Amerika Çalışma Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak çalışmak isteyenlerin mutlaka bir çalışma vizesi almak için 2021 Amerika çalışma vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Geçici çalışma vizeleri, mevsimlik çalışma vizeleri, değişim programı çalışma vizeleri ve sürekli çalışma vizeleri gibi ABD’de çalışmak isteyen Türk vatandaşları için birçok çalışma vizesi mevcuttur.

Uygun olduğunuz vize türü yaptığınız iş türüne, ABD’de iş ilişkisi kuracağınız işverene ya da uyruğunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. Çalışma vizesi, sizin (ve bazı durumlarda ailenizin) ABD’de yaşamasını, çalışmasını ve gerekli koşullar sağlandığı takdirde kalıcı bir ikamet sahibi olmanızı sağlayabilir.

Geçici çalışma vizeleri ABD'ye belirli bir süre boyunca istihdam için gitmek isteyen ve kalıcı sayılmayan kişiler içindir. Başvuru sahibi Amerika'da göçmen olmayan bir vize ile geçici olarak çalışmak istiyorsa, ABD göçmen kanunu altında, başvuru sahibinin yapacağı iş türüne dayanarak belirli bir Geçici Çalışma Vizesine ihtiyaç duyar.

Amerika'da sürekli çalışmak isteyenlerin başvurması gereken vize türü ise E Amerika Ticaretçi ve Yatırımcı Vizesi'dir. E vizesine başvurmak için başvuranın bulunduğu ülke ile Amerika arasında karşılıklı ticaret ve yatırım anlaşmaları olması gerekmektedir. ABD E vizelerinden birine başvuracak olan kişinin, durumuna göre önce göçmenlik bürosuna ya da Amerika Konsolosluğu'na başvurması gerekir. E1 Ticaretçi Vizesi ve E2 Yatırımcı vizesi sahibinin eşleri de bu vizelere bağlı olarak vize başvurusunda bulunabilir, vizeleri kabul edildiği takdirde ABD’de çalışmak üzere bir çalışma izni alabilirler. 

Amerika Vizesi İcin Gerekli Evraklar

Amerika Geçici Çalışma Vizeleri

Amerika Sürekli Çalışma Vizeleri

Amerika Ankara Büyükelçiliği ve Amerika İstanbul Başkonsolosluğu, Amerika vize başvurularını bölge ayrımı yapmaksızın kabul etmektedir. Amerika Vize başvurusunda bulunacak kişiler, Amerika Konsolosluğu ile koordineli bir şekilde çalışmakta olan yetkili vize danışmanlık firmaları aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Geçici veya sürekli bir Amerika çalışma vizesine başvurmak istiyorsanız Amerika vize uzmanlarımıza danışabilir, vize başvurularınızın hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizde mevcut telefon numaralarından ve e-posta adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

  • Amerika vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.
  • Amerika vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaptığınız taktirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra Amerika çalışma vize randevusu kesinleşecektir.
  • Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. 
  • Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.
  • 14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.
  • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.
  • Amerika vizenizin sonuçlandıktan sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir.Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.
  • Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika vizesi başvuru formu

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× H1-B, H2-A, H2-B, H3 Geçici Çalışma Vizeleri
L Şirket İçi Transfer Vizesi
O Olağanüstü Yetenek Vizesi
P Atlet, Sanatçı, Oyuncu Vizesi
Q1 Uluslararası Kültürel Değişim Programı
R Din Görevlisi Vizesi
I Medya Temsilcileri Vizesi
E1 Ticaretçi Vizesi
E2 Yatırımcı Vizesi
Diplomatik ve Resmi Vizeler
Telefon
x
POI