Bursa

Telefon

+90 (224) 322 21 48

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

İtalya Vize Merkezi, Bursa

İtalya vize merkezi Bursa ofisi, başvuru sürecinde yapılması gerekenler konusunda rehberlik hizmeti sağlamaktadır. Bursa'dan yapacağınız vize başvuruları için merkezimizden ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz. Şubemize, Bursa merkez ve tüm ilçelerinden İtalya vize başvurusu yapabilirsiniz. İtalya'nın vize koşullarını bilen ve güncel gelişmelerin yakından takipçisi olan danışmanlarımız, vizenizi kısa bir süre içinde ve sorunsuz şekilde alabilmeniz için destek sağlayacaktır.

Başvuru işlemlerine başlamadan önce sayfamızdan hazırlamanız gereken evraklar, vize süreci ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İtalya Vize İstiyor Mu?

İtalya ziyareti yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Vize başvuru işlemleri konsolosluklara ya da vize merkezlerine yapılabilir. Karar konusunda tek yetkili merci olan konsolosluklar, vize alım sürecinin başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmasını önermektedir. Bu şekilde yapılacak başvurularda, vize reddi gibi durumlarla karşılaşma riski çok daha düşüktür.

Vize Merkezi Bursa Şubesi olarak İtalya vize başvurularınızı en kolay şekilde yapmanızı sağlıyoruz. Seyahat amacınızı, pasaport türünüzü ve ülkede ne kadar kalacağınızı bile ilettiğiniz takdirde yapacağınız hazırlıklar size tarafımızca bildirilecektir.

Bursa'dan İtalya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm illerden yapılan başvurularda olduğu gibi İtalya vizesi Bursa başvuruları için de kişilerin belirlenen tüm koşullara uyması zorunludur. Özellikle başvurunun ilk aşaması olan başvuru formu doldurulurken ekstra hassasiyet gösterilmesi önerilmektedir. Başvuru formundaki bilgilerin, diğer belgelerdeki bilgilerle tutarlı olmasına özen gösterilmelidir.

İtalya seyahati yapacak olanların, evrak hazırlığını seyahat amacına uygun şekilde yapması gerekiyor. Hazırlanacak evrakların güncel olması, bir diğer başvuru şartıdır. Bursa'dan İtalya vize başvurusu yapmak için kişilerin pasaportunun seyahat süresinden sonra 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

18 yaşından küçüklerin İtalya vize başvurusu için ebeveynlerinin refakati şartı vardır. İtalya vize başvuru formu Türkçe olarak da doldurulabilir. Bursa İtalya vize başvurusu için hazırlanan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması, dikkat edilmesi gereken koşullardandır. Bu konularda vize merkezi desteği almak, sürecin kolayca atlatılmasını sağlayacaktır.

İtalya Vize Türleri Nelerdir?

İtalya vize kategorileri, kişilerin seyahat amacına göre belirlenir. Amacınıza göre almanız gereken vize türü belirlendiğinde, hazırlayacağınız belgeler belirlenip tarafınıza bildirilecektir.

gibi gruplara ayrılmıştır. Bu vize türlerinden amacınıza uygun olana başvurabilirsiniz. Ancak, vize başvurusunun olumlu şekilde sonuçlanması için uygun vize türüne başvuru yapılması çok önemlidir. Örneğin; İtalya'yı aile ziyareti amacına yönelik olarak ziyaret edecekseniz, ticari vize türüne başvuru yapmanız uygun olmayacaktır. Çünkü her vize türü için ek evraklar talep edildiği gibi ücretler de farklılık gösterecektir.

İtalya Vize Merkezi Bursa Randevusu

Bursa'da ikamet ediyorsunuz ve İtalya vizesi almanız gerekiyor. O halde ilk olarak, hangi vize türüne başvuru yapacağınızı öğrenmeli ve içeriğe göre evrak hazırlığı yapmalısınız. Sonrasında ise konsolosluktan randevu almanız gerekiyor. İtalya vizesi Bursa başvuruları A, B, C ve D vize türleri için yapılmaktadır. B ve C vize tipleri kısa süreli vize türleri olup randevu almayı gerektirmemektedir. Ancak A ve D tipi uzun süreli vize türleri için randevu alınması zorunludur. Vize başvurularının konsolosluğun yoğunluğuna göre yapılması, sürecin uzamaması açısından önem taşımaktadır. Başvuru aşamasında yoğunluk ve tatil günleri gibi sebeplerden dolayı aksaklık yaşamamak için İtalya vize merkezi Bursa şubemizle +90 224 322 21 48 numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bursa İtalya Vize Başvuruları Sonuçlanma Süresi

Bursa İtalya vize başvurularının kısa sürede sonuçlanması için öncelikle evraklarınızı eksiksiz olarak ve doğru şekilde hazırlayıp teslim etmeniz gerekiyor. Değerlendirme süreci evrakların tesliminden itibaren başlamaktadır. İtalya vize başvuruları 5 ile 7 gün arası bir sürede sonuçlanır. Turistik vizeler, diğer vize türlerine göre daha da kısa sürede sonuçlanmaktadır. Çünkü İtalya en çok, turistik amaçlı olarak ziyaret edilmektedir. Bursa turistik vize başvuruları, evrak tesliminden itibaren beş günde sonuçlanır.

İtalya Konsolosluğu resmi tatil günlerinde kapalıdır. Ayrıca yoğunluk dolayısıyla da başvuruların değerlendirme süreci uzayabilir. Bu, vize başvurusunun sonuçlanma süresini de etkileyecektir. Bundan dolayı Bursa'dan İtalya vize başvurusu yapacak olanların işlemlerini seyahat tarihinden erken bir tarihte başlatması önerilmektedir.

Konsolosluk İtalya vize başvurularını seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. İtalya Vize Merkezi Bursa şubemizin desteği ile yapacağınız başvuruların sonucunda vizenizi sorunsuz ve seyahat planlarınızı aksatmayacak şekilde kısa bir sürede alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Bursa Başvuru Şubesi

İtalya vizesi Bursa başvurusu için şubemiz, gereken tüm bilgi ve hizmet desteğini size sağlamaktadır. Ülkeye yapacağınız ticari, turistik ve ziyaret amaçlı ziyaretler için randevu almanıza da gerek yoktur. Bizimle iletişime geçerek, yapmanız gereken hazırlıklar hakkında bilgi alıp süreci başlatabilirsiniz. Bursa şubemize gerekli evrakları hazırlayıp teslim ettiğiniz takdirde başvuru işlemleriniz anında başlatılır. Uzun süreli (D Tipi) başvurular için randevu talep edilmektedir. İtalya vizesi Bursa randevusu için merkezimizle [email protected] mail adresimizden iletişime geçip ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

https://vizemerkezi.com/asset/1/page/573/italya-vize-merkezi-bursa.jpg

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp