda destek sağlar. Bu sayede, başvuru sahiplerinin yanlış adımlar nedeniyle vize taleplerinin reddedilme olasılığı önlenir.

Amerika vizesine başvuracak kişiler, başvuru işlemleri sırasında gereken belgeleri bize elden, kargo hizmeti/kurye desteği yoluyla veya e-posta aracılığıyla iletebilirler. Belgeler, kurumumuza ulaştıktan sonra danışmanlarımız tarafından dikkatlice incelenir. Eksik, hatalı veya tutarsız bilgi tespit edilirse, ilgili hatanın giderilmesi için sizinle iletişime geçilir. Amerika vizesine doğru şekilde başvurmak için Altunizade şubemizi ziyaret ederek merak ettiğiniz soruları danışmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

Amerika Vize Türleri - Altunizade

Amerika seyahati planlayan kişilerin vize başvurusu yapmadan önce, seyahat amacına uygun olan vize türünü belirlemeleri şartı aranır. Vize türleri arasında, ibraz edilmesi gereken belgeler ve Amerika vize ücretleri farklılık gösterebilir. Altunizade ofisimizle iletişime geçerek, seyahat detaylarına bağlı olarak hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Böylece, ibraz etmeniz gereken belgeler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Amerika vizesi çeşitli türlere sahiptir. Bu nedenle, vize türü içinde farklı vize seçeneklerinin bulunması durumunda, ilgili vize türüne başvuru yapmanız son derece önemlidir.

Amerika vizesi için vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • Amerika C Transit Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi

Amerika seyahati için uygun vize türünün belirlenmesinin ardından, gerekli belgelerin öğrenilmesiyle birlikte başvuru adımları hızlı bir şekilde başlatılabilir. Altunizade ve çevresinde yaşayan kişiler, Amerika vize başvuruları için kurumumuzu tercih ederek vize taleplerini eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunabilirler. Altunizade ofisimizle iletişime geçmek için iletişim bilgilerimizi kullanabilir veya doğrudan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmeleri planladığında, vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Ülkemiz vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın Amerika vizesi için başvuruda bulunmaları şartı aranır. Kurumumuz, Amerika vizesi talebinde bulunan kişilere profesyonel danışmanlık desteği sağlayarak sürecin hatasız bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Amerika vizesi başvurularında, eksik evrak teslimi, yanlış başvuru tamamlama veya seyahat sonrasında ülkeden çıkışı kanıtlamama gibi nedenlerle vize reddi riski bulunur. Vize talebinin herhangi bir sebeple olumsuz sonuçlanması durumunda, başvuru sırasında ödenen vize ücreti iade edilmez. Maddi bir kayıp yaşamamak ve planlanan Amerika seyahatine dair aksaklık yaşamamak için sürecin doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması önemlidir.

Kurumumuz, uzman temsilcileri ve 20 yılı aşan deneyimi sayesinde Amerika vizesi başvurularını konsolosluğun taleplerine uygun şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Amerika Altunizade şubemiz hakkında ve Amerika vizesine ilişkin güncel ve gerekli bilgileri içeren sayfamızın size yardımcı olmasını umarız. Amerika vize başvurusu süreciyle ilgili merak ettikleriniz veya başvuru işlemlerini doğrudan kurumumuzun desteğiyle başlatmak istemeniz durumunda, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimizle Altunizade şubemiz aracılığıyla iletişim kurmak isteyen kişiler, telefon numaralarımızı veya [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirler.

Amerika vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp