Amerika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Amerika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Amerika aile arkadaş ziyareti vizesi için öncelikle Türkiye’den yapılacak başvurular için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da yabancılar için oturum şartı aranmaktadır. Başvuru için öncelikle bilgi amaçlı formu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında sizin statünüze göre ( çalışan, iş sahibi, öğrenci vs.) gerekli olan evraklar temin edilerek başvuruya hazır dosya haline getirilir ve süreç başlatılır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken hususta pasaportun seyahat tarihi bitiminden sonra da en az 6 ay daha geçerliliğinin olması.

Amerika aile ziyaret vizesi için aileden herkes şahsi başvuru yapmalıdır. Ve bizzat mülakatta bulunmalıdır. Amerika arkadaş ziyaret vizesinde aynı aile ziyaretindeki gibi prosedürler geçerlidir. Her iki vize türünde de genellikle 10 yıllık başvuru yapılmaktadır. Bu süreç kalış zamanı demek değildir. Ülkeye girişte sadece 6 ay kalış süresi vardır ve 6 ay dolmadan ülkesine dönmüş olması gerekmektedir.

Amerika aile ziyaret vizesi için Amerika’da ikamet eden eş, çocuk, kardeşler, anne ve babayı ziyaret etmek istenler başvuru yapabilir. Non - immigration yani (göçmen olmayan vize kategorisindedir.) Diğer göçmen olmayan vize kategorilerinde olduğu gibi bu kategoride de çalışma ve oturma izni hakkı olmamaktadır.

Amerika aile ziyareti vizesi içinde Amerika arkadaş ziyareti vizesi için de hareketli ıslak imzalı banka hesap dökümü istenmektedir. Eğer davet eden kişi sponsor olacaksa kişi başvurusunda bunu belirtse bile kendi hesap hareketlerini içeren belgeyi sunması ayrıca büyük önem taşımaktadır. Bu hesapların geliriyle örtüşmesi ve doğru gelir beyan edilmesi de diğer önem taşıyan ayrıntıdır.

Amerika arkadaş ziyareti vizesi için Amerika’da yaşayan arkadaşınızdan alacağınız davetiye mektubunu dosyaya eklemek gerekmektedir. Yine aynı şekilde Amerika aile ziyareti vizesinde de orada bulunan aile yakınlarınızdan gelecek davetiyeyi dosyaya eklemek gerekmektedir. Amerika’ya davet eden kişiler tarafından yollanacak olan davetiye e- posta ile de yollanabilir. Davetiyenin orijinal olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Amerika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Seyahat tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • Vize bilgi formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biyometrik foto
 • Şahsi dilekçe

Öğrenci ise

 • öğrencilik belgesi
 • 18 yaş altı için muvafakkatname
 • Öğrenci ise anne ve baba sponsor olmalı onların belgeleri

Çalışan ise ;

 • Antetli kağıda İngilizce yazılmış görev bilgisi ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunu belirten dilekçe
 • Şirketin faaliyet belgesi
 • İmza sirküsü
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Maaş bordrosu ( son 3 ay )
 • SSK işe giriş bildirgesi
 • Banka hesap dökümü

Emekli ise ;

 • Emeklilik belgesi - kartı
 • Maaşın yattığı banka hesabı
 • Dilekçe - davet yazısı

Davetiye yollayan kişinin vatandaşlık belgesi ya da oturumuna ilişkin belgeler;

 • Davet eden kişiye ait pasaport ve kimlik bilgileri
 • Varsa şahsına ait araç ruhsat ve tapu bilgileri.

Ziyaretçi vizesi davetiyesinde olması gerekenler;

İsim soyad, pasaport bilgileri, telefon ve adres bilgileri, seyahat tarih ve kalış süresi, davet edenin Amerika’daki statüsü.( vatandaş, green card vs.) Oturumu varsa oturum kartı fotokopisi, vatandaş ise pasaport görseli mutlaka davet edilen kişiye ulaştırılmalıdır. Davette özel bir sebep varsa onun açıklanması veya seyahat nedeninin açıklaması ,davet eden kişinin eğer aynı zamanda sponsor da olacaksa finans durumunun belgelenmesi ve kalış süresince masrafların karşılanacağının belirtilmesi.

Son olarak da davetiyeyi yollayan kişinin imzası bulunmalıdır. Amerika ziyaretçi vizesi başvurusunda başvuru aşamaları şu şekildedir. Öncelikle vize randevunuz alınır, 325 USD Amerika aile arkadaş ziyareti vizesi için ödenmesi gereken tutardır. Bunu randevu alınmadan önce havale ya da nakit olarak merkezimize ödeyebilirsiniz. Mesleki statünüze göre gerekli evrakların hazırlanması ( çalışan, emekli, avukat vs.) DS 160 formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması, biyometrik foto ve şahsi olarak Amerikan Konsolosluğunda mülakat şeklindedir. Amerika aile ziyareti vizesi ve Amerika arkadaş ziyareti vizesi aynı kategoride olup mülakat olumlun sonuçlandığında 10 yıllık vize verilmektedir. Ancak kalış süresi ülkeye girerken kapıdaki görevli tarafından basılmaktadır. Amerika ziyaretçi vizesi 10 yıllık olsa bile 6 aydan fazla ülkede kalınamaz.

Amerika ziyaretçi vizesi için pandemi sürecinde randevu tarihleri ileri bir tarihe verildiğinden seyahatleri planlamadan önce mutlaka randevu tarihleri ile ilgili bilgilendirme alınmalı. Uzman danışmanlarımız tarihleri sistemde sürekli kontrol sağlayıp Amerika tarih açtığında sistemde gözüken ileri tarihli randevunuzu daha erken bir tarihe çekebilmektedirler.

Amerika aile arkadaş ziyareti vizesi için süreç ve daha detaylı bilgilendirme almak isterseniz 0212 970 05 02 arayarak online danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Hem iç hem dış operasyonda olan danışmanlarımız sürecin sonuna kadar takipçisi olup sizlere sorunsuz bir şekilde vize almanızı sağlamaktadırlar.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika aile ziyareti vizesi B2
  T. Korkut, 07 Ara 2023, 20:05

  Merhaba, Amerika aile ziyareti vizesi B2 almak için gerekli belgeler nelerdir? Amerika’ya kuzenimize ziyarete gideceğiz. Yeni doğum yaptı; kendisini ziyaret etmek isteriz. Bunun için Amerika aile Ziyareti vizesi almamız gerekiyor. Bizim başvuru yapabilmemiz için davetiye örneği isteyeceğiz; ancak nasıl yazmalı bir örneği varsa rica edebilir miyiz? Gereken evrak listesiniz rica ediyoruz. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi
  Ö. R, 28 Eyl 2023, 12:06

  Merhaba biz ailemle birlikte Amerika’daki kuzenimin düğününe katılmak istiyoruz. Amerika aile ziyareti vize başvurusu için davetiye yollamaları gerekli mi ? Hangi belgeleri Amerika aile ziyareti vizesi için onlardan istemeliyiz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Aile Ziyareti Vizesi
  A.M., 03 May 2021, 18:55

  Merhaba, Amerika aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Amerika’ya anne ve babamı ziyaret etmek için gideceğim. Amerika’daki ailem Amerika vatandaşıdır. Üniversite öğrencisiyim, aynı zamanda şirkette çalışıyorum. Daha önce yurtdışına hiç gitmedim. Tecrübem olmadığı için sizin danışmanlığınızda başvurumu yapmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  E. Sabanel, 13 Tem 2020, 16:45

  Merhabalar, Ben 19 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Çanakkale’de okuyorum. Ailem Ankara’da yasıyor. Benim de ikametim Ankara’da. Sömestr tatilinde Amerika’ya gitmek istiyorum. Halamlar orada yasıyor. Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunu nereden yapmalıyım? Halamlardan davetiye almam gerekiyor mu? Annem emekli. Fakat hesabında yeterli para yok. Babamın hesabı daha iyi durumda. Bir sorun olur mu bu durum? Gittiğimde halamlarda kalacağım. Herhangi bir masrafım da olmayacak aslında o yüzden hesapta paraya çok ihtiyaç oluyor mu? Benim hesabımda kendi masraflarımı karşılayacak kadar para var. Onu gösterebilir miyiz? İlk kez vize başvurusunda bulunacağım için bu konuda sizden danışmanlık alabilir miyim? Cevap için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp