Amerika Vizesi Dilekçe Örnekleri

Amerika Vizesi Dilekçe Örnekleri

Aşağıda yer alan Amerika Vizesi Dilekçe Örnekleri örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Amerika Turistik Vize Dilekçesi

Amerika’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Amerika turistik vize dilekçesi yazmalıdır. Amerika turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Amerika turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir. Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Amerika turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Amerika turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Amerika turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.

Amerikan Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Amerika turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Amerika Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

Amerika turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi sigortalı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Amerika turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.

Amerika turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Amerika Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Amerika turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Amerika turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Amerika Ticari Vize Dilekçesi

Amerika'ya ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Amerika ticari vize dilekçesi sunmaları gereklidir. Amerika ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

Amerika ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.

Amerika ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Amerika’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Amerika ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.

Amerika ticari vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.

Amerika'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Amerika ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.

Amerika Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.

Amerika ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Amerika Ticari Vize Dilekçesi

Amerika Vizesi Dilekçe Örnekleri sayfamızdaki bilgiler eşliğinde Amerika vize uzmanımızı arayarak evrak listesini ücretsiz talep edebilirsiniz. 0212 970 05 02

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika ticari vize dilekçe örneği
  G. CANDAS, 15 Tem 2020, 15:56

  Merhaba Amerika için ticari vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Yazılacak dilekçenin bir formatı var mı? Amerika ticari vize dilekçe örneği konusunda sizden destek alabiliyor muyuz? Daha öncesinde Schengen vizeleri için bireysel başvurularda bulunmuştuk. Bunu da kendimiz yapmak istiyoruz. Dilekçe yazma konusunda Amerika detaylı bilgi istediği için yazarken çok emin olamadım açıkçası. O yüzden size sormak istedim. Sadece dilekçe yazma hizmeti veriyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vize Dilekçe Örneği
  G. Makaracı, 13 Tem 2020, 18:02

  Merhaba 55 yaşındayım. Giresun’da yaşıyorum ve çiftçilik yapıyorum. Aslında aynı zamanda emekliyim. Ama şuan çiftçilikten dolayı gelirim aylık değil de sezonluk oluyor. Daha önce birçok kez yurtdışına da çıktık. Artık bir de Amerika’yı görmek istiyoruz. Önümüzdeki yaz eşim ile birlikte Amerika’ya turistik olarak seyahat etmeyi planlıyoruz. Bu durumda aylık gelir konusunda nasıl bir yol izlemeliyim? Eşim de emekli. Onun da aylık olarak bir emekli maaşı var ayrıca. Bir de yazacağım dilekçede ne gibi bilgiler iletmem gerekiyor? Amerika vize dilekçe örneği olarak internette araştırma yaptım ama çok da düzgün bir örneğe rastlayamadım. Dilekçe örneği ile ilgili sizden destek alabiliyor muyum? Daha önceki vizelerimle ilgilenen şirket kapandı. O yüzden bundan sonraki süreçte uzun süre çalınacağım bir şirket arayışındayken bir arkadaşım özellikle sizi tavsiye etti. İşinizde başarılı ve deneyimliymişsiniz. Bana da destek olursanız çok sevinirim. Saygılar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vize dilekçesi ve şirket dilekçesi
  E.K., 15 Ara 2016, 09:29

  Merhaba, Ocak ayında Turistik amaçlı ABD seyahat planım bulunuyor. Amerika turistik vize başvurusu için hazırlamam gereken belgeler içinde istenen Amerika vize başvuru dilekçesi nasıl olmalı? Başvuru dilekçesi 2 adet mi hazırlanması gerekiyor? Şahsi dilekçem ve şirket yetkilisi tarafından olacak şekilde 2 adet dilekçe mi hazırlamamız gerekiyor? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp