İtalya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İtalya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İtalya Vize Talep Dilekçesi

İtalya'ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İtalya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İtalya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi İtalya Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir. Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. C Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İtalya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İtalya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
İtalya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İtalya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir. İtalya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İtalya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.

İtalya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İtalya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İtalya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İtalya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • İtalya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İtalya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • İtalya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İtalya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İtalya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İtalya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İtalya Turistik Vize Dilekçe örneğini indirmek için: 

1. Linke tıklayınız. 
2. Dilekçe örneği açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA

1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

İtalya Vize Ücretleri

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Öğrenciler İçin İtalya Vizesi Başvuru Dilekçesi
    İ. SAATÇI, 03 Oca 2019, 18:40

    merhabalar ben italyaya turistik vize almak istiyorum.öğrenciyim bu yüzden sponsorum babam olacak. o da emekli. vize için hangi belgeleri toplamam gerek? bir de 2 adet dilekçe mi yazmamız gerekiyor? sponsor dilekçesi dışında bende mi dilekçe yazmalıyım? şimdiden teşekkürler

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp