Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Adana

İtalya vizesi için ülkemizin her yöresinden başvurabileceğiniz gibi Adana'dan da başvuru yapabilirsiniz. İtalya vizesi Adana ofisi, Adana başvuruları için size rehberlik edecektir. Adana ofisi, merkez ve tüm ilçelerle birlikte Denizli, Mersin, Isparta, Muğla, Aydın, Afyon, Burdur ve Bitlis illerinden de başvuru almaktadır.

İtalya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması yapar. Ancak Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri 90 gün kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır. Bordo pasaport sahipleri ise her durumda vize almak zorundadır. İtalya vizesi Adana şubemizi arayarak pasaportunuza göre vize almanıza gerek olup olmadığını ve hangi prosedürleri yerine getirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İtalya Vizesi Evrakları Adana

Adana İtalya vizesi için kişilerin hazırlaması gereken evraklar alacağı vize türüne göre değişiklik gösterir. Hatalı ya da eksik belgelerle başvuruda bulunulması durumunda vize başvurunuzun reddedileceğini unutmamalısınız. Doğru başvuru için ofisimizi arayabilir, ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

İtalya vizesi almak için Adana'dan başvuru yapmak isteyenler;

  • Başvuru formu,
  • Pasaport,
  • Biometrik fotoğraf,
  • Banka hesap dökümü,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • İkametgah belgesi olmak üzere istenen belgeleri

hazır etmek durumundadır. Konsolosluk alınacak vizenin türüne göre kişilerden ekstra evrak da isteyebilir. Örneğin; öğrencilerden eğitim belgesi, emekli olanlardan emeklilik belgesi istenir. Ayrıca reşit olmayanlarında ebeveynlerinden muvafakatname talep edilmektedir.

İtalya Uzun Süreli (D Tipi) Vize Başvurusu

İtalya vize başvurusu yapacak olanlar, kısa süreli ( C Tipi) ya da uzun süreli (D Tipi) vize başvurusu yapabilir. C Tipi vize başvurusu için kişilerin şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Uzun süreli vize başvurusunun prosedürleri kısa süreli vize başvurusuna göre daha detaylıdır. Bu vize türüne, İtalyan vatandaşıyla evli olanlar ya da İtalya'da şirket ya da ortaklık kuranlar başvuru yapabilir.

Adana ya da çevresinden İtalya vize başvurusu yapacak olanlar, ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirler. D Tipi vize almanız için size yapacağınız hazırlıklar ve evraklar hakkında detaylı hizmet vermekteyiz. Bu vize türüne başvurular şahsen yapılır. İtalya vizesi Adana merkezi, evrak hazırlığı ve başvuru prosedürleri konusunda destek verir. Başvuru sahibi, hatasız ve eksiksiz olarak hazırladığı evraklarını konsolosluğa şahsen teslim etmekle yükümlüdür. Onun haricinde süreç, danışmanlarımızın takibinde olacaktır.

Adana İtalya Vizesi Türleri

Adana İtalya vize türleri, kısa ve uzun süreli vize türleri haricinde;

gibi gruplara ayrılır. Pasaport, biometrik fotoğraf ve nüfus kayıt örneği gibi temel evraklar, tüm vize türleri için talep edilen ortak evraklardır. İtalya vize başvuru formu da, vize kategorisi farketmeksizin her başvuruda istenmektedir. Kişilerin mesleki, finansal ve özel durumlarına göre ek evraklar da istenir.

Başvuru sahipleri vize başvurusunu yapmadan önce seyahat amacına göre hangi vize türüne başvuracağını belirlemeli ve ona uygun şekilde hazırlığını yapmalıdır.

İtalya Vize Başvurusu Adana Sonuçlanma Süresi

Adana'dan İtalya vize başvurusu yapanların başvurusu, evrak tesliminden itibaren 10 iş gününde sonuçlanır. Ancak sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Resmi tatil dönemine denk gelen başvuruların sonuçlanma süresi de uzayacaktır. Seyahatinize 30 gün kala başvuru işlemlerini başlatmanızı öneririz.

D Tipi vize daha uzun sürede sonuçlanır. Detaylı inceleme sürecini kapsadığından, konsolosluk gerektiği hallerde kişileri mülakata çağırabilir ve başvuru sahiplerinden ek evraklar talep edebilir. Bu da değerlendirme sürecini doğrudan uzatır. D vizesi 45-50 iş günü gibi bir sürede sonuçlanır.

Adana İtalya Vize Başvuru Reddi

İtalya Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir ve bunun için farklı sebepler ileri sürebilir. Pasaportunuzun yıpranmış olması, geçerlilik süresinin dolmuş olması, evrak eksikliği ya da hatası gibi durumlarda vize başvurusu reddedilir. Ret durumu başvuru sahiplerine konsolosluk tarafından gönderilecek bir mektupla bildirilir. Bu mektupta vize başvurusunun neden reddedildiği açıklanmaktadır. Vize reddi aldığınızda ödediğiniz ücret size geri iade edilmez. Ret sebebine uygu şekilde sorunu çözümlediğiniz takdirde başvurunuzu tekrar gerçekleştirebilirsiniz.

Adana Vize Merkezi

Adana Vize Merkezi, İtalya vizesi başvuru sürecinde vatandaşlara ihtiyacı olan her konuda destek sağlar. Adana'dan vize başvurusu konusunda merak ettiğiniz tüm detayları ofisimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvurmanız gerektiği, hazırlayacağınız evraklar, güncel başvuru ücretleri ve daha birçok konuda yetkililerimiz size destek sağlayacaktır.

Vize Merkezi Adana ofisimizi aradığınızda hangi amaçla İtalya'a seyahat etmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Yetkililerimiz hazırlamanız gereken evrakları size bildirecektir. Talep edilen belgeleri hazırlayıp bize ilettiğiniz takdirde evrak kontrolü tarafımızca sağlanacak, herhangi bir olumsuzluk olması durumunda size bildirilecektir.

Adana'da İtalya Konsolosluğu bulunmuyor. Bu nedenle başvurularınızı İtalya vizesi Adana ofisi aracılığıyla yapabilirsiniz. Vize Merkezi süreci en hızlı şekilde yönetecek, vizenizi sorunsuz şekilde alabilmeniz için profesyonel destek sağlayacaktır. İtalya vize başvurusunu merkezimiz aracılığıyla yapmak için bizimle +90 322 245 07 91 telefon numaramızdan ya da [email protected] mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

italya Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp