Amerika Çalışma Vizesi

Amerika Çalışma Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak çalışmak isteyenler, Amerika çalışma vizesi başvurusu yapmaları gerekir. Amerika geçici çalışma vizeleri, mevsimlik çalışma vizeleri, özel mesleğe sahip kişilerin çalışma vizeleri, değişim programı çalışma vizeleri gibi Amerika’da çalışmak isteyen Türk vatandaşları için birçok çalışma vizesi mevcuttur.

Doğru beceri, eğitim veya iş deneyimine sahipseniz, Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı olarak yaşayabilir ve çalışabilirsiniz. Alacağınız çalışma vizesi, sadece sizin değil ailenizin de Amerika’da yaşamasını ve gerekli koşullar sağlandığı takdirde kalıcı bir ikamet sahibi olmasını sağlayabilir.

Amerika Geçici Çalışma Vizeleri

Amerika Birleşik Devletleri'nde geçici olarak çalışmak üzere göçmen olmayan vizeler ile Amerika’ya yasal olarak gelebilmeniz için, sizi çalıştırmak isteyen işyerini bulmanız gerekir. İşvereninizin de sizin adınıza Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu USCIS'e göçmen olmayan vize dilekçesi vererek sizi çalıştırmak istediğini, sponsor olduğunu bildirmesi gerekir.

Amerika geçici çalışma vize türleri:

 • H-1B Özel mesleğe sahip kişilerin başvuru yaptığı Amerika geçici çalışma vizesi
 • H-2A Geçici tarım işçileri
 • H-2B Tarım dışı geçici işçiler
 • H-3 Stajyer veya özel eğitim ziyaretçiler için Amerika geçici çalışma vizesi
 • L Şirket içi transfer
 • O Olağanüstü yetenek veya başarıya sahip kişiler
 • P Uluslararası üne sahip Eğlence grupları, Sanatçılar, Sporcular
 • Q Uluslararası Kültürel Değişim Programı Katılımcısı
 • R Din Görevlisi
 • I Basın kartı olanlar ve Gazeteciler

Amerika Kalıcı Çalışma Vizeleri

Amerika Ticari Anlaşmalı Tüccar (E1) veya Ticari Anlaşmalı Yatırımcı (E2) vizesi, Amerika ile ticaret edilebilir anlaşması olan bir ülkenin vatandaşı olanlar bu vize türüne başvuru yapabilirler. Amerika Birleşik Devletler ile anlaşma yaptığı ülke arasında hizmet veya teknoloji ticareti de dahil olmak üzere önemli bir ticaret yapmak amaçlı, yatırım yaptığı şirketinin faaliyetlerini geliştirmek, yönetmek veya önemli miktarda sermaye yatırımı yapmak için Amerika’ya gelmek isteyen başvuru sahiplerine yönelik bir vize türüdür.

Bazı kalıcı Amerika çalışma vizesi kategorileri için ise Amerika’daki işveren USCIS'e bir göçmenlik dilekçesi sunmadan önce, işveren Amerika Çalışma Bakanlığı'ndan (DOL) onaylı bir çalışma sertifikası almalıdır. DOL işçi sertifikasının olmasının anlamı: Mevcut maaşta teklif edilen pozisyonu doldurmak için yeterli sayıda mevcut, kalifiye ve istekli Amerikalı işçi olmadığını göstermektedir. Aynı zamanda yabancı uyruklu bir işçiyi işe almak, benzer şekilde istihdam edilen Amerika işçilerinin ücretlerini ve çalışma koşullarını olumsuz etkilemeyecektir.

 • E-1 Amerika Tüccar Vizesi
 • E-2 Amerika Yatırımcı Vizesi
 • EB-1 Olağanüstü yetenek ve başarıya sahip kişiler
 • EB-2 Sanat, bilim veya ticarette istisnai beceriye sahip olanlar
 • EB-3 Profesyoneller, kalifiye işçiler
 • EB-4 Özel göçmenler için
 • EB-5 Amerika’da en az 10 kişi İstihdam sağlayan yeni açılacak işyeri sahibine verilen yatırımcı vizesi (En az 1.8 milyon USD veya 900.000 USD yatırım hedefi olanlar)

Amerika Ankara Büyükelçiliği ve Amerika İstanbul Başkonsolosluğu, Amerika vize başvurularını bölge ayrımı yapmaksızın kabul etmektedir. Amerika vize başvurusunda bulunacak kişiler, Amerika Konsolosluğu ile koordineli bir şekilde çalışmakta olan yetkili vize danışmanlık firmaları aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Geçici veya kalıcı Amerika çalışma vizesi başvurusu istiyorsanız Amerika vize uzmanlarımıza danışabilir, vize başvurularınızın hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizde mevcut telefon numaralarından ve e-posta adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Hakkında Önemli Notlar

 • Amerika vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.
 • Amerika vizesi başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız takdirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra Amerika çalışma vize randevusu kesinleşecektir.
 • Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. (Yaşanılan salgın ya da politik sebeplerden dolayı randevu alma ve vize alma süreleri uzayabilmektedir.)
 • Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.
 • 14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Amerika vizenizin sonuçlandıktan sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir. Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.
 • Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika çalışma vizesi için daha detaylı bilgi ya da başvuru yapmak isterseniz Amerika vizesi uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 0212 970 05 02

AMERİKA ÇALIŞMA VİZESİ BAŞVURUSU İÇİN ÖNCELİKLE AŞAĞIDA YER ALAN FORMU DOLDURMALISINIZ!

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika Çalışma Vizesi 2020
  ş. serden, 15 Oca 2020, 23:06

  Merhabalar veteriner fakültesi öğrencisiyim. Okuldan mezun olduktan sonrası için şimdiden bazı planlarım var. Türkiye’de çalışmak istemiyorum. Amerika çalışma vizesi almak istiyorum. Genel olarak nasıl bir vize başvurusunda bulunmam gerektiği konusunda pek bilgim yok. Vize konusunda İngilizce dil sertifikası ve yeşil pasaportun etkileri var mıdır sizce kazanma şansım var mıdır? Biraz araştırdım ve birçok yerde karşıma siz çıktınız. Anladığım kadarıyla işinizde uzmansınız ve uzun zamandır bu işi yapıyorsunuz. Bu süreçte sizden destek almak istiyorum. Beni doğru bir şekilde yönlendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika'da Bakıcı Vizesi Nasıl Alınır?
  G. B., 15 Mar 2019, 10:00

  Amerika'ya çocuk bakıcısı olarak gitmek istiyorum. Amerika'da Bakıcı Vizesi Nasıl Alınır? Sorularım: 1. Aile beni yasal olarak nasıl götürmeli ve ne gibi evraklar gerekiyor? 2.Saatlik Çalışma ücreti nedir? 3. ABD de Washington Seattle da asgari ücret ne kadar? 4. Bu şekilde çalışma izniyle ne kadar orada kalabilirim? 5. Oturma izni hakkı ne kadar süre sonra alınır? 6. İşveren bana orada aylık ne kadar sigorta ödeyecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?
  G.B.D., 12 Haz 2018, 09:27

  Amerika Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? Amerika'da bir şirkette devamlı olarak çalışmak için hangi vizeye başvuru yapmam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika'da Çalışma Vizesi
  N.K, 20 Eki 2016, 13:20

  Merhabalar, Bilgisayar mühendisliği konusunda tamamen uzman olmayan fakat işinde iyi olan birisi Amerika’ya gitmek için öncelikle neler yapması gerekir? İş başvurusu yaptıktan sonra Amerika’da çalışma vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp