72 Saatte İtalya Vize Başvurusu

72 Saatte İtalya Vize Başvurusu

Acil seyahat gerekçeleri ile İtalya’ya en hızlı şekilde gidebilmek adına, 72 saatte İtalya vize başvurusu yapma olanağı bulunmaktadır. Bu tip vize başvurularında ihtiyaca uygun düzenlenen sonuçlar, yine ihtiyaç doğrultusunda 72 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak İtalya hızlı vize başvurularının, kimi zaman konsolosluklara bağlı olan onay süreçlerini değiştirmedikleri de bilinmektedir.

Çünkü 72 saatte İtalya vize başvurusu temelde, pasaportunuzun başvuru merkezinin onayına gidebilmesi için tarafınıza öncelik tanınması ile ilişkilidir. Dolayısıyla bu yazı içerisinde, 72 saatte İtalya vize başvurusu yapabilmek için gerekli olan tüm ayrıntıları ele almış olacağız. Fakat bunun yanı sıra diğer İtalya vizeleri ve ayrıntıları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız; internet sitemizde yer alan, İtalya vize işlemleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İtalya Hızlı Vize Başvurusu

İtalya hızlı vize başvurusu, genellikle 72 saat içerisinde sonuçlanan ve hamillerine gerekçe sunarak İtalya’ya giriş hakkı tanıyan vize tipidir. Bu noktada hızlı İtalya vizesi alabilmek adına atılacak ilk adım ise deneyimli bir aracı kurum ile görüşme sağlamaktır. 72 saatte İtalya vize başvurusu yapabilmenin ön koşullarından bir diğeri ise elbette gerekli evrakları hazırlamaktır. Bu noktada bu evraklara ilişkin tüm ayrıntıları aşağıdaki liste üzerinden takip edebilirsiniz.

vize hizmeti vermiyoruz

İtalya Hızlı Vize İçin Gerekli Evraklar

Öncelikle İtalya hızlı vize için gerekli evrakların birçoğunun, talebe göre şekillendiğini bilmelisiniz. Çünkü tüm vize tiplerinin kendi içerisinde barındırdığı farklı evraklar görülebilmektedir. Bu farklılığın temelinde ise genellikle seyahat nedeni ve seyahat edecek kişinin kimlik bilgileri rol oynamaktadır. Bu doğrultuda kesin bir listeden söz edilemese de 72 saatte İtalya vize başvurusu yaparken, konsolosluklar tarafından talep edilecek ortak evraklar şu şekilde sıralanabilir:

Pasaport

Güncel olmalıdır ve içerisinde en az 2 sayfalık boş alan barındırmalıdır. Ayrıca soyadı değişiklikleri göz önünde bulundurulmalı ve eksik bilgi içermemelidir.

Fotoğraf

2 adet biyometrik fotoğraf, 35 x 45 mm ölçülerinde sunulmalıdır. Çekim esnasında beyaz arka fon kullanılırken, kişinin yüzünü kapatacak herhangi bir aksesuar takmamış olması da önemlidir.

Başvuru Formu

Başvuru formunun doldurulması esnasında, başvurduğunuz aracı kurumun desteğini almanız çok önemlidir. Çünkü bu tip belgeler, vize başvurularının temelini oluşturdukları için önem arz ederler. Tüm bilgilerin, eksiksiz ve tamamıyla doğru olması zorunludur.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortanızın bütün seyahatinizi kapsaması gerekmektedir. Ayrıca çoğu vize tipinde bu sigortanın en az 30.000 Euro teminatlı olması da mecburi bir koşuldur.

Konaklama ve Rezervasyon Bilgileri

Seyahatiniz süresinde kalacağınız tüm oteller, katılacağınız etkinlikler ve hatta seyahat planınızın tümü belgelenmelidir. Yanı sıra gidiş dönüş uçak biletlerinizin de hazırlanmış ve ibraz edilmiş olması gerekmektedir.

Banka Hesap Dökümü

Son 6 aya ait banka hesap dökümleri de talep edilen evraklar arasında yer almaktadır. Bu tip belgelerin ibrazı, vize hamilinin seyahati süresince tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğini kanıtlaması bakımından talep edilmektedir.

Ek Gelir Belgeleri

Varsa araç, tapu, ruhsat, kira vb. ek gelirlerin de sunulması gerekmektedir. Tıpkı banka hesap dökümleri gibi ek gelir belgeleri de esasen kişinin maddi yeterliliğini ölçmek amacıyla talep edilirler.

Ayrıca bu belgelere ek olarak, başvuracağınız vize tipine ve seyahat amacınıza göre başka evraklar da talep edilebilmektedir. Örneğin; güncel faaliyet belgesi, maaş bordrosu, vergi levhası veya sicil gazetesi gibi evraklar istenebilir. Dolayısıyla, 72 saatte İtalya vize başvurusu yapacak olan kişinin tüm bunları göz önünde bulundurması önemlidir.

İtalya Acil Vize Nasıl Alınır?

İtalya acil vize almak isteyen kişilerin en sık merak ettikleri detaylardan bir tanesi de İtalya acil vize nasıl alınır sorusudur. Aslında bu noktada karmaşık ve yoğun bir süreç içerisine girmeniz gerekmez. Çünkü başvuracağınız aracı kurumun bu noktada size hızlı, güvenli ve erişilebilir bir hizmet sunması yeterli olacaktır. Yine de gelin, başvuru aşamalarından ve detaylarından bahsedelim.

İlk aşamada, gerekli olan evrakların neler olduğunu öğrenmeniz gerekecektir. Bunun için direkt olarak tarafımıza ulaşmanız ise yeterlidir. Üstelik yalnızca evrak sorularınız için değil; tüm soru, görüş ve önerileriniz için de için 0212 970 05 60 numaralı hat üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İkinci aşamada derlediğiniz evrakların ulaştırılması gerekecektir. Bunun için iletişim sayfamızda yer alan ofis adreslerimize göz atabilirsiniz. Fakat direkt ziyaret gerçekleştiremeyeceğiniz durumlarda, evraklarınızı kargo yoluyla da bize ulaştırabilirsiniz. Akabinde ise vize uzmanlarımızın değerlendirmeleri ve yönlendirmeleriyle evraklarınız iyileştirilecek ve süreciniz başlatılacaktır. Son aşamada ise tıpkı başvuru aşamasında olduğu gibi yanınızda olmaya devam edecek ve süreç kadar sonuca dair de sizleri bilgilendireceğiz.

72 Saatte İtalya Vizesi Ücreti

Vize ücretleri, esasen harç bedeli olarak temin edilen ödemelerdir. Bu ödemelerin tamamı, ilgili konsolosluklar tarafından belirlenir ve talep edilir. 72 saatte İtalya vize başvurusu ücreti ise yine bir harç bedeli olarak, bütünüyle İtalya konsolosluğunun sorumluluğundadır. Dolayısıyla ödeyeceğiniz bu harç bedellerinin aracı kurumlarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Ayrıca konsolosluklar tarafından talep edilen bu ödemelerin, amaca uygun olarak dekont ibrazları da başvuru belgeleri arasında yer almaktadır. Fakat her yıl düzenlenen bu ücretlerin değişken güncellemelerinden kaynaklı olarak, kesin bir rakamdan söz etmek mümkün değildir.

Yine de son yıla İtalya vize ücretlerini öğrenmek istiyorsanız; internet sitemizde yer alan, İtalya vize ücretleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfa içerisinde, İtalya vizeleri arasında yer alan tüm vize tiplerinin harç bedellerine ilişkin doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Yanı sıra doğrudan başvurularınız ve öznel sorularınız için ise iletişim sayfamızda yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Vize uzmanlarımız kısa süre 72 saatte İtalya vize başvurusu kapsamında da sorularınızı cevaplamak üzere sizlerle iletişime geçecektir.

vize hizmeti vermiyoruz

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp