Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 55

Amerika Vize Merkezi, Diyarbakır

Amerika sınırları içerisine seyahat planı bulunan ve Diyarbakır çevresinde ikamet eden kişier vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Diyarbakır şubemizde görev alan temsilcilerimiz başvuru sahiplerinin Amerika vize işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirme konusunda danışman desteği sunar. Amerika vizesi hakkında merak edilen soruları sormak ya da vize talebi oluşturma adımlarını hızlı bir şekilde başlatabilmek için tarafımız ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Amerika vize danışmanlarımız ile görüşmek için telefon numaralarımızı ve [email protected] e-posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatırız. Temsilcilerimiz ile vize başvuru süreci hakkında yüz yüze görüşmeyi talep etmeniz durumunda Diyarbakır sınırları içerisinde hizmet vermekte olan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika’ya vize talebinde bulunacak kişilerin başvuru işlemlerini konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirebilmek adına kurumumuz danışmanlık desteği sunar. Söz konusu hizmetten yararlanılması halinde başvurunun doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi sağlanır. Bu sayede başvuru sahibi kişilerin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalar sebebiyle vize talebinin olumsuz sonuçlanması ihtimalinin önüne geçilir.

Amerika için vize başvurusunda bulunacak kişiler Diyarbakır ve çevre illerinde ikamet etmeleri durumunda Diyarbakır şubemiz ile süreci kolay bir şekilde yürütebilir. Amerika vizesine başvuru sürecini başlatabilmek için ilk olarak Amerika seyahatine dair detayların belirlenmesi gerekir. Seyahate dair detaylar başvuru yapılması gereken vize türünü doğrudan etkileyen nedenler arasındadır. Seyahat planı doğrultusunda hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiğinden emin olunmaması durumunda kurumumuz danışmanlarından destek alınabilir. Temsilcilerimiz ile seyahat detaylarının paylaşılması halinde başvuru yapılması gereken Amerika vize türü hakkında gerekli bilgilere ulaşım sağlamak mümkündür.

Başvuru yapılması gereken vize türünün belirlenmesi ile birlikte ödenecek vize ücreti ve Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri de kesinleşmiş olur. Başvuru sahibinin ilgili vize tutarını ödemesi ile birlikte başvuru süreci resmi olarak başlatılabilir. Amerika vizesine başvuru için ilk olarak yapılması gerekenlerden biri de DS-160 Formu (Amerika vize başvuru formu) doldurulması şartı aranır. Formda bulunan soruların doğru ve güncel bilgiler kullanılarak eksiksiz olacak şekilde doldurulması zorunluluğu bulunur. Aksi takdirde başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimali artar.

Başvuru aşamasında talep edilen Amerika vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak bir araya getirilir ve Amerika vize randevusu alma işlemleri başlar. Süreç içerisinde tarafımızdan danışmanlık desteği alan kişiler için başvurunun tüm adımları kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Amerika vize randevusunun alınmasının ardından belirlenen gün ve saatte mülakat adımı tamamlanır. Kurumumuz desteği ile yapılan Amerika vizesine başvuru işlemlerinde konsolosluk tarafından talep edilen adımların tümünün en doğru şekilde yapılması konusunda başvuru sahibine destek verilir.

Amerika Vize Türleri - Diyarbakır

Amerika sınırları içerisine seyahat planlayan kişilerin ilk olarak yapması gereken hangi vize türüne başvuruda bulunmaları gerektiğini belirlemeleridir. Başvurular sırasında talep edilen vize belgeleri ve ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklılık gösterir. Başvuru sahibinin bu aşamada ilk olarak seyahatin amacı, süresi, ülkeye giriş sayısı gibi detayları belirlemesi oldukça önemlidir.

Amerika için çok sayıda vize türü bulunur. Vize türleri ayrıca kendi içerisinde de sundukları izinlere bağlı olarak ayrılır. Başvuru aşamasında herhangi bir karışıklık yaşamamak için doğru vize türünün belirlenmiş olması oldukça önemlidir. Kurumumuz temsilcileri başvuru sahibinin seyahat detaylarına bağlı olarak hangi vize türü ile devam edilmesi gerektiği konusunda bilgi verir.

Amerika vizesi için vize türleri kendi içerisinde ayrı vize türlerine ayrılır. Genel olarak Amerika içine belirlenen vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Amerika Turistik Vize
 • Amerika Ticari Vize
 • Amerika Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Amerika C Transit Vizesi
 • Amerika Çalışma Vizesi
 • Amerika Öğrenci Vizesi
 • Amerika Evlilik Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika Mürettebat Vizesi
 • Amerika ESTA Vizesi VWP

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesine başvuru işlemleri sırasında Amerika Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olacak şekilde ibraz edilmesi gerekir. Amerika vizesi için gereken evrakları başvuru yapılan vize türüne göre farklılık gösterir. Diyarbakır şubemiz ile Amerika vizesine başvuruda bulunan kişiler bir araya getirmeleri gereken evraklara dair detaylı bir listeye tarafımız desteği ile ulaşabilir. Başvuru yapılan vize türünün belirlenmesi hangi evrakların hazırlanması gerektiği konusunda yol göstericidir. Talep edilen evraklar vize türüne göre değişiklik göstermesine rağmen hangi vize türüne başvuru yapılırsa yapılsın değişmeyen evraklar bulunur.

Amerika vizesine başvuru sırasında başvurulan vize türü fark etmeksizin tüm başvuru sahiplerinden talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Pasaport
 • DS-160 Formu
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Ulaşım ve Konaklamaya Ait Belgeler

Amerika vizesine başvuru sırasında gereken evrakların eksik ya da hatalı olarak değerlendirmeye sunulması başvurunun olumsuz olarak sonuçlanması ihtimalini artırır. Başvurunun ret kararı ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti iade edilmez. Süreç içerisinde hem bir kayıp yaşamamak hem de planlanan Amerika seyahatinin iptal edilmemesi için tüm belgelerin eksiksiz olarak bir araya getirilmesi oldukça önemlidir.

Amerika Vizesi - Diyarbakır Şubemiz

Diyarbakır ve çevre illerinde ikamet ederek Amerika’ya vize talebinde bulunacak olan kişiler başvurularını Diyarbakır şubemiz desteği ile tamamlayabilir. Kurumumuz temsilcileri Amerika vizesi için atılması gereken adımların tümünü titizlikle tamamlar. Bu sayede başvuru sahiplerinin vize talebi oluşturulması aşamasında yapmış oldukları hatalar nedeniyle olumsuz sonuç ile karşılaşma ihtimali ortadan kaldırılır.

Amerika vizesine başvuru işlemleri Diyarbakır şubemiz ile gerçekleştirmeyi planlayan kişiler şube temsilcilerimiz ile telefon numaralarımız ya da [email protected] elektronik posta adresi üzerinden iletişime geçebilir. Amerika vize işlemleri sırasında şahsen bulunmak isteyen kişiler ise Diyarbakır ofisimizi çalışma saatleri içerisinde rahatlıkla ziyaret edebilir.

Amerika vize merkezi Diyarbakir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp