iData İtalya Premium Lounge Hizmeti

iData İtalya Premium Lounge Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz, İtalya’ya 90 günü aşmayan bir seyahat planlıyorsunuz ve gerçekleştirmeniz gereken vize işlemleri için çok mu yoğunsunuz? Öyleyse sizi bu makalemizde iData İtalya Premium lounge hizmeti konusunda detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. İtalya vize başvurunuzu ev konforunda ve hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız bu makalemiz sizin için…

İtalya vize başvurunuzu İtalya konsolosluklarının yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri üzerinden yapmanız gerekmektedir. İtalya vize başvurularınızın kabullerinde ise bölge sınırlaması bulunmaktadır. İkamet etmekte olduğunuz şehre hizmet veren İtalyan temsilciğine müracaat etmelisiniz. Öyle ki şehrinize hizmet vermeyen İtalya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunamazsınız.

iData İtalya ise, İtalya’ya planlanan, 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatlerin vize başvuruları için İtalya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir başvuru merkezidir. Belirtmek isteriz ki, iData İtalya sadece hizmet sağlayıcı bir başvuru merkezidir ve başvuru dosyanızın hazırlanması konusunda sorumluluk almamaktadır.

En önemlisi sadece İstanbul İtalya Başkonsolosluğu yetki alanı dahilinde bulunan şehirlere yapılan başvuruları kabul etmektedir. Şehir seçimi yaparken ikamet kaydınızın bağlı olduğu şehri tercih etmeli ve zorunlu evrakları ibraz etmelisiniz. Evraklarınız iData personeli tarafından kontrol edilerek başvuru talebinizin kabul edilip edilmeyeceği tarafınıza bildirilecektir.

Vize başvurunuzdan önce randevu almanız gerekmektedir. Vize başvuru dosyanız ise, randevu gününüzden önce mutlaka hazır olmalıdır. Yine şunu da belirtmek isteriz ki, vize başvuru dosyanız eksik, yanlış ya da çelişkili bilgiler içeriyorsa iData İtalya’nın başvuru dosyanızı kabul etmeme hakkı vardır. Bu sebepten isterseniz İtalya vize başvurularınız için, yasal olarak faaliyet gösteren danışmanlık ofislerinden destek alabilirsiniz.

Bununla birlikte iData İtalya, başvuru anında ücret karşılığında satın alabileceğiniz hizmetler sunar. Özellikle yoğun bir çalışma hayatı olan ve sık sık seyahat eden üst düzey yöneticiler ve iş insanları tarafından tercih edilen iData İtalya VIP hizmet de bunlardan biridir. Eğer İtalya seyahatiniz için vize başvurusu yapacaksanız, VIP özellikli randevu alabilirsiniz. Konumuzu sizler için detaylandırmaya çalışalım.
Dilerseniz İtalya vize başvurusu hakkında bilgi almak için internet sitemizin ilgili linkini ziyaret edebilirsiniz.

iData İtalya Vizesi Premium Lounge Hizmet Alımı

İtalya vize başvurunuzu daha rahat bir ortamda ve hızlı bir şekilde yapacağınız özel bir hizmet almak istiyorsanız ve İstanbul İtalya Başkonsolosluğu yetki alanı dahilinde bulunan şehirlere başvuru yapabiliyorsanız, iData İtalya ofislerinden iData İtalya vizesi Premium lounge başvurusunda bulunabilirsiniz. Aslında bu, vizeden ziyade başvuruda bulunacağınız İtalya vize türünüz için almak isteyeceğiniz özel bir hizmettir.

iData İtalya VIP hizmet, amacınıza göre almanız gereken İtalya vizenizin başvuru işlemlerinin, randevu gün ve saatinde daha rahat ve hızlı tamamlanmasını sağlar. Bu işlemler size özel hazırlanmış bir odada, içecek ikramları eşliğinde yürütülecektir. Burada şunu belirtmek isteriz: VIP hizmet randevusu almak için İtalya vize randevu alımı sırasında mutlaka VIP hizmeti seçmiş olmalısınız. Eğer randevunuzu normal hizmet alımı şeklinde onayladıysanız, randevu gününüzde, iData ofislerinde tercihinizi VIP olarak değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.

iData İtalya vizesi Premium lounge başvurunuzla VIP hizmetiniz için size özel hazırlanan odada randevunuzun tamamlanmasının yanında fotokopi ve faks işlemleri, başvuru takip hizmeti ve mesaj ile başvuru durumunuzun tarafınıza bilgi verilmesi ek ücret talep edilmeden sunulan hizmetlerdendir. Ancak sadece İstanbul İtalya Başkonsolosluğu bölgesini kapsayan iData İtalya vize başvuru ofislerinde kullanılabilen bu VIP hizmette, vize başvuru formu doldurma, biyometrik işlemler, kargo ile pasaport teslimatı gibi işlemler için ek ücret talep edilmektedir.İtalya vize işlemleri konusunda detaylı bilgilere ulaşmak için internet sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

iData İtalya Vizesi Premium Lounge Başvurusu

iData İtalya vizesi Premium lounge başvurusu konusunu maddeler halinde açıklayalım.

 • Başvurunuz öncesindeki bir adım olarak İtalya vize başvurunuz için online randevu almalısınız. Ve bu randevu sırasında VIP hizmet seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.
 • Bir sonraki adım ise gerekli evrakları hazırlamak olmalıdır. İlki online olarak doldurmanız gereken vize başvuru formudur. Vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra çıktısını almalısınız. İmzalanmış, tamamı doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formunuzun tüm sayfalarını, diğer evraklarınızla birlikte şahsen randevu gününüzde yanınızda götürmelisiniz. İsterseniz başvuru formunuzun çıktısını alarak elle de doldurabilirsiniz. Ancak burada daha çok zaman harcayacağınızın altını çizmek isteriz.
 • Vize başvuru formunuz dilerseniz ek ücret ödemeniz koşuluyla sizin için iData İtalya ofislerinde doldurulmaktadır.
 • Randevu gününde ofise gittiğinizde iData İtalya vizesi Premium lounge hizmeti kapsamında başvurunuz için gerekli elektronik çıktı, fotokopi ve faks hizmetlerini 20 sayfaya kadar ücretsiz yaptırabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki, kişisel verilerin korunması kapsamında, USB içerisinde bulunan evraklar ile işlem yapılmamaktadır.
 • Başvurunuz için gerekli olan biyometrik fotoğrafları iData ofisinde, İtalya Konsolosluğu’nun belirlediği şartlara göre çektirebilirsiniz. Ancak bu hizmet de ek ücrete tabiidir.
 • Bundan sonraki adım ise başvurunuzun tamamlanması ve dosyanızın ikametinizi kapsayan İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’na gönderilmesidir. Siz işlemlerinizi tamamlayıp ofisten ayrılabilirsiniz.
 • Başvuru sürecinizi takip etme ve bu konuda mesajla bilgilendirme de ödeyeceğiniz rutin ücrete dahildir. Ancak pasaportunuzun tesliminin kargo ile yapılmasını talep ederseniz ek ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • 90 günü aşan seyahatler uzun süreli (D tipi) İtalya vizelerini kapsar. Başvuruları doğrudan İtalya konsolosluklarından yapılan bu vizeler konusu, İtalya’da oturum konusunu beraberinde getirmektedir. Dilerseniz İtalya’da oturum hakkında merak ettikleriniz varsa, detaylarını internet sitemizin ilgili linkinden öğrenebilirsiniz.

iData İtalya Premium Lounge Hizmeti Şartları

iData İtalya Premium lounge hizmeti şartlarını da yine maddeler halinde verelim.

 • iData İtalya başvuru ofisleri için yetki sınırlandırması bulunmaktadır. Yalnızca İstanbul İtalya Başkonsolosluğu sınırlarını kapsayan şehirlere yapılan vize başvurularını kabul etmektedir. Yani dilediğiniz herhangi bir ofisten vize başvuru işlemlerinizi yaptırmanız mümkün olmayacaktır.
 • iData ofisleri, siz İtalya’ya gitmek isteyen vize başvuru sahiplerine sadece lojistik hizmet sağlamaktadır. Sizden aldığı pasaport, gerekli evraklar dosyası ve geçerli vize ücretlerini alarak bu evrakları, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’na teslim etmekle yükümlüdür. Tüm işlemler tamamlandığında evraklar yine yetkili İstanbul İtalya Başkonsolosluğu tarafından iData ofislerine teslim edilir.
 • iData ofislerine yapacağınız tüm başvurularınız randevulu olmalıdır. Öyle ki randevunuz sırasında VIP seçeneğini de belirtmeniz şarttır. Yoksa iData İtalya Premium lounge hizmeti almanız mümkün değildir. Eksik evrak ile yaptığınız vize başvurunuzdan dolayı ret alırsanız bu iData ofisleri sorumluluğunda değildir.
 • İtalya vize türünüze göre ücretiniz, vize işlemleriniz karşılığında İstanbul İtalya Başkonsolosluğu adına iData ofisi tarafından tahsil edilmektedir.
 • Unutmayın ki iData ofisleri sadece vize başvuru işleminizi kabul ederek konsoloslukla aranızda köprü kurmaktadır. Vize sonucundan kesinlikle sadece İtalya Başkonsolosluğu sorumludur.
 • iData İtalya Premium lounge hizmetini sadece İtalya’ya gerçekleştireceğiniz, 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan seyahatleriniz için kullanabilirsiniz.
 • İtalya vize başvurularınızı iData İtalya Premium lounge hizmeti ile gerçekleştirmeniz vize değerlendirme sürecinde size bir öncelik tanımaz. Ayrıca başkonsolosluğun kararını da etkilemez.

iData İtalya Premium Lounge Hizmeti Başvuru Sonucu

 • Vize başvurularınız normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanmaktadır. iData Altunizade, Bursa ve Trabzon şubelerinde yapılan vize başvurularına 2 iş günü daha eklemek gerekir.
 • Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşlarının vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür. Başvuru sonuçları ile ilgili karar ve vizenin verilme süresi her zaman İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’nun yetkisi dahilindedir.
 • Özellikle Türk ve İtalyan bayram tatilleri döneminde olmak üzere, başkonsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde vize işlemi için gereken süre uzayabilmektedir. Bunun için vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden bir süre önce yapmanızı tavsiye ederiz. Bu süreyi ortalama 15 ila 30 gün olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Vize başvuruları, planlanan seyahat tarihinden en az 7 iş günü öncesinden yapıldığı takdirde kabul edilmektedir.
 • Son olarak iData İtalya ofislerinin önemli notunu aktarmak isteriz: 11 Nisan 2022 tarihi itibarıyla İtalya Premium lounge hizmetinden münferit başvuru sahipleri ile birlikte acenteler de yararlanabilmektedir.

iData Premium Lounge Ücreti

iData Premium lounge ücreti konusunu da maddeler halinde detaylandıralım.

 • iData İtalya vize ücreti; başkonsolosluk harcı ile iData ofisinin koordinasyon bedelini içermektedir. Ancak VIP hizmet almak isterseniz ek olarak iData Premium lounge ücreti konusu da devreye girmektedir.
 • iData İtalya VIP hizmeti bedeli, 12 yaş altı başvuru sahipleri için değişiklik
 • göstermektedir. Yine ücretiniz, başvuru yapacağınız İtalya vize türüne göre de değişiklik göstermektedir. Bundan sebep başvuru yapacağınız dönemde, ilgili iData ofislerini arayarak güncel ücret bilgisini öğrenmeniz en sağlıklısı olacaktır.
 • İtalya vize ücretiniz, vize işlemleriniz karşılığında ve başkonsolosluk adına randevu gün ve saatinizde iData ofislerinde tahsil edilir.
 • Vize bedeli nakit şeklinde ve sadece TL olarak kabul edilmektedir. iData koordinasyon bedeli ve Premium lounge hizmet ücretini ise yine sadece TL olarak, ancak nakit veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.
 • AB ve AET vatandaşlarının eşi, çocuğu gibi aile bireyleri ya da varsa diğer özel durumlar vize bölümü tarafından incelendikten sonra karar verilmek üzere, sadece vize ücretinden muaftır.
 • İtalya 90 günden az süren eğitim vizelerinde, kursun tam zamanlı olması ve haftada en az 20 ders saati içermesi durumunda ücret muafiyeti öngörülmektedir.
 • iData Almanya vize ücreti olan hizmet bedeli ise Türk Lirası olarak alınmaktadır. Dilerseniz ödemenizi kredi kartıyla da yapabilirsiniz.
 • Vizenizin olumsuz sonuçlanması iData ofisinin sorumluluğunda olmadığından, diğer ücretler gibi iData Premium lounge ücreti de tarafınıza iade edilmeyecektir.

İtalya vizelerinde yeri gelmişken, İtalya vize ücretleri konusunda genel ve detaylı bilgi almak isterseniz internet sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp