İtalya Vizesi

Vize Merkezi İtalya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm İtalya vize türlerinde yani İtalya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

İtalya vize başvurularınızda, durumunuza uygun ve en güncel evrak listesini size en yakın İtalya Vize Merkezi’ni arayarak isteyiniz. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla ücretsiz olarak sizlere gönderecektir.

İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

İtalya vizesi Avrupa ülkeleri kapsamında en çok başvuru alan vize türlerinden biri. Vize Merkezi olarak İtalya vize başvurularında da kategorisine göre dosyanızı hızlı, doğru ve eksiksiz şekilde hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Vize Merkezi'nde föy (vize takip belgesi) açtırdığınız takdirde, uzmanlarımız adınıza randevu alarak evraklarınız ile başvurunuzu gerçekleştirecektir. İtalya vize işlemlerinizi kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için yazımızdan gnel bilgi edindikten sonra uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İtalya Schengen vize başvurularınızda, durumunuza uygun ve en güncel evrak listesini size en yakın Vize Merkezi’ni iletişim bölümünde yer alan bilgiler eşliğinde arayarak isteyiniz. Vize Temsilcilerimiz, ihtiyacınız olan 2024 güncel evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla size gönderecektir.

İtalya Schengen Vizesi

İtalya Shengen vizesi ile Schengen bölgesi kapsamındaki 26 ülkeye giriş yapabilirsiniz. Eğer Schengen vizesini ilk olarak İtalya Konsolosluğu'ndan aldıysanız, seyahatinizin ilk durağı İtalya olmalıdır ve eğer İtalya’dan sonra gitmeyi planladığınız başka Schengen ülkeleri varsa, bu ve benzeri ayrıntıları vize başvuru dilekçesinde belirtmeniz doğru olur. İtalya Schengen vizesi ile Schengen bölgesine ilk girişinizi başka bir Schengen ülkesi üzerinden yaptığınız taktirde, İtalya dışındaki Schengen ülkesinin sınır kapılarındaki yetkililerin inisiyatifi de söz konusu olabilmektedir.

Ayrıca İtalya vizesi ile başka bir Schengen üye devletine giriş yaptığınızda bu durum bir sonraki İtalya Schengen vizesi başvurularınızın akıbetini olumsuz yönde etkileyebilir. İlk girişinizi İtalya’da yaptıktan sonra vizeniz bitmeden diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Eğer başka bir Schengen ülkesi üzerinden Türkiye’ye geri dönüş yapacaksanız bunun bilgilerini dilekçe de paylaşmanız gerekmektedir. Bir başka Schengen ülkesinden alacağınız davetiye ile o ülkeye İtalya üzerinden gidecek olsanız bile, o davetiyeyi İtalya başvuru evrakları arasına koymanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz başvurular, genellikle ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

İtalya Schengen vizesi nasıl alınır

İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçimiz, İtalya vizesi nasıl alınır hakkında bazı hususlardan bahsedeceğiz. İtalya vizesi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak İtalya'ya olan seyahat amaçlarını netleştirmeleri gerekmektedir. İtalya’da maksimum 90 gün kalacak vatandaşlarımızın İtalya vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir.

İtalya için vize işlemleri olarak, başvurular direkt olarak İtalya Konsolosluğu'na yapılamamaktadır. İtalya vizesi başvurularınız için başvuru merkezleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Tüm başvuru sahipleri için İtalya’ya ne amaçla gidildiği çok önemlidir. Diğer Schengen üye devletlerinde oturum izni bulunan ve ikamet edilen Schengen ülkesinde oturum iznini uzatamayan kişilerin Türkiye’den yapacakları başvuruları ret almaktadır. Örnek vermek gerekirse, İspanya’da oturum izni bulunan birinin oturum süresini uzatmadan Türkiye’ye dönen bir kişi İtalya’dan turistik amaçlı Schengen vizesi alamamaktadır.

İtalya’da 90 günden daha fazla kalınması halinde, İtalya Ulusal Vizeleri olarak kabul edilen İtalya Konsolosluğu'nun D Tipi vize kategorisine başvuru yapılması gerekmektedir. İtalya D Tipi vize kategorisine başvuru yapacak kişilerin İtalya Konsolosluğu'na başvuruda bulunması gerekmektedir. İtalya Erasmus ve eğitim vizeleri için başvuruda bulunacak vatandaşlarımız da bu bilginin güncel olmasına dikkat ederek başvurularını İtalya Konsolosluğu'na ya da İtalya vize başvuru merkezlerine yapmaları gerekmektedir.

İtalya için vize başvurularında bölge sınırlaması bulunsa da İtalya Konsolosluğu, görev alanında bulunan ilçe ve illere hizmet vermektedir. İtalya vizesi için İstanbul’dan başvuru yapabilecek şehirler; Muğla, Sakarya, Yozgat, Aydın, Balıkesir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Bartın, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Düzce, Edirne, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa ve Zonguldak’tır.

İkamet adresi Başkonsolosluk görev alanında bulunmaması halinde yolcularımız ülke uzmanlarımızı arayarak, yetkilerimizden konu hakkında destek alabilmektedirler. Size en yakın şube belirlenerek vize işlemleriniz sıkıntısız başlatılacaktır.

İtalya vizesi nasıl alınır sorusu hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcilerimizi dilediğiniz ofisten arayabilir, bilgi alabilir ve vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru merkezimizdeki uzman kadromuzdan alacağınız hizmet, vize alım sürecinizi kolaylaştıracak ve vize sonucunuzun olumlu olmasında büyük katkı sağlayacaktır. Avrupa ülkelerine yapacak olduğunuz seyahatler için mutlaka başvuru merkezlerinden profesyonel destek almanızı önermekteyiz.

İtalya Vize Evrakları 2024

İtalya vizesi için gerekli evraklar (ortak):

 • PASAPORTUNUZ: Vizenizin bitiş tarihinden sonra minimum 90 gün daha geçerliği olan bir pasaportunuz olmalıdır. Aynı zamanda eğer varsa, eski pasaportlarınızda yer alan vize sayfalarının çekilmiş fotokopisi.
 • KİMLİK FOTOKOPİNİZ: Üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu T.C. nüfus cüzdanınızın fotokopisi gereklidir. Yabancı uyruklular için de T.C. makamlarınca verilmiş oturma izninin fotokopisi.
 • VİZE BAŞVURU FORMU: Başvuran kişi tarafından doldurulmuş, 37. maddesi ile son sayfadaki imza kutucuğunda imza bulunan, tarihi atılmış Schengen vizesi için vize başvuru formu. Schengen vize başvuru formunuz; 90 güne kadar olan konaklamalar için, ulusal vize başvuru formunuz da 90 günü aşan seyahatleriniz için.
 • BİYOMETRİK FOTOĞRAF: Açık renk fonuna sahip 35 x 45 mm ebatlarındaki 2 adet biyometrik fotoğrafınızı da evraklara eklemeyi unutmayın.
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTANIZ: Eğer evraklar içinde yoksa vize reddine sebep olabilir. Öngörülmüş yolculuk ve Schengen ülkelerinde kalınacak süreyi kapsayacak olan, sağlık sorunlarınız, acil tedavileriniz, hastanede yatışınız, hastalık ya da vefata bağlı ülkeye dönüş masraflarınızı karşılayabilecek, en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız önemlidir. Seyahat sağlık sigortası, seyahat tarihlerinin önceki ve sonraki günlerini (kesinlikle) kapsamalıdır (yani gidiş tarihinden bir gün öncesi ve dönüş tarihinden bir gün sonra olmak suretiyle) Teminat bedeli ise Euro olarak belirtilmiş olmalıdır. İtalya vize evrakları olarak en önemlisi budur.
 • Vize Ücreti: Vize harç bedeli nakit olarak ödenmektedir. İtalya vize evrakları ortak listesi bu şekildedir.

Vize Merkezi İtalya sayfamızda İtalya vizesi almak için gerekli olan evrakları sayfamızın devamında bulabilirsiniz. İtalya turistik, İtalya ticari vizesi, İtalya aile ziyareti vizesi için gereken ne evrak varsa hepsini temsilcilerimizden öğrenebilir, vize alırken dikkat etmeniz gereken hususları da sayfamızdan okuyarak öğrenebilirsiniz. Güncel listeyi talep etmek için Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçebilir ve İtalya vize işlemlerinizi hızla başlatabilirsiniz. Kurumumuz bu anlamda profesyonel olarak sizinle ilgilenecek, evraklarınızın toplanmasında yanınızda olacak ve konsolosluk randevunuzda size eşlik ederek konsolosluğa gelecektir. İtalya vizesi için gerekli evraklar vize işlemleri sayfamızdadır.

İtalya Vize Başvurusu 2024

İtalya, Avrupa Birliği üye devletlerinden biri olduğundan, T.C. vatandaşları İtalya'ya kısa süreli yapılacak ziyaretlerde ülkede 6 ay içinde 90 gün kalma imkanı veren İtalya Schengen vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.T.C. Bordo pasaport ya da diğer bir adıyla Umuma Mahsus pasaport sahipleri için geçerli olan Schengen vizesi, vize sahibine 180 gün içinde 90 gün konaklama imkanı sunar.

İtalya vize başvurusu yapacak kişiler öncelikle seyahat amaçlarının kapsamında güncel vize başvuru evraklarını hazırlamalıdırlar. Meslek ve sosyal statü de evrakların içeriğiyle yakından ilgilidir. İtalya vize başvurusu için gereken evraklar meslek tipine ve çalıştığınız iş yerindeki pozisyonunuza göre değişiklik gösterebilir. İtalya için herkesten talep edilen genel vize evraklarına meslek ve sosyal durumunuza (Şirket sahipleri, şirket çalışanları, doktorlar, avukatlar, ev hanımı vb.) göre ek evraklarla başvurmanız gerekir. Bu konuyla ilgili bilgi ve evrak listesini Vize Merkezi İtalya sayfamızda “Vize İşlemleri” başlığı altında görebilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya vize başvuru formunda doldururken verdiğinizi bilgilerin vize başvuru belgelerinde yer alan verilerle tutarlı olmasına dikkat etmek gerekiyor. Nüfus cüzdanınızdaki bilgilerin aynı şekilde gerektirdiği yerlerde yer alması gerekiyor. Aynı zamanda pasaport numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı doğru yazdığınızdan emin olun. Resmi evrakların içerdiğinden farklı olarak formda yapılacak ufak bir harf veya rakam hatası, vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir.

Daha önceden alınan Schengen vizelerinin vize başvuru formunda belirtilmesi gerekmektedir. Eğer daha önceki seyahatleriniz için aldığınız Schengen vizelerini içeren eski pasaportlarınız varsa, o pasaportların fotokopilerini de ibraz etmeniz gerekecektir.

İtalya Vize Ücreti 2024

İtalya vizesi ücreti vize türünüze göre değişkenlik göstermektedir. 6 yaşın altındaki çocuklardan vize ücreti talep edilmiyor. İtalya Konsolosluğu’nun belirlediği kriterlere göre vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini kapsamaktadır. İtalya vize başvuruları ise vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli için yani İtalya Schengen vizesi kapsamında İtalya vize ücreti (turistik, aile ziyareti ve ticari) uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinizde İtalya için vize ücretinizin İtalya Konsolosluğu ve vize başvuru merkezleri tarafından teyit edilmesi tavsiye edilir. Başvurunuzun önceliklerini belirleyerek, sıkıntısız bir İtalya vize başvurusu yapmak ve güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

İtalya vizesi 2024 fiyatlarını öğrenmek için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz. İtalya vize fiyatı olarak 03 Şubat 2020 tarihinden itibaren konsolosluk harçlarına 20 Euro zam gelmiştir. Bunun yanında seyahat Sağlık Sigortanız da belirli bir ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılabilmektedir. Seyahat Sağlık Sigortası fiyatı; sigorta süresine göre değişkenlik göstermektedir. İtalya vizesi başvurularında 20 yılı aşkın deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi kurumumuz her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularınızda sizden 30 € danışmanlık bedeli almaktadır. İtalya vize fiyatı en güncel haline ulaşmak için çağrı merkezimizi aramanız ya da size en yakın Vize Merkezi ofisimize gelmeniz yeterlidir.

İtalya Vize Ücreti hakkında bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki vize ücretiniz iade edilmez. Aynı zamanda bu vize bedeli devredilememekte ve başka şahıslara satılamamaktadır. Ödenecek bedel, tek başvuru içindir. Ret almanız durumunda yapacağınız yeni başvuru için yeniden başvuru ücreti ödemeniz gerekecektir. Ödediğiniz bu vize ücretini de yalnızca İtalya vizesi için kullanabilmektesiniz. Her vize çeşidi için değişen fiyat listesini vize işlemleri sayfamızdaki vize ücretleri kısmındaki tablodan öğrenebilirsiniz.

İtalya Vize Randevusu 2024

 • İtalya'ya gitmek isteyen kişiler, İtalya vize başvurularını gerçekleştirebilmeleri adına randevu almak zorundadırlar. İtalya vize randevusu İtalya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu olmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar harici kabul etmemektedir.
 • İtalya vizesi için randevuları Konsolosluk sisteminin yoğunluk durumuna göre ileri bir tarihe verilebilir bu yüzden vize başvurularınızı İtalya’ya olan seyahat tarihinizden en az 1 ay, en fazla da 3 ay önceden yapmanız gerekmektedir. Randevu saatinde başvurusunu gerçekleştirememiş kişiler yeni bir vize randevusu almalıdırlar. Uzmanlarımız, seyahat tarihinize ve durumunuza bağlı olarak önceliklerinizi baz alarak en uygun iş gününde vize randevusu onayınızı almaktadır.
 • Vize randevusu İtalya için biyometrik verilerinizi ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Vize Schengen kuralları hususunda, İtalya vize başvurusunda bulunan kişilerin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde biyometrik verilerini vermek üzere hazır olmaları gerekir. Randevu gün ve saatinizde, ülke uzmanımız size eşlik edecektir.
 • Pasaport işlemleri esnasında vermiş olduğunuz parmak izi T.C. Devleti makamları içindir, İtalya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.
 • İtalya vize başvurunuz için beyan ettiğiniz bilgileriniz Vize Bilgi Sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurularında bazı istisnalar haricinde parmak izi beyan etmesine gerek bulunmamaktadır. Parmak izleriniz henüz kayıt altında değilse, sizi parmak izi beyanında bulunmak için çağıracağız. 12 yaş ve altı başvuranların parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek bulunmamaktadır.
 • İtalya vize başvurusu için parmak izi beyanında bulunan yolcularımızın, verilerinin okunamaması durumunda parmak izini yeniden vermek durumunda kalabilmektedir. Vize işlemlerinizle ilgili her adım tarafımızca takip edilecek, parmak izi beyanı dışında şahsen bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.
 • Vize randevusu İtalya için alırken; Sağlık sebebinden dolayı parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişilerin bu durumu konsolosluğa bildirilmeli ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırmalıdırlar. Türbanlı yolcularımız için biyometrik fotoğraf çektirdiğinizde fotoğrafınız; başınızın üst kısmı, çeneniz ve alnınız açık bir şekilde olmalıdır.
 • İtalya vize randevusu alırken profesyonel destek almak için bizi aramanız yeterlidir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya vizesinin çıkış süresi 3 ila 15 iş günüdür. Ancak bu süre vize randevusunu müteakiben geçerli olan süredir. İtalya vizesi için gereken belgelerle başvurunuzu yaptıktan sonra biyometri işlemlerinin gerçekleştirilmesi için randevuya şahsen gitmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme işlemiyle birlikte gerçekleşen vize randevusundan sonra 3 ile 15 gün arasında değişen bir sürede vizeniz sonuçlanmaktadır.

Başvurunuzu seyahat tarihinizden 1 ay önce yapılmasını tavsiye ederiz. İtalya Konsolosluğu'nun yoğunluğu ve tatil günleri veya münferit nedenlerden ötürü kapalı olduğu tarihlerin de başvuru öncesinde dikkate alınması gerekmektedir. Bunlara ek olarak Konsolosluk, sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Ek evrakın temini ve sunulması ve değerlendirme süresi de vizenin çıkışını geciktirebilen faktörler olduğundan, vize başvurunuzu seyahatinizden 4 hafta öncesinden yapmanız başvuru sürecinde sorun yaşamamanızı sağlar.

İtalya Vize Reddi

İtalya vize başvurunuz İtalya Konsolosluğu tarafından ret aldıysa, bu karara karşı itiraz hakkınız bulunmaktadır. İtalya Konsolosluğu tarafından verilen bu karar ile ret nedenleri standart bir form ile tarafınıza bildirilmektedir. İtalya vize reddi ret bildiriminde bu kararın nedenlerinin yanı sıra temyiz için son başvuru tarihi yer almaktadır. Ancak, yeni bir başvurudan önce, bir önceki Schengen vize reddinin nedenlerine göz atarak gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız lehinize olacaktır. Vize başvurusu reddinde vize ücretinin iade edilmediğini unutmayınız.

İtalya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği ülkeye hangi yabancının hangi koşullarda girebileceklerine karar verme hakkına sahiptir. Bundan dolayı İtalya Konsolosluğu kişinin İtalya vizesi başvurusunu uygun görmezse başvuruyu reddedebilir. İtalya vizesi alırken vize başvurunuzun onaylanıp reddedileceğinin inisiyatifi kesinlikle İtalya Konsolosluğundadır. Kurumumuz ülke uzmanlarından alacağınız destek ne yazık ki ret ya da onay durumunuzu değiştirmeyecektir. Temsilcilerimiz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için size destek olmaktadır.

İtalya vizesi başvurularında İtalya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartların yerine getirilmemesi, belgelerin hatalı veya eksik olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkileyen unsurlardır. İtalya için vize reddi durumu, İtalya’ya olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. İtalya vize talebi reddedilmiş kişi İtalya vize başvurusunun reddine itiraz edebilmektedir. İtiraz İtalya Konsolosluğu’na yazılı olarak müracaatla yapılmaktadır. İtalya Konsolosluğu vize başvuru sayısı için herhangi bir sınırlama koymamaktadır.

İtalya vizesi ret sebepleri olarak, eksik evrak, tutarsız otel-uçak bilgileri, gelir beyanında gelirin yetersiz görülmesi, önceki vize reddi ya da ülkeler arası ilişkiler ret almanızdaki başlıca sebeplerdendir.

İtalya vize reddi için şahıs yeni başvuru öncesi belgelerinin tutarlılığını gözden geçirmelidir. İtalya için vize reddi durumunda kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusu yapabilmektedir. Vize Merkezi, başvuru sahibinin zaman ve para kaybını yaşamaması için ülke uzmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. İtalya Vizesi başvurlarınızda eksiksiz ve doğru bir profesyonel danışmanlık desteği almak için Vize Merkezi müşteri temsilcilerine dilediğiniz şubemiz telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken profesyonel destek almanız her zaman için vize alım sürecinizi olumlu etkileyecektir.

İtalya Vize Türleri

İtalya D Tipi Vize

İtalya Schengen vizesi kısa süreli bir vize türü olup size ülkede 180 günlük bir süre zarfında 90 gün konaklama olanağı sunar. Schengen vizesini ilk kez alıyorsanız; bu süreden daha uzun süreli vize talebinde bulunmak ve uzun süreli vize almak, istisnai durumlar dışında mümkün olmamaktadır. Uzun süreli yani İtalya D tipi vize başvuruları, doğrudan İtalya Konsolosluklarına yapılmaktadır. Başvurunun mahiyeti ve İtalya uzun süreli vize talebi için gereken belgeler, İtalya’da uzun süreli kalma amacınıza göre değişiklik gösterecektir. Örneğin çalışmak için gidiyorsanız genellikle İtalya’daki işverenle koordineli şekilde hareket etmeniz gerekirken, öğrenci olarak İtalya’da uzun süre kalacaksanız İtalya’da eğitim alacağınız okuldan kabul yazısı gibi dokümanları almanız ve başvuru evrakları arasına eklemeniz gerekecektir. Uzun süreli vizeler, İtalya’da oturum ve çalışma izni konularıyla ilgili bilgilere Vize Merkezi İtalya sayfamızın “Oturum” bölümü başlığından ulaşabilirsiniz.

İtalya Acil Vize

Acil İtalya vizesi seyahat amacı ve vize türünün içerdiği gerekli belgelerin normal vize prosedüründeki hazırlanması gerekiyor. Ancak acil İtalya vize taleplerinde, vize randevu tarihi hızlı bir şekilde alınır. İtalya acil vize talepleriniz için Vize Merkezi İtalya temsilcimizle iletişime geçerek gerekli evrakları e-mail yoluyla talep edin. Evraklarınızı kargo ve kurye ile bize ulaştırdıktan sonra İtalya acil vize talebiniz işleme konur. Acil İtalya vizesi durumunda vize harcına ek olarak ekstra maliyetler söz konusu olabilmektedir. İtalya VIP sounçlanma süresini etkilememektedir. Sadece randevuyu öne çekmektedir.

Not: İlk kez Schengen vizesi alacak kişiler İtalya VIP (Acil) vize için başvuruda bulunamıyor. Daha önceden Schengen vizesi alıp, yanlış kullanım yapanlar ve Schengen vizesinde red almış kişiler da acil vize başvurusunda bulunamıyor.

İtalya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • İtalya vize işlemleriniz öncesi aşağıda bulunan bilgileri göz önünde bulundurmalı, statü ve durumunuza yönelik bilgiler konusunda temsilcilerimizle seyahat amacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz.
 • İlk olarak İtalya vize başvurusu direkt olarak İtalya Konsolosluğu’na yapamamaktasınız. İtalya vize müracaatları, İtalya vizesi işlemleri üzerine yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden veya İtalya vize işlemleri üzerine hizmet vermekte olan seyahat acentelerinde yapılmalıdır.
 • İtalya başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Temsilcilerimiz tarafından tarafınıza yönlendirilecek olan soruları doğru bir şekilde yanıtlamaya özen gösterin ve durumunuza uygun evrakları eksiksiz olarak hazırlayın. Eksik evraklarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
 • Başvurularınız için hazırlanan evrakların güncel olmasına özen gösterin. Fotokopi ve orijinal olarak sunulacak belge bilgisine sahip olmayı unutmayın.
 • İtalya vize başvurusu için randevu almak zorunludur. Randevu onayınız olmaz ise vize müracaatınız gerçekleştiremezsiniz. İtalya vizesi randevularına ilişkin tüm sorularınız için temsilcilerimizi çalışma saatleri içerisinde arayabilirsiniz.
 • İtalya vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz evraklarınızın hatasız ve eksiksiz olmasına dikkat edin. Eksik veya hatalı belge ile yapılacak müracaatlar asla kabul edilmemektedir. Eksik belgeyle başvuru vize reddine sebep olmaktadır.
 • Vize başvurularında eksiksiz halde sunduğunuz evraklar vize almanızı ne yazık ki garanti etmemektedir. İtalya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlarla ilgili son noktayı İtalya Konsolosluğu koyacaktır. Kurumumuzun vize alım sürecinizin sonucunda karar verme yetkisine sahip değildir.
 • İtalya vize başvurularınız olumsuzlukla sonuçlanmış olabilir fakat ödemiş olduğunuz vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır.
 • İtalya başvuru işlemleriniz sonuca bağlanmadan otel ve uçak bileti satın alması kesinlikle yapmayınız. İtalya vize başvurularınız için gerekli olan uçak ve otel biletlerinizi ön rezervasyon olarak belirtiniz.
 • İtalya vizesi için grup başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler grup halinde seyahat edeceklerinin bilgisini ülke uzmanlarımızla paylaşmalıdır.

İtalya vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında daha fazla bilgi almak için çağrı merkezlerimizi arayabilir, dilerseniz size en yakın Vize Merkezi ofisini ziyaret ederek temsilcilerimizle yüzyüze görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Temsilcilerimiz profesyonel destek verecektir.

İtalya Vize Merkezi Ofisleri iletişim

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

243 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İtalya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?
  K. E, 14 Ara 2023, 09:08

  Merhaba Nisan ayında planladığım bir seyahatim olacak italya için fakat sonuçlanma diye panik yapıyorum. İtalya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar şimdi den başvuru yapayım mı işlemler için ilk defa gideceğim otel rezervasyonu mu yapmam gerekir? Destekleriniz rica olunur kolay gelsin iyi günler dilerim .

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Aile Arkadaş Ziyaret Vize Randevusu
  H. N, 14 Ara 2023, 09:03

  Merhaba iki gündür İtalya konsolosluğunu arıyorum randevu almak için fakat alamadım İtalya aile arkadaş ziyaret vize randevusu nasıl alabilirim sizin araçlığınızla almak istersem ne yapmam gerekir. Süreç hakkında bana bilgi vermenizi rica edeceğim kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti
  L. K, 14 Ara 2023, 08:47

  Merhaba İtalya için konsolosluğa harç ödemesi yapılıyor mu? Okuduğuma göre artık ödeme almıyorlarmış doğru mudur? İtalya aile arkadaş ziyareti vize ücreti ne kadar bu yazılanlar doğru değilse bana yardımcı olursanız çok sevinirim esenlikle kalın.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  K. L, 13 Ara 2023, 18:04

  Merhaba önümüzdeki İtalya için başvuru yapmak istiyorum fakat evrak bilgisine ulaşamadım nasıl ulaşabilirim. İtalya aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Devlet memuru olarak çalışmaktayım neler hazırlamam gerekir? Bilgi rica edeceğim iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Aile Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu
  D. M, 13 Ara 2023, 17:52

  Merhaba, yeğenim, davet mektubu gönderecek orijinal olmalı mıdır? Davetiye dışında bana göndermesi gereken evraklar nelerdir? Bir firmada çalışıyorum 5 günlük bir seyahat için ne kadar hesabımda para olması gerekir. İtalya aile arkadaş ziyaret vize başvurusu hakkında bilgi rica edeceğim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp