Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 55

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Diyarbakır

Amerika Vize Merkezi, Diyarbakır şube sayfasına hoş geldiniz.

Diyarbakır’dan Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere genel bilgi edinmek için sayfamızda bulunan bilgilerden faydalanabilirsiniz. Amerika ile ilgili güncel bilgiler, çalışma durumunuza özel evrak bilgileri ve Diyarbakır Amerika vizesi ile ilgili işlemleri başlatmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Sayfamızdaki bilgiler vize başvurusunun genel hatları hakkında olmakla birlikte, her başvurunun kişiye özel yapıldığını bundan dolayı da işlemlerinizin bir uzman eşliğinde yapılmasının vize başvuru sürecinize katkı sağlayacağını hatırlatmak isteriz. Amerika vizesi Diyarbakır şubesi uzmanlarımız sizin için bu süreci en kısa ve en doğru hale getirmek için maksimum destek vereceklerdir.

Şubemize gitmeden daha detaylı bilgi almak için 0850 460 15 55 numaralı telefondan çağrı merkezimizi arayabilir ya da konuyla ilgili bilgilendirmeyi online@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza iletebilirsiniz. Vize Merkezi’ni seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Amerika vizesi başvuru adımları

Öncelikle yazımıza Amerika vizesi başvuru adımları ile başlayalım. Nereden başlamanız gerekiyor ve nelere dikkat etmeniz gerekiyor bu konuları anlattıktan sonra Amerika vizesi konusunda kafanızda bazı şeyler netleşmiş olacaktır. Yazımızda genel anlamda nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor ve bu süreçte hangi adımlar önem arz ediyor bu konuları öğrenmiş olacaksınız. Fakat en baştan dikkatinizi çekmek isteriz ki Amerika vizesi başvuruları uzmanlık gerektiren ve online formların çok dikkatlice doldurulması gereken bir vize türüdür.

Öncelikli yapmanız gereken hangi amaçla seyahat edecekseniz bununla ilgili süreci net olarak bilmek. Eğer daha önce bir Amerika vizesi süreci deneyimlemediyseniz Amerika vizesi Diyarbakır şubesi uzmanlarımıza ulaşmanızda fayda var. İletişim bilgileriniz ile çalışma durumunuzu yetkililerimize ilettikten sonra rahat bir nefes alarak arkanıza yaslanabilirsiniz. Bu adım sonrasındaki her işlemle alakalı ülke uzmanlarımız sizleri yönlendirecektir. Başvurunuzu en hızlı ve eksiksiz bir şekilde sonlandırmanız için başvuru adımlarının her birinde sizlere maksimum destek verecektir.

Seyahatinizin amacına uygun olan 2020 en güncel evrak bilgileri size uygun bir şekilde hazırlanarak tarafınıza ulaştırılacaktır. Sizler de evraklarınızı hazırladıktan sonra dilerseniz kargo ile dilerseniz de kendiniz Amerika vizesi Diyarbakır şubemize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra sürecinizi düşünmenize gerek kalmayacak. Çünkü siz tatil planınızı yaparken ülke uzmanlarımız tüm sürecinizi yakından takip ederek sizleri adım adım bilgilendirecektir. Amerika Vize Merkezi Diyarbakır şubesi yetkililerimiz önce evraklarınızın kontrolünü yapacak ve herhangi bir eksik olup olmadığını kontrol edecektir. Evraklarınız ile ilgili düzeltilmesi gereken bir şey var ise düzeltilmesini sağlayacak, risk analiziniz yapılarak riskli koşulların nasıl desteklenmesi gerektiğine dair sizlere bilgi verecektir.

Başvuru sürecindeki ikinci adım

Başvurunun ikinci adımı olan form doldurma işlemini gerçekleştireceklerdir. Konsolosluğun sitesinde online platformda ve ileri İngilizce seviyeye ihtiyaç duyularak doldurulan Amerika vize başvuru formu (DS160) sizlerin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yine bizim tarafından doldurulacaktır. Form doldurma işlemi tamamlandıktan sonra son kontrol için size gönderilecek ve onayınız alındıktan sonra sisteme girişi yapılacaktır. Bu da hata riskini de en aza indirgemiş olacaktır. Formunuz sisteme yüklendikten sonra mülakat randevunuzun alınma işlemine geçilecektir. Hatırlatmak isteriz ki Diyarbakır’dan Amerika’ya vize işlemleri Diyarbakır’da konsolosluk ya da elçilik olmadığı için yapılamamaktadır. Bundan dolayı da randevunuz İstanbul ya da Ankara’da bulunan Amerika Konsolosluğu’ndan uygun olan tarih için oluşturulacaktır.

Randevu tarihinizde konsolosluk önünde bir yetkilimiz sizi karşılayarak yapılacak olan mülakat hakkında size bilgilendirme yapacaktır. Bu durumu mülakatta karşılaşabileceğiniz sorular konusunda bir ön hazırlık gibi düşünebilirsiniz. Daha önce yaşamış olduğumuz deneyimler göz önünde bulundurularak size sorulacak sorular hakkında bilgi iletilecektir. Sonrasında ise sürecinizi tamamlamanız için sizi mülakata yönlendirecektir. Mülakatınızın sonunda vizenizin olumlu ya da olumsuz olup olmadığının cevabını öğrenmiş oluyorsunuz. Normal süreçlerde mülakat tarihinizden 3 ila 5 iş günü içinde pasaportunuz konsolosluk tarafından formda ilettiğimiz PTT şubesine gönderilmektedir. Bu süreç herhangi bir idari takip işlemi olmayan durumlar için geçerlidir. Bilgilerinizin detaylı inceleme kararı ya da ilave evrak talep edildiği durumlarda vize başvuru süreciniz uzayabilmektedir. Bu durumda da sizden istenen ek belgeleri size iletilen zamanda konsolosluğa ulaştırmanız gerekir. Ya da idari takip sürecine başlanırsa bu süreci beklemeniz gerekmektedir. Bu takibin süresi4 hafta ile 6 ay arasında değişebilmektedir. Tüm bu süreçlerde yine Amerika ülke uzmanlarımız sizi yönlendirmekte ve  sürecin tüm anlarında sizlere destek olmaya devam etmektedir.

Amerika vize başvuru evrakları

Amerika vize başvuru evrakları başvurunuzun en önemli adımıdır diyebiliriz. Evraklarınızın maksimum özen ile hazırlanarak, eksiksiz ve doğru bir biçimde konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Çalışma şeklinize ve tabi ki seyahat amacınıza en uygun güncel evrak listeleri hazırlanmalı ve dosyanız tam bir şekilde konsolosluğa iletilmelidir.

Diyarbakır Amerika vizesi için ihtiyacınız olan 2020 güncel genel evrak bilgilerini bu yazımızda sizlere iletmekteyiz. Fakat unutmayın ki her başvuru itina ile eksper edilmeli ve sizin durumunuza uygun detaylı evrak listesi hazırlanmalıdır. Size özel evrakların güncel haline ulaşmak için Amerika vizesi Diyarbakır şubesi uzmanlarımız ile görüşmenizi öneririz.

Turistik vize evrakları;

Çalışanlar ve şirket sahipleri;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Şirket evrakları; şirket izin yazısı, faaliyet belgesi, sicil gazetesi, şirketin imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri
 • Gelir gösteren evraklar; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Devlet Memurları;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Kurum evrakları; çalışma belgesi, bağlı olduğu resmi makamdan izin belgesi, resmi görev kimlik kartının fotokopisi
 • Gelir gösteren evraklar; maaş bordrosu, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Emekliler;

 • Kişisel evraklar; vize talep dilekçesi, pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği
 • Emeklilik evrakları; emeklilik kimlik kartı fotokopisi ya da e devletten alınacak emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 • Gelir gösteren evraklar; maaş aldığı bankanın hesap cüzdanı ya da banka hesap dökümü, şahsi banka dökümleri, varsa tapu/araç ruhsatı fotokopileri

Öğrenciler;

 • Kişisel evraklar; pasaport, resim, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçük ise her iki ebeveynden de alınmış noter tasdikli muvafakatname
 • Okul evrakları; öğrenci belgesi, üniversite öğrencisi ise transkript,
 • Gelir gösterir evraklar; öğrenciler aylık olarak bir gelire sahip olmadığından dolayı seyahatlerini karşılayacak 1.derece aile bireylerinden birinin sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olunduğuna dair talep dilekçesinin yanı sıra çalışma durumlarına bağlı olarak gelir gösteren evrakların hazırlanması gerekmektedir. Sponsor evrakları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Amerika vizesi Çorlu şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Form doldurma ve randevu süreci

Vize başvurusu dosyanız için evrak listelerini hazırlayarak Amerika vizesi ülke uzmanlarımıza teslim ettiniz. Bundan sonra ikinci aşama olan formunuzun doldurulması ve mülakat için randevunuzun oluşturulması sürecine geçilecek diye düşünüyorsunuz. Fakat düşündüğünüz bu adıma geçmeden önce evraklarınızın eksiksiz olup olmadığının kontrol edilmesi, Diyarbakır Amerika vizesi başvurunuzda riskli bir durumun olup olmadığının kontrol edilmesi çok önemlidir. Vize Merkezi olarak sahip olduğumuz 20 yılı aşkın deneyimimiz ile Amerika vizesi Diyarbakır şubesi yetkililerimiz sizlere maksimum hizmet verecektir. Evraklarınızın tek tek kontrolü sağlanacak, risk oluşturabilecek bir eksik var ise düzeltilmesi için size bilgi verilecek ve ret alma olasılığınızı en aza indirgeyerek dosyanız tamamlanacaktır.

Uzmanlarımız tarafından başvuru dosyanız hazırlandı, riskleriniz giderildi ve form doldurmaya aşamasına gelindi. Amerika ülke uzmanlarımız online ve ileri seviye bir İngilizce ile doldurulması gerekli olan DS160 formunuzu sizin vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda doğru ve tam bir şekilde dolduracaktır. Form doldurma işleminizin akabinde ise size uygun ildeki konsolosluktan yine hem size hem de konsolosluk için uygun tarihe randevunuz alınacaktır. Randevu tarihinizde uzman kadromuzdaki arkadaşımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacak ve mülakat için hazırlayacaktır. Mülakat başvuru sahibi ile yapıldığı için arkadaşımız size içerde eşlik edemeyecektir. O yüzden kendinizi mülakat sırasında doğru bir şekilde ifade etmeniz oldukça önemlidir. Vize başvurunuzun sonucunun değerlendirmesi tamamen konsolosluk yetkilisinin inisiyatifindedir. Konsolosluk görevlisi gidiş amacınızı uygun bulmaz ya da verdiğiniz bilgilere inanmaz ise vize başvurunuzu olumsuz sonuçlandırabilir. Bu yüzden mülakat başvuru sürecinin çok önemli adımlarından biridir. Mülakat sırasında oldukça sakin ve kendine güvenli bir şekilde tavır takınmanız uygun olacaktır.

Amerika vizesi kaç günde çıkar?

Mülakatı başarılı bir şekilde tamamladınız. Geriye kalan tek soru vizeniz kaç günde çıkar? Olacaktır. Yazının başında da belirttiğimiz gibi vize başvurunuzun sonuçlanmasındaki tüm yetki konsolosluk görevlisinin inisiyatifinde olacaktır. Konsolosluk görevlisi bir şekilde verdiğiniz bilgilerden emin olamazsa ya da sizi inandırıcı bulmazsa vize başvurunuzu olumsuz değerlendirebilir veya da daha detaylı inceleme yapmak adına ek belge/ belgeler talep edebilir. Nadir de olsa başvurunuzun idari takibe de alınması söz konusu olabilir. İdari takip durumunda Amerika vizesi başvurunuzun süresi uzayacaktır. İdari takip durumu 4 hafta ile birkaç ay sürebilmektedir. Bu süreyi tamamen idari takibe girme nedeniniz belirler.

Herhangi bir idari takip ya da ek evrak talebinin olmadığını varsayarsak mülakat sonunda başvurunuzun sonucu konsolosluk görevlisi tarafından yüzünüze okunmaktadır. Mülakat sonrasındaki 3-5 iş günü içinde de pasaportunuz form doldurma sırasında iletmiş olduğumuz PTT şubesine gönderilecektir. Siz de kimliğiniz ile birlikte bizzat PTT’den teslim alabilirsiniz.

Amerika Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak Amerika vizesi başvuru sürecinin her adımında siz seyahat hayallerinizi kurarken sizler için çalışacaktır. Vize başvurusundaki evrak karmaşası ve koşuşturması içinde harcayacağınız zamanı da sevdiklerinizle geçirebileceksiniz. Diyarbakır’dan Amerika’ya vize başvurusunda bulunmak için sadece 0850 460 15 55 numaralı hattımızdan ülke uzmanlarımıza ulaşarak sürecinizi başlatabilirsiniz. Vize Merkezi olarak sizlere tüm vize başvuru sürecinde hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

amerika vize merkezi diyarbakir

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Amerika Vizesi Diyarbakır H. BERKAN 22/07/20, 18:18
Merhaba. Şark görevi dolayısıyla Diyarbakır’da ikamet ediyorum. Amerika vizesi Diyarbakır şubenizden destek alabilir miyim? Kız arkadaşım Amerika’da çalışıyor. Bana davetiye gönderecek. Yanına gidip kısa bir tatil yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Siz ben gelmeden bütün işlemleri yapıyor musunuz yoksa benim İstanbul’a mı gelmem gerekiyor? Bilgi verirseniz işlemlere sizinle başlamak istiyorum. Cevap için şimdiden minnetlerimi sunarım. İyi günler dilerim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32563