İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 02

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Amerika Vize Merkezi, İstanbul

amerika vize merkezi istanbul

Amerika İstanbul şube sayfamızda vize başvuru işlemlerine dair gerekli bilgileri tarafınız ile paylaşmayı amaçladığımızı bildirmek isteriz. Vize Merkezi olarak Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisine seyahat planlayan kişilerin vize taleplerini en doğru şekilde gerçekleştirebilmeleri konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Amerika vizesine başvuruda bulunacak kişilere vermiş olduğumuz danışmanlık desteği sayesinde vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda destek vermekteyiz.

Amerika İstanbul şubemiz vize temsilcileri ile iletişime geçerek vize başvuru sürecine dair merak ettiğiniz tüm soruları yöneltebilirsiniz. Danışmanlarımız ile görüşerek Amerika vizesine başvuru işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilecek olduğunuzu da hatırlatmak isteriz. İstanbul şubemiz Amerika vizesi temsilcilerimiz ile yüz yüze görüşmek istemeniz durumunda ofisimizi çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Süreci uzaktan takip etmeyi tercih etmeniz durumunda telefon numaralarımızı ya da [email protected] elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi başvuru işlemleri sırasında konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin tümünün eksiksiz olarak ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Amerika vizesine başvuru işlemleri sırasında başvuru sahiplerinden talep edilen ortak evraklar bulunmaktadır. Ortak evrakların yanı sıra başvuru yapılacak olan vize türü, seyahat süresi, ülkeye giriş sayısı, başvuru sahibinin mesleği gibi nedenlere bağlı olarak başvuru sahiplerinden farklı evraklar talep edilebilmektedir.

Amerika vizesi için başvuru sahiplerinden talep edilen ortak evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160 Formu): Göçmen olmayan vize türlerine başvuruda bulunacak olan kişilerin elektronik ortam üzerinden doldurulmuş olan DS-160 formunun onaylı çıktısını ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Pasaport: Vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilmesi gereken pasaportun vize basımı için en az 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve Amerika seyahatinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır.
 • Varsa Eski Pasaportlar: Başvuru sırasında olması durumunda geçerli pasaport ile birlikte daha önceden kullanılan eski pasaportların da başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Amerika vizesi başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının ön ve arka yüzüne ait fotokopilerinin paylaşılması şartı aranmaktadır. Nüfus cüzdanında yer alan bilgilerin okunaklı olması ve yıpranmamış olması oldukça önemlidir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuru sahibine ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin adres ve aile bireylerine dair bilgileri kapsayacak şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan güncel biyometrik fotoğrafının 2 adet olacak şekilde sunulması şartı aranmaktadır. Biyometrik fotoğrafın pasaport ve başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olması zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Vize Talep Dilekçesi: Vize talep dilekçesinin konsolosluğa hitaben yazılması, seyahat tarihlerini, seyahat amacını ve seyahat sponsor bilgilerini içerecek şekilde hazırlanması şartı aranmaktadır.
 • Ulaşım ve Konaklama Konfirmasyonu: Amerika seyahati için gereken ulaşım ve konaklama dair belgelerin tümünün başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Amerika - İstanbul Şubemiz

Amerika İstanbul şubemiz aracılığıyla İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişiler vize taleplerini kurumumuz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İstanbul sınırları içerisinde Şişli ve Altunizade ilçelerinde hizmet veren iki adet şubemiz bulunmaktadır. Başvuru sahiplerine kendilerine en yakın olan şube üzerinden başvuru süreçlerini rahatlıkla yürütebilmektedir. Şubelerimizin ulaşım kolaylığı sayesinde başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunmak isteyen kişiler İstanbul’da yer alan iki ofisimizden birini ziyaret edebilmektedir. Amerika vizesi konusunda İstanbul şubemizde başvuru sahiplerine destek veren danışmanlarımız işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede vize talebinin başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalardan dolayı reddedilmesi ihtimalinin önüne geçilmektedir.

Amerika vizesine başvuruda bulunacak kişiler başvuru işlemleri sırasında gereken evrakları tarafımıza elden, kargo/kurye desteği ile ya da e-posta adresi üzerinden gönderilebilmektedir. Evraklar kurumumuza iletildikten sonra danışmanlarımız tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu aşamada eksik, hatalı ya da tutarsız bilgi olması durumunda tarafınız ile iletişime geçilerek söz konusu hatanın giderilmesi sağlanmaktadır. Kurumumuz desteği ile Amerika vizesine başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için İstanbul şubemizi ziyaret ederek merak ettiğiniz soruları yöneltebilirsiniz.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Amerika Birleşik Devletleri için seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ülkemiz vatandaşlarının pasaport türü fark etmeksizin Amerika vizesine başvuruda bulunarak seyahatlerini gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır. Kurum olarak Amerika vize talebinde bulunacak olan kişilerin başvuruları sırasında profesyonel danışmanlık desteği vererek sürecin en doğru şekilde tamamlanması konusunda destek vermekteyiz.

Amerika vizesine başvurular sırasında başvuru sahiplerini eksik evrak teslim etme, başvuru işlemlerini yanlış tamamlama ya da seyahat bitimi itibariyle ülkeden çıkış yapılacağını ibraz etmememe gibi nedenlerle vize reddi alabilmektedir. Konsolosluk tarafından vize talebinin herhangi bir nedenden dolayı olumsuz karar ile sonuçlanması durumunda başvuru sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Süreç boyunca maddi bir kayıp yaşamama ve

planlanan Amerika seyahati ile ilgili aksaklık yaşanmaması adına sürecin doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması oldukça önem arz etmektedir. Kurumumuz uzman temsilcileri ve 20 yılı aşan deneyimimiz sayesinde Amerika vizesine başvuru işlemlerinin konsolosluğun talep ettiği şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Amerika Vize Türleri - İstanbul

Amerika seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin vize başvurusunda bulunmadan önce ilk olarak seyahat amacına uygunluk gösteren vize türünü belirlemeleri şartı aranmaktadır. Vize türlerine bağlı olarak ibraz edilmesi gereken evraklar ve Amerika vize ücretleri farklılık göstermektedir. Amerika vizesi için İstanbul ofisimiz ile iletişime geçilmesi durumunda seyahat detaylarına bağlı olarak başvuru yapılması gereken vize türüne ulaşım sağlanabilmektedir. Böylece ibraz edilmesi gereken evraklar hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir.

Amerika vize türleri kendi içinde farklı vize türlerine ayrılabilmektedir. Bu nedenle vize türü içerisinde farklı vizelerin bulunması durumunda ilgili türe başvuru yapılması oldukça önemlidir.

Amerika vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • Amerika C Transit Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi

Amerika seyahatine uygun olan vize türünün belirlenmesinin ardından gerekli evrakların öğrenilmesi ile birlikte başvuru adımları hızlı bir şekilde başlatılabilmektedir. İstanbul ve çevresinde ikamet etmekte olan kişiler Amerika vize başvuruları için kurumumuzu tercih ederek vize talebinin eksiksiz bir şekilde konsolosluğun değerlendirmesine sunulmasını sağlayabilmektedir. İstanbul ofisimiz ile iletişime geçmek için iletişim adreslerimiz kullanabileceği gibi doğrudan ofisimiz de ziyaret edilebilmektedir.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika vizesine başvuru işlemleri öncesinde ilk olarak seyahat detaylarının belirlenmesi şartı aranmaktadır. Seyahat detaylarına bağlı olarak başvuru yapılması gereken vize türüne ulaşmak mümkündür. Vize türünün belirlenmesinin ardından detaylı evrak listesine ve güncel

vize ücretlerine ulaşılabilmektedir. Söz konusu aşamaya hızlı bir şekilde geçebilmek için alanında uzman temsilcilerimizden destek alabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Danışmanlarımız ile görüşerek seyahat planınızdan bahsetmeniz durumunda süreçle ilgili detaylı bilgilerin tümüne ulaşabilirsiniz.

Amerika vizesine başvuru sırasında gerekli evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi ile birlikte başvuru süreci başlamaktadır. Evrakların eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerle hazırlanması durumunda Amerika Konsolosluğu tarafından vize talebi olumsuz karar ile sonuçlanabilmektedir. Bu aşamada kurumumuzdan destek alarak evraklarınızın uzman kadromuz tarafından titiz bir çalışma ile incelenmesini sağlayabilirsiniz. Temsilcilerimiz Amerika vize işlemleri sırasında oldukça önem arz eden DS-160 formu (vize başvuru formu) doldurulması aşamasında da destek vermektedir. Bu sayede belgenin doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması sağlanmaktadır.

Evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesinin ardından ikinci aşamada konsolosluktan mülakat amacıyla randevu alınması adımı bulunmaktadır. Kurumumuzdan danışmanlık desteği alınması durumunda vize ücretinin ödenmesi ile birlikte randevu işlemleri sırasından danışmanlarımız gerekli desteği sağlamaktadır. Mülakat sırasında dikkat edilmesi gereken konular ile ilgili de temsilcilerimiz gerekli bilgileri başvuru sahibi ile paylaşarak sürecin kolay ve rahat bir şekilde tamamlanması konusunda destek vermektedir.

Amerika vizesi başvuru sürecine İstanbul ofisimiz ile tamamlayarak sürecin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Böylece karmaşık bulunan vize sürecinin şahsınız adına hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasına destek olabilirsiniz.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika vize ücretleri Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve tüm konsoloslukların yaptığı gibi ücretler dönemsel olarak güncellenmektedir. Başvuru işlemleri sırasında herhangi bir sürpriz ile karşı karşıya kalmamak adına işlemlere başlamadan önce son belirlenen güncel tutarın teyit edilmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, seyahat süresine, ülkeye yapılacak giriş sayısına, başvurunun niteliğine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle seyahate dair tüm detayların belirlenmesi ile birlikte başvuru işlemleri sırasında ödenmesi gereken ücrete ulaşım sağlanması doğru olacaktır.

Amerika vize başvurusunun konsolosluk tarafından ret kararı ile sonuçlanması halinde vize talebi oluşturulması aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Vize ücretinin iade edilmemesi ve seyahat planının aksaklığa uğraması nedeniyle işlemlerin doğru olarak yürütülmesi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalmamak açısından oldukça önemlidir.

Kurumumuz desteği ile yapacağınız başvurularda işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Şahsen bulunmanızın zorunluluğu olmadığı durumlarda temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak işlemlerin uzaktan takibini rahatlıkla yapabilecek olduğunuzu da hatırlatmak isteriz.

Amerika İstanbul şubemiz hakkında ve Amerika vize işlemleri hakkında gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızın tarafınıza yardımcı olmasını umarız. Amerika vize talebi oluşturulması sürecine ilişkin ayrıca merak ettiğiniz konuların bulunması ya da başvuru işlemlerini doğrudan tarafımız desteği ile başlatmak istemeniz halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Amerika vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz ile İstanbul şubemiz aracılığıyla iletişime geçmek isteyen kişiler telefon numaralarımızı ya da

[email protected] e-posta adresimizi kullanabilmektedir. İstanbul ofisimiz aracılığıyla Amerika vize işlemleri sırasında destek veren danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilmek için İstanbul’da yer alan iki ofisimizinden birini ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

amerika vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp