Amerika Vizesi Dilekçe Örnekleri

Amerika Turistik vize dilekçesini temin etmek için Amerika vize uzmanımızı arayarak evrak listesini ücretsiz talep edebilirsiniz. 

Amerika Turistik Vize Dilekçesi

 • Amerika’ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Amerika Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Amerika Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.
 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Amerika Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Amerika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Amerika Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Amerika Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Amerikan Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Amerika Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 • Amerika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Amerika turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.

 • Amerika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Amerika Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Amerika Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Amerika Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Amerika Ticari Vize Dilekçesi

Amerika'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Amerika ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Amerika’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Amerika'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Amerika Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Amerika Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Amerika vizesi en iyi planı

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Green Card Başvuru Formu
DS-160 Formu
Amerika Vizesi Dilekçe Örnekleri
Amerika Vizesi Fotoğraf Ölçüleri
Amerika Bilgi Formu
I-20 Formu
Telefon
x