Ankara

Adres

Kazım Özalp Mah. Kuleli sok. No: 89/6, GOP, ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 02

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

alarga@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Amerika vizesine Ankara’dan başvuracaklar için hazırlanmış bu sayfada, Amerikan vizesi hakkında genel bir değerlendirme yapılmaktadır. Amerika vizenizi hızlı ve rahat bir şekilde Ankara’dan alabilmek için aşağıda anlatılan bilgileri dikkatlice okumanızı öneriyoruz. Ankara Vize Merkezimizi ziyaret ederseniz konusunda deneyimli ofis çalışanlarımız sizleri daha kapsamlı bilgilendirecektir.

Ayrıca detaylı bilgi için İletişim bilgilerimizi kullanarak çağrı merkezlerimizi arayabilir ya da ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza da yazabilirsiniz. Temennilerinizi ve varsa şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Amerika vizesi başvuru adımları

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Amerika vize başvuru evrakları

Avrupa’ya göre Amerika vize işlemleri nispeten daha karmaşıktır. Amerika vize işlemlerini “Göçmen vizesi” ve “Göçmen olmayan vize” olmak üzere genel olarak iki kategoride değerlendirmektedir. Amerikan Konsolosluğu Amerika’ya kısa süreli seyahat edecek kişilerden “Göçmen Olmayan Vize” başvurusu yapmalarını istemektedir. Genel olarak her ülkede olduğu gibi, seyahatin amacına göre Amerika vizeleri de farklılık göstermektedir. Amerika vizesi için başvuran herkes için DS 160 Vize Başvuru Formunu doldurmalarını bir zorunluluktur. Amerikan Konsolosluğunun web sitesinden elektronik ortamda doldurulması gereken form İngilizcedir. Formda beyan edilen bilgiler vize alımında önemli yer teşkil ettiği için, profesyonel destek alarak dikkatli doldurulması gerekir.

Amerika vizesi başvuru hazırlığında mesleki durumunuz önemlidir. Mesleki durumunuza göre şekillenecek Amerika vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Ankara vize merkezimiz aracılığıyla yapmış olduğunuz Amerika vize başvurunuzu vize işlem takip formu ile takip edebilme olanağınız vardır.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Lütfen dikkat! Amerika vize başvuru evraklarını mailde anlatıldığı gibi hazırlayın ve açıklamalara dikkat edin. Amerika vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Amerika vize başvuru evraklarınız tam ve güncel olmalıdır. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisini temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması gerekir. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Amerika Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazmaları talep edilebilir.

Amerika vize başvurularınız için ofisimize gelebilirsiniz

Amerika vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Ziyaret için vakit bulamayan başvuru sahipleri temsilcilerimizden randevu talep ederek, zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – Ankara ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Amerika vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce gibi illerde ikamet eden kişiler de Amerika Vizesi başvurusu için Ankara şubemizi ziyaret edebilir.

Amerika vizesi için Ankara’dan yapılan başvurular

Amerika vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Ankara Vize Merkezimiz ile yapacağınız vize başvurularında, çalışanlarımız sizlerin adına randevunuzu almaktadır. Tarih konusunda tercihlerinizi çalışanlarımızla paylaşarak sürecin takibini çalışanlarımıza bırakın.

Vize başvurusu yaparken yeterli zamanınızın olup olmadığına bakın. Amerika vize başvurusunu seyahatinizden 3 ay öncesinden yapma imkânı vardır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanan yoğunluğu da dikkate alarak, Ankara Vize Merkezimizden başvuru yapan kişilere seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden vize başvurularını yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Amerika’ya kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat edecekler “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapmaları gerekir. Amerikan vizesi, Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak seyahat amacına göre farklılık gösterebilmektedir.

Amerika vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Amerika’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Amerika aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Amerika’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Amerika turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Amerika’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Amerika ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Amerika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Amerika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Amerika’ya giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Amerika vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Amerika vize başvurusu mülakat

Amerika vize başvurularında Konsolosluk başvuru sahibinin Biyometrik verileri ile parmak izini almakta ve mülakat yapmaktadır. Mülakat vize sürecinde kritik bir aşamadır Konsolosluk görevlisi soruları ile durumunuzu netleştirmeye çalışır. Seyahatinizin sonunda Amerika’dan ayrılma niyetinizin olup olmadığını, seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünüzün bulunup bulunmadığını anlamaya çalışır. Bunun için başvuru sahibinin durumuna göre bazı sorular sorar.

Ankara Vize Merkezi olarak başvuru sahiplerini sorulabilecek muhtemel sorular konusunda bilgilendirerek mülakata hazırlıklı gitmelerini sağlıyoruz.

Konsolosluk görevlileri beyan etmiş olduğunuz bilgileri teyit etmek için bazen sizlere telefon ya da mail yolu ile ulaşabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir. Amerika vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından aranmışsanız, lütfen bu bilgiyi temsilcilerimizi iletiniz.

Vize başvurunuz kaç günde çıkar?

Ankara’dan yapacağınız Amerika vize başvurularınız 15 iş gününe yakın zaman da sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize başvurunuz ret olursa

Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun ret edildiğini öğrenebilirsiniz. Amerika vize başvurunuzun olumsuz ( ret ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Amerika vize başvuruları konusunda Vize Merkezi Ankara ofisimiz, sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda DS 160 formunun doldurulması, randevunuzun alınması, başvurularınızı gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir

Vize Merkezi – Ankara ofisimiz hakkında

Amerika vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine hizmet vermekte olan Ankara ofisimiz Vize Merkezi ile CielTur Vize ve Danışmanlık Şirketi arasında yapılan bir iş birliği sonucunda bölge halkına daha konforlu bir hizmet sağlayabilmek amacıyla kurulmuştur.

İş birliği amacımız; Amerika ve tüm dünya ülkelerinin vize başvuruları sırasında yaşanabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırmak veya asgari düzeye indirgemektir.

Vize Merkezi Ankara ofisimizin tüm sorumluluğu CielTur Vize ve Danışmanlık Şirketi’ne aittir. Paylaşmak istemeniz halinde övgü ve şikâyetlerinizi CielTur Vize ve Danışmanlık Şirketi’ne bildirmeyi unutmayınız.

amerika-vize-merkezi-ankara

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

3 Yorum Ds-160 formum İstanbul, randevuyu Ankara'dan aldım sorun olur mu? A. T. 28/06/17, 16:25
Merhabalar
Ben 16 haziranda Amerika için vize başvurusunda bulundum.Dün evrakları incelerken Location where you ll be submitting your aplication kısmında İstanbul yazdığını farkettim. Fakat ben randevuyu alırken Ankara daha erken oldugu için Ankarayı seçmiştim.Sorum şuanki randevu tarihini kaybetmeden.Bu hatayı nasıl düzeltebilrim ? Ds-160 formum İstanbul, randevuyu Ankara'dan aldım sorun olur mu?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6015