Bodrum

Telefon

+90 (252) 275 01 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Bodrum

İtalya vizesi, bu ülkeyi ziyaret edecek olanların alması gereken izin belgesidir. Vize almadan İtalya'a giriş mümkün değildir. Bazı istisnaları olsa da İtalya vizesi, ülkeyi seyahat etmek için yerine getirilmesi gereken prosedürlerin ilk adımıdır. Ülkemizin her yerinden olduğu gibi Bodrum'dan yapılacak İtalya ziyaretleri için de vize almak şarttır. Bu noktada İtalya Vize Merkezi Bodrum şubesi desteği öne çıkmaktadır. Bodrum ve civarında konsolosluk bulunmadığı için İtalya vizesi başvurularını Vize Merkezi aracılığıyla yapmak çok büyük bir avantajdır.

Bodrum'da ya da Muğla'nın Datça, Milas, Dalaman ve Fethiye illerinde ikamet ediyorsanız, başvurunuzu Bodrum Vize Merkezi desteğiyle yapabilirsiniz. Ofisimizden vize süreci ve hazırlamanız gereken evraklar hakkında bilgi alabileceğiniz gibi başvuru işlemlerini başlatmak için de destek alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Bodrum

İtalya vize başvurusu Bodrum için bizden destek istediğiniz anda başlar. Vize Merkezi uzman danışmanlarımıza [email protected] mail adresimizden yazarak ya da +90 252 275 01 13 telefon numaramızdan arayarak ulaşabilirsiniz.İşlemlerin doğru şekilde başlatılması ve devam ettirilmesi için öncelikle ülkeyi hangi sebeple ziyaret etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Alacağınız vize türü ve sizden istenecek evraklar, seyahat nedeninize göre belirlenir. Evrak belirlemesi yapıldıktan sonra tarafınıza bildirilir ve hazırlık sürecine başlarsınız. Evraklarınızı tamamladıktan sonra bize kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Gerekli kontroller temsilcilerimiz tarafından yapıldıktan sonra evrak teslimatınız gerçekleştirilir. Vize başvurusu sonuçlanana kadar süreç, danışmanlarımızın takibindedir. Bodrum İtalya Vize Merkezi ile tüm işlemlerinizi sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bodrum İtalya Vizesi İçin Gereken Evraklar

Bodrum İtalya vizesi için gereken evraklar, alınacak vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize türü ise, kişilerin seyahat amacı ve süresiyle mesleki durumuna bağlı olarak belirlenir. Herkes, kendi amacına uygun şekilde vize başvuru hazırlığı yapmak durumundadır. Aksi halde başvurusu reddedilebilir.

Gri, Yeşil ve Siyah Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 güne kadar olacak seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak 90 günü geçecek seyahatler için vize alınması gerekmektedir.

Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise her durumda vize almak zorundadır. İtalya vizesi verme konusunda ülkemizin çeşitli illerinde bulunan konsolosluklar yetkilendirilmiştir. Vize başvurusu yapacak olanlar işlemleri bireysel olarak gerçekleştirebileceği gibi, yetkili vize merkezi aracılığıyla da gerçekleştirebilir. Ancak birçok ilde olduğu gibi Muğla'da da konsolosluk bulunmadığından, başvuruların Bodrum Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilmesi faydalı olacaktır. Üstelik İtalya vizesi almak her ne kadar zor olmasa da yine de detaylı bir süreci kapsar. Bireysel olarak yapılacak başvurularda hata yapma riski yüksek olduğundan başvurular reddedilebilir.

Bodrum'dan İtalya vize başvurusu yapmak isteyenlerden pasaport, başvuru formu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, konaklama bilgileri ve banka hesap dökümü istenir. Ayrıca başvurulacak vize türüne göre evraklar çeşitlenebilir. Örneğin ziyaret vizesi alacak kişilerden karşı tarafın göndereceği davetiye mektubu da istenir. Öğrencilerden eğitim belgesi talep edilir. Emekli olanlar emeklilik belgesini başvuru evrakları arasına koymak zorundadır. Kişisel özelliklerinize ve mesleki durumunuza göre alacağınız vize türüyle hazırlayacağınız evrakları ofis yetkililerimizden öğrenebilirsiniz.

Bodrum'dan Yapılacak İtalya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya vizesi Bodrum başvuruları 5 ile 15 gün içinde sonuçlanır. Eğer turist vizesine başvurduysanız sonuçlanma süresi 5 gündür. Diğer başvurular ise 15 gün gibi bir sürede sonuçlanır. Ancak yoğunluk ve resmi tatil günleri sonuçlanma sürecine etki edebilir. Bu nedenle başvuruların seyahat tarihinden bir ay kadar önce başlatılması, olası aksaklıklara karşı bir önlem olacak ve seyahat planlarının aksamasını önleyecektir.

İtalya D Tipi Vizenin Sonuçlanma Süresi

İtalya D Tipi vize, diğer vize türlerine göre daha uzun sürede sonuçlanır. Evrak hazırlığı ve gerekli incelemelerin yapılması 45 günü bulabilir. D vizesi başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılır. İtalya Bodrum Vize Merkezi, evrak hazırlığından sonuçlanma aşamasına kadar sürecin yakından takipçisi olur.

Bodrum İtalya Vizesi Başvuru Ücretleri Ne Kadardır?

İtalya Konsoloslukları, başvuruların değerlendirilmesi için belirli bir ücret politikası uygulamaktadır. Ücretler her sezon güncellenerek yetkili makam tarafından açıklanır. Vize türü ve seyahat sürelerine göre hazırlanacak evraklar değişiklik göstereceği gibi ödenecek ücretler de değişir. Bodrum İtalya vize başvuru ücretleri hakkında ofisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bodrum İtalya Vize Başvurularında Parmak İzi Kaydı Gerekli Mi?

İtalya vize başvuruları için parmak izi kaydı talep etmiyor. Dolayısıyla başvuru sahipleri başvuru için bizzat bulunmak zorunda değil. Bodrum ve Muğla'nın diğer illeriyle Denizli, Aydın, Uşak, Balıkesir ve Bilecik'te ikamet ediyorsanız ofisimizle iletişime geçerek destek talebinde bulunabilirsiniz. Hazırlayacağınız evraklar size mail aracılığıyla bildirilir. Hazırlığınızı tamamladıktan sonra evraklarınızı kurye yoluyla bize ulaştıracak sürecin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Bodrum İtalya Vize Başvurularında Uçak ve Konaklama Rezervasyonu Zorunlu Mu?

İtalya'ı turistik amaçlı olarak ziyaret edecek olanlar, otel rezervasyon bilgilerini belgelemek zorundadır. Vize başvurusunda online rezervasyonlar kullanılmaz. Ayrıca vize başvurularında seyahat sürecini tamamıyla kapsayacak seyahat sağlık sigortasının yaptırılması da zorunludur.

Bodrum İtalya Vize Reddi

Bodrum'dan İtalya vize başvurusu, evrak hatası ve eksikliği gibi nedenlere bağlı olarak reddedilebilir. Bu gibi durumda 15 gün içinde itiraz edebilirsiniz. Vize Merkezimiz, sürecin tüm aşamalarında olduğu gibi ret durumlarında da profesyonel ekibiyle destek sağlayacaktır. İtiraz dilekçenizi uzmanlarımız ile yapabilir, başvurunuzun ikinci kez reddedilme riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp