Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Edirne

İtalya vizesi Edirne şubesi, vize işlemlerinin sorunsuz şekilde yürütülmesi adına hizmet vermektedir.

Edirne ilçeleri ve çevre illerde ikamet edenler, İtalya için vize başvurularını Vize Merkezi aracılığıyla yapabilir.

Edirne İtalya vize randevusu için danışmanlarımızla [email protected] mail yoluyla ya da +90 850 460 15 60 telefon numaramzla iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi desteği, hizmet detaylarına ve güncel gelişmelere tamamıyla hakim olan uzman desteği ile yapıldığından başvuru sürecinin olumlu sonuçlanması için önemlidir.

İtalya Vize İstiyor Mu?

İtalya, ülkemize komşu olan ülkelerden biri olmakla birlikte farklı nedenlere bağlı olarak yıl içinde Türkiye'den çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Avrupa Birliği üyesi ülkelerden biri olan İtalya'yı ziyaret edecek olanlar, ziyaret sürecinin ilk adımı olarak vize başvurusu yapmalıdır. Edirne tarafından vize almak için İtalya Vize Merkezi Edirne şubesinden ihtiyaca göre destek alınabilir.

İtalya Vize Türleri Nelerdir?

İtalya seyahati için öncelikli adım vize almak olmakla birlikte vize almanın ilk adımı da seyahat amacının belirlenmesidir. Çünkü yapılacak hazırlıklar, vize türüne göre belirlenecektir. İtalya Vize Merkezi Edirne tarafından başvuru için merkezimizi arayarak yapmanız gerekenler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İtalya'da vize alacak olanlar için vize türleri;

olarak kategorilendirilmiştir. Pasaport ve biometrik fotoğraf gibi bazı belgeler her vize türü için istendiği gibi, kategorilere göre konsolosluk tarafından kişilerden ek belgeler de istenebilir.

Edirne Vize Merkezi Yetki Kapsamı

İtalya vizesi Edirne şubesi, Edirne merkez ve ilçeleri başta olmak üzere Tekirdağ ile Kırklareli illerini kapsamaktadır. Bu illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İtalya vize başvurularını Vize Merkezi Edirne şubesi aracılığıyla yapabilirler.

İtalya vizesi alırken kişilerin atacağı adımlar, vizenin kategorisine göre belirlenir. Edirne ve çevre illerinden İtalya vize başvurusu için vize merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Edirne, çeşitli amaçlara yönelik olarak İtalya vize başvurusunun yoğun olduğu illerden biridir, bu nedenle seyahat tarihinden bir ay kadar önce başvuru işlemlerini başlatmanız, yararınıza olacaktır.

Kısa süreli İtalya vizesi, uzun süreli vize, pasaport çıkarma ya da yenileme gibi işlemler için Vize Merkezi desteği alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Edirne Başvuru İşlemleri

Başvuru için merkezimizle iletişime geçtiğiniz takdirde öncelikle amacınıza göre alacağınız vize türü belirlenir. Sonrasında içeriğe uygun şekilde hazırlamanız gereken evrak listesi size gönderilir. Evrakları eksiksiz şekilde hazırladıktan sonra randevunuzu alabilirsiniz. Hatalı bilgiler içeren ya da eksik evraklarla başvuru yaptığınız zaman vize reddi gibi olumsuz durumlarla karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız. İtalya vizesi Edirne Şubesi, size yapmanız gereken hazırlıklar ve vize ücretleri hakkında en doğru bilgileri verecektir. Ayrıca başvuru sürecinin her aşamasında yanınızda olacak ve işlemlerinizin uzman kontrolünde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

İtalya Vize Başvurularında Vize Merkezi Desteği

İtalya vize başvurularını Edirne ve civarından yapmak isteyenler, Vize Merkezi'nden destek almak için bizi +90 850 460 15 60 telefonn numuaramızdan arayabilirler. Bize ulaşmanız halinde danışmanlarımız size evrak hazırlığı ve ücretlerle ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Vize Merkezi ile başvurularınızı sadece birkaç adımda olumlu sonuç verecek şekilde tamamlayabilirsiniz;

  • Başvuru sürecinin ilk aşaması seyahat amacının belirlenmesidir. Burada amaç, kişileri gereksinimlerine göre uygun vize türüne başvuru yapmaya yönlendirmektir.
  • Başvuru yapacağınız İtalya vize türüne uygun evrak listesi ve ödemeniz gereken ücretler hakkında gereken bilgiyi danışmanlarımızdan talep edebilirsiniz. Yetkililerimiz talebinizi hemen değerlendirmeye alacak ve uygun evrak listesini size gönderecektir.
  • Size verilen bilgiler doğrultusunda gerekli belgeleri hazırlayıp İtalya Vize Merkezi Edirne şubemize ulaştırın.
  • Sonraki aşama, evrak listenizin yetkililerimiz tarafından incelenmesidir. Belgeleri kontrol eden danışmanlarımız, evraklarınızda hata ya da eksiklik olması durumda size bilgilendirme yapar.
  • Başvuru hizmetleri kapsamında ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgileriyle seyahat sağlık sigortası başvuru evrakları arasına eklenir.
  • Hazırlıklar doğru şekilde tamamlandığında belgeler yetkili merciye danışmanlarımız tarafından teslim edilir ve süreç sonuçlanana kadar aşama aşama takibimizde olur. Başvuru sonucunda vize belgeniz, adresinize gönderilir.

İtalya Vizesi Edirne Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Edirne'den yapılan İtalya vize başvuruları ortalama 5 iş günü gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde başvuruların sonuçlanma süresi 10 güne de çıkabilir. Ayrıca Türkiye ve İtalya'nın resmi tatil olduğu günlerde konsoloslukta kapalı olur. Başvurular tatil günlerinden önce yapıldıysa, başvuru dönemlerinde aşırı yoğunluk yaşanabilir. Tüm bu sebepler, başvuru sürecini uzatabilir. Seyahat planlarının aksamaması için yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurulmalı ve başvurular ziyaret zamanından bir ay kadar önce başlatılmalıdır.

İtalya için yapılan vize başvurularında biometrik kayıt şartı yoktur. Bu nedenle kişiler, başvuru işlemleri için vize merkezine şahsen gelmek zorunda değildir. İtalya aile ziyareti, turistik gezi ya da ticaret gibi amaçlara yönelik olarak yapacağınız ziyaretler için gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurularını sizin adınıza yaparak süreci de baştan sona biz yönetiyoruz.

İtalya vize başvurularında bizzat bulunmadan, işlemleriniz kolay şekilde yapmak için belgelerinizi İtalya Vizesi Edirne şubemize iletmeniz yeterlidir. Diğer aşamaların hepsi, vize merkezimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

İtalya vize merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp