İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, İzmir

İtalya Vize Merkezi İzmir şubesi olarak, İzmir'de yaşayan vatandaşlara İtalya vizesi alma konusunda kolaylık sağlıyoruz. Yaklaşık olarak bütün ülkeler için geçerli olan vize uygulaması İtalya için de geçerli olup, ülkeyi ziyaret edecek Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Eğer İtalya'ya gidecekseniz ve vizeniz yoksa, ülkeye giriş yapamazsınız. Vize başvuru işlemlerini doğru şekilde yapmazsanız da vize alamazsınız. İtalya vizesi işlemlerini sorunsuz şekilde yapmak ve hızlandırmak için İzmir İtalya Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İtalya vize merkezimiz, işlemlerinizi kolayca halletmenizi sağlayacaktır. Vize almak için gereken belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması ve teslim edilmesi, sıkıntısız şekilde vize almak için gereklidir. Aksi takdirde İtalya vizesi almak mümkün olmamaktadır.

İzmir İtalya Vize Başvurusu 2024

İzmir İtalya vize başvurusu, alınacak vize türünün belirlenmesiyle başlar. Sonrasında vize türüne göre hazırlayacağı evraklar belirlenir. Hazırlanması gereken belgeler arasında yer alan başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu, vize merkezi yetkilisinden istenebilir. İtalya vizesi başvuru hazırlığı, seyahat amacına uygun şekilde yapılmalıdır. Ziyaret nedenlerine göre sınıflandırılan vize türleri;

olarak belirlenmiştir. Kişilerin hangi nedenle İtalya'ya gideceği, alacağı vize türünü belirleyecektir. Doğru vize türüne doğru şekilde hazırlık yapılırsa, vize alım süreci sorunsuz şekilde tamamlanabilir.

İtalya Vizesi İzmir'den Nasıl Alınır?

İtalya vizesi İzmir'den kolaylıkla alınabilir. İzmir'de İtalya Konsolosluğu bulunmaktadır. Buna rağmen başvuruları konsolosluğa yapmak mecburi değildir. İzmir'den İtalya vizesi başvurusu Vize Merkezi aracılığıyla yapılabilir. İtalya vize başvurusu için parmak izi kaydı istenmiyor. Kısa süreli vize başvurularında şahsen bulunma zorunluluğu da yok. İzmir merkez ve tüm ilçeleri ile Manisa, Aydın, Denizli, Uşak ve Muğla'da ikamet edenler başvurularını İzmir İtalya Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirler.

İtalya, ülkemize konumundan dolayı çok fazla ziyaretçi almaktadır. Bundan dolayı ülkemizin her yerinden olduğu gibi İzmir'den de İtalya vize başvurusu için yoğun talep gelmektedir. Başvuruların şahsen yapılma zorunluluğunun bulunmaması, sürecin Vize Merkezi takibiyle kolayca halledilebilmesi de ayrı bir avantajdır. İtalya Vize Merkezi İzmir şubesi, başvuruların kolay ve hızlı şekilde yapılabilmesi için önemli anlamda kolaylıklar sağlamaktadır. İzmir'den İtalya vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi'mizle iletişime geçip başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize Merkezi size her konuda destek olduğu gibi, vize işlemlerinin de an ve an takip etmekte, süreç sonuçlandığında ise vizenizi adresinize sorunsuz şekilde ulaştırmaktadır.

İzmir İtalya Vize İşlemleri

İtalya vize türleri A, B, C ve D olmak üzere kategorilere ayrılır. C Tipi vize kısa süreli vize türüdür. Ticari, turist ve transit vize türü bu grupta yer alır. D Tipi vize uzun süreli vize türüdür. Genelde oturum izni için alınır. D Tipi vize almak için başvuru işlemleri aşamasında randevu alma şartı vardır. Diğer kısa süreli vize işlemleri, fazla uzun sürmediğinden randevu alımına gerek kalmadan da yapılabilmektedir. D vizesi alacak olanların talep halinde konsolosluklara bizzat gitmesi ve talep edilen ek evrakları hazırlaması gerekmektedir.

  • İzmir'den İtalya vize başvurusu yapmak için istenen evrakların hazır edilmesi gerekmektedir. Evraklar, alınacak vizenin türüne göre farklılıklar gösterir.
  • Temel başvuru evrakları arasında yer alan pasaportun seyahat tarihinden sonra 6 ay geçerliliğini koruması gerekmektedir.
  • İmzalı, kaşeli ve güncel bilgiler içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evraklar arasında yerini almalıdır.
  • İtalya vize başvuru formu, istenen bilgilerle doğru şekilde doldurulmalıdır. Formda kişisel özellikler, mesleki durum, seyahat süresi, vize türü gibi önemli bilgiler istenir. Burada yer alan bilgilerin tutarlı olması gerekir ki, vize başvurusu olumlu şekilde sonuçlansın.
  • Başvuru sahiplerinden iki adet güncel çekilmiş belirli kriterlere sahip biometrik fotoğraf istenir.
  • Kişilerin seyahat ve otel masraflarını karşılayacak maddi yeterliliğine sahip olduğunu belgelerle kanıtlaması gerekir.
  • Aile ziyareti için ülkeyi ziyaret edecek olanlar, karşı tarafın gönderdiği davetiyenin aslını ibraz etmek zorundadır.
  • İtalya vizesi için istenen tüm evraklar eksiksiz şekilde ve vizenin türüne göre hazırlanmalıdır. Başvuru formu işlemlerin anahtarı niteliğindedir ve hatasız şekilde doldurulmasına özen gösterilmelidir. Tüm evraklar hazırlandıktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve güncel tarihi atılmalıdır. İhtiyaç halinde Başvuru sahipleri İtalya için çoklu vize de alabilir.

İtalya Vizesi Sonuçlanma Süresi İzmir

İtalya vizesi bütün prosedürlerin yerine getirilmesi ve evrakların hazırlanması dahilinde 5 ile 15 gün arasında bir sürede sonuçlanır. Turist vizesi genelde 5 gün içinde sonuçlanır. Türkiye ile İtalya'nın resmi tatil ve bayram günleri öncesinde talepten dolayı yoğunluk yaşanabilir. Bundan dolayı başvuru sonuçlanma süreci uzayabilir. İtalya vizesi İzmir başvuru merkezi kolay ve hızlı şekilde vizenizi almanız için yasal prosedürler dahilinde her türlü desteği sağlayacaktır. Vize Merkezi ile vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için bize [email protected] mail adresimizden yazabilir ya da +90 232 970 05 60 telefon numaramızdan arayarak ulaşabilirsiniz.

İtalya vize merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp